Týdenní návštěva Alsaska

17. srpna 2015 v 11:41 | AD |  Scrapbook
Každý jedinec trochu zběhlý v historii ví, že Alsasko je část Francie, která hraničí s Německem a o kterou se oba státy neustále přetahovaly (nakonec tedy Alsasko spolu s Lotrinskem skončily u Francie, naposledy byly německé za 2. světové války). Přesně tam jsme se vydali s rodiči a spřátelenou rodinou na týden stanovat. Jako osoba zhýralá vynálezy moderní civilizace mohu odvážně prohlásit, že stan není nic pro mě, tato část Francie ale za ten týden bdění stála.

Jak shrnout Alsasko? Nádherné vesnice a města se středověkým nádechem, na každém kopci hrad, a vinice. První tři dny tam bylo vedro, stejně jako tady, takže se dalo těžko chodit někam do hor na túry, a pak zase bylo neustále deštivo a nedalo se pro změnu pořádně chodit nikam, stejně jsem ale získala na svůj nový fotoaparát dostatečný počet fotek (abyste rozuměli, tatínek se živí jako novinář a tudíž potřebuje fotoaparát velice kvalitní, a vzhledem k tomu, že si kupoval nový, mě teď předal ten starý, který stále fotí obstojně).
Tohle je koláž fotek, které jsem vložila na tumblr, pokud je chcete vidět ve větším rozlišení, podívejte se na můj post. Mám spoustu fotek té nádherné architektury, bylo to opravdu, jako bychom se vrátili o století zpátky, všude samé květiny, ty domečky vypadaly jako z dávných století. Také jsem rodinu tahala po všech kostelech, které tam byly, protože na mě dýchaly neuvěřitelnou atmosférou. Také jaksi utvrdily mé předsevzetí nechat se pokřtít - maminka s tatínkem to odmítli, když jsem byla malá, podle mamky slov si tatínek zrovna "pohrával s myšlenkami buddhismu". Teď mě to docela mrzí. V Alsasku jsem se prostě rozhodla, že opravdu, opravdu chci být pokřtěná, teď ještě to uskutečnit.

Bylo tu i spoustu hradů, my jsme tedy navštívily jen dva. Opravdu jste ale měli prostě na jednom kopci jeden. Dává to smysl, vzhledem k historickému významu tohoto místa.

Ještě k těm kopcům. Nedělám si srandu. Jsou tam hory asi tak velké jako naše Krkonoše.

Tohle je ještě taková kuriozitka. V Alsasku se nachází park chráněného druhu opiček - makaka magota, nebo-li magota bezocasého. V parku se opičky volně procházely, mohli jsme je i krmit popcornem, který jsme dostali hned u vchodu. Byl to velice zvláštní a zajímavý zážitek, protože jste procházeli tím parkem po cestičkách a opičky běhaly všude kolem vás, vedle vás, seděly na zábradlích a znuděně na vás koukaly. Zvětšené fotky najdete tady.
Tohle bylo potřetí, co jsem byla ve Francii, a musím říct, že každou návštěvou si tuhle zemi oblibuju více a více. Teď se ještě naučit francouzsky. A ještě si sehnat nějakou dobře placenou práci, protože Francie je proklatě drahá.
 


Komentáře

1 veronicaveronikou veronicaveronikou | Web | 17. srpna 2015 v 15:32 | Reagovat

Páni, vypadá to jako úžasný výlet :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
PageRank ukazatel