Seriály

Seriálové počiny objevené přes prázdniny

26. září 2015 v 14:58 | AD
Schválně píšu objevené, protože se bez mučení přiznám, že sledování některých z nich jsem vzdala. Ale stejně je tu uvedu, protože někoho to třeba zaujme (hlavně jde většinou o takové počiny, které jsou poněkud oblíbené a já se snažím pochopit, proč mě to teda nebaví).

Jde o seriály objevené, ale i o seriály dokoukané, které právě skončily. Všechno to dávám dohromady, protože jich bylo o prázdninách trochu víc.

How To Get Away With Murder

10. března 2015 v 17:23 | AD

Michaela, Wes, Laurel, Asher a Connor jsou prváci, kteří studují právo na vysoké škole. Patří zároveň mezi ty nejlepší, kteří mají šanci dostat se i k opravdovým případům. Všichni mezi sebou bojují o přízeň jejich svůdné a tvrdé profesorky a právničky Annalise Keating, která neustále zvyšuje laťku svých požadavků a nutí studenty do veškeré právnické špinavé práce, aby si zasloužili místo na výslunní. Keating tak díky nim vyhrává případ za případem a studenti začnou přemýšlet nad tím, jak daleko jsou pro její uspokojení schopni zajít. Záhy se však před nimi objeví mnohem větší problém, který potřebují vyřešit - mrtvola, kvůli které musí nebezpečnou profesorku požádat o pomoc.

Avatar: The Legend of Korra

4. února 2015 v 18:25 | AD
Příběh se odehrává 70 let po událostech zachycených v Avatar: The Last Airbender a točí se kolem nového avatara, dívky jménem Korra z Jižního vodního kmene. Korra už ovládá tři elementy a jde do Republic City, aby se naučila používat i ten poslední - vítr. Jejím učitelem se stane Aangův syn Tenzin, ale její trénink nebude lehký, protože zjišťuje, že se chystá revoluce.

Příběh: V Legend of Korra opouštíme prostředí jakéhosi fantasy a vstupujeme do jakéhosi steampunku. Republic City je již moderní město, atmosférou podobné počátku 20. století, a díky tomu získává i seriál poněkud jinou atmosféru.
Příběh pokračování Avatara je snadno popsatelný jedním přídavným jménem - velmi, velmi zmatený. Alespoň ve dvou prvních sériích.
Ano, překládala jsem první sérii Korry, pak jsem ale přestala. Důvodu bylo spoustu, jedním z nich i nedostatek času, ale druhým z nich bylo i to, že mě to jednoduše nechytlo. První série měla skvělý nápad, začala velmi zajímavě, ale celé se to zamotalo do neskutečně nerozmotatelného klubka. Druhá série tomu byla velice podobná, a já jsem se k tomu seriálu opravdu nevrátila až doteď.
Druhou sérií jsem se ztěží prokousala - opět došlo k tomu, že třebaže námět příběhu byl dobrý, celé se to prostě nenavratelně zamotalo. Až třetí série mě do tohoto seriálu neuvěřitelně dostala. Opět tvůrci vymysleli velmi originální zápletku, tentokrát ji ale zvládli i velmi dobře zpracovat. Série, kterou bych nazvala svou nejoblíbenější, byla čtvrtá, která taktéž měla zajímavou zápletku i vynikající zpracování a hlavně podle mého nejlepšího názoru nejlepšího záporáka (nu, záporačku).
Narozdíl od The Last Airbender má každá ze sérií vlastního záporáka, a každý z nich je velmi unikátní a neskutečně zajímavý. Stále lituju toho, že první dvě série nebyly tak dobře zpracované jako další dvě, protože všechny měly vynikající nápady. Každý ze záporáků usiluje o něco jiného - Amon z první série o rovnost, Unalaq z druhé o spirituálnost, Zaheer o anarchii, Kuvira o řád. (Jak už jsem zmiňovala, čtvrtá série byla mojí nejoblíbenější a ano, bylo to převážně kvůli Kuviře, avšak nejen kvůli tomu - Korra se tam musí dostat ze své posttraumatické stresové poruchy a je to neuvěřitelně dobře zpracované. 7/10

Postavy: Korra, nový Avatar, je hlavní hrdinka velice energetická, zbrklá a v první sérii i poněkud otravná. K srdci mi v první sérii nepřirostli ani její přátelé, Mako a Bolin, a obzvlášť otravná byla milostná zápletka mezi Korrou a Makem (to obzvlášť v druhé sérii). V první sérii se do toho také zapletla Asami, což byla velice dobře napsaná postava, ale opravdu do příběhu nešťastně postavená.
Opět by se dalo říci - aspoň z mého pohledu - že postavy z týmu Avatar začaly být trochu "snesitelné" až ve třetí sérii, kde už se do toho konečně nepletla ta romantická zápletka, a Korra mi přirostla k srdci až v sérii čtvrté. Jak už jsem zmiňovala, Korra se musela dostat ze svého PTSD, což jednoduše bylo skvěle napsané, a je tam také trochu dospělejší a moudřejší a celkově už na vás nepůsobí takovým tím otravným dojmem typu Naruto.
Ostatní, vedlejší postavy jsou napsané dobře a přirostou vám k srdci - Tenzin, Kořřin mentor a syn Aanga, jeho sourozenci; dcera Toph Lin, šéfka policie Republic City, její sestra Suyin; Varrick a jeho pomocnice Zhu Lin - avšak, popravdě, na The Legend of Korra mě jednoduše zaujali nejvíce ti záporáci. (Obzvlášť Kuvira. To už se také opakuju, ale sakra, Kuvira.) 6/10

Hudba a animace: Soundtracky jsou ke Kořře pěkné, stejně jako byli u The Last Airbender, příjemně dolaďují atmosféru a není si na co stěžovat. Pokud je tu ale něco, co by se mělo u Korry vyzdvihnout, tak je to její animace, protože ta je naprosto grandiózní. Všechny bendingové souboje jsou naprosto skvěle naanimované a já jsem jenom tajila dech, když se například Suyin utkala s Kuvirou v metalbendingu, nebo když se Tenzin utkal se Zaheerem (souboj dvou airbenderů, ale to spoileruji). Prostě a jednoduše, to byla opravdu pecka. 9/10

Celkové hodnocení: Takhle - jsem velice ráda, že jsem se nakonec rozhodla ten seriál dokoukat. Jen mě opravdu mrzí ty dvě první série. Pokud se vám líbily, tak vám to nevyvracím, mě ale přijdou opravdu velice zamotané a prostě a jednoduše, mohly se udělat lépe. Další dvě série to ale vynahrazují a proto mohu směle říci, že se jedná o seriál hodný vašeho shlédnutí.

75%


Firefly (2002)

21. dubna 2014 v 17:52 | AD
Seriál z budoucnosti, kdy je Země již neobyvatelná a lidstvo si podmínky k životu přizpůsobilo na mnoha jiných planetách sdružených v Alianci. Na okraji společnosti i legálních činností se pohybuje se svojí lodí Serenity a posádkou kapitán Mal. Netuší však, že největší dobrodružství ho čeká po té, co se členem posádky stane doktor Simon a jeho sestra River, která je nejhledanější osobou v celé galaxii pro své telepatické schopnosti... (fdb.cz)

Příběh: Myslím, že nebudu moc vedle, když řeknu, že Firefly téměř žádný příběh nemá. Ale není to kvůli tomu, že by to někdo odflákl, naopak - Firefly bylo bohužel zrušené hned po první sérii a třebaže dostalo film, nemělo šanci rozvinout svůj celý potenciál. Proč byl seriál zrušen? Toť otázka. Fakt, že si na to stěžuje každý, kdo seriál viděl, že Firefly je na csfd.cz hodnocený jako 34. nejlepší seriál a 53. nejoblíbenější seriál, odpověď nedává. Nu, televize Fox to před těmi dvanácti leti trochu podělala, toť je odpověď. Každopádně, i tak je jasné, že celkový příběh není o záchraně a spasení světa, je to jen o posádce lodě Serenity, která se snaží přežít a proto čas od času vezme nějakou tu nelegální, například pašeráckou práci, díky čemuž se více méně téměř neustále dostává do potíží. Seriál má úžasnou atmosféru - spojení sci-fi a westernu tu funguje naprosto výtečně a skvěle a grandiózně a prostě to nejde dostatečně vynachválit. Příběhy jednotlivých epizod jsou taky skvělé a k popukání, a u některých dílů se prostě budete smát od začátku do konce, některé vás donutí se zamyslet. Ano, seriál má trochu pomalý start a první epizoda vás možná asi tak nenadchne, ale nevzdávejte to. Nevzdávejte to! 10/10

Danganronpa: The Animation

11. listopadu 2013 v 14:03 | Annie
Skupina patnácti elitních středoškolských studentů byla shromážděna do jedné speciální, prvotřídní školy. Mezi tyto elitní studenty se řadí například skvělá hackerka, světoznámá modelka, velmi úspěšná plavkyně a další. Jedním z těchto speciálních studentů je i Makoto Naegi, který na první pohled žádný speciální talent nemá - jeho jméno bylo náhodně vybráno, a tím se stal elitním "klikařem". Hned první den ve škole ale zjistí, že klikař jako jeho titul moc nesedí - spíš by se měl nazývat "smolařem".
Všichni studenti totiž zjistí, že v této škole žádná výuka probíhat nebude. A že jsou zde zavření bez možnosti dostat se ven. Odejít ze školy by mohli pouze pomocí graduace - což znamená, že musí zabít jednoho ze svých spolužáků, a nikdo nesmí zjistit, že to byl on, kdo ho zavraždil - pokud mu to projde, všichni ostatní studenti zemřou a on bude moci v klidu ze školy odejít. Pokud ostatní v soudu vypátrají, kdo je pravým viníkem, je pachatel odsouzen k velmi, velmi speciální smrti.
Který z těchto patnácti studentů nakonec přežije?

Když jsem o tomto anime zjistila, popravdě jsem přemýšlela, jestli si ho vůbec zkouknu. Námět mě velmi zaujal - já jsem fanda takovýchto krvavých, dramatických příběhů. Na druhou stranu, nemám moc ráda ty nerealistické vzhledy postav, a proto mě ty super účesy některých ženských hrdinek či jejich barva vlasů moc nenadchly. Nakonec jsem si ale anime pustila, dokoukala ho, našla si hru, přečetla si mangu... ano, líbilo se mi to, pokud jste to ještě nepochopili.
Ze začátku nejspíš nebudete vědět, co od toho čekat - no tak co, spolužáci se budou navzájem zabíjet, buď jim to projde, nebo ne. Co asi nebudete čekat, pokud jste nehráli hru, budou soudy, které se stanou ústředním motivem celého anime. V těchto soudech budou studenti muset odsoudit některého studenta za vraždu, a pokud neurčí správného viníka, všichni z nich zemřou. Ano, tím trochu stoupá ono napětí, že? Ale teď vám dám hádanku - kdo vždycky přijde na to, kdo je pravým vrahem? Ne, to neuhodnete - samozřejmě že je to Makoto Naegi, štístko školy a náhodně vybraný student. A že neuhodnete, za koho hrajete ve hře? Dobře, myslím, že už jsem se vyjádřila dost jasně - samozřejmě, že je to Naegi.
Bohužel, někdy si to ti studenti v těch soudech naprosto zbytečně komplikují, a někdy se to vyvíjí nerealisticky, když prostě všichni řeknou: "Ne, já nic neřeknu, i když je to pravda, která by mi zachránila život. Řekni to ty, Naegi." Na druhou stranu, pojďme na chvíli zapomenout na to, že můžeme taky logicky uvažovat a pojďme prostě brát Danganronpu z jiného hlediska a úhlu.
Danganronpa je anime o přátelství, o společné důvěře a o snaze zůstat lidmi. Existuje spoustu experimentů tohoto typu - tedy kdy někdo zavře skupinu lidí do nějakého zabezpečného, neproniknutelného krytu, a řekne jim, že přežijou jen tím, že se budou navzájem zabíjet, nebo tím, že někoho obětují atd. Jde o experimenty pozorující boj lidskosti a morálky s instiktem přežít. Aspoň v tomto se Danganronpa odvíjí velice realisticky: "Ne, nikoho bych nezabil, nikdo z nás by tady nikoho nezabil, jsme přeci všichni přátelé!" Tohle jsou v případě Danganronpy naivní kecy, většinou řečené právě ubohým Naegim.
Každopádně, tohle anime bych vám opravdu doporučila, pokud máte rádi stejný typ příběhů, jako já - něco s trochu hororovým námětem, ale hlavně zaměřující se na psychologii postav, dekadenci a úpadek morálky. Na druhou stranu, toto anime ukáže i světlou stránku lidské povahy, pokud právě přemýšlíte o tom, jestli se odsud někdo opravdu dostane úspěšným zabitím svého spolužáka.

90%

Free!

30. října 2013 v 17:55 | Annie
Příběh se odehrává kolem života dospívajícího chlapce jménem Haruka Nanase, který byl už odmalička skvělý plavec a který bezmezně miluje vodu. Když byl ještě na základní škole, byl v plaveckém týmu spolu s Makotem, Nagisou a Rinem. Po vítězství v turnaji ale každý odešli svou vlastní cestou.
Nyní je Haruka na střední, a s Rinem se neviděl už pěknou řádku let, jelikož odjel studovat na plaveckou školu v Austrálii. Jaké je pro Haruku překvapení, když se Rin zničehonic objeví v budově bazénu, ve kterém kdysi plavali, a vyzve ho na závod...

Za prvé. Ani nevím, co mě k tomuhle anime dostalo. Absolutně netuším. Protože jestli já na nějaké anime nekoukám, tak je to anime jako tohle. Můžu vám říct, o čem tenhle dvanáctidílný kousek je v jedné větě - o chlapcích sundavající si tričko a skákajících do vody. Jo a samozřejmě, že jsou celkem dobře vypracovaní.
Ano, toto anime je o jejich přátelství a o svobodě a bůh ví kdo o čem, ale také je to viditelně fanservice pro mladé slečny, které nikdy nemají dost párování těchto chlapců dohromady a které se válejí po zemi z toho, jak jsou perfektní.
Ze začátku mě tohle anime moc nebavilo. Popravdě, ani jsem od toho moc neočekávala, a sledovala jsem to tak nějak z recese. Při mnoha vážných scénách jsem se vážně chlámala smíchy. Ke konci se ale se mnou začalo něco dít. Začala jsem se na každý nový díl těšit. Bavilo mě to. Chtěla jsem vědět, jak to dopadne.
... ano, i já jsem propadla kouzlu anime Free!.
Předem řeknu, že pokud jste mužského pohlaví, tohle anime vás asi moc nenadchne. Ženskému pohlaví ho ale doporučuju. Pokud tedy netrpíte nějakou averzí vůči anime postavám, třeba proto, že většinou nemají bradavky. Tohle anime je jeden velký fanservice a můžete tam párovat všechno se vším, zároveň má ale i - DOBŘE - celkem zajímavý a srdceryvný příběh a navíc je až překvapivě přesný ohledně toho, jak to chodí na soutěžích v plavání. Animace není špatná, tu bych docela i pochválila, a hudba... tu jsem popravdě moc nevnímala, tak nemohu posoudit. Ale ending je skvělý.
Pokus se do tohoto anime pustíte, no, doporučuju vám to, pokud máte rádi například takový Ouran High School Host Club. Jinak to raději nezkoušejte, samozřejmě pokud nechcete skončit smíchy válející se po zemi.
A pak samozřejmě existuje jedno čtyři sekundy krátké video, kterým se toto anime dá absolutně skvěle shrnout.

75%

Na závěr bych poněkud mimo téma znovu požádala o to, abyste mi vyplnili tento dotazník na téma Fantasy v literatuře. Potřebuju to ke své ročníkové práci a je to pro mne opravdu důležité, takže... děkuji za pochopení :).

Shingeki no Kyojin

26. října 2013 v 14:51 | Annie
Před několika staletími byli lidé téměř vyhlazeni titány - stvořeními o hodně většími než lidé, dosahující výšky až třiceti metrů, bez jakékoliv známky inteligence s jediným cílem - požírat lidi. Ba co víc, očividně nepojídají lidi kvůli hledání potravy, ale jen pro potěšení. Pouze malé procento lidstva přežilo a zachránilo se postavením obrovských hradeb, za kterými nyní žije. Eren Jäger, hlavní hrdina a na začátku příběhu pouze desetiletý chlapec, se narodil do doby, kdy zdi stojí už sto let a ani jednou nebyl narušen jejich mír. Se svou adoptivní sestrou Mikasou a přítelem Arminem se však stanou svědky útoku Kolosálního titána, většího než Zeď samotná, a toho, jak je jejich matka zaživa snědena titánem. Eren se pak zapřísáhne zasvětit svůj život jediné věci, a to vyhlazení titánů; pro to se bude muset přidat k Průzkumnické legii, která jako jediná ze tří militárních odvětví - kromě Hradebních stráží a Militární policie - jezdí za hradby a snaží se najít a objevit slabiny titánů.

Předem vás můžu varovat, že pokud se toto anime rozhodnete zkouknout, připravte se na to, že není jako ostatní japonské shounen anime. Pokud je hlavní hrdina Naruta či Bleache rozsekán na kousíčky, můžete si být téměř stoprocentně jistí, že se vrátí zpátky za cool epické hudby a pořádně tomu záporákovi nakope zadek. Pokud někdo umře v Shingeki no Kyojin, obvykle je mrtvý natrvalo. A ne, obvykle tam postavy neumírají stářím. Obvykle jsou zaživa sežrány titány, rozmáznuty o zeď, nebo třeba i skončí rozseknuty vejpůl. Pokud postavy v Shingeki no Kyojin vyrazí kupředu za epické hudby bojovat s nepřítelem a tvrdí, že vyhrajou díky tomu, že jim ostatní věří a protože jsou skvělí přátelé - ne, nemají vždy stoprocentní šanci, že vyhrajou. Mají spíše téměř stoprocentní šanci, že zemřou.
Shingeki no Kyojin je opravdu realistické anime a to se většinou samozřejmě divákům líbí a vtrhne je to do děje. Navíc je to všechno za doprovodu naprosto epické, dokonalé hudby - soundtrack Shingeki no Kyojin je podle mě jeden z nejlepších, který jsem kdy v anime slyšela, ba jestli ho nepovažuju opravdu za naprosto nejdokonalejší. I animace stojí za zmínku, a to za velkou zmínku, protože postavy se pohybují takzvaným 3D Manévrovacím vybavením - představte si takového Spidermana - a tvůrci to opravdu úžasně a dokonale zanimovali a vy se nad tím rozpustíte. A kresba je, samozřejmě, také velmi pěkná.
Ale jestli vás něco nepochybně absolutně dostane, tak je to příběh. Příběh Shingeki no Kyojin se může ze začátku zdát primitivním a jednoduchým, vzhledem k tomu, že jediným cílem postav je bojovat proti titánům, ale celé se to brzy velmi rychle zkomplikuje. A pokud čtete mangu, nemáte na vybranou a musíte toto anime považovat za mistrovské dílo, které je svou genialitou a zvraty přirovnatelné k takovému Full Metal Alchemist. A postavy - ach, ty postavy. Ani jedna z nich není něčím extra výjimečná, jako to je například v Narutu či Bleachi. Všechno jsou to lidi, a třebaže mají své jednotlivé rysy, podle kterých je poznáte, jsou, jak to říci... obyčejní. Jsou to lidé. Ale už jen kvůli tomu se je naučíte zbožňovat a milovat daleko více, než všechny ty tragické postavy z ostatních shounen anime se sáhodlouhou minulostí a růžovými vlasy a fialovo-růžovo-červenýma očima. Samotný Eren není zase tak typický shounen hrdina - ano, je to cholerik, ano, nechá se snadno vyprovokovat - ale v určitých momentech vám bude připadat mnohem více psycho než takový Edward Elric. Mikasa to samé, a Armin - ne, nenechte mě vypravovat tu o Arminovi. On a Jean Kirschtein (má nejoblíbenější postava z celého Shingeki no Kyojin, ach Jean) si projdou největším charakterovým vývojem a to je dělá naprosto úžasnými. Je třeba také zmínit nejoblíbenější postavu z tohoto anime vůbec, kapitána Leviho - a pak bych mohla vyprávět dalších několik odstavců o dalších postavách a o jejich dokonalosti. Prostě je to tak, nejde nenávidět ani jednu postavu, pokud jim rozumíte a pokud je pochopíte.
Pokud jsem vás tímhle ještě nepřesvědčila, ať si to jdete okamžitě zkouknout, tak si přečtěte tento poslední odstavec. Toto anime je velmi motivující a inspirující, a v určitých momentech se kvůli němu budete cítit jako povaleč, co se svým životem nedělá absolutně nic. Je o lidstvu, které bojuje o přežití, o posledním odboji, o naprosté oddanosti, o krutosti titánů, a je o lidech v našem věku - stále vlastně dětech - které se střetnou s tímto nelítostným, ale stále tak nádherným světem.
Tak. Můžete jít. Pusťte si to. A pak si přečtete mangu. Zblázněte se do toho stejně jako já.

100%

Psycho-Pass

24. června 2013 v 15:17 | Annie
Toto anime se odehrává v blízké budoucnosti, kde je možné změřit u každého člověka pravděpodobnost toho, že spáchá trestní čin. Tato informace je poté zaznamenána a zapsána, díky čemuž každý jedinec vlastní svůj "Psycho Pass". Hlavní postavou je Akane Tsunemori, mladá dívka a nováček v Public Safety Bureau. Akane je Inspektorkou - Inspektoři mají v oddělení na starost Enforcery, což je jakási elitní zásahová jednotka policistů, kteří mají vysokou pravděpodobnost spáchání trestného činu, ale využijí to v bezpečnostních jednotkách, ne na poli zločinu.

Psycho-Pass je jedno z nejnovějších anime, které bylo vydáno, a výjimečně nebyla předlohou manga ani nic podobného. Toto anime je velice zajímavé, napínavé a rozhodně se při něm nudit nebudete, i když si zrovna neužíváte sci-fi či detektivní žánr. Je to skvěle nakreslené, a i openingy a endingy jsou pěkné, ba co víc, postavy mají naprosto nádherný design. Chci říct, Akane jsem si naprosto zamilovala, a Kougami Shinya, jeden ze spolupracovníků Akane a další hlavní postava... aachhh.
Toto anime se rozhodně netočí jen kolem detektivních příběhů, jak byste mohli čekat, nejde o to, že v každé epizodě se řeší něco jiného. To si hledejte v Kriminálce Las Vegas. Psycho-Pass má pouhopouhých 22 dílů a celou tu dobu vlastně míříme k jednomu zločinci jménem Shogo Makishima, který je opravdu zvláštním typem záporné postavy. Jde mu o revoluci. Chce zbortit systém, chce zničit to, jak funguje, a na konci se nad tím zamyslíte a řeknete si, že s tím souhlasíte, až odhalíte celou pravdu. Společnost v Psycho-Passu je vedena počítačovým systémem, ten jim řekne, jaká je pro ně nejlepší práce, co si mají dát k jídlu, kam mají jít, co mají dělat - nic už není jejich svobodné rozhodnutí, něco, co by se rozhodli udělat sami. Společnost ztratila svou individualitu, a to je to, co se Makishima snaží vrátit.
Jedinou postavou, která kdy měla na výběr, která kdy měla možnost svobodné volby, byla právě Akane. Kolem ní se příběh více méně centruje a spolu s ní budete objevovat svět této blízké budoucnosti, svět Psycho-Passu.
Anime rozhodně doporučuju - jedná se o skvělý kus. Kdybych na tom měla najít pár chyb, pak to, že to bylo tak krátké, že konec byl takový nemastný, neslaný, a poté jsem také nepochopila tu jednu epizodu zaměřenou na jednu z vyšetřovatelek oddělení, Yayoi. Vážně, pokud na ní zaměřili celou jednu epizodu, proč to neudělali i s ostatními detektivy, proč jenom Yayoi? Protože jste sexisti a chtěli jste ji ukázat v korzetu? Chmmh.
Každopádně, pěkné anime to opravdu je a stojí za shlédnutí, užijete si opravdu zajímavý detektivní příběh s nádechem sci-fi.

95%

Sword Art Online

21. května 2013 v 22:12 | Annie
Anime od studia A-1 Pictures vypráví příběh Kazuty Kirigaji s přezdívkou Kirito, který se rozhodne, že se připojí do nové virtuální MMORPG hry. Ta má však dva zajímavé háčky. Hráči je umožněno se ze hry odhlásit pouze v případě, že ji dokončí. A co víc, pokud cestou ve hře zemře, zemře i jeho tělo ve skutečném světě.

Sword Art Online je anime, které jsem neskutečně dlouho odkládala. První díl jsem shlédla strašně dávno, ještě když anime stále vycházelo. Dokoukala jsem ho však až tento měsíc, a to opravdu rapidně, protože se na něj začala koukat i jedna moje kamarádka a rozčilovala mě se spoilery :D.
Každopádně, Sword Art Online je podle mě opravdu zvláštní anime. Když si přečtete popis, napadne vás, že to má jasný set-up pro seriál s miliony díly typu Naruto, Bleach či One Piece. Ve skutečnosti má však anime pouhých 25 dílů, což mě při prvním pohledu na anime trochu překvapilo. Ono se to totiž celé vyvine trochu jinak, než bychom čekali, a proto se nemusíte bát, že narazíte na klišé podobné již těm zmiňovaným gigantům, ale na dvě etapy rozdělený příběh, který vás rozhodně aspoň v některých okamžicích překvapí.
Hlavním hrdinou je Kirito, který rád hraje počítačové hry. Virtuální MMORPG je hra, kdy doslova odcestujete do virtuální reality a můžete se v ní pohybovat a žít plnohodnotný život. No, skoro, ale přesto k tomu nemá daleko. Sword Art Online je první MMORPG tohoto typu, a proto je to obrovská senzace. Já osobně tento nápad zápletky shledávám naprosto skvělým, protože třebaže toto anime má své velké boje a třebaže postavy alespoň v první polovině anime opravdu zemřou, pokud zemře i jejich avatar, je to velmi vítaná a zajímavá změna.
Každopádně, jak už jste jistě četli, všichni hráči jsou ve virtuální realitě uzavřeni a nedostanou se ven, dokud nedohrají hru. Jak už jsem však také psala, anime není jenom o tom vyhrát hru, ale nastane tam pár opravdu překvapivých zvratů. Postupně příběh získá pro dívčí srdce velmi krásnou a dojemnou romantickou zápletku, ale bude se starat i o vztah mezi bratrem a sestrou, o vztah mezi přáteli, i mezi nepřáteli.
Toto anime rozhodně není špatné. Má skvělou grafiku a krásné openingy, jak už jsem psala tak i velmi zajímavý děj. Každopádně, není to úplně anime mého soudku, jelikož postavy se mnohdy chovají naivně, dětsky a stupidně přesně ve stylu shoujo, který tak naprosto nenávidím. Celkově se mi určitá část ženských postav v tomto anime nelíbila, protože mě prostě jejich postavy naprosto otravovaly a vytáčely. Dokonce i hlavní záporák - jehož identitu odhalíte až trochu později, a není to ten, kdo si myslíte, že to je - byl tak absolutně nesympatický, že jsem se mu musela smát a nemohla ho považovat za záporáka. Prostě v některých momentech toto anime působilo naprosto shoujo a v těch momentech jsem toto anime nenáviděla. Dobře, to je moc silné slovo. Spíš jsem byla opravdu naštvaná a jednou jsem si z toho vzteku i málem vypíchla oko. To nekecám.
Také vás možná trochu překvapí fakt, že ze začátku bude příběh tak rychle utíkat, a pak tempo najednou zpomalí a vy více méně uvidíte den po dni. To bylo také trochu frustrující a do nebe řvoucí "trochu jsme to odfklákli, promiňte, dámy a pánové".
Každopádně, opravdu se nejedná o špatné anime. Možná bych ho doporučila mladším věkovým skupinám, a nebo prostě těm, kterým trocha té naivity a prostoty hlavních hrdinů nevadí. Rozhodně se jedná o jedno z lepším anime, které lze po světě nalézt :D.

80%

Community

20. května 2013 v 10:16 | Annie
Jeff Winger, právník, jehož diplom byl zrušen, musí zpět do školy, konkrétně na veřejnou vysokou školu v Greendale. Stává se členem studijní skupiny, do které také patří Pierce, sexista důchodového věku, Britta, mladá atraktivní žena s nízkým sebevědomím, Shirley, čerstvě rozvedená afroameričanka, Abed, závislák na popkultuře, Annie, mladá perfekcionistka a Troy, bývalá středoškolská fotbalová hvězda. Co taková skupina dokáže předvést, se brzy uvidí.

Konečně jsem se odhodlala napsat na tento skvělý seriál recenzi, a jakmile jsem se podívala na oficiální popis distributora - tedy to, co je překopírované nahoře - musela jsem nechápavě kroutit hlavou. Víte, je pravdou, že takto seriál opravdu začíná. Jeff je právník, který ovšem zfalšoval svůj diplom, a protože ho chce dostat co nejjednodušeji zpátky, rozhodne se jít na podřadnou komunitní školu v Greendale. Na začátku seriálu je arogantní, namyšlený sukničkář. Seriál se však řekněme od druhé série začne drasticky měnit, a s tím se změní i charakter postav, všichni se začnou vyvíjet a opravdu hodně se to změní od tohoto oficiálního popisu. Jeff přestane být tak sobecký, kupříkladu. Britta, tedy středobod Jeffova zájmu v první sérii, kde je ukázaná spíše jako strašně atraktivní a strašně chytrá blondýna, polidští a podle některých... no, řekněme, "zhloupne". Troy ze začátku představuje typického fotbalistu středních amerických škol, postupně ho ale jeho přátelství s Abedem, což je takový Sheldon seriálu, začne měnit a tihle dva spolu utvoří nejlepší bromance všech dob. Nadále je tam Annie, řekněme šprtka, která ovšem také prošla od střední školy drastickými změnami, Pierce, který se opravdu nedá nazvat jinak než nadrženým důchodcem, a Shirley, podle mě nejnudnější postava ze seriálu :D.
Proč to tady zmiňuju? Protože postavy Community jsou jedním z jeho nejlepším aspektem. Více méně přeci jen utváří děj epizod a vy se do nich, ať už chcete nebo ne, postupně zamilujete. Seriál navíc začne párovat strašně moc lidí, a ústřední dvojice Britta x Jeff brzy přestane být ústřední.
Seriál má zatím čtyři série, přičemž bude vycházet pátá. Bylo to ale jen tak tak, jelikož seriál pomalu ztrácí na sledovanosti. Dalo by se to i logicky vysvětlit. Před čtvrtou sérii odešel samotný tvůrce seriálu, jelikož se moc nemusel z jedním z herců, a tím šla kvalita epizod trochu dolů. Celkově, čtvrtou sérii bych nazvala zatím nejslabší, ale stále to zvládá být lepší než některé ze seriálů. Bohužel se ale v této sérii trochu vracíme ve vývoji postav a celkově ty zápletky nejsou tak vtipné a parodující jako před tím.
První série, jakožto první, je spíše sitcomová a najdete tam povětšinou takové klasické zápletky. No, klasické - spíše zápletky, které budete v rámci možností považovat za normální. Od druhé série se ale z Community stane naprostá šílenost, a to v dobrém slova smyslu. Seriál opravdu začne parodovat všechno co vás napadne, od astronautů až po Dračí doupě, a to ani nemluvím o grandiozním finále druhé série, kde si postavy zahrají paintball a je to naproto geniální parodie westernu a následně Star Wars. Což o to, paintball je i v první sérii a také je velice kvalitní, ale finále druhé řady považuju za nejlepší momenty seriálu vůbec. Třetí série je taktéž skvělá, najdete tam například díl s několika různými realitami (pokud jste četli mou povídku a zaujala vás :D) a také tato série velmi, velmi rozšiřuje všemožné páry ze seriálu.
Celkově, Community je seriál spíše po pobavení a zábavu. Řeknu to znovu - od druhé série se z Community stane naprostá bláznivost a to je absolutně úžasné a skvělé a něco tak šíleného jsem ještě nikde neviděla. But I like it. I like it a lot. A myslím, že i vy si tento seriál užijete, pokud tomu dáte šanci.

95%

 
 

Reklama

PageRank ukazatel