| Básně

V exilu

13. února 2014 v 13:37 | Annie
Ehm, nemyslím si, že básničky jsou tu moc oblíbené, ale mě se to dobře píše a snad jsou i některé z nich trochu čitatelné :D. Každopádně, k napsání téhle mě inspirovala jedna písnička od The National (Schválně, jestli uhodnete jaká).

Cesta

2. února 2014 v 17:17 | Annie
Zkrácená verze výlevu - jsem líná, v depresích, a nepíšu zase nic jiného než poezii.
(Ehm. Stejně tu nikdo nechcete číst sáhodlouhé výlevy, nebo ano? :D)

Sonet podruhé

24. října 2013 v 19:25 | Annie
Tak jsem napsala i druhý povinný sonet na literární seminář, a i tentokrát ho sem házím. Protože, proč ne.

Sonet

20. října 2013 v 11:03 | Annie
A tak se stalo, že jsme na literární seminář dostali za úkol napsat sonet. Tedy vlastně sonety. Nejlépe dva až tři. A tak se stalo, že jsem jeden opravdu sesmolila a teď si lámu hlavu s těmi ostatními.
Rozhodla jsem se ho dát na blog, protože jsem opravdu zvědavá na váš názor. Je to můj první sonet vůbec a není to úplně takovéto vzdychání "achich ouvej, Pepíček mě nechce" nebo "s Pepíčkem je to super" :D. Ale jo, o mém (neexistujícím) romantickém životě to je.

Svoboda

3. října 2013 v 18:37 | Annie
Další básnička. Poslední dobou píšu jenom poezii, pomáhá mi to se vyventilovat. Na druhou stranu je to takové depresivní. Ale chtěla bych o víkendu napsat nějaký "návratný" článek, tak snad.

Pohled zpět

24. září 2013 v 22:34 | Annie
Pokud to mám shrnout, cítím se pod psa. Cítím se, jakoby mě někdo nakopnul a nechal tak ležet na zemi. Už se tak cítím dlouho a tyhle deprese asi jen tak neodejdou. Někdy se vrátím do normálu, ale je strašně jednoduché mě do nich vrátit. Vždycky stačí jedna věc.

A tak jsem zjistila, že je lyrika lepší na vyjadřování těchto pocitů než epika. A tak po dlouhé době vzniklo něco, co jsem nazvala svým pokusem o báseň. (Také jsem se to rozhodla dát na blog, jak jste si právě jistě všimli. Odpověděla jsem také na komentáře, které jsem tu našla. Snad se ve mně brzy něco zlomí a já se sem zase vrátím. Hmpf.)

Dvanáct ran

18. září 2011 v 20:01 | Annie-chan
Další pokus o báseň. Po dlouhé době. Dávám to sem jenom, aby do té rubriky něco taky přibylo, ale za báseň to teda rozhodně nepovažuju.
Najdete v tom několik mých momentálních pocitů. Nedivte se tomu, tak já mé ehm-ehm básně píšu.

Papírový měsíc

19. února 2011 v 11:04 | Annie-chan
Chňo chňo chňo... další báseň z mé dílničky :). Je zajímavé, že mě to vždycky napadne, když poslouchám nějakou písničku...
useless-fire.blog.cz

Dadaistická báseň

16. února 2011 v 19:47 | Annie-chan
Tohle jsme dělali ve škole při literárce, a mě se výsledek zdál docela zajímavý, takže to hodím i sem.
Abych osvětlila, co že je to ta dadaistická báseň, tedy spíše jak se tvoří, tak se to pochopí snadněji. To se vezmou noviny, z nich si vystříhnete jeden článek/odstavec/cokoli jiného, tak dlouhý, jak má být dlouhá vaše báseň, a z vystříhnutého článku/odstavce/cokoli jiného vystříháte zvlášť každé slovo. Poté slova náhodně uspořádáte za sebou, přepíšete někam do sešitu a... a je to. To je dadaistická báseň.
Normálně bych řekla, abyste v tom nehledali smysl, ale teď říkám opak. Smysl v tom HLEDEJTE. Jinak to pro vás bude absolutní kravina, což by byla škoda... i mě osobně výsledek překvapil.
A... já vím. Je to zvláštní.
EDIT 20:33 - Zřejmě budu vraždit. Mí drazí rodičové mi nechtějí dovolit koukat se na StarTrek... jen proto, že je to do půlnoci, tse... vždyť já na tom byla odkojená! >_<
useless-fire.blog.cz

Konec

23. prosince 2010 v 15:04 | Annie-chan
Tak... a je to tady zase. (Pokus o) Báseň. Ne, nekončím s blogem ani nic takového, prostě... básnička. Docela strašidelná, takhle před Vánoci. Ani nevím, jak mě to napadlo, ale je to prostě jenom další šílenost do kopy šíleností tady.
Trklo mě to, když jsem zase poslouchala The Dragster Wave od Ghinzu. Klidně si tu písničku tak od poloviny pusťte a přitom tohle čtěte, uvidíte, jak mě to trklo, a pokud tomu budete i rozumět, už tuplem poznáte, že tu jistá inspirace byla.
Ale... ehm... neberte to jako Báseň s velkým b. Prostě pokus amatéra.

useless-fire.blog.cz
 
 

Reklama

PageRank ukazatel