Seriály

Bleach

28. dubna 2010 v 21:49 | Annie-chan

Kurosaki Ichigo je úplně normální patnáctiletý teenager...který ovšem vidí duchy. V jeden osudný den jeho a jeho rodinu napadne velký hollow, zlý duch, kvůli jeho vysoké duševní energii; shinigami jménem Rukia ho přijde zastavit, ovšem nepovede se jí to. Jediná její možnost je dát část své moci Ichigovi, aby hollowa zastavil... jenže Ichiho vysaje její energii všechnu a stane se tak shinigamim! Jenže příběh za chvíli nabere úplně jiný směr...

Tak, tohle je Bleach. Za prvé mě omluvte, že tohle anime nebudu recenzovat subjektivně, protože můj poslední díl byl někde kolem osmdesátky a před rokem. Přesto bych tu recenzi měla napsat co nejdřív, abych nezapomněla i na ty nejdůležitější fakty, co mě ohromily i znechutily (a že jich bylo dost). No, uvidíme, ja to dopadne (Že vůbec tu recenzi dělám...). Takže, Bleach dělá stejné studio jako Naruto. Jistě, Bleach je pěkná manga, jenže s prominutím, v rukách tohoto studia se z toho vykonala velká fraška - aspoň z mého pohledu. Ty fillery mi znechutily celé anime. Je to opravdu nechutné, dávat fillery po čtyřicet dílů (i když Naruto ho hravě překonal), pak zase pár dílů děj a zase čtyřicet dílů fillery. Pak se mi ještě nelíbil fakt, že postavy řekli něco a vzápětí tvrdili přesný opak; jistě víte, co myslím. A to třeba i podivné jednání postav - kdyžtak mě fanoušci Bleachu opravte, ale - Ichigovu matku zabil velký hollow, alright? Tvůrci s tím nejspíš něco zamýšleli, ale bylo z toho prd. Příběh, jak víme, vylezl úplně jinak. Pak bych něco vytkla manze, a ta má stejný problém jako Naruto - autor jí vytahuje do nekonečna, někam od Domažlic do Prčic. A jak víte, já to nesnáším, proto jsem si tolik oblíbila FMA - autorka PŘEMÝŠLÍ, VÍ, KONÁ. A né PŘEMÝŠLÍ, NEVÍ, IMPROVIZUJE. Možná to tak není, ale mě to tak připadá. Tohle mi Bleach hodně znechutilo, ale abych pořád neříkala samá negativa (fanoušci Bleache už nejspíš tuhle recenzi přestali číst, ale tohle je můj názor na anime...já za něj nemůžu - ehm, můžu). Openingy a endingy mi zezačátku přišly pěkně zpracované, tvůrci si nad tím nějakou práci daly - openingy/endingy jsem v dalších epizodách neviděla - neviděla jsem epizody. Pak mi samozřejmě přišla úchvatná propracovanost děje a celé Soul Society - shinigami, hollow nebo akademie. Tohle se mi na celém Bleachi asi líbilo nejvíc. Pak mi ještě vadila nezranitelnost hlavních postav - ale to je skoro ve všech anime a už mě to už nehraje tak velkou roli. Abych to tedy shrnula - Bleach je celková moc pěkná manga, o anime bych to samé už neřekla. Víte, já beru za výborná anime ta, která ve mě ihned vzbudila fantasii a donutila mě představovat si své nové děje (dalo by se to nazvat vymýšlením FanFiction). U mě to zatím dokázal jen Naruto a Full Metal Alchemist (a pak ještě Heavy Rain, to ale není anime). Bleach ne. Je mi líto, pravdou je, že Bleachovské začáteční díly se mi líbili hrozně moc, ale od dob prvních fillerů je to podle mne hrůza.
Nyní už mám zkouknuté i další díly, někam do stodvacátého, a tentokrát mě pojala nuda. Už to není to, co dřív. Bleach je typ anime, které má dobrý začátek, ale děsný prostředek a úděsný konec. Čím víc, tím líp - tady to ale na díly a děj neplatí. Stejně jako v Narutu. Příliš natahovaný děj není dějem.

Hodnocení :40%Death Note

21. dubna 2010 v 21:26 | Annie-chan

Raito Yagami je sedmnáctiletý student, kterého štve současný svět plný zločinců a nespravedlností. Jednoho dne najde na zemi Death Note - zápisník, do kterého napíšeš něčí jméno a představíš si jeho podobu, a ten dotyčný do čtyřiceti sekund zemře na zástavu srdce. Navíc, pokud do šesti minut a čtyřiceti sekund dopíšete podrobnosti, stane se tak. Raito se rozhodne jednat podle sebe - začne zabíjet všechny zločince. Ovšem život je život a vražda je vražda; Raito je za tyto vraždy stíhán nejslavnějším detektivem zvaným L. Teď záleží jen na tom, kdo dříve odhalí identitu toho druhého; nastává souboj géniů.

Naruto

21. dubna 2010 v 12:13 | Annie-chan

Před dvanácti lety na skrytou Listovou vesnici zaútočil devítiocasý démon zvaný Kyuubi. Samotná vesnice se nemohla ubránit nebýt čtvrtého hokageho, který zapečetil démona do sotva narozeného chlapce Uzumakiho Naruta. Po dvanácti letech na Naruta všichni shlížejí s odporem a nechutí. Jediný, kdo Naruta aspoň trochu uznává a podporuje, je jeho učitel na akademii Iruka. Narutovi ale přesto nic nejde a neustále dělá skopičiny. Když opět neuspěje ve zkouškách, poradí mu jeden zlomyslný sensei na akademii, Mizuki, aby ukradl tajný svitek. Naruto z něj získá sice cenné lekce, je ale celou vesnicí stíhán. Najde ho samozřejmě Iruka, v tu chvíli je ale u něj i Mizuki. Naruto se tedy dozví, že je jinchuuriki Kyuubiho, ale také se stane genninem... a to začíná jeho cesta. Je rozřazen do týmu s Haruno Sakurou, dívkou, která se mu líbí, a Uchihou Sasukem, svým rivalem. Jejich učitelem se stává Hatake Kakashi. Tým tedy plní mise a prožívá normální život ninjy...jenže s příchodem chunninské zkoušky příjde i mnohem více nebezpečí, než se čekalo...a Naruto má nové problémy.
 
 

Reklama
PageRank ukazatel