Pohled světa na bisexuály

1. února 2015 v 10:21 | AD |  Myšlenkový proud
Přiznám se, že jsem již dlouho, dlouho nezabrousila do administrativní části svého blogu. Už ani nevím, co vinit. Prostě nevím, co přidávat, vždycky, kdy mě něco napadne, druhá stránka mého mozku to pohřbí, že je to blbost. Čas od času ale na blog.cz zabrousím, a už se mi několikrát stalo, že jsem viděla na titulce stránek podporující homosexuály. A tak mě napadlo - mluví se vůbec někdy o bisexuálech?

Jelikož mnohem více času trávím na tumblru, než tady, kde je poměrně velká komunita lidí s jinou sexuální orientací než heterosexuální, uvědomila jsem si tam, jak se svět kouká na ty, které přitahují obě pohlaví. A vzhledem k tomu, že já sama se identifikuju jako bisexuál, mluvím částečně i z vlastní zkušenosti.
Co že je tedy ten problém? Je to jednoduché - když to "hrajete na obě strany", musíte to všem neustále, každým dnem, každou minutou a každou sekundou dokazovat.

Možná to z ní směšně. Člověk si řekne - "No co, vím, že tenhle člověk je bi, tak se mu líbí obě pohlaví, no". Člověk si ale neřekne jenom to. Když člověk vidí, že bisexuální žena chodí s chlapem, řekne si - "Takže ona to jenom hraje, že je bisexuální, aby vypadala cool, ale chodí jen s chlapama." A to pak neříká jeden člověk. Čtete to v časopisech, vidíte to na internetu, vidíte to všude, a pochybnosti se do vás zahlodají hodně, hodně hluboko.
Pokud je člověk bisexuál, cítí potřebu neustále prokazovat, že se mu líbí i pohlaví stejné, nejen opačné, protože když to nedělá, lidi prostě nevezmou jeho orientaci najevo. Možná tu jsou lidé, kteří to opravdu dělají jen pro pozornost. Jak to ale pak působí na ty, u kterých to tak není?


Opět budu mluvit z vlastní zkušenosti, když řeknu, že s tím mám velký problém. Teď budu mluvit naprosto upřímně a od srdce - byly okamžiky, kdy jsem viděla nějakou slečnu, a řekla jsem si - "Ne, to není možné, abych já byla heterosexuální."
Ale nikdy jsem s žádnou slečnou na rande nešla. Nikdy jsem žádnou slečnu nepolíbila, nic, nikdy nic. Ono to s opačným pohlavím je velmi podobné, i když tam už jeden polibek unikl, po tom polibku mi ale opačné pohlaví připadalo asi po celé dva měsíce naprosto nechutné a odporné (ať si to zní divně, jak chce, když to není ten pravý a když nevíte, jak se z té situace dostat a všechno se to jen horší, dobré vzpomínky na to mít nebudete).

Jsem tady víc otevřená, než jsem původně chtěla. To ale proto, že jsem opravdu rozhořčená, opravdu nevím, jak se ohledně toho správně cítit, nevím, co s tím dělat. A to je asi jeden z nejhorších pocitů vůbec - když nevíte, jak se máte ohledně něčeho cítit.
Člověk musí svou bisexualitu neustále prokazovat světu, a když to nedělá, je zařazen do těch škatulek ostatních. A tak si někdy i já sama říkám - možná ve skutečnosti nejsem bisexuální. Možná že všechny ty okamžiky, kdy jsem si myslela, že jsem, byly lež.

Kdo ví? Já ne. Jsem jen zmatený puberťák, kterého to "možná po pár letech přejde".
 


Komentáře

1 arzenal arzenal | Web | 1. února 2015 v 10:57 | Reagovat

Nemám na bisexuální přímo negativní názor, ale zatím jsem se setkala jenom s 13ti letýma holkama, které se prohlašovaly za bisexuály a tomu že jsou všechny určitě bisexuálky fakt moc nevěřim. Nějak mi vadí tohle co teď frčí (cž zas chápu, je to prostě in) že získám pocit že by se mi třeba mohly líbit i holky a ŠUP všude to napsat, bi bi bi! Vidím to hlavně na asku, takže si dovedeš představit tu úroveň...

Jinak jo, je píčovina do toho někomu mluvit a přijde mi úplně mimo, že má někdo takové kecy, co píšeš, a sama bych to tomu člověku neříkala, ale ty lidi chápu. Pravých bisexuálů je dle mého málo, teď se s nimi doslova roztrhl pytek až ej to prostě k smíchu, většina podle mě časem zjistí, jaké pohlaví upřednostňuje a že to bylo jenom hledá. Potom ale samozřejmě zbydou ti, co bisexuálové opravdu jsou, třeba ty, třeba ne. Ale to už není na nikom než na nich k souzení...

2 Larten Larten | Web | 1. února 2015 v 11:11 | Reagovat

S bisexuálními lidmi nemám žádné problémy,sám mám kamarádky,kteří jsou prostě bisexuálky a nestydím se za ně.Je to prostě určené přírodou.Zároveň je to taky jejich rozhodnutí,co chtějí být,nemůžou být nuceny,aby byli něco jiného.
Jinak nemám rád lidi,kteří se vydávají za něco,co vlastně nikdy nejsou,nebyli a nebudou.A tento typ lidí se nachází i mezi "bisexuály",kteří chtějí jenom na sebe upoutat pozornost.Právě kvůli těmto lidem jsou tyto skupiny jako bisexuálové,homosexuálové atd. napadány a nejsou společností přijímány,což je škoda a nespravedlnost,protože ti praví bisexuálové vůbec veřejnost s tímto neotravují,jako ti nesprávní.Je škoda,že si to dnešní veřejnost nechce připustit ani uvědomit.
Jinak hezky napsané,moc se mi to líbilo. :-)

3 Sonia Sonia | Web | 1. února 2015 v 11:35 | Reagovat

Hmm... asi som to zle pochopila... každým dňom všetkým dokazovať? No neviem teda... Som bisexuálka, a myslím, že to nie je žiadne hľadanie sa (napokon, mám 23, to som už stará bréca :D ), a bez urážky, myslím, že si to naozaj musíš "vyskúšať", kým o sebe prehlásiš: Áno, som bi a môžem to o sebe zodpovedne vyhlásiť... ale zas to nemusíš všade vytrubovať :-)
Chodila som s mužmi i ženami, s jednou mi to vydržalo rok, čo bol môj najdlhší vzťah, a nebyť toho, že ma zo dňa na deň nechala kvôli druhej, boli by sme spolu doteraz :-( No nič, to je život. Ale je mi to ľúto, pretože som ju milovala, skutočne áno, tak, ako svojho prvého priateľa, ktorého som mala o dva roky skôr... a to je podľa mňa skutočná bisexualita.
Článok nie je zlý, len trochu zmätený, povedala by som ;-)

4 AD AD | Web | 1. února 2015 v 11:47 | Reagovat

[3]:  Však já to taky nikde nerozhlašuju, na to se popravdě i bojím :D. A zkušenosti nemám, to je pravda, takže když se mě někdo zeptá, většinou prostě řeknu, že nevím, ono je to stejně nejjednoduší :'). A s tím dokazováním - ono je to těžké, samozřejmě, že v "reálném životě" to nikde neroztrubuju, proč bych měla, ale na internetu je jiné, obzvlášť na tom zmíněném tumblru, to by tam člověk musel pobýt nějak dobu, aby pochopil, co tím myslím.
A je mi moc líto to o tvém vztahu, jak jsi řekla, to je život - cítím se divně jenom tohle říkat, vzhledem k tomu, že postrádám zkušenosti s opravdovým vztahem :D. Jak jsem psala ve článku, má jediná "zkušenost" je pro mě poněkud nepříjemná.

5 Aries Aries | Web | 1. února 2015 v 11:54 | Reagovat

Na toto téma jsem psala také článek.. Ale rada pro tebe - zkusit to s holkou. Jinak nikdy nezjistíš, co jsi :)
..já nic světu dokazovat nepotřebuji, protože je to hlavně moje věc, s kým jsem a co dělám. To, že se to stalo trendem (jiná orientace) mi vadí, a doufám, že to zase rychle zmizí.. Protože přesně proto jsou odsuzování i ti ostatní "praví".

Dokud se člověk nezamiluje do stejného pohlaví, nemůže ani zdaleka tušit, co to homosexualita nebo bisexualita je. Rozhodně to není úlet na jednu noc, či pusa.

6 AD AD | Web | 1. února 2015 v 12:06 | Reagovat

[5]: To je právě špatné, to s tím trendem, to je právě to, co se děje na tumblru (už ho zmiňuju poněkolikáté, ale všechno to mám odtamtud), a nejhorší je, když se "queer" lidi chovají jako že jejich sexualita je módní doplněk a být heterosexuál je nuda. Každopádně, v článku sice tvrdím, že jsem bi, ale jak říkáš, ono je to těžké, když nemám žádné zkušenosti, takže vždycky stejně radši všem opakuju, že nevím :')

7 Nick Nick | 1. února 2015 v 13:40 | Reagovat

Bisexualita je roztomilé téma. :) Obzvlášť když si myslíme, že máme na výběr jen mezi holkou a klukem. Já jsem si před pár lety o sobě myslel, že jsem bisexuální - přitahovali mě obě pohlaví (resp. pohled na ně byl tak nějak podobný).
Měl jsem za svůj život "fyzický" kontakt vlastně jen s jedním klukem, kdy jsem nepříjemnou cestou zjistil, že mě sice přitahují, ale ne děkuju, a pak s přítelkyní, se kterou jsem už několik let, ale že bych byl do té fyzické části nějak zaujatý, to taky ne.
Tumblr mi v tomhle docela pomohl, protože lidi tam jsou otevření de facto všemu a dají se tam najít různé informace, pro mě např. o asexualitě, o které se stále ještě nemluví tak, jak by mělo (stejně jako o tuně dalších sex/gender problémech, ale to teď není pointou mého komentáře :D).
Mimochodem, asexuální lidé to mají taky fajn. "Ty jsi asexuál a máš holku, jo?" Takové komentáře se dají slyšet často, ale sexualita s romantickou stránkou vztahu nemá co dělat. :)
Asi se mi podařilo několikrát odbočit, ale závěr celého tohohle sloháku je snad k věci: možná jsi asexuální (jen jedna varianta), když nemáš tu potřebu fyzického kontaktu s lidmi, ale nemusíš být aromantická. :)
A to s tím "možná po pár letech přejde" - no, nejspíš nepřejde. :/ Pocity nejde nechat jen tak zmizet. Jestli bych ti mohl něco poradit, zkus si na chvíli říct, že sexualita není nejdůležitější věcí v životě. Ten pravý člověk se stejně neomezí na to, co si myslíš, že jsi. :)

8 AD AD | Web | 1. února 2015 v 15:07 | Reagovat

[7]: Víš, že o tom uvažuju docela často? Že jsem asexuální. Ale jak si člověk může být o něčem takovém jistý, že? :') Každopádně děkuju moc za povzbudivý komentář :-)

9 Nick Nick | 1. února 2015 v 17:37 | Reagovat

[8]: No, mně to časem došlo, protože... no, já mám prostě přítelkyni, která asexuální není. :D Takže nevím, jak by se to dalo zjistit v případě, že nejsi ve vztahu. Navíc taky není žádná definice "asexuál je tohle a tohle", je to spíše spektrum, což to dělá o to těžší...
Ale mám třeba kamaráda, který od malička ví, že ho fyzická stránka vztahů nezajímá a vůbec ji nechápe. :)
No, držím palce, ať na to někdy přijdeš. A není zač. ;)
(Smím se zeptat na tvou tumblrovou adresu?)

10 AD AD | Web | 1. února 2015 v 18:19 | Reagovat

[9]: Je to burnedlegate.tumblr.com :D Kdyžtak mi pošli zprávu nebo něco, ať mám já tvojí :D

11 Alue Alue | 17. února 2015 v 13:29 | Reagovat

Já být bisexál, tak to nikomu nevykládám a naprosto se vykašlu na všechny lidi, kteří řeší, koho miluju, nebo s kým chodím. Je jim do toho absolutní prd a nemají do toho co mluvit. Jejich život to není.

Stejně tak jako nechodím po světě a neřvu že jsem na pindíky, tak nebudu chodit po světě a nebudu hlásit, že jsem na oboje, nebo jenom na fifinky. - Koho to má co zajímat?
A pokud mám potřebu to všem ukazovat, dokazovat a vykládat, tak buď mám nějaký problém já sama se sebou a neumím se s tím srovnat, anebo se fakt potřebuju dělat zajímavou... Jinak není důvod, proč by někdo měl řešit s cizími lidmi, na koho je.

12 Tai Todd Tai Todd | Web | 17. února 2015 v 14:19 | Reagovat

Jak už tu padlo, většina bisexuálů, co jsem potkala, byly puberťačky, co se jednou z legrace nebo pod vlivem, líbaly s kamarádkou a hned jsou z nich veliký bi. Proto spíš věřím chlapovi, když řekne, že je bi, protože u chlapů je takový věrnější to přiznání. Já sama totiž jsem bi a proto mi ty holčičky a pubertální vykřikování ohledně orientace, trošku vadí, protože to pak vypadá, že skoro každý, kdo se k tomu hlásí, je podobná kecka. Když se někdo vyloženě zeptá na mou orientaci ( s ohledem na můj styl, ta otázka občas padne, nevím proč..) tak to řeknu, ale jinak, co je komu do toho? S holkou jsem chodila, s pár holkama měla i něco sexuálního, co by ne? Umím si i představit život s ženou a o tom to je, většina dnešních "bisexuálů" ztroskotá kousek za líbáním, protože na víc nemají "koule", toliko k jejich údajné bisexualitě...

13 Tereza Matoušková Tereza Matoušková | E-mail | Web | 17. února 2015 v 14:22 | Reagovat

Taky jsem bisexuálka, možná pansexuálka, protože jsem schopna zamilovat se do kohokoliv, záleží mi na tom, jestli mi voní a jestli si s ním rozumím, ne na tom, jestli je žena, muž, trans. A komu bychom měly co dokazovat? Je to snad život těch druhých? Ne, je náš. Ať si každý myslí, co chce, vždyť nám to může být šumák. :-)

Lidi zbytečně moc řeší, co si myslí jiní lidi. :-) Vykašli se na ně a žij si po svém, ať už si budeš tahat do pelechu kohkoliv. Žijeme ve státě a době, kdy nás za muchlování s jinou holkou nikdo lynčovat nebude. Každému je to putna, někdo bude pohoršen a co, chlapy nad tou představou většinou zaslintají a některé holky, pokud jste obě hezké. Tak to nemá cenu řešit. :-)

14 Niki Niki | E-mail | Web | 17. února 2015 v 15:43 | Reagovat

dobrý článek :)

15 Pražský poděs Pražský poděs | E-mail | Web | 17. února 2015 v 16:33 | Reagovat

Nechápu některý lidi. Vždyť sou chlapi tak sexy <3 A ženský sou taky neskutečně sexy <3

16 Em Age Em Age | Web | 17. února 2015 v 16:54 | Reagovat

Držím palce, aby sis ujasnila, jestli jsi nebo nejsi bi. :-) A těch předsudků existuje opravdu mnoho, ale jak jsi psala, je pravda, že mnoho lidí to dělá jen pro pozornost...

17 Em Age Em Age | Web | 17. února 2015 v 16:54 | Reagovat

[16]: * to říká

18 Marillee Marillee | E-mail | Web | 17. února 2015 v 17:10 | Reagovat

Pamatuju si, že jeden můj spolužák kdysi přišel s názorem, že bisexualita neexistuje, ale že ty lidi neví, co od života chtějí a ještě tápou ve svojí orientaci. Nevím, nesouhlasím s ním. Podle mě je dost možné být bisexuální, líp se to přijímá ale u dospělých lidí. Přijde mi totiž, že dnešní holky 14+ let si na to rády hrajou, jen aby byly zajímavé. (Netvrdím, že všechny!!) Však to známe, v tomhle věku je člověk nejzvědavější a tak je snadné se někde opít a začít se cicmat s holkou. Jen to nutně neznamená, že jsem bi. :-D

A taky u holek je tohle tápání v pubertě častější možná díky tomu, protože společnost lesby přijímá líp než gaye - co jsem tak zpozorovala. :-) Takže hodně štěstí! ^^

19 Lenin Lenin | Web | 17. února 2015 v 17:28 | Reagovat

Asi bych o sobě prozatím netvrdila, že jsem bisexuální, pokud bych neměla zkušenost intimního kontaktu s dívkou. Zamilovat se do ženy nebo být fascinovaná ženským tělem může být podle mě i heterosexuální dívka, jde spíš o to, pokud by tě doteky druhé ženy dokázaly sexuálně vzrušit a vzbudit v tobě touhu zajít dál.

Že se ti kontakt s opačným pohlavím zrovna dvakrát nezamlouval taky víceméně nic neznačí, když jsem se poprvé líbala, chlapec mě hrozně oslintal a bylo mi to spíš nepříjemný než cokoliv jinýho. Ani první sex nebyl zrovna tóčo, ale věděla jsem, že mužské doteky mě narozdíl od těch ženských rajcujou a že je chci.

Hlavně si myslím, že člověk občas v těhlech věcech nemusí mít jasno ani ve dvaceti a objevování sebe sama chce prostě čas. Tak ti přeju, aby sis v sobě co nejdříve udělala jasno a aby si byla šťastná, ať už jsi hetero, bi či cokoliv jinýho. :)

20 naoki-keiko naoki-keiko | Web | 17. února 2015 v 17:38 | Reagovat

Zmatených puberťáků je na světě víc. Trochu se obávám, ale z mého pohledu se bisexualita "stala velmi módní záležitostí". Prostě jednou s ní a podruhé s ním. Nehnusí se mi bisexualita či jakákoliv jiná menšinová organizace, nelíbí se mi to, že si někteří lidi na to hrajou. Jak jsem tak po světě rozhlížím, každý třetí v mém okolí rozhlašuje, že je bis a na to že to má být jen jedno procento ze sta nebo tak nějak, je těch lidí najednou nějak moc. No, doufám, že to nám puberťákům nevydrží až do dospělosti a většina bude většinou a menšina menšinou, jak to má být.

21 Katie Katie | Web | 17. února 2015 v 17:50 | Reagovat

Říká se, ze pravemu bisexuálnímu člověku se líbí jen ti, do ho přitahují. Ne každý. Ze to není v tom líbí nelíbí, ale přitahuje.

Je fakt, ze každý bere každého jako heterosexuala. Když někdo řekne, ze je gay nebo lesba, roznese se to a každý si to zapamatuje.
U bisexuál a tomu tak není.

Já nikdy nechápala, jak a kdy si člověk vybere bud to nebo to. Vždy me přitahovaly obě pohlaví.

Par lidem jsem se zmínila a vím, ze někteří na to zapomněli.

Možná si položky otázku, jak ty na ostatní pohlizis, jako na bisexuály?

Nesetkala jsem se vsak s nikým, kdo by mi to nevěřil, protože se asi pohybuji mezi lidmi, kteří si myslí, ze se za to někdo ještě může stydět. Což je další překážka toho, proč jsme opomíjení.

Já s holkou nechodila a tak možná proto na to každý zapomíná. Až asi na mou mamku: D.

Je třeba o tom mluvit jako o jiných věcech. Pak ti to snad ostatní uvěří:).

22 Katie Katie | Web | 17. února 2015 v 17:52 | Reagovat

Btw. oni to někteří hrají? :D Haha, to me pobavilo.

23 luczaida luczaida | E-mail | Web | 17. února 2015 v 19:12 | Reagovat

Pokud jsi zmatenej puberťák, tak bys měla vynaložit víc energie na to, abys to urovnala v hlavě sama sobě, než ostatním dokazovat, že jsi něco, co si ani nejsi jistá, že jsi.
Kdyby ses potkala s určitým množstvím lidí, kteří by ti nevěřili tvoji bisexualitu, možná by je uspokojilo, kdybys chodila jako důkaz s holkou i s nějakým chlapem zároveň, co ty na to?
Stejně jako bys byla třeba lesba a říkala bys, že chodíš s holkama s různou barvou vlasů a viděli tě zrovna s nějakou blondýnou. Vyčítali by ti, že chodíš s blondýnou, i když jsi říkala, že chodíš s holkama s různou barvou vlasů.
Vidíš, jak je to směšný? Prostě se na to vyser a snaž se to urovnat sama sobě, až ti nakonec bude úplně volný, co si ostatní myslí, protože ty budeš v pohodě ;)

24 Loretten Loretten | Web | 17. února 2015 v 19:13 | Reagovat

Bisexualita a takový to zkoušení v adolescenci je trochu rozdíl. Já osobně jsem hetero, kluka můžu milovat, s holkou bych mohla jedině něco mít, ale asi bych ji nikdy neměla ráda nějak víc než jako kamarádku, byť tu nejlepší. A vztah bez lásky - to není nic pro mě. Mluvím z vlastní zkušenosti, odbyj si to s holkou a budeš vědět na čem jsi. :)

25 Christine Christine | Web | 17. února 2015 v 19:19 | Reagovat

Jsem bisexuálka a nikdy jsem neměla potřebu nebo pocit, že mě někdo nutí dokazovat to. Chodím s kým chci, ať je to muž nebo žena a je mi jedno co si kdo myslí, nebo říká. Nepotřebuji aby mi ostatní věřili, že bisexuálka skutečně jsem.

26 Err Err | 17. února 2015 v 19:36 | Reagovat

Je pekné ako tu píšete že nemáte s bisexuálmi problém ale na druhú stranu nemáte radi pretvarovanie náctiek.. ale ako ich rozoznáte? Osobne už nie som náctka a som za to celkom rada pretože keď niekomu poviem že som bi nekukajú na mňa ako na swag hipsterku ktorá sa snaží byť in... ale neustále sú tu poznámky o nerozhodnosti a nepochopení. Preto som sa ešte donedávna proste označovala ako lezba, bolo to ľahšie, nezdá sa to ale bolo to ľahšie. Tiež som mnohokrát o sebe zapochybovala a občas pochybujem i teraz.

27 BarbaraJane BarbaraJane | Web | 17. února 2015 v 20:32 | Reagovat

Heleď, vždyť nikomu nemusíš nic dokazovat, none? Fajn, budeš mít kluka a ostatní budou mít zato, že jsi na kluky, což nikomu asi nepřipadne zajímavé, takže to ani nikdo řešit nebude :D Navíc když ho budeš mít ráda, může ti být jedno, co na to ostatní. A když si najdeš holku, bude to to samé v bledě modrém. Zas ti může být fuk, co na to ostatní, však ono se jim to časem taky okouká a dají pokoj.
Jen mi přijde podivná jedna věc: pod články o bisexualitě (a že jich je najednou na blog.cz fůra) se kdovíproč vždycky ozve polovina blogerů, že jsou bi a že nemají rádi, když to někdo hraje. Ať nad tím přemýšlím sebevíc, nevychází mi z toho nic jiného, než to, že u velké části z nich to asi nebude tak žhavé.

28 ffreg ffreg | 17. února 2015 v 20:40 | Reagovat

Třeba ti nikdo nevěří, protože si myslí že chceš být jen zajímavá. Nevím proč by měl mít člověk potřebu na všechny strany roztrubovat svou sexuální orientaci. Myslím, že pokud by ti nešlo o nic jiného, než o to, že máš takovou sexuální orientaci, tak by jsi to všude kolem sebe nešířila... Být bisexuál není žádná věda, můžeš chodit s člověkem druhého pohlaví a když je člověk bi tak se ničím neliší od ostatních, jen tím, že navíc se mu líbí i stejné pohlaví, ale to tě nijak nedělá příliš odlišnou, jedině pokud by jsi chtěla a každýmu to cpala pod nos a scházela se se "stejnými" lidmi, tak pak se tedy začneš lišit... ale nevím co je na tom dobrého, přijde mi to umělé se takhle oddělovat od ostatních.

29 Marky Marky | 17. února 2015 v 20:45 | Reagovat

Nechápu proč musíš mít potřebu dokazovat ostatním co jsi nebo ne.. vždyt je to přece záležitost soukromá, a pokud chodíš s klukem, tak chodíš s klukem, když s holkou tak s holkou a nikomu přece do toho nic není... nechápu to. Třeba nejlepší kamarádka to může vědět, pokud máš nějaké trápení a potřebuješ se svěřit, ale ostatní taky nechodí a neříkají jakou sexuální orientaci mají... když je někdo gay tak taky nikomu nedokazuje jestli je nebo ne, jen když ho třeba balí holka, tak řekne že je gay, aby nedlošlo k nedorozumnění, jinak nějak tvému problému vůbec nerozumím...

30 ourcourage-ourcancer ourcourage-ourcancer | Web | 17. února 2015 v 20:49 | Reagovat

Presne nad tým som premýšľala, keď sa všade riešila homosexualita. Bisexuáloch nikto neriešil. Myslím, že oni pohľad na nich ani neriešia. To čo som osobne vyskúšala so ženou, som nepotiahla tak ďaleko s chlapom, ale myslím si o sebe, a často si to dokazujem, že som čisté hetero, aj keď ma bisexuáli fascinujú. Myslím, že človek si to uvedomuje počas svojho života, takže ak to takto cítiš, tak to asi tak bude. To s tým dokazovaním - určite to tak vnímaš nemusíš. Koniec koncov, má to veľké výhody, a rôznorodosť, ľudia môžu len závidieť :)

31 Gabrielle Gabrielle | E-mail | Web | 17. února 2015 v 21:31 | Reagovat

Tvůj článek mě dokopal k napsání článku na stejný téma (i já jsem bisexuální, ale už nějakou dobu - takže boj mám už za sebou),
Kdybys byla zvědavá, budu ráda, když še koukneš... a třeba tím někomu i něco dám :) (a třeba i tobě)
http://sub-gabrielle.blog.cz/1502/proc-si-myslim-ze-bisexualita-je-v-pohode

32 Yossariana Yossariana | E-mail | 17. února 2015 v 21:45 | Reagovat

Zlatíčko základ je, že NIKOMU nemusíš NIČ dokazovať. Nemusíš dokazovať ani sama sebe nič. Hlavná a zásadná vec je, že sa zmieriš sama so sebou, prijmeš sa taká aká si a čo príde to príde. Hlavne sa ľúb, pretože si nádherný človek, ktorý ma to šťastie, že môže romanticky milovať väčšie spektrum a vychutnávať si všetko, čo ti svet a život ponúkne. Tak buď šťastná pretože máš byť prečo :)

33 Aya Aya | 17. února 2015 v 21:47 | Reagovat

Ja som na tom veľmi podobne, dalo by sa povedať, že identicky. A nateraz som dospela k záveru, že je zo mňa pansexuálny asexuál. A, div sa svete, zrazu mi je oveľa lepšie a už sa toľko netrápim :)

34 munqror munqror | 17. února 2015 v 21:52 | Reagovat

Nikto neverí, že si BI lebo bisexualita je choroba kedže v génoch je daná heterosexualita, alebo homosexualita tak bisexualita by sa mala liečiť. Nie je možné aby niekto bol oboje keď v génoch má len jedno.

35 Yossariana Yossariana | E-mail | 17. února 2015 v 22:01 | Reagovat

[34]: To nemyslíš vážne :D Biológ a genetik hotový. Gratulujem k dôkazu, že niektorí ľudia na Slovensku stále žijú v jaskyni.

36 Rogue Rogue | Web | 17. února 2015 v 23:34 | Reagovat

Možná tu budu odsouzena jako necitlivá osoba, která se neztotožnila s pravým posláním a obsahem článku, ale nemůžu si pomoct a musím to říct takto: v poslední době se to na můj vkus přehnaně řeší, kdo koho a proč přitahuje.
Myslím, že to je každého věc, zda jej přitahuje stejné/opačné/obě pohlaví a není nutné lítat po městě a svou orientaci sdělovat (vím, že ty konkrétně píšeš, že to držíš v sobě, beru to tak nějak celkově ;-) ). Copak musím podávat nějaké důkazy toho, jaká jsem nebo nejsem? :-) Kašlat na to a jít si svou cestou! :-)

37 Blanka Blanka | Web | 18. února 2015 v 7:29 | Reagovat

Jestli máš potřebu někomu něco dokazovat,tak si na to nejspíš jako zmatený puberťák jen hraješ.

38 Jana Jana | E-mail | Web | 18. února 2015 v 8:31 | Reagovat

říká se, že bisexuálové nejsou rozhodnutí, co vlastně mají rádi. Proto jsou chvilku s klukem a chvilku s holkou. Já osobně v tom problém nevidím. Líbí se mi sex s holkou, ale žít chci zatím s chlapem - no, asi jsem taky bisexuál :D :-)

39 Tichá voda Tichá voda | Web | 18. února 2015 v 8:40 | Reagovat

[36]: Taky bych to tak řekla. Proč jen lidé musí řešit, koho kdo přitahuje? Nebo dokonce, jestli to je nebo není "správné" nebo "opravdové"! :-?

40 Gabriel Decay Gabriel Decay | E-mail | Web | 18. února 2015 v 9:02 | Reagovat

Nějak nechápu, proč ty musíš všem dokazovat, že jsi BI.
Víš, lidi tě nikdy nepřestanou soudit, měřit, přirovnávat, přiřazovat. Tohle je lidská vlastnost. Vždycky to tak bude.
Z toho plyne, že buď se na to vykašleš a začneš svojí energii dávat do něčeho opravdu užitečného a nebo se v tom budeš dál plácat jak ryba na suchu a stejně z toho nic nebude.

41 kocici-packy kocici-packy | 6. dubna 2015 v 17:43 | Reagovat

Viděla jsem "bisexualitu" jako fázi přijetí homosexuality i bisexualitu opravdovou, bez uvozovek.

Jinak, jak jsem tu prolítávala ty komentáře. Rady typu, dokud to nevyzkoušíš nebudeš vědět, považuju za tu největší BLBOST, člověk se přece zamiluje a ví, aniž by musel cokoliv zkoušet. :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
PageRank ukazatel