Filmy

500 Days of Summer

14. června 2011 v 22:21 | Annie-chan

Nezvyklá romantická komedie o lásce a osudu přináší příběh mladého reklamního textaře (Joseph Gordon-Levitt), který až dosud zoufale a bezúspěšně hledal dívku svých snů... A teď to vypadá, že by jeho nová kolegyně Summer Finnová (Zooey Deschanelová) mohla být tou pravou. Ale 500 dní jejich nekonvenčního vztahu dokazuje, že cesta ke štěstí může být nepředvídatelná a nekontrolovatelná - jeden z nich je totiž nenapravitelný snílek a druhý moderní cynik. Originálně pojatá love story vás rozhodně chytí za srdce. (csfd.cz)

Záměrně jsem jako název článku uvedla anglický název filmu, protože ten je úžasně dvojsmyslný. Mohli bychom to přeložit jako 500 dní se Summer a jako 500 dní léta. To jen poznámka pro ty, kteří nezvládají angličtinu :).
Ale teď na začátek - myslím, že heslo filmu ho vystihuje dokonale: "This is not a love story. This is a story about love." - Tedy opět překlad: Tohle není "love story" (sakra, jak tohle mám SPRÁVNĚ přeložit?!). Tohle je příběh o lásce. Až shlédnete, pochopíte.
K filmu jsem se dostala díky Selenne a její recenzi. Natolik mě to zaujalo, že jsem si řekla, že to musím vidět. Vždyť tam taky proboha hraje jeden z mých oblíbených herců (ano, Joseph Gordon-Levitt)! A nelitovala jsem.
Film možná pro některé může působit trošku... jednoduše? Odfláknutě? Bez pointy? Přeci jenom se nedozvídáme průběh vztahu dvou hlavních postav lineárně, ale na přeskáčku - což je ale mimochodem úžasné, protože v jednu chvíli je náš "reklamní textař" přešťastný, až to bolí, a hned za chvíli je z něj cítit deprese na sto honů <3. Summer je prostě mrcha.
Když jsem film dokoukala, jo, slzička ukápla, ale pak jsem si řekla, že takovýhle je prostě život. Tenhle film opravdu ukazuje "příběh o lásce", protože takhle to probíhá. Jo, nemá to šťastný konec. I když já v něj tak naivně doufala.
Opravdu to v sobě má něco víc, takové to... poselství. Zanechalo to ve mne myšlenku, že ze všeho špatného a zlého nakonec stejně vzejde něco dobrého, něco krásného... nebo alespoň nového. Vždyť všechno kolem nás vlastně ovlivňuje.
Možná akorát některé zklame stejně ten "podzimový" konec. Heh, miluju tyhle narážky <3.

Co k tomuhle filmu dodat? Není to žádný slaďák jako Twilight, ale... příběh ze života. Má to něco v sobě, jen to asi musíte pochopit. Pokud v tom uvidíte jen přechod nějakých snímků, bude se vám to zdát jako nuda nebo nepochopíte pointu ... no, tak asi ještě pořád věříte v lásku na první pohled :P. Vtip - prostě některým se to líbit asi nebude, chápu.
Jo, a doporučuju originální dabing. Sehnala jsem ho a super *smirk*.
A bonus za naprosto vynikající herce!
Hodnocení: 90%

TRON: Legacy

13. června 2011 v 21:50 | Annie-chan
TRON: LEGACY je 3D high-tech dobrodružství zasazené do digitálního světa, který je úplně odlišný od čehokoli, co jste již na velkém plátně viděli. Sama Flynna, 27letého rebela, pronásleduje záhadné zmizení jeho otce Kevina Flynna, muže, který byl kdysi známý jako největší světový tvůrce videoher. Když Sam objeví záhadný signál poslaný ze staré Flynnovy arkády - signál, který mohl být jenom od jeho otce - zjišťuje, že se ocitl v digitálním světě, kde byl Kevin uvězněn po 20 let. S pomocí nebojácné válečnice jménem Quorra, se otec a syn vydávají na cestu, která jim může přinést život nebo smrt, cestují po vizuálně fantastickém cyber vesmíru - vesmíru, který stvořil sám Kevin, a který se stává modernějším s vozidly, zbraněmi a krajinami, které si nikdy před tím nedokázal představit a nelítostným zloduchem, který se nezastaví před ničím, jen aby znemožnil jejich útěk. (csfd.cz)

Tak na začátek, dřív, než budu moct dodat něco jiného - vizuálně je to snad ta nejlepší věc, kterou mé oči kdy mohly spatřit. Je to technicky vymazlené tak, že jsem ze začátku nestačila zírat, a nejspíš jsem i měla otevřenou pusu dokořán. Všechno to svítící něco, disky, motorky... uh-uh, můj zrak to snad nevydrží. Nádhera.
A ani soundtracky nejsou tak zlé. Ne, že by se mi nelíbily, ale stahovat si je nejspíš nebudu, tak úžasně-epicky-famózně-fantastické mi zase nepřišly... jen prostě zněly příjemně. A byla na nich vidět práce.
Hm. A teď zřejmě k tomu dalšímu.
Příběhově je to jedno klišé za druhým, i když od prvního Trona se to přeci jenom trošku liší. Ale najdeme tady klišé otec x syn, finalní oběť a samozřejmě velice vtipný povzbuzující proslov (akorát hlavního záporáka :D). Taky konec mi přišel hodně uspěchaný a doteď nechápu, proč se sakra ten film musel jmenovat zrovna Tron. Našla bych pro to lepší názvy.
Ano, příběh byl ze začátku trošku nečekaný, ale fakt "obyvatelé digitalního světa = programy" se mi přeci jenom moc nelíbil. Ani ten nápad s tou super rasou. A navíc je to děsně předvídatelný, tedy, už od začátku jsem tak nějak tušila, kdo umře.
Ani postavy mi nepřišly zrovna moc vymakané. Jistě, Sam byl takový nevyvedený synek, který se v tom digitalním robosvětě polepšil, a Quorra zase poslední ze své rasy, ale teď upřímně... copak v tomhle není v každém příběhu? A super moudrý otec aka "zachráním-tě-z-každého-problému" už mě fakt taky nebaví. Bohužel jsem se do nich vůbec nevcítila.

Shrnuto a podtrženo - TRON: Legacy není špatný film. Vůbec to není špatný film, popravdě, ze začátku jsem z něj byla přímo uchvácená - pokud mě něco dostalo, rozhodně design filmu. Byla jsem z toho úplně odvařená. Ale příběhem to neboduje.
Ale to pro některé ani takový Avatar, že?
Hodnocení: 60%

Star Trek (2009)

20. května 2011 v 19:25 | Annie-chan
Zapomeňte všechno, co víte! Tvůrce seriálů Ztraceni, Fringe, Alias a filmů Mission: Impossible III nebo Monstrum - J. J. Abrams - přináší na stříbrné plátno zcela nové sci-fi dobrodružství. Star Trek, jak ho ještě neznáte. Příběh pojednává o první výpravě mladé posádky na palubě hvězdné lodi U.S.S. Enterprise. Jejich cestu doprovází spousta akce, humoru a vesmírného nebezpečenství. Nováčci musejí nalézt způsob, jak zastavit padoucha, jehož honba za pomstou ohrožuje celé lidstvo. Osud Galaxie spočívá v rukou dvojice zapřisáhlých nepřátel. Jedním z nich je James T. Kirk (Chris Pine), nezvedený venkovský kluk z Iowy a milovník života "na hraně". Druhým je Spock (Zachary Quinto), vychovaný ve společnosti, která staví na logice a odmítá veškeré emoce. Divoký instinkt se střetne s chladným rozumem, ovšem pouze jejich spojení provede posádku bez úhony velkým nebezpečím, které představuje pomstychtivý Nero (Eric Bana). Kirk a jeho bližní se odvážně pustí tam, kam se dosud nikdo nevydal… (csfd.cz)

Film jsem sice viděla už před nějakým časem, ale vzpomínky na něj mám živě v paměti. A hned na začátek si dovolím říct, že je to jeden z mých nejoblíbenějších filmů vůbec.
Už dlouho sleduju tvorbu J. J. Abramse, mezi moje srdcovky totiž patří jeho seriál Fringe (pokud to ještě nevíte). A Star Trek je zase srdcovka z mého dětství, protože to byl mamky oblíbený seriál. Ano, dívala jsem se s ní. A ano, dívaly jsme se na Novou generaci, ale stejně to byl Star Trek (i když kapitána Kirka a Spocka mám tedy radši)! Ale tenhle Star Trek je něco jiného.
Vezměme si, že jeden mimozemšťan (ano, Nero) se rozhodne vrátit časem, aby se pomstil velvyslanci, který nechal zničit jeho domovskou planetu. Kdo že je ten velvyslanec...? Nepovím ;).
Ale vraťme se k Nerovi. Tím, že změnil koloběh událostí, změnil i vývoj našich hrdinů. Pokud to někoho hodně ovlivní, tak rozhodně Kirka a Spocka.
Co tím vzniklo? Alternativní realita. Jiný děj událostí, kdy Kirk není kapitánem Enterprise, kdy zmizí více než jedna domovská planeta, kdy je Nyota... tak trochu zadaná.
Dějová linka je tedy rozhodně zajímavá. Sice někdy trošku klišovitá - například taková oběť Kirkova otce - a někdy zase trošku pozoruhodně sází na náhody - například Kirkovo nález na ledové planetě - ale jinak je roozhodně zajímavá. A herci byli skvělí. Zachary Quinto jako Spock až děsivě skvělý (uff, tu scénu, kdy se "porval" s Kirkem, miluju... stejně divné, že se nechal vyprokovat až na řeči o jeho matce...).
Ale jestli mě přítomnost nějakého herce překvapila, tak boduje Leonard Nimoy... kdo ví, tak ví :).
Soundtracky jsou pěkné, od Michaela Giacchina (dobře... přestanu předstírat, že ho znám). Někteří tvrdí, že je to na Star Trek také moc dramatické, ale co už. Fakt, že to tam ve vesmíru někdy vypadá na discotéce, by se dal přehlédnout, a takovéhle záblesky jsou fakt kchůůůl (= u Annie-chan je to za plus ).
Když to celé shrnu, na pár těch klišé je to vážně dokonalý film (ale co, tak je tam nějaké to klišé, no). Je to napínavé, má to skvělé herce, pěkné soundtracky, dobře zpracované bitvy... co jiného říct? Tedy, pokud nemáte rádi sci-fi, asi byste se tomu měli vyhnout, ale jinak film rozhodně doporučuju.

Ach jo... konec Abramsovi přímo nahrává na začátek nového Star Trek série...! (Kéž by T_T)
Hodnocení: 95%
Prepare to fire all weapons :)!

Počátek

14. října 2010 v 16:37 | Annie-chan
V téhle rubrice ještě nic není, tak tu konečně něco přibyde.
Mimochodem, ty dva nové příběhy se tu objeví buď na konci října, nebo na začátku listopadu. Chci k tomu mít něco napsané, abych to sem nevložila a pak s tím hned nepřestala, což se mi teď poslední dobou stává často, třeba u Kreslíře, Uvnitř mého nebe...
 
 

Reklama
PageRank ukazatel