Seriály

Supernatural

21. ledna 2013 v 17:05 | Annie
Sam Winchester (Jared Padalecki), narozdíl od svého staršího bratra Deana (Jensen Ackles), utekl od děsivé rodinné historie. Sam odmítl otcovo fanatické hledání zlé síly, která si vyžádala život jejich matky Mary (Samantha Smith). Utekl tak daleko, jak jen to bylo možné. Sam odešel z domova hned po střední škole na vysokoškolské koleje. Jeho nový život zahrnuje i jeho přítelkyni Jessicu (Adrianne Palicki) a plány na studium právnické univerzity. Dean si vybral jinou cestu a pokračuje s otcem Johnem (Jeffrey Dean Morgan) v "rodinném podniku". Když se objeví Dean před Samovými dveřmi se zprávou, že jejich otec zmizel, Sam nemá na vybranou a za stálé věrnosti svým plánům, se k Deanovi připojí.

Supernatural je jedním z hlavních fandomů tumblru a proto jsem si ho nemohla nechat ujít. Opravdu, na dashboard se mi objevuje skoro pořád, a Destiel (Dean + Castiel) je snad nejrozšířenější slash pairing, který jsem kdy zažila. Jako vážně, páruje je snad každá fanynka :D.
O co jde? Nu, o dva bratry, kteří spolu loví duchy, pánové a dámy. Ale musím říci, že tento aspekt z toho postupem času vymizí a nahradí ho "epic story" ve stylu "Apokalypsa" a "andělé" a "démoni". Což mě trošku mrzí, když o tom teď přemýšlím.
Když jsem se na to začala dívat, myslela jsem si, že se dostanu do toho fandomu stejně jako každá tumblr uživatelka, a že z toho budu mít, anglicky řečeno, a lot of feels. Přeci jenom, tumblr uživatelky mají většinou rády ty samé věci, které mám ráda i já.
Nu, musím se přiznat, že jsem trošku přešlápla. Ale asi je to tak dané osudem. Když u něčeho čekám, že to bude šílenost a že to holt nějak přečtu, abych aspoň byla v obraze, tak se stanu nejoddanější fanynkou ve vesmíru (viz Homestuck), a když u něčeho čekám, že tomu propadnu jako Sherlock v Reichenbach Fall skočil ze střechy, dostane se mi akorát tak studené sprchy.
Na obranu Supernatural, není to špatný seriál. Aspoň ze začátku mě to bavilo. Tedy, nebylo to tak, že bych musela vidět sto dílů denně jako například u Doctora Who, ale bavilo mě to. Je ale pravdou, že už ze začátku mi to přišlo trochu... dětinské. Neustálé rozebírání jejich osobních problémů, hádky ve stylu "mýdlové opery" a tolik dramatických "Achich ouvej" zápletek, že mě to opravdu nebavilo. Aspoň tahle část příběhu. Epizody jsem si jinak užívala a našly se mezi nimi opravdu skvosty (např. studna přání tuším někde v páté sérii). K celkovému příběhu mám taky pár námitek. Fajn, dobře využili mytologii, to bylo pěkné. Andělé. Démoni. Ale co mě neskutečně sralo bylo to, jak hlavní postavy neustále umírali. Po několika prvních smrtích se to už stalo opravdu otravnou věcí a snad na konci každé série někdo umřel jen pro to, aby byl nakonec přiveden zpátky. Ne, tohle mě opravdu nebaví. What is dead should stay dead. Jistě, ale pak by nebylo žádný Supernatural a penízky. A další díly pro fanynky, no.
Co mě ještě na celkové zápletce nebavilo bylo to natahování. Když to celé přešlo k Apokalypse a válce andělů a démonů, bylo to celé takové nepřirozené a popravdě jsem nikdy nepochopila důvod, proč aspoň ten Dean nechtěl říct "ANO". Jejich vymluvy mi přišly ubohé. Nechci spoilerovat, ale jde o to, že jsem velmi pragmatický člověk a takové výmluvy jako "nemůžeme nechat tolik lidí umřít" už nikomu nežeru.
Na druhou stranu, všechny postavy spolu opravdu fungují perfektně a když se objeví anděl Castiel, máte se na co těšit. Vztah Deana a Sama je také krásný, i když jak už jsem říkala, po nějakém čase mi to celé přišlo šáhlé "mýdlovou operou".
Soundtracky jsem ani nevnímala, takže nemůžu posoudit, ale intro na začátku každého dílu bylo pěkné, měnící se v každé sérii.

Na závěr bych chtěla říct, že chápu, proč se někomu líbí Supernatural. Mě se to jako seriál taky líbilo, než mě to prostě už začalo unavovat a přestalo bavit. I když si ze sitcomů v jednom díle dělá Supernatural srandu, stejně se tomuto aspektu nevyhnuly a opravdu mě štvaly ty jejich debaty a dialogy a prostě myslím, že už v seriálech hledám něco víc. Celkově mi to přijde jako seriál pro menší věkovou kategorii, nebo aspoň pro ty, kteří už neviděli sto milionů seriálů a nehledají něco víc.
Prosím, fanoušci, neberte si mě špatně. Pokud je někdo z vás fanoušek a přečte si to.

70%

Darker Than Black

28. října 2012 v 10:08 | Annie
Li Shunsheng je mladý student, který přijíždí z Číny do Japonska. Obyčejný mladý muž, čas od času si najde nějakou brigádu, trochu se distancuje od lidí, je milý a přátelský. Tak aspoň vypadá na první pohled. To je ale jen jeden jeho život.
V druhém životě je Hei, nelítostný Kontrakor ovládající blesky sloužící Syndikátu. Pod jeho velením se svým týmem odstraňuje přebytečné, nechtěné Kontraktory, a podstupuje složité zabijácké mise. Zabíjí bez váhání, a je znám pod jménem "Black Reaper". Je totiž Kontraktorem, bytostí bez citů. Nebo ne?
První série Darker Than Black, Kuro no Keiyakusha, se točí hlavně kolem Kontraktorů a toho, jak vznikla Pekelná Brána, která hraničí Tokyo. Tato první série je epizodická, každé dva díly se soustředí na jeden případ a pak už se k němu nevrací. V této sérii se seznámíme s Heiovým týmem - Yin, loutkou bez citů, která dokáže pomocí vody vidět a sledovat okolí, Maoem, Kontraktorem, který dokáže ovládat těla zvířat a většinu času tráví v těle černé kočky, a Huangem, bývalým policistou, který, ačkoli pracuje pro Syndikát, Kontraktory bytostně nenávidí. Také se zde seznámíme s Kiriharou, policistkou, která je Heiovi neustále na stopě, či s podivnou organizací MI6, což je, jak se dozvíme, tajná britská služba. Postupně se i setkáváme s jakousi teroristickou organizací Kontraktorů vedenou kontraktorkou Amber, která má s Heiem očividně společnou minulost. Tato první série mě bavila, neříkám, že ne, ale nebylo to něco, co bych musela hltat pořád a pořád dál. Zamyslíte se, případy vás budou bavit, ale že by vás to nějak extra strhlo do děje - ne, tak mi to nepřipadalo.
To, co mě bavilo z celého Darker Than Black nejvíc, byl asi Gaiden, jakýsi most mezi první a druhou sérií. Ten se soustředí pouze na vztah Heie a Yin po jisté události na konci první série, a také se zde dozvíme, co se s Yin vůbec stalo v druhé sérii. Yin totiž přestává být tou bezduchou loutkou, kterou bývala - začíná mluvit sama za sebe. Cítí emoce. A to všechno očividně kvůli Heiovi.
Druhá série pak nastupuje celkem razantně a rychle a hned se nám tam objevuje nová postava, Suou Pavličenko. Celkově druhá série pro mě byla hodně zmatená a co pro mě bylo asi nejvíc matoucí byl konec. Celkově mě ze začátku druhá série neuvěřitelně bavila a říkala jsem si, že je to od první série velký pokrok, každým dílem mi to ale připadalo nepromyšlenější a odfláklejší.
Co říct k Darker Than Black? Neříkám, že je to špatné anime. To vůbec. Má pěknou animaci, to ano. Kresba mě občas štvala, jelikož mrtvé oči Kontraktorů a shoujo oči většiny ženských postav mě po nějakém tom dílu už trochu rozčilovaly.
Postavy jsem měla ráda, aspoň většinu z nich (ten detektiv a ta růžovlasá holka mě po nějaké době už neuvěřitelně štvaly). Rozhodně se nad tímto anime zamyslíte, protože rozdíl mezi Heiem a Lim, za kterého se přetvařuje, je veliký, a přesto ho v něm uvidíte. Ukazuje to také, jak skvělí jsou Kontraktoři ve svých lstích, protože třebaže jsou bezcitní, dokážou perfektně napodobit normální lidskou bytost.
Celkově, toto anime bylo pěkné, ale ne úžasné, perfektní a dokonalé tak, aby vás nutily ho hltat díl po dílu.

80%

Torchwood

17. září 2012 v 20:29 | Annie
Torchwood. Mimo dohled vlády, více než policie. Vyhledává na Zemi mimozemský život, vyzbrojuje lidstvo pro budoucnost. Ve 21. století se vše změní... a na to se musíte připravit.
Torchwood Institute je tajná organizace pod záštitou OSN. Založila jej královna Victorie již v roce 1879 a rozhodla se vytvořit úřad pro výzkum technologií, dokumentování a boj s nepřátelskými mimozemšťany. Děj seriálu se odehrává na základně Torchwood Three ve městě Cadriff ve Velké Británii a jedině zde ze všech čtyř základen Torchwood se monitoruje tzv. "díra v čase a prostoru". Třetí Torchwood vede pět lidí, jejichž vedoucím skupiny je kapitán Jack Harkness, o kterém se dozvídáme velice málo informací. Zůstává tedy zdrojem tajemství, na které se pomalu snaží přijít nová členka skupiny, bývalá policistka Gwen Cooperová.

Torchwood je spin-offem k Doctoru Who, což znamená, že je jakýmsi vedlejším seriálem k tomuto gigantu. Toto slovo se mi opravdu kříčí v krku, protože třebaže je to pravda, Torchwood skvěle funguje jako samostatný seriál a i když neznáte Doctora (shame on you!), Torchwood si klidně můžete shlédnout. Musím však říci, že vám tím ujde pár dost zajímavých věcí. Například nezjistíte, co je zdrojem Jackovy... ehm-ehm nesmrtelnosti, jak se poznal s Doctorem atd.
Celkově, začátek Torchwoodu mě trošku zklamal. Očekávala jsem od toho hodně a nedostala jsem to. Čekala jsem, že se Torchwood bude zaměřovat na kapitána Jacka, příběh se ale místo toho zaměřoval na Gwen Cooper, bývalou policistku, novou členku Torchwoodu. Možná tím, někoho naštvu, ale Gwen mi ze začátku byla ohromně nesympatická a nemohla jsem jí vystát. Postupně jsem si na ní sice zvykla a začala ji mít ráda, ale ze začátku mě fakt štvala a musela jsem si říkat: "Co proboha zase vyvede příště?!"
První série celkově mě prostě příliš nenadchla. Nenutila mě dívat se dál a dál, koukat na tři díly denně. Ze začátku jsem tedy postupovala pomalu a každý díl pozorovala se skeptickým pohledem a neustálým nadzdvihnutým obočím. Doteď si pamatuju na ten myslím druhý díl, kde jeden mimozemšťan v lidské podobě získával energii či co v podobě sexu. Musela jsem vypínat zvuky, aby za mnou nepřiběhla matka či otec, jestli náhodou nekoukám na porno. Pro mě kvalita začala stoupat od nějakého šestého dílu, kdy se skupina dostala do kanibalské vesnice. Začalo to být prostě opravdu zajímavé. Konec série samotný byl taky pěkný a já jsem si říkala, že od s Torchwoodem to nakonec nebude tak špatné.
Taky nebylo. Druhou sérii považuju za nejlepší sérii Torchwoodu vůbec. Začala jsem tak hrozně párovat Owena a Toshiko, že to ani víc nejde. Jejich osudy celkově byly hrozně zajímavé a ke konci... no, však my, co to viděli, víme své. Druhá série celkově byla prostě neskutečně zajímavá, jen mě trošku zklamala Jackova minulost, čekala jsem něco víc, a samotná zápletka posledních dílů byla taková... no... hala-bala, tak mi to aspoň připadalo.
Pak už následovaly jen dvě další minisérie, přičemž já se na tu čtvrtou už vykašlala, jelikož tam není ani jedna z mých oblíbených postav, pouze Kapitán Jack, a promiňte, ale já nějakou novou bloncku a černocha v týmu nechci. Ale třetí minisérie, "Children of Earth", byla fakt síla zabývající se spíše psychologickou stránkou člověka a o tom, jak dokážeme být nechutní bastardi. Tato minisérie sice stále u mě nevyniká nad druhou sérii, ale má své neskutečné silné stránky. Opravdu ano.
Abych teď zhodnotila další aspekty - soundtracky byly naprosto svkělé, to mi nikdo nevymluvíte. Mám je stažené, a "Captain's Jack Theme" poslouchám neustále dokola. Herci podle mého byli také vybraní skvěle. I když mě o svých postavách v první sérii moc dobře nepřesvědčovali - kromě kapitána Jacka, samozřejmě - v druhé sérii jsem je opravdu začala mít všechny hrozně ráda. Pro mě se od druhé série začal vyznamenávat hlavně Gareth David-Lloyd v podobě Ianta Jonese.
Celkově - pokud máte rádi Doctora Who, Torchwood určitě stojí za shlédnutí. I pokud ho neznáte, můžete to zkusit. Jen varování - je to seriál trochu pro starší. Čekejte více krve, sexu, brutality, zabíjení a nechutných poznání o tom, jaký člověk dokáže být.

"Vždy jsem se chtěla zeptat Jacka na jednu věc. Za starých časů. Chtěla jsem vědět o tom jeho Doktorovi. O muži, který se zničehonic objeví... a zachrání svět. Až na to, že občas se to nestane. Všechna ta období v dějinách, když po něm nebylo ani stopy. Chtěla jsem vědět, proč ne. Ale už se nemusím ptát. Už znám odpověď. Občas se Doktor musí
podívat na tuto planetu... a s hanbou se odvrátit."
Gwen Cooper; Children of the Earth (3. série)

85%

Doctor Who [5. - 6. série]

25. srpna 2012 v 14:38 | Anon
Doctor Who je britský sci-fi seriál, který stanice BBC začala poprvé vysílat 23. listopadu 1963. Za tu dobu si získal pověst nejúspěšnějšího vědeckofantastického seriálu na světě a k tomu i oficiální zápis v Guinessově knize rekordů jako nejdéle běžící televizní sci-fi pořad všech dob. Doctor Who mapuje osudy Doktora, zástupce mimozemské rasy Pánů času, který s pomocí své vesmírné lodi TARDIS, maskované za britskou policejní budku z 50. let, cestuje napříč časem a prostorem a zažívá nejrůznější dobrodružství.

Tak. A je to tady. Zatím poslední recenze na Doctora Who, zatímco teď budu čekat už jen těch pár ubohých dní na 1. září, kdy začne vycházet 7. série a já si zažiju svůj nerdgasm s ostatními Whoviany.
Každopádně, shlédnutí těchhle dvou sérií jsem se pár dní vyhýbala. Doctor je jiný, společníci jsou jiní, jediná postava, která zůstala uchovaná z předchozích sérií, je River Song. Jsem ráda, že příběh převzal Moffat, to ano, ale trošku mě naštvalo, že se rozhodl "vymazat" všechny naše staré známé. S Kapitánem Jackem bych se například setkala velmi ráda, stejně jako s Donnou, Marthou... snad uvidíme na tom padesátém výročí, co Moffat vymyslí!
Každopádně, tyto nové série jsou rozhodně takové... jiné. Davies měl tendenci to pořád dělat o zachraňování světa, ale Moffat z toho udělal něco jiného. V páté sérii jsem si nejdřív říkala, jestli to myslí vážně. Ony nějaké praskliny na všemožných zdech mohou znít dramaticky, to zpracování mě ale donutilo jen nadzdvihávat obočí a nechápavě kroutit hlavou. Pro mě byla pátá série trošičku zklamání, ale! Ale šestá série byla naprosto briliantní a famózní a skvělá a dokonalá, takže to všechno Moffatovi odpouštím. Pravda o River Song je nadpřirozeně fascinující, a Moffat by za tohle zasloužil... já nevím, prostě mě překvapil, a to mám ráda, ty šoky a mindfucky a všechno! :D
Každopádně, co říct na Jedenáctého Doctora, Matta Smitha? Ze začátku jsem ho moc nebrala a pořád jsem plakala pro Davida Tennanta, ale v šesté sérii už jsem ho pomalu začínala mít ráda, a teď je to sice pořád můj druhý nejoblíbenější Doctor vůbec, ale těsně za Davidem :). Sice mu prostě chybí taková ta jiskra, ta šílenost a potrhlost Doctora, kterou měl David Tennant, ale na druhou stranu, jeho tvář je taková... "Doctorovější"? :D
Co ale Moffat zvládl dokonale, jsou společníci. Amy a Roryho jsem si absolutně zamilovala a patří asi k mým nejoblíbenějším společníkům vůbec, dokonce předčili Rose. Oba jsou spolu totiž neuvěřitelně roztomilí :D, a to, jak pořád nevíme, ke komu Amy chová city - jestli k Rorymu, nebo k Doctorovi, je také zajímavé... nakonec si tedy vybere Roryho, za což jsem ráda, ale :D. Prostě... moji oblíbení společníci. Spolu s River. Byli skvělí!
Jak už jsem také psala na začátku, pátá série pro mě byla nic moc, tak trochu jsme si ještě zvykali na Moffata v čele, ale šestá série byla prostě jeden velký mindfuck. Všechny díly byly hrozně zajímavé - Ticho, hotel hrůz, pirátská loď... Doctorova smrt... a otázka, která nesmí být zodpovězena. Něco skvělého a mimořádného, a je vážně skvělé pozorovat, co se z Doctora Who nyní stává :). S potěšením mohu říct, že šestá série patří spolu se čtvrtou k mým oblíbeným.
Co říct na závěr? Série s Davidem Tennantem pro mě byly skvělé kvůli Doctorovi, protože byl prostě a jednoduše absolutně skvělý. Série s Mattem Smithem jsem si zamilovala i kvůli Doctorovi a River Song - a i když byl Doctor skvělý, už pro mě ztratil prostě tu Davidovu "jiskru" - ale nejvíc jsem si tyto série zamilovala právě kvůli Amy a Rorymu.
Jinak, na závěr tu vytáhnu takovovou šílenou teorii, kterou jsem u fanoušků našla, a to je... ŽE RORY JE VLÁDCE (The Master)! Ze začátku jsem si taky říkala, co je to za kravinu, jak je to mohlo napadnout, ale... je to hrozně Moffatovský! On by to udělal! Zní to natolik uhozeně, že by to opravdu udělal! A několik naznačení v seriálu bylo... například v tom "Let's Kill Hitler" si Rory po regeneraci River stěžoval na "bušení v hlavě", což bychom si také mohli vyložit jako "bubnování", a čím The Master trpěl nejvíce...? Fanoušci mají hlavně teorii, že to je The Master ještě předtím, než se ocitne u Utopie. Zní to pro mě docela logicky, ačkoli naprosto uhozeně, a pořád o tom musím přemýšlet... co myslíte vy?

Každopádně, nový Doctor mě ze začátku trošku zklamal, ale šestá série nabrala takové obrátky, které jsem u toho nečekala a které předčily veškerá má očekávání.

95%

Mushishi

18. srpna 2012 v 22:22 | Anon
Nejsou to rostliny, ani zvířata. Liší se od jiných forem života, jako jsou mikro-organizmy a houby. Místo toho se podobají pravěké formě života a jsou všeobecně známé jako "Mushi". O jejich existenci a vzhledu ví jen velmi málo ludí. Ginko je "Mushi-shi", který cestuje po zemi. Vyšetřuje a dozvídá se víc o "Mushi". A když je potřeba, tak podá pomocnou ruku lidemm, kteří čelí problému s nadpřirozenými událostmi, které mohou souviset s "Mushi"...

Toto anime je velmi zvláštní, možná jedno z nejzvláštnějších, které jsem měla tu čest vidět - ale pozor, v dobrém slova smyslu! Je totiž velice krásné, půvabné, a takových "světů", které ve vás vyvolají takový ten kouzelný pocit, je velmi málo.
Hned na začátek bych napsala, že tohle anime se asi nebude líbit každému. Někdo prostě preferuje takové ty akční, uřvané anime typu Naruto nebo Bleach. Mushishi je ale úplně něco jiného. Upřímně, pokud hledáte něco skvělého na uklidnění či relaxaci, toto anime je přesně to pravé. Navíc oplývá tak krásným a magickým prostředím, které vám prostě nabídne pouze velmi málo příběhů.
Prostředí. To je možná to, co je na tomto anime nejkrásnější. Je to takové to Japonsko, které všichni milujeme - jeho magická příroda, venkov, lidé v kimonech, a hlavně ty krajiny, hory a její duchové, a zde jsou ještě přidaní putující Mushishi, "vyšetřovatelé" událostí spojenými právě s Mushi. Mushi sami o sobě byli také velice podivní tvorové, a opět velice strovnatelní k duchům z těch všemožných japonských mýtů. Pokud jste viděli třeba i takovou Hetalii, dobře víte, že Japonsko přímo oplývá těmito duchy hor, jezer a tak dále... :)
Toto anime vás rozhodně neupoutá svou akčností. Každý díl je navíc o něčem jiném, není to vůbec návazné, je to prostě tzv. "epizodické" anime. Přesto to ale nevidím jako vadu, celivstvý příběh k takovémuto světu by se snad vymyslet dal, takhle je to celé ale mnohem půvabnější.
Hlavní postava - Ginko - jeden z Mushishi, je navíc také nesmírně sympatický a nelze si ho neoblíbit. Je to jediná postava, která nás provází všemi díly, ale v každém díle se setkáváme s dalšími, vedlejšími postavami, a poodkrýváme jejich příběhy, dozvídáme se, jak Mushi ovlivnily jejich životy.
Příběh možná proto neochromí každého. Není to tak, že by se celou tu sérii rozvíjela jakási velká zápletka, která na konci nabere rozuzlení. Nic takového od Mushishi nečekejte. Co ale od tohoto anime čekat? Opravdu, tak nádherné prostředí jako je zde neuvidíte kdekoli. Ze začátku nad tím můžete nechápavě kroutit hlavou, ale pak se do té nádherné přírody zamilujete stejně jako já. Ale to bych tady mohla básnit věky! Kouzlo celého toho příběhu prostě nelze popsat slovy.
Snad jediná věc, kterou bych tomuto anime vytkla, je, že mě nedonutilo sledovat ho "pořád". Existují seriály, které vás prostě nutí pouštět si jeden díl za druhým a nepřestávat, ale Mushishi mezi ně nepatří. Jak už jsem psala, je to spíše takové to anime na uklidnění, žádné to napětí nebo strach ve vás pravděpodobně nevyvolá.
Každopádně, je to jedno z anime, které rozhodně doporučuju. Ne nadarmo je na MyAnimeListu ohodnoceno jako 18. nejlepší :)

90%

(každopádně, tímhle oficiálně končí má Doctor Who přestávka, jelikož už dostávám absťák)

Doctor Who [3. - 4. série]

15. srpna 2012 v 17:53 | Annieren
Doctor Who je britský sci-fi seriál, který stanice BBC začala poprvé vysílat 23. listopadu 1963. Za tu dobu si získal pověst nejúspěšnějšího vědeckofantastického seriálu na světě a k tomu i oficiální zápis v Guinessově knize rekordů jako nejdéle běžící televizní sci-fi pořad všech dob.
Doctor Who mapuje osudy Doktora, zástupce mimozemské rasy Pánů času, který s pomocí své vesmírné lodi TARDIS, maskované za britskou policejní budku z 50. let, cestuje napříč časem a prostorem a zažívá nejrůznější dobrodružství.

Co říct na začátek? David Tennant v roli Doktora do slova a do písmene exceloval a mě bude vážně, vážně velmi chybět.
Třetí série. Ta pro mě ze začátku byla hrozně bolestná, a těžká na koukání. Rose totiž zmizela a v tu chvíli to vypadalo, že navždy. Její vztah s Doktorem byl natolik mimořádný a krásný, že jsem si říkala, že tu novou společnici - Marthu - asi nezvládnu. Ale teď už mám jiný názor. Marthy mi je docela líto - tolik lidí jí nemá rádo vlastně jenom kvůli tomu, že přišla jako společnice hned po Rose. Já jsem jí taky ze začátku neměla ráda. Ale jak už jsem říkala, teď to vidím jinak. Ona Martha v téhle sérii je opravdu k naštvání. Do Doktora se zamiluje hrozně rychle, a i když jí Doktor celou tu dobu přehlíží, pořád má nějakou naději, že nakonec skončí spolu. Když se pak ale od Doktora prostě definitivně odpoutala, začala být konečně tou Marthou Jones, kterou jsem měla ráda. Každopádně, třetí série je hrozně zvláštní. Doktor je zde stále stíhaný svými vzpomínkami na Rose, dokonce se tam třeba i přemění do člověka. To považuju za nejzvláštnější díly Doktora vůbec. Když se měl totiž John Smith - Doktor jako člověk - přeměnit zpět do Pána času, odmítal to, nechtěl to (více méně to pro něj byla sebevražda). Bylo tam ale také vyzobrazeno, co si Doktor sám o sobě myslí... a to je... smutné. Také se ale v této sérii nachází druhý nejstrašidelnější díl vůbec po dvojdíle "The Empty Child & Doctor Dances" z první série, který jsem shodou okolností viděla v půl druhé ráno, a i když jsem na ty horory už trochu odolnější, strach mi to nahnalo. Blink. Pokud uvidíte sochy andělů, hlavně se neotáčejte, a nemrkejte!
Záporák třetí série je také zatím mým oblíbeným záporákem vůbec. The Master. Herec, který ho hrál, byl skvělý a úžasný a famózní a já jsem si ho opravdu oblíbila. Takže tahle série byla skvělá! Naprosto skvělá.
Čtvrtá série se už zase nesla v trochu... uvolněnějším duchu, aspoň ze začátku. Donna byla skvělá společnice, a k Doktorovi se opravdu hodila, skvěle se doplňovali. S její prořízlou pusou byl každý díl další porcí zábavy :D. I v této sérii se ale nachází pár opravdu silných dílů, jako je například "Midnight", kde byla až strašidelně dobře vyzobrazena psychologie člověka. Doktor stále podporuje a pomáhá lidskému druhu, ale i on hluboko uvnitř ví, čeho všeho jsou lidé schopní... tady to bylo ukázáno. Och, jak krásný druh my lidé jsme.
A poslední díly ani netřeba zdůrazňovat. Stolen Earth & Journeys End byli ty nejúžasnější díly vůbec. Všechny postavy v jednom díle! Imagine that. To bylo prostě něco epickýho na padesátouosmou.
Pak přišly speciály, poslední díly čtvrté série, a já brečela při každém z nich, protože jsem věděla, že jsou to poslední momenty Davida Tennanta v roli Doktora. Hodně silný díl byl třeba i takový "Waters of Mars". V seriálu je totiž dost jasně ukázáno, proč Doktor potřebuje společníky - někdy potřebuje "zkrotit". A to ne z té jeho ukecané, vtipkující stránky povahy. Ne, ne. Doktor má i svou temnou stránku. Temnou stránku, ze které jsme zatím mohly vidět i záblesky. Tady byl ale ukázán Doktor, který této své stránce podlehl, a kdyby nebylo statečnosti kapitánky Adelaide, bůh ví co by se stalo. Na konci mu to ale došlo, a zhrozil se sám nad sebou. "Zašel jsem až moc daleko". Tohle proto považuju za jeden z nejlepších dílů, který jsem kdy s Davidem Tennantem viděla. Ale ono je těch nejlepších dílů požehnaně!
O End of Time ani nemluvím. To byl ten nejsmutnější a nejšílenější dvojdíl, který kdy v Doctoru Who vznikl. Mrzelo mě, jak to dopadlo s Vládcem, ale hrozně se mi líbilo, jak tu bylo ukázáno, jací kdysi bývali přátelé. V těchto dílech bych řekla, že už na tom byl taky Doktor dost psychicky špatně, ztratil všechny své společníky, byl sám. Samozřejmě, dá se říci, že nejhůř to dopadlo s Donnou.
Ale na konci... to loučení, to, jak jsme naposledy viděli Marthu, Mickeyho, a pak nakonec i Rose, ještě před tím, než potkala Doktora... a nyní s vědomím, že je takto v Doktoru Who vidím naposledy, jsem se zase rozbrečela. A hlavně, že v tomto seriálu vidím naposledy úžasného Tennanta.
Každopádně, Doktor Who ve mě zanechal velmi hluboké emoce a velmi mě citově rozpoložil, a i když tam vidím chybky, i když tam někdy byly nedostatky, já nemůžu jinak, nemůžu to jinak ohodnotit. Tenhle seriál miluju a i když je teď už David Tennant pryč a přichází Matt Smith, milovat tenhle seriál navždy budu. Ale teď vzhůru k dalším sériím! Allons-y!

100%

Doctor Who [1. - 2. série]

4. srpna 2012 v 16:03 | Annieren
Doctor Who je britský sci-fi seriál, který stanice BBC začala poprvé vysílat 23. listopadu 1963. Za tu dobu si získal pověst nejúspěšnějšího vědeckofantastického seriálu na světě a k tomu i oficiální zápis v Guinessově knize rekordů jako nejdéle běžící televizní sci-fi pořad všech dob.
Doctor Who mapuje osudy Doktora, zástupce mimozemské rasy Pánů času, který s pomocí své vesmírné lodi TARDIS, maskované za britskou policejní budku z 50. let, cestuje napříč časem a prostorem a zažívá nejrůznější dobrodružství.

Původně jsem tento seriál chtěla ohodnotit celý najednou, ale po shlédnutí prvních dvou sérií mi došlo, že to je nemožné, a tak jsem se rozhodla to holt hodnotit po sezónách. Akorát tyto dvě strčím dohromady, jelikož už nevidím důvod to rozdělovat, a ještě tu hned na začátku podotýkám, že se spíše budu soustředit na tu druhou, jelikož ta mi přirostla k srdci víc.
Už jsem se naučila pojmenovávat doktory podle čísel :D. Takže, v první řadě se nám vyskytuje "Devítka", tedy devátá reinkarnace Doktora, a třebaže byl dobře zahraný a jeho charakter byl prostě "doktorovský", stejně mi moc k srdci nepřirostl. Stejně tak se mi tam ani nelíbila Rose. Ze začátku jsem jí opravdu neměla ráda, byla to taková typická "kráva", byla mi vyloženě nesympatická, stejně jako její matka. Celá její role se vlastně v průběhu dvou sezón nezměnila. Prostě "holka, kterou musí Dokor neustále zachraňovat". Přesto ale nevím, co se stalo, ale prostě mi nakonec přirostla k srdci. Začala jsem jí mít ráda. A po finále první sezóny už jsem jí i fandila.
Celkově, první sezóna je hlavně ze začátku spíše úsměvná a ze začátku mě to opravdu nebavilo. Začalo se to pomalu měnit ke konci série, kdy už se mi ten seriál líbil.
Zbláznila jsem se ale do něj, až když Devítku nahradila Desítka a na scénu přišel v roli Doktora David Tennant.
Tennant je v jeho roli absolutně úžasný, fantastický, bravurní a skvělý. Je to prostě Doktor, ten nejlepší Doktor, můj milovaný Doktor. Myslím, že tahle láska k Desítce mi zůstane asi navždy :D. Jeho interakce s Rose navíc byla ještě zajímavější a úžasnější a mnohdy i vtipnější a já jsem si tyhle dva spolu zamilovala. V této sérii se mi líbilo, že vedlejší postavy dostaly větší roli, a i když se mi finále první sezóny líbilo více než u té druhé, stejně mi tato série zůstane navždy v srdci.
Desítka bude navždy můj Doktor. Absolutně ho zbožňuju, ale stejně se těším na jeho další reinkarnaci. Víte, pár Desítka/Rose je jako moje droga. Ale pokud se Jedenáctka s Rose nikdy neobjeví, bude pro mě snažší se přes to přenést. Já tady nepáruju Doktora a Rose, já páruju Desítku a Rose. Chápete ten rozdíl?! :D
Každopádně, tenhle seriál musí milovat každý, byť lehký sci-fi maniak. Stačí i manik do zajímavých a pěkných příběhů. Zápletky jsou to chytlavé, úchvatné, jednou jsme v budoucnosti, jednou v přítomnosti, jednou v budoucnosti, a vždycky se najde něco skvělého, co se přihodí. V jednom díle si i Doktor nesl olympijský oheň naší letošní olympiády! Jen škoda, že to tam teď doopravdy nebylo!
Celkově, třebaže miluju pairing Ten/Rose, Rose mi tam opravdu někdy připadala spíš jako "dívka v nesnázích", než opravdová Doktorova společnice. To je to jediné, co mě tak štvalo, že jí tvůrci nedali větší prostor, ale i to se jí nakonec dostalo, v roli "Bad Wolf", a i v druhé sérii bylo ukázáno, že má jisté vůdčí schopnosti, jelikož dokázala zachránit jeden tým vědců před smrtí, a hlavně, před panikou (já bych taky panikařila, kdybych měla být každou chvíli vtažena do černé díry).
Co říct? Já si tenhle seriál zatím nemůžu vynachválit.

100%

Avatar: Legend of Korra (1.série)

24. června 2012 v 18:45 | Annieren
Příběh se odehrává 70 let po událostech zachycených v Avatar: The Last Airbender a točí se kolem nového Avatara, dívky jménem Korra z Jižního vodního kmene. Korra už ovládá tři elementy a jde do Republic City, aby se naučila používat i ten poslední - vítr. Jejím učitelem se stane Aangův syn Tenzin, ale její trénink nebude lehký, protože zjišťuje, že se chystá revoluce. (csfd.cz)

A STORY FOR KIDS, THEY SAID.
Pokud znáte Avatara a Aangův příběh, určitě víte i hlavní zákonitosti tohoto světa - ovládání elementů, přičemž Avatar ovládá všechny čtyři a má za úkol udržovat ve světě mír. The Last Airbender je ale oproti Legend of Korra takový naivnější, pohádkovější, a více pro děti. Hned na začátek bych řekla, že Legend of Korra už je rozhodně pro jinou věkovou kategorii, je trochu temnější... reálnější. Vezměmě například Kořřin strach z Amona. Také se zde trochu více rozvíjí romantická zápletka než v Aangově legendě, kde se s Katarou políbili až v posledním díle třetí série, což se nám tady stává "trošku" dříve. Je to vidět i na hlavních hrdinech, protože v Aangovi jim bylo kolem dvanácti-třinácti, tady už ale nacházíme hrdiny přibližně sedmnáctileté.
Ačkoliv animace je, řekla bych, lepší než v Aangovi, celé to prostředí ztrácí takovou tu magii a kouzlo, kterou měl The Last Airbender. Celé se to totiž odehrává převážně v Republic City, což je, řekněme, Amerika někdy v období první světové války. Celým Republic City nyní otřásá Amonova revoluce, která má za úkol zbavit svět benderů, přičemž je tam mnoho "vedlejších" zápletek, ale jak sami zjistíte, ono je to všechno tak trochu propojené. Krásně propojené.
Dobře. Přestanu být suchar a začnu vyjadřovat emoce :D. Legend of Korra rozhodně měla své slabé momenty, někdy mi to přišlo moc narychlo zpracované, někdy mi to přišlo udělané prostě "americky", tedy jako pro debily. Ale teď, po posledním díle, v tom příběhu vidím něco vskutku nádherného. Tvůrci mají zřejmě v lásce anti-hrdiny, protože stejně jako v Aangovi to byl třeba Zuko, kdo se ze záporáka stal klaďasem, i tady se naši záporáci vylepšují a v posledním díle u nich dojde k takovému vývoji, že jsem se tomu neubránila a fandila jim i více než Kořře a jejímu týmu Avatar. Pro mě tedy byl konec trochu neuspokojivý, protože pro záporáky dobře neskončil :D.
Na co se v Legend of Korra můžete těšit? Samozřejmě, tvůrci do Korry zakomponovali jak Aanga, tak i všechny jeho přátele (nebo aspoň jeho potomky). Uvidíme tedy dceru Toph, syny Aanga, vnuka Zuka, Kataru samotnou... a samozřejmě ve vzpomínkách Korry se setkáme i se Sokkou :). Těšte se také na Republic City, protože třebaže prostředí ztrácí na své magičnosti z Aanga, dohání to svou technickou vymožeností spojenou s ovládáním živlů, což je něco jedinečného, něco, co je zatím ještě pořád neokoukané. Ale hlavně se těšte na jedinečný příběh - a také na záporáky.
Na druhou stranu, když už mluvím o záporácích, měla bych mluvit také o "klaďasech". Korra samotná je jako postava dobře zpracovaná, i když je to trošku takové klišé - ne zrovna typická holka, řekněme. Nelibuje si v zkrášlování se a podobných holčičích manýrech, ale raději někomu pořádně nakope zadek :D. Bolin je ale taková trošku předělávka Sokky a ke konci jsem měla pocit, že je tam vlastně jenom kvůli tomu, protože větší roli v příběhu opravdu neměl. Mako také svým chováním trochu připomíná Zuka. Naproti tomu Asami je jedinečná postava a jsem ráda, že se tvůrci v jejím případě klišé vyhnuli a nepřidali jí k revolucionářům - Ekvivalistům.
Co tedy říct? Legend of Korra nezklamala a já si pořád zkoukávám znovu a znovu své oblíbené scény, a doufám, že druhá série bude aspoň stejně dobrá jako tato :).

95%

Mahou Shoujo Madoka★Magica

12. března 2012 v 14:00 | Annieren
Mít milující rodinu, blízké přátele, prožívat radostné, ale i smutné okamžiky - takový je obyčejný život Kaname Madoky, druhačky z nižší střední. Jednoho dne se jí však zdá o záhadné tmavovlasé dívce, bojující proti neporazitelnému zlu - a ráno se ve škole objeví ta samá dívka jménem Akemi Homura, která přestoupila do jejich třídy. A tohle střetnutí bude vést k událostem, které navždy změní Madoky osud.

Přiznám se, že můj první dojem z nějakého anime je většinou "ten dobrý", a ke konci jakoby už to tvůrce začalo nudit, tak to začíná nudit i mně.
U Madoky tomu bylo naopak. Vlastně jsem ještě nezažila anime, které by mi ze začátku připadalo nic moc a ke konci bych ho nazývala mistrovským kouskem.
Tak či tak, abych vám to vyjasnila, já na shoujo moc nekoukám, a proto když se k něčemu takovému odhodlám, většinou to pro mě chce hodně přemlouvání. K Madoce mě více méně donutily recenze dvou blogů, které toto anime nepopisovaly jako typické shoujo s holkama se zvláštními schopnostmi, ale jako anime hodné k zamyšlení. A že taky je! Nevím, jaký dojem si z toho odnesli ostatní, ale pro mě to bylo tak trochu jasné. Když si přejeme něco nadpřirozeného, něco, co by v normálním průběhu situace nebylo možné, přijde... odplata. Payback. Něco za něco. Můžeme to vidět na osudu Miki, jedné z postav, která chce pomáhat lidem, a právě to jí dovede k jejímu konci. Je to smutné, ale je to tak. Tohle anime prostě ukazuje, že zázraky nic nevyřeší, právě naopak. Tak či tak, to je jedna z myšlenek, které si z anime odnesete. Je toho mnohem víc, například - je rozdíl mezi tím myslet na "dobro" a myslet na "vyšší dobro", protože, a teď se zamysleme - co je vyšší dobro? Něco, pro co jsme ochotni obětovat vše, pro co uděláme cokoliv, pro co půjdeme přes mrtvoly? Je rozdíl mezi dobrem a vyšším dobrem a nad tím vším se Madoka zamýšlí... ale prrr.
Anime je více méně o Puellách Magi, mladých dívkách v krásných kostýmcích s kouzelnými schopnostmi, co bojují proti čarodějnicím. Tyto schopnosti jim dá bytost zvaná Kyuubey, a to pouze za jedno přání. Ale jak už jste asi pochopili, není to takto prosté. Anime není o tom, jak tyto dívenky bojují proti čarodějnicím. Je to vlastně i trochu depresivní, ale přímé a vlastně i logické, všechno to, co se ve skutečnosti Puellám Magi stává a jak končí jejich životy.
Pokud jste spíš na shounen a už jenom pohled na ty obrovský oči hlavních postav se vám příčí, rádím vás, přežijte to až do konce. Nebudete litovat. I já jsem v počátečních dílech práskala rukama a tak trochu se posmívala těm tzv. dojemným scénám, ale poslední díly mě naprosto odrovnaly. Pokud jste tvrdohlaví a skeptičtí a tohle anime stejně po těch počátečních dílech odpískáte - no co, je to na vás. Ale věřte mi, jen proto, že anime má pouze 12 dílů, je to nakreslené ve stylu shoujo a krev tam neteče proudem, že hlavní hrdinky jsou malý holky a nosí nazdobený kostýmky a mají super stylový šatičky do boje, jen proto to neznamená, že tohle anime je nějaká slátanina a Naruto je stejně lepší. Tohle anime je... mimořádné. A zvláštní.
Co dodat na konec? Opening byl takový shoujo-naivní, ale ending byl taková hra se stíny, pěkné. Animace... no, co říct, kresba shoujo. Chápu, že někomu se to nelíbí, já to taky nemám zrovna v oblibě, ale opravdu to nestojí za to, nechat se ovlivnit tímhle a vykašlat se na takové pěkné anime. A navíc, ty doupata čarodějnic jsou nádherně graficky zpracovaná.

Jedná se o opravdu dobré anime. A to nejen dobré. Na myanimelist.net jsem to ohodnotila jako Masterpiece, je to tam označené jako 24. nejlepší anime a už jen to by vás mělo nakopnout si to jít hned teď pustit! :D

95%

(a to jen kvůli tomu začátku)

Alcatraz

9. února 2012 v 17:03 | Annieren
21. března 1963 byl Alcatraz oficiálně uzavřen a všichni vězni byli odvezeni z ostrova. Tak alespoň zněla oficiální zpráva. Ve skutečnosti 302 vězňů zmizelo ze svých cel beze stopy, jako by se vypařili a dodnes o nich nikdo neslyšel. Vzhledem k tomu, že se pohřešovala banda hrdlořezů, nikdo se jejich zmizením nepotřeboval moc zabývat a vše bylo zameteno pod koberec jako jedna z mnoha nevysvětlitelných událostí. Celá věc upadla v zapomnění, až do chvíle, než o několik desítek let později, v dnešním San Francisku, jeden z vězňů nezačal zabíjet lidi. A vypadá tak jako by nezestárl ani o den.

Nerada začínám recenze tím negativním, ale tady prostě musím. Popravdě, na to, že za tímhle seriálem stojí J. J. Abramsa celý tým ze Ztracených... jsem byla poměrně zklamaná. Seriál nedosahuje takových kvalit, jakých jsem čekala. Dokonce i sledovanost byla sice na začátek seriálu slušná, ale ne oslnivá, jak říká gorilla.cz.
Ono to téma zní docela dobře. Alcatraz. Kdo by jím nebyl fascinován? Takže vytáhnout něco jako záhady zmizení jeho vězňů a dokonce i hlídačů je rozhodně zajímavé. Jenže...
Každým dílem je zpracován jeden uprchlý vězeň. Je jich kolem 250, takže by měli tvůrci na několik dílů vystaráno, to jo, ale zase... mohlo to krapánek originálnější, že? Stejně jako hlavní postavy. Hlavní hrdinka Rebecca v podání Sarah Jones je klišovitá, jak jen to jde, a já jí beru jenom jako hodně špatnou náhražku Olivie z Fringe. Chudinka, zemřel jí parťák, je tvrdá, uzavřená do sebe, ale světe div se, má proklatě zajímavou minulost. Olivii to prošlo a mám jí i ráda, ale tady u Rebeccy... no, když to musím říct, tak... NE.
Poté Jorge Garcia. Jeho výkon se mi taky nezdá dvakrát přesvědčivý, i když neříkám, že to hraje špatně. Jeho jsem měla ze Ztracených ráda, ale do tohohle seriálu mi prostě ne a ne zapadnout. A cool týpek hraný Samem Neillem. Ehm. Asi jediná zajímavá postava.
Celkově se mi prostě seriál nezdá, soundtracky jsou podle všeho podobné Ztraceným a postavy tak trochu Fringe, a proto tohle nazývám opravdu odfláklou prací. Uch, ale je na tom i něco dobrého, to přiznávám.
Tenhle seriál mě nutil koukat dál, protože tam byli ti vězni. Chladnokrevní vrazi, zloději... chm chm, psychopati. Odkrýváme tam slupku zabijáků, kteří nemají meze, a já musím říct, že to se mi líbí. Ano, ti vrazi. Jejich zkoumání. Ehm... tak trochu mě to zajímá. Lidské povahy. Řekněme, že jsem takový jejich pozorovatel, a proto mě tenhle seriál v něčem opravdu fascinuje. Pokud pominu absolutně pitomé postupy vyšetřovatelů (V tomhle seriálu jsou opravdu stupidní), profily zabijáků byli zatím vždy zajímavé a pro mě fascinující (takže ano, na celém seriálu se mi zatím nejvíc líbí záporáci).

Neříkám, že jde o špatný seriál. Může vás zaujmout, můžete ho mít rádi, i když to já nedokážu. Fanoušci Fringe a Lost nad Alcatrazem jenom nechápavě zavrtí hlavou. A nelekněte se, že tu není hodnocení, já nehodnotím po prvních třech dílech. Jestli se někdy odhodlám dokoukat celou sérii, objeví se to tu.
 
 

Reklama

PageRank ukazatel