Na okraj

Jak správně popsat ztrátu krve

20. dubna 2014 v 11:05 | AD
Tak jsem se rozhodla zase pro jednou přispět do téhle rubriky, a tady jsme. Rozhodla jsem se, že už nebudu moc přispívat s takovými bláboly, jak psát, protože to si stejně musí každý vyzjistit sám, ale co každému pisálkovi vždy pomůže jsou různé reference či zajímavosti, které může využít. A tak jsme se dostali k tomu, jak správně popsat ztrátu krve.

Pisálci mají tendenci toto popisovat velice, velice nepřesně, ale čemu se divit, většinou se inspirují v hollywoodských trhácích a někoho pobodat kvůli tomu, abyste byli ve svém psaní přesní, je tak trochu nelegální. Každopádně, tento článek by vám mohl snad aspoň trochu pomoci, aby vaše postava provedla správnou jak se patří vraždu.

Každý člověk má ve svém těle 5 litrů krve. Takhle to přímo sdělit je hezké, avšak je to velmi individuální, takže řekněme spíše 5 až 8 litrů. Dokážete si představit, kolik to asi je, 5 litrů nějaké kapaliny? Představte si, že tohle všechno proudí vaším tělem.
Také je samozřejmě jasné, že větší, robustnější člověk má té krve trochu více a její ztráta ho proto bude ovlivňovat méně a pomaleji, a u menšího, člověka to zase bude samozřejmě naopak. Zdraví lidé ztrátou krve také budou ovlivněni trochu méně, a teď pozor, lidé s vysokým tepem umřou velmi, velmi rychle.
Takže pokud se plánujete nechat bodnout, nechoďte před tím běhat nebo tak. Pokud tedy chcete přežít.

Na okraj: Fakta o znameních horoskopu

23. ledna 2013 v 19:20 | Annie
Už minulý článek pocházel ze stránky Psych Quotes, která se mi velice zalíbila. Rozhodla jsem se tedy opět začít překládat takový menší projekt, přičemž ho budu házet do Píšu, píšeš, píšeme, protože přeci jenom se to k psaní dá použít. O co že v tomhle menším projektu bude? Nu, budeme rozebírat všechna znamení až do nejmenšího detailu. (Ne, vůbec tyhle články o znameních nepřekládám, protože miluju Homestuck, co vás to napadlo)

♈ Beran : Berani jsou celkově velmi nevinná stvoření. Jejich já tvoří dvě stránky: svět plný nenávisti a svět plný lásky. Jsou velmi empatiční a snadno porozumí problémům ostatních.
♉ Býk: Býci nezapomínají, pokud jim někdo něco provede, a nezapomínají ani bolest, kterou jim čin oné osoby způsobil. Smutné na tom je, že Býci takovéto zážitky cítí neustále stejně intenzivně jako v ten okamžik, kdy se to stalo.
♊ Blíženci: Jedna dívka ve znamení Blížence se rovná několika ženám. Před ostatními vždy vypadají svěže a optimisticky, i když uvnitř mohou trpět. Pod jejich krunýřem se skrývá mnohdy velká inteligence.
♋ Rak: Lidé s tímto znamením nikdy nemohou zůstat v klidu, i když sedí na místě. Jejich mysl těká neustále sem a tam; jsou emocionálně nestabilní.
♌ Lev: Je velmi snadné zkazit jim náladu, pokud víte, jak na to. Lvi proto potřebují hodně energie a kuráže, aby tento nátlak vydrželi, a od ostatních mnohdy vyžadují různé projevy lásky.
♍ Panna: Pokud se Panny ocitnou v nepříjemné situaci, mají tendenci se uzavřít do svého světa a ignorovat vše kolem nich. Lidé s tímto znamením si velmi dobře uvědomují, jak chladně a necitelně v ten okamžik musí působit, ale prostě nejsou schopni změnit svou náladu a schovají se do své bubliny.
♎ Váhy: Váhy se vždy snaží držet své emoce na uzdě, a jsou v tom velmi dobré. Často se cítí odcizeni od svého vlastního srdce, protože ignorují svůj vnitřní svět.
♏ Štír: Štíři se už odmalička před světem schovávají za silným krunýřem. Vidí svět jako temné místo a mají potřebu se před ním chránit. Mají problém zvládnout své intenzivní emoce.
♐ Střelec: Střelec vždy za každých okolností vypadá klidně, jakoby nedotčeně tím, co se kolem něj děje. Působí tak na ostatní velmi vyrovnaně, i když může uvnitř trpět.
♑ Kozoroh: Kozorohové si pouze vzácně připadají, že jejich charakter souhlasí s popisy v horoskopech. Je pravdou, že jsou odhodlaní, dokážou udělat to, co mají, a uvnitř jsou velmi silní, ale běh jejich myšlenek je velmi složitý; nedokážou to vysvětlit. A i kdyby to dokázali, my bychom to nebyli sto pochopit.
♒ Vodnář: Vodnáři se cítí bezmocní, když si uvědomí, že si vůči někomu vybudovali emocionální pouto. Je to jediná věc, která dokáže zlomit jejich racionální myšlení a donutí je ztratit se ve svých emocích.
♓ Ryby: Ryby jsou většinou velmi laskavé, protože jsou adaptivní; navíc to pro ně není těžké a velmi snadno jim to získá respekt ostatních. Jsou velmi chápaví, proto dokážou využít svého soucitu.

Na okraj: Americké střední školy

6. ledna 2011 v 19:19 | Annie-chan
Tak, a další příspěvek do rubriky Píšu, píšeš, píšeme. Tentokrát zase "Na okraj". Vím, že hodně povídek je psáno v prostřední amerických středních škol, ale největší chyba je, když si autor/autorka nezjistí fakta o amerických školách. Tam mají totiž střední školy trošku jiný systém učení, než tady. Bude následovat i článek o japonských středních školách, kde ale celkově přiblížím i systém školství. V Americe to mají se systémem stejné, jako u nás, jen nemají devátou třídu.
Pokud si ale i tak chcete jen zjistit informace o životu amerického středoškoláka, prosím, klikněte na celý článek. Informace jsem sehnala různě po internetu.

Na okraj: On-line testy osobnosti

1. ledna 2011 v 14:40 | Annie-chan
Pracuju teď na překladu jednoho článku do této rubriky, který se zabývá tvořením postav, a co tam nevidím: on-line testy osobnosti. Zaujalo mě to už samo o sobě, tak jsem si to vyhledala na internetu a výsledky mě celkem překvapily. Myslím, že takovéhle testy se při tvoření postav hodně hodí a tak mě napadlo, že něco o nich sem dám hned teď. Na okraj.
Jinak, první článek v novém roce! Juhů :D.

100 otázek pro vaší postavu

16. října 2010 v 14:25 | Annie-chan
useless-fire.blog.cz
Tak, možná si někteří pamatujete nebo jste si zkoušeli test na Mary Sue, který jsem sem kdysi dala. Tohle je něco podobného, ovšem neslouží to k rozpoznání, jestli je vaše postava moc dokonalá či ne. Tohle je především dotazník pro vás, pomocí kterého si budete moct některé věci ohledně vaší postavy ujasnit a díky kterému se s postavou víc sblížíte. Mě to hodně pomáhá a doufám, že vám to poslouží stejně. Dotazník je přeložen z anglického originálu, ovšem byl trošičku upraven. Jak název vypovídá, jde o sto otázek, ale ještě s pár "podotázkami", takže toho je víc.
Dřív, než kliknete na celý článek, si zkuste omrknout i další "dotazníky" na vaše postavy. Jeden dobrý a kvalitně přeložený najdete tady. Sama ten dotazník využívám a říkám vám, že je vážně vynikající. A pak, jestli chcete, si můžete zodpovědět na sedm otázek z tohoto mého článku. Je to krátké a trošku víc stručné...
 
 

Reklama
PageRank ukazatel