Avatar: The Legend of Korra

4. února 2015 v 18:25 | AD |  Seriály
Příběh se odehrává 70 let po událostech zachycených v Avatar: The Last Airbender a točí se kolem nového avatara, dívky jménem Korra z Jižního vodního kmene. Korra už ovládá tři elementy a jde do Republic City, aby se naučila používat i ten poslední - vítr. Jejím učitelem se stane Aangův syn Tenzin, ale její trénink nebude lehký, protože zjišťuje, že se chystá revoluce.

Příběh: V Legend of Korra opouštíme prostředí jakéhosi fantasy a vstupujeme do jakéhosi steampunku. Republic City je již moderní město, atmosférou podobné počátku 20. století, a díky tomu získává i seriál poněkud jinou atmosféru.
Příběh pokračování Avatara je snadno popsatelný jedním přídavným jménem - velmi, velmi zmatený. Alespoň ve dvou prvních sériích.
Ano, překládala jsem první sérii Korry, pak jsem ale přestala. Důvodu bylo spoustu, jedním z nich i nedostatek času, ale druhým z nich bylo i to, že mě to jednoduše nechytlo. První série měla skvělý nápad, začala velmi zajímavě, ale celé se to zamotalo do neskutečně nerozmotatelného klubka. Druhá série tomu byla velice podobná, a já jsem se k tomu seriálu opravdu nevrátila až doteď.
Druhou sérií jsem se ztěží prokousala - opět došlo k tomu, že třebaže námět příběhu byl dobrý, celé se to prostě nenavratelně zamotalo. Až třetí série mě do tohoto seriálu neuvěřitelně dostala. Opět tvůrci vymysleli velmi originální zápletku, tentokrát ji ale zvládli i velmi dobře zpracovat. Série, kterou bych nazvala svou nejoblíbenější, byla čtvrtá, která taktéž měla zajímavou zápletku i vynikající zpracování a hlavně podle mého nejlepšího názoru nejlepšího záporáka (nu, záporačku).
Narozdíl od The Last Airbender má každá ze sérií vlastního záporáka, a každý z nich je velmi unikátní a neskutečně zajímavý. Stále lituju toho, že první dvě série nebyly tak dobře zpracované jako další dvě, protože všechny měly vynikající nápady. Každý ze záporáků usiluje o něco jiného - Amon z první série o rovnost, Unalaq z druhé o spirituálnost, Zaheer o anarchii, Kuvira o řád. (Jak už jsem zmiňovala, čtvrtá série byla mojí nejoblíbenější a ano, bylo to převážně kvůli Kuviře, avšak nejen kvůli tomu - Korra se tam musí dostat ze své posttraumatické stresové poruchy a je to neuvěřitelně dobře zpracované. 7/10

Postavy: Korra, nový Avatar, je hlavní hrdinka velice energetická, zbrklá a v první sérii i poněkud otravná. K srdci mi v první sérii nepřirostli ani její přátelé, Mako a Bolin, a obzvlášť otravná byla milostná zápletka mezi Korrou a Makem (to obzvlášť v druhé sérii). V první sérii se do toho také zapletla Asami, což byla velice dobře napsaná postava, ale opravdu do příběhu nešťastně postavená.
Opět by se dalo říci - aspoň z mého pohledu - že postavy z týmu Avatar začaly být trochu "snesitelné" až ve třetí sérii, kde už se do toho konečně nepletla ta romantická zápletka, a Korra mi přirostla k srdci až v sérii čtvrté. Jak už jsem zmiňovala, Korra se musela dostat ze svého PTSD, což jednoduše bylo skvěle napsané, a je tam také trochu dospělejší a moudřejší a celkově už na vás nepůsobí takovým tím otravným dojmem typu Naruto.
Ostatní, vedlejší postavy jsou napsané dobře a přirostou vám k srdci - Tenzin, Kořřin mentor a syn Aanga, jeho sourozenci; dcera Toph Lin, šéfka policie Republic City, její sestra Suyin; Varrick a jeho pomocnice Zhu Lin - avšak, popravdě, na The Legend of Korra mě jednoduše zaujali nejvíce ti záporáci. (Obzvlášť Kuvira. To už se také opakuju, ale sakra, Kuvira.) 6/10

Hudba a animace: Soundtracky jsou ke Kořře pěkné, stejně jako byli u The Last Airbender, příjemně dolaďují atmosféru a není si na co stěžovat. Pokud je tu ale něco, co by se mělo u Korry vyzdvihnout, tak je to její animace, protože ta je naprosto grandiózní. Všechny bendingové souboje jsou naprosto skvěle naanimované a já jsem jenom tajila dech, když se například Suyin utkala s Kuvirou v metalbendingu, nebo když se Tenzin utkal se Zaheerem (souboj dvou airbenderů, ale to spoileruji). Prostě a jednoduše, to byla opravdu pecka. 9/10

Celkové hodnocení: Takhle - jsem velice ráda, že jsem se nakonec rozhodla ten seriál dokoukat. Jen mě opravdu mrzí ty dvě první série. Pokud se vám líbily, tak vám to nevyvracím, mě ale přijdou opravdu velice zamotané a prostě a jednoduše, mohly se udělat lépe. Další dvě série to ale vynahrazují a proto mohu směle říci, že se jedná o seriál hodný vašeho shlédnutí.

75%


 


Komentáře

1 Em Age Em Age | Web | 17. února 2015 v 16:55 | Reagovat

Avatara, posledního vládce větru, jsem zkoukla jedním dechem. Jeden z nejlepších seriálů, co znám... :-) Korry jsem viděla první díl a vůbec mě nezaujal. :-(

2 Em Age Em Age | Web | 17. února 2015 v 16:56 | Reagovat

Jinak, v posledním slově má být zhlédnutí, nikoli shlédnutí. S bys použila, pokud bys třeba shlížela dolů z věže, apod. Film a seriál ale zhlédneš...

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
PageRank ukazatel