Dobro proti zlu

19. července 2014 v 14:43 | AD |  O psaní
Konflikt nejčastěji používaný ve všech formách umění - v literatuře, kinematografii, cokoliv vás napadne. Téměř každý příběh spočívá v tom, že dobro se střetne se zlem - tento konflikt je snad nejpůvodnější ze všech, a postupně z pole náboženského přirozeně přešel i do pole fikce. Co je asi největší klasika? Nu, hlavní hrdina je vždy příkladem pro všechny ostatní, je hodný, je přátelský, je vstřícný a štědrý a velkorysý, a hlavní záporák je krutý, nemilosrdný, obklobuje se ne zrovna vzhlednými nohsledy a libuje si v temných prostorách. Teď se ale sami sebe zeptejme - nepřipadá nám tahle "klasika" už jako nuda?

Podívejme se například na takového Saurona z Pána prstenů. Toho přeci zná každý. Takže, víme, že chce ovládat Středozemi a zbavit se úplně všech, co tam žijí. Ale co chce dělat potom? Chce v Středozemi začít pěstovat brambory a expandovat do dalších světů, chce jí celou zničit a spálit a pak se dloubat v nose, nebo se jen tak procházet po opuštěných královstvích? Sauron nemá žádnou motivaci k tomu, co dělá, a celý jeho motiv spočívá v tom, že je prostě jenom zlý. A proto dělá zlé věci. Protože je zlý.

V případě Tolkiena tento konflikt fungoval, protože tenkrát to bylo stále něco nového. Jistě, tento střet extrémního zla a extrémního dobra v náboženství vidíme pořád, ale ve fantasy? Ne, to bylo tenkrát poprvé. A ještě s takovým propracovaným světem. Takže tady rozhodně nehaním Tolkiena, ale ptám se vás - je toto černobílé vidění světa opravdu dobré? Jak se říká, nic není černé a bílé, ale šedé, a to by nemělo platit jen v reálném životě, ale i v literatuře.


Existuje italské přísloví, které říká, že "po hře jdou král a pěšák do stejné krabice". A je to pravda. Samozřejmě, znamená to, že jsme si všichni rovni, jak král, tak poddaní, v literatuře to ale může znamenat úplně něco jiného. Čím se liší záporná postava a postava kladná? Správně by se neměli lišit ničím - nepišme postavy, ale pišme lidi, kteří mají pochopitelnou motivaci a kteří přemýšlí jako my, jako normální lidské bytosti, ne jako nějaká definice, kterou si napíšete někam do rohu sešitu. Pokud napíšete zápornou postavu a nevidíte její úhel pohledu, nevidíte, proč je protagonistou ve svém vlastním příběhu, píšete ji špatně.

Co se tímto článkem snažím říct? Jen jedno - nepište postavy do extrémů. Nepište je tak, aby se dali snadno definovat jako "zlí". Pište je tak, aby se s nimi čtenář mohl sžít, aby je mohl chápat, aby jim mohl rozumět. Nepište o boji mezi dobrem a zlem, pište o záporácích, kteří mají strach, kteří se starají jen o peníze, kteří bojují za "větší dobro", kteří chtějí vládnout. Pište o hlavní postavě, která chybuje, která váhá, která je sobecká, která není dokonalá.
Nepište o záporácích, které rádi nakopávají štěňátka a obklopují se temnou aurou.
Nepište o klaďasech, kteří jsou ztělesněním dokonalosti a ctnosti.
 


Komentáře

1 sarush ef sarush ef | Web | 19. července 2014 v 15:02 | Reagovat

Jo. Absolutní souhlas.

2 Arielle Arielle | E-mail | Web | 19. července 2014 v 15:06 | Reagovat

*konečně našla nějakej smysluplnej článek*
Skvěle napsaný :) I když, myslim, že v dnešní době už to tak úplně neni, tohle bych spíš hledala převážně ve starší literatuře, kdy se obvykle jelo prostě podle nějakýho slohu, směru, samozřejmě i v pozdější době tomu tak bylo, ale řekla bych, že teď už se to naštěstí trochu zlepšilo. Jasně, že tady jsou pořád knížky, který tohle upřednostňujou. Pán prstenů, Harry Potter, a tak dále, ale teď už jsou naštěstí autoři originálnější a neni to takový utrpení (protože koho by bavilo číst furt to samý, že jo). Je to jeden z důvodů, proč mě prostě hrozně nebaví starší literatura, i když bych třeba stála o to získat nějakej ten  obecnej přehled i o dějinách literatury (nebo lépe řečeno načíst si i starší literaturu). Je to všechno stejný. Na jedno brdo. Ale jak říkam, myslim, že teď už je to lepší. :)

3 Em Zet Em Zet | Web | 19. července 2014 v 15:13 | Reagovat

Při představě, jak Sauron v dobyté Středozemi pěstuje brambory, je přinejmenším úsměvná. :-D
Od té doby, co jsem tu byla posledně (což je už trochu doba), máš jiný vzhled blogu. Jen ti ho chci pochválit, líbí se mi i snad víc, než ten předchozí, je hezký, světlejší. :-P

4 Leri Goodness Leri Goodness | Web | 19. července 2014 v 18:42 | Reagovat

Přesně tak. S tímto článkem nelze nesouhlasit.

5 fashionfordolls fashionfordolls | E-mail | Web | 20. července 2014 v 10:42 | Reagovat

100% záporáci/klaďasové jsou nuda, to je fakt. Každej má pro svoje jednání nějakej motiv, kterej mu připadá "správnej," a s tím by měl autor počítat. Může to bejt totiž hodně zajímavý - střet dvou ideologií, dvou lidí, kteří oba bojují za "správnou věc" a "pro dobro svoje/vlasti/svých blízkých/..." a přitom jdou zcela proti sobě. Pro čtenáře je to určitě něco k zamyšlení - komu vlastně fandit? A když se k tomu přidá dobře dotaženej konec, může z toho vzniknout vážně dobrej příběh :-)

6 Angelique. Angelique. | Web | 20. července 2014 v 11:40 | Reagovat

Naprosto s tebou souhlasím naprosto ve všem. V Tolkienovi to fungovalo.. ale to bylo hlavně tím, že přinesl něco úplně nového do literatury, když napsal své příběhy, přinesl úplně nový svět, propracovaný do detailu, žánr fantasy se v té době ještě rozvíjel a fungovalo to. No... v dnešní době už to zkrátka nefunguje. Možná jak kde, ale silnější jsou příběhy, kdy člověk vkládá do svých záporných postav určitou špetku lidskosti, logické uvažování, důvod toho, proč to dělá a co chce dělat dál... upřímně, kdo chce zničit svět? Proč? Co z toho pak bude mít, když ho zničí? To prostě nedává smysl, že je prostě čiré zlo? Hm... eee.. no... tak jo no, ale číst o tom už je trochu nuda, protože se člověk pořád ptá sám sebe... a jako proč?
A na druhou stranu, zase ti hrdinové, kteří nikdy neudělají žádnou chybu, jsou čiré dobro a příkladem pro všechny, to je taky nuda... takhle se přece nikdo nechová, nikdo není bezchybný. Moje hlavní postavy jsou naopak dost často obyčejní lidé, kteří dělají spoustu chyb, jako skuteční obyčejní lidé, ale i přes ty chyby jdou dál, a překonávají je, a to z nich dělá ty hrdiny... Příběh má být nepředvídatelný... a postavy mají mít určitý charakter, jiný, než ten je dobrý a ten je zlý. Lidé by si to měli uvědomovat víc, když píšou.

7 Elinor Elinor | Web | 20. července 2014 v 18:15 | Reagovat

Zrovna s tím Sauronem je to složitější, když se člověk hrabe ve Středozemi jako celku. V době PPčka už chlapec jede víceméně setrvačností v něčem, co si rozjel předtím jako kariéru. Přece jenom, bývalý vazal Morgotha, který na konci války hněvu zjišťoval, jak by to bylo s podmínkami pro návrat do Valinoru a nakonec na ně nekývl, ale vegetoval si v Středozemi na vlastní pěst, pak měl vleklé problémy s Aragornovým příbuzenstvem v časech, kdy byl Aragorn ještě hluboko na houbách, které vyvrcholily jeho odtažením na Númenor, kde sice tu společnost dohnal ke kolapsu, ale zároveň u toho přišel o podstatnou část moci a nějakou příčetnější fyzickou schránku (ano, troska byl ještě předtím, než ho dále zredukovali na planoucí očičko :-D  :-P)... ono to zní poměrně srandovně, že vlastně hlavní záporák Pána prstenů je v době, kdy představuje pro hrdiny hrozbu,  vpodstatě na úrovni nasraného starého dědka, co se tak tak dostane na kolečkové křeslo, ale jo, je to prostě oslabená bytost hluboko za zenitem svých sil, kterou drží v chodu obrovské množství nesrovnaných účtů z minulosti. Pokud by zvítězil, prostě by se stáhl do své věže a nostalgicky vzpomínal na dobu, kdy ještě mohl nějak měnit podobu a kdy jeho moc ještě za něco pořádně stála... :-D  ;-)

8 AD AD | Web | 20. července 2014 v 19:42 | Reagovat

[7]: Tak ony se všechny tyhle příběhy dají zasadit do kontextu, ale v samotném dílu tak bohužel Sauron vykreslen nebyl :D. Taky jsem četla Silmarillion (předpokládám, že všechny ty informace máš z toho), takhle si to popravdě všechno nepamatuju, ale věděla jsem, že Sauron nebyl vytvořený jen pro účel Pána prstenů :-) .

9 Elinor Elinor | Web | 21. července 2014 v 1:50 | Reagovat

[8]: různá místa Silmarillionu + nedokončené příběhy. :) Plus přemýšlím, co mám v hlavě usazené z dob, kdy jsem měla od jedné kamarádky - nadšené tolkienistky půjčené takové věci jako Melkor´s Ring, docela zajímavé pitvání reálií podle autorových poznámek.
(Mimochodem, absolutně rozkošný byl v prvních verzích Berena a Lúthien, kde neprojevoval vlkodlačí sklony, ale kočkodlačí a kde působil jako "kočičí princ"... tahle verze z mnoha důvodů neprošla přes autorský vývoj JRRT).

Jinak v samotném Pánovi prstenů především nebyl žádný bližší pohled na Saurona a na nikoho ze "záporné strany". Pokud se objevili na scéně, tak pouze v rámci konfrontace s postavami, kterým Tolkien tu pozornost věnoval, a z jejich POV. Právě v tom se Tolkien hodně liší od svých epigonů - pokud už někde záporáky/ne kladné postavy má dost dlouho na scéně a ty postavy nejsou Morgoth (poměrně důležitá podmínka, Morgoth sám sebe "naprogramoval" na něco, co dopadá jako dokonalý záporák bez motivace, protože se rozhodl, že má rád operní metal a co je operní metal bez nějakých temnějších témat), dají se zakontextovat a fungují. Pokud tedy nepatří k sokům některé z postav, jimž Tolkien nadržuje - na to, jak zpravidla umí psát nečernobílé postavy (resp. postavy, kde se ta nečernobílost dá vidět navzdory stylizaci a POV), je u něj vidět, že Maeglina, některé z Fëanorových synů a v zásadě i toho Daerona nemá rád. :-D  ;-)

10 Siwa Siwa | Web | 21. července 2014 v 9:51 | Reagovat

Souhlasím s tebou, rozhodně. Jen k otázce "nepřipadá nám tahle 'klasika' už jako nuda?" musím poznamenat, že mně rozhodně ne. Právě proto, že se v poslední době s bořením klišé roztrhl pytel, klasická černo-bílá fantasy není dostatečně "vyspělá", chce to realističtější postavy apod., se to kouzlo klasické fantasy ztrácí. Po spoustě let čtení "originálních" příběhů jsem si přečetla jednu klasiku a užila jsem si ji neskonale. Ona trocha té naivity a občasné "černo-bělosti" není sem tam na škodu, podle mého. :-)

11 AD AD | Web | 21. července 2014 v 18:56 | Reagovat

[10]: To je také pravda. :D

[9]: Já se popravdě v lore tak nevyznám, ale tohle má holt asi každý autor :') :-)

12 Dubisek Dubisek | E-mail | 28. července 2014 v 11:45 | Reagovat

Pro mě dobro a zlo neexistuje, každá postava na něco reaguje, má nějaký cíl a k tomu se snaží dostat, někdo pro to obětuje lidské životy, někdo třeba peníze ale lidé pro to nemůžou usoudit že je daná postava zlá, i když pro svůj cíl zabil lidi nedělá to z něj zlého...  Proto jsem se zamýšlel a dohledával si definici slova "zlý", " Zlo je pojem popisující cokoliv, co je špatné, nevhodné, nemorální či škodlivé. Jedná se o vyjádření absolutní negativity a odporu. ".

Pokud se nějaký "záporný" hrdina snaží něčeho dosáhnout a "dobří" lidé mu v tom brání, pak právě tito dobří lidé jsou v jeho očích ti "záporní", proto při tvorbě postavy preferuji využívat slovo "dobrý" a "špatný" čistě u popisu například vlastností, slovo zlý pak nevyužívám vůbec, je na čtenáři do které   skupiny si právě on postavu zařadí, ale zlého člověka bych nazval jen toho který jedná bezohledné a arogantně vůči ostatním ať už krade nebo zabijí, bez hlubšího cíle... Pokud se člověk něčeho snaží dosáhnout, nebo v něco věří nelze ho nazvat zlým ... Každopádně děkuji za další článek, abych se přiznal tak rubriku "rady a tipy" sleduji denně a očekávám novinky :D :)

13 Créatio Créatio | Web | 11. srpna 2014 v 22:47 | Reagovat

Mám rozpísaný román a jeho koniec mám zrejmý iba nahrubo, detaily mi chýbajú. A rozhodovala som sa práve nad motiváciou hlavnej zápornej osoby. Tiež mi napadlo, že ju nevykresliť len zle, z diaľky, ale hlbšie, s dobrou motiváciou.

Avšak, aj keď to vidím ako "fajn" vec, predsa len sa obávam istej veci.

Nezahmlí sa potom celý príbeh tým, kto je dobrý a kto zlý?...

14 reveriedreams reveriedreams | E-mail | Web | 4. ledna 2015 v 17:25 | Reagovat

Pravda. Bohužel písálků černobílého fantasy je čím dál tím více.
Já jsem tuto chybu dělala ze začátku, ale teď to ani nemůžu vidět...

15 reveriedreams reveriedreams | E-mail | Web | 15. září 2015 v 20:47 | Reagovat

Naprosto souhlasím, právě proto nyní pracuji na příběhu, kde vlastně kladné postavy ani neexistují, protože ti, kteří mají jakoby zlověstnější cíle, hrozně silně prožívají své emoce.
Některým lidem ale prostě černobílost postav nevysvětlíš...

16 TyroneNus TyroneNus | E-mail | 11. ledna 2017 v 19:04 | Reagovat

origami flower ball origami 2d flower origami crane step by step twitter.com/origamilesson

17 vortercemat vortercemat | E-mail | Web | 13. ledna 2017 v 11:43 | Reagovat

Foodfox – самый быстрый и надежный сервис по доставке еды из
лучших ресторанов в центре Москвы.
Мы решили запустить наш сервис, когда сами столкнулись с проблемой заказа
хорошей еды.
Многие любимые рестораны не имели собственной доставки,
а в тех, где она была, приходилось ждать еду по полтора часа.
Теперь вы можете заказать прекрасную еду из любимых ресторанов и
получить ее в самые кратчайшие сроки!  https://ad.admitad.com/g/j73yeafmwv3022b28d9b781bb80eaa/

18 AgenElold AgenElold | E-mail | Web | 17. ledna 2017 v 19:13 | Reagovat

pay someone to write a paper   https://power-essays.com/?cid=2190

19 lynnetteah4 lynnetteah4 | E-mail | Web | 17. ledna 2017 v 23:37 | Reagovat

My new project is next!
download go launcher android share photo online install google play app free emoticon apps andrfoid application icons free
http://erotic.googleplay.twiclub.in/?profile.karen
youtube android market free mobile xxx porn downloads uc download browser live wallpaper free download for tablet free desktop images

20 OscarHog OscarHog | E-mail | Web | 22. ledna 2017 v 16:15 | Reagovat

Изготовление светодиодных электронных табло, бегущих строк, табло для АЗС. http://ledbelgorod.ru

21 laurendb3 laurendb3 | E-mail | Web | 25. ledna 2017 v 0:57 | Reagovat

Pron blog site  
http://teen.porndairy.in/?jacqueline
  erotic photo shoots sexy videos erotic movies 2010 erotic museum cosplay erotic

22 QuentinGer QuentinGer | E-mail | 25. ledna 2017 v 22:54 | Reagovat

this is the most apropriate place to publish my article. So if i'm wrong then remove this topic - Dobro proti zlu | Useless Fire.

The second edition of this must-have WordPress resource is even better than the first, offering an in-depth look at how to build a website from the ground up. I say this one’s a “must-have” because it’s laid out in such an intuitive way that even an experienced developer would find it a handy reference to have on his shelf. <a href=http://krovinka.com/user/AyLeoAbolf/>real estate wordpress theme reviews </a>Follow along as you work to build a variety of sites-all using WordPress. While this book isn't designed for beginners, those with even an intermediate knowledge of WordPress will be able to get these sites up and running in no time. Also, since each chapter is devoted to the design of a different site, there's no need to read the book in any particular order. Instead, you can pick and choose the blueprints that are of the most interest to you and dive right in.  <a href=http://forum.sukamarakab.go.id/member.php?action=profile&uid=122133>wordpress theme x free download </a>

Luster Forest is an awesome example of real estate wordpress theme with idx on how to combine the nature and the real estate business. Real estate wordpress theme themeforest – is a good theme for Forest based properties. <a href=http://cheatspcgames.net/user/AyLeoadugs/>wordpress theme xone </a>The one page real estate wordpress theme comes with advanced Agent and Agencies custom post types sections, were you can publish unlimited agents or agencies, real estate wordpress theme premium. And also you can assign it with your properties list. Free real estate wordpress website themes. Each property have an В«Enquire nowВ» button that will open a message form in a modal window. This message will go automatically to the assigned agent or agency. Or if the property doesn’t have any assigned agents it will be send to the site administrator email. Chek the wordpress real estate themes with idx integration.  <a href=http://008228.com/space-uid-142741.html>wordpress theme x review </a>

Check - free real estate wordpress responsive theme
<a href=http://www.cqqyj.org.cn/home.php?mod=space&uid=225065>real estate rental wordpress theme</a>

23 lucindaow69 lucindaow69 | E-mail | Web | 30. ledna 2017 v 2:22 | Reagovat

Blog with daily sexy pics updates
http://hotties.pictures.erolove.in/?post-kenya
young girls naked sex position indian lady sonia femdom puerto rico sex tube free porn british

24 OscarVed OscarVed | E-mail | 30. ledna 2017 v 21:12 | Reagovat

<a href=http://kupikvadrik.ru/>купить детский квадроцикл</a>

25 RobertciB RobertciB | E-mail | Web | 3. února 2017 v 21:37 | Reagovat

Продам :
цены лента
ремонт транспортерной ленты
лента ярославль каталог товаров
устройство ленточного конвейера
изделия из лент

Звоните, о цене договоримся.

Константин Маринич,

тел: (067) 50-44-185

ООО «МегаСТО»
09113, Украина, г. Белая Церковь, ул. Турчанинова, 23
Телефон: (044) 383-14-05, (04563) 4-69-89
Web: http://megasto.com.ua

nJ9p9pwq6C

26 rosellatx3 rosellatx3 | E-mail | Web | 3. února 2017 v 21:53 | Reagovat

My new page
http://euro.tits.epornstar.xyz/?post-tara
drunk putas latinas porn xxxvideos kinky anime porn free new ass porn top amateur mature porn sites the best free asian porn site

27 CharlesNor CharlesNor | E-mail | Web | 5. února 2017 v 20:48 | Reagovat

significant website <a href=http://myxnxxporn.com/>http://myxnxxporn.com/</a>

28 AyLeodoula AyLeodoula | E-mail | Web | 6. února 2017 v 12:48 | Reagovat

this is the most apropriate page to post my topic. So if it's a mistake then delete this topic - Dobro proti zlu | Useless Fire.

Though not the most current selection in this list, it stills holds up as a reference for building plugins. It assumes you have the knowledge to build a WordPress site and even customize a theme so this definitely isn’t a choice for the total newbie. However, for the experienced developer, you can consider this your introductory course in theme development. <a href=https://themeforest.net/item/luster-the-biggest-real-estate-wordpress-theme/9719682?ref=AyLeo>wordpress real estate video theme </a>This book isn’t designed for web development beginners but it is targeted toward those who aren’t so familiar with using WordPress. So, it makes some assumptions about your skill level: you know HTML and CSS already — you just need a friendly hand to point you in the right direction with WordPress.  

The one page real estate wordpress theme comes with advanced Agent and Agencies custom post types sections, were you can publish unlimited agents or agencies, real estate wordpress theme premium. And also you can assign it with your properties list. Free real estate wordpress website themes. Each property have an В«Enquire nowВ» button that will open a message form in a modal window. This message will go automatically to the assigned agent or agency. Or if the property doesn’t have any assigned agents it will be send to the site administrator email. Chek the wordpress real estate themes with idx integration. <a href=https://themeforest.net/item/luster-the-biggest-real-estate-wordpress-theme/9719682?ref=AyLeo>x wordpress theme demo </a>Luster Classic is an example with a left side menu, real estate wordpress theme download. This demo is a perfect solution for classic properties website. Real estate wordpress themes 2017 year.  

Read more - the vistas real estate wordpress theme free download
<a href=https://themeforest.net/item/luster-the-biggest-real-estate-wordpress-theme/9719682?ref=AyLeo>real spaces v1.2.1 - wordpress real estate theme</a>

29 Williejem Williejem | E-mail | Web | 7. února 2017 v 21:27 | Reagovat

This is a great notion, the main plyust is that you can save well. Just as many people do in case of problems with potency. Of course the question a little embarrassing, but we are all adults, especially in our period solution can be completely invisible to others. You just have to log online and <a href=https://sale-secure.com>buy Viagra</a>. And no need to overpay for these useful pill by simply selecting <a href=https://sale-secure.com>generic Viagra</a>. Now there are no problems and your billfold is not empty.

30 AndrewPhorn AndrewPhorn | E-mail | Web | 8. února 2017 v 0:34 | Reagovat

Good news for those who have been looking for a good erection tablets! Now you can buy quality medicines through the Internet. Excellent preparation for a good cost - <a href=https://shoping-card.com>kamagra gel</a>. If you suddenly have questions you can write me in PM, I'm happy to answer. I will add on my own behalf, that Kamagra is very good choice - a stunning effect, when excited instant erection for a long time, as well as prompt the reboot))
Very pleased with the lack of headache are following day <a href=https://shoping-card.com>https://shoping-card.com</a>.

31 MiheAbods MiheAbods | E-mail | Web | 8. února 2017 v 5:24 | Reagovat

Брюнетка в чулках https://goo.gl/tOB3py

32 Abamnop Abamnop | E-mail | Web | 9. února 2017 v 22:02 | Reagovat

добрый вам день
я делаю ставки вместе с с аналитиками и свободно зарабатываю в конторе каждый день!
Заказываю точные ставки на сервисе аналитике <a href=http://futbol-bet.ru/vip-prognozy>Прогноз на матч барс салават</a>
с этой сервисом я поднял уже более 100 тысяч рублей я очень благодарен точнсоть ставок там 99% всем удачи и с новым годом! Заработать на ставках реально!

Сайт futbol-bet.ru создан Владимиром ?нязевым в октябре 2015 года.
Портал создан для распространения VIP прогнозов на футбол с высокой вероятностью 99%!

Уже давно не секрет, что хорошая прогноз на вес золота.
Также, можно сказать и о системе ставок на спорт, как и сколько вы ставите.
Прогнозировать мнение на футбол и другие виды спорта может, каждый из людей. Но снимать могут лишь еденицы!

Проект <a href=http://futbol-bet.ru/prognozy-ot-professionalov>Прогноз счета матча</a>
Создан для людей, которые надеются ставки на спорт в букмекерской конторе!
Наш сервисе предлогает вам: vip матчи на футбол с проходимостью 99% — это платные прогнозы.
Составление VIP прогнозов это основной вид деятельности сайта.
VIP прогнозов на футбол распространяются с целью продажи партнерам проекта для умножения денег в букмекерской конторе по предложенной нами системе ставок.
Для получения ставок напишите нам на почту или вконтакте С уважением Проект futbol-bet.ru  <a href=http://futbol-bet.ru/kachestvennye-prognozy-na-futbol-kto-i-kak-ix-sostavlyaet.html>Экспресс ставки на футбол</a>

33 dddimasss dddimasss | E-mail | Web | 11. února 2017 v 15:17 | Reagovat

Привет вроде вы просили?
Доход от 5000руб. в день!
Я зарабатываю вот тут http://money.11-9-90.ru
После очень легкой регистрации обязательно пишите мне в скайп spora80
Все покажу подробно! (сами не разберетесь)
-----------------------------------------------------
Hi like you asked for?
Income from 100 $. in a day!
I earn here http://money.11-9-90.ru
After a very easy registration is required to write to me on Skype spora80
All show details! (Themselves not be dismantled)

34 AleximetDusa AleximetDusa | E-mail | Web | 11. února 2017 v 22:48 | Reagovat

Wichita Omaha Newark Pittsburgh Stockton San Diego Seattle Plano St. Louis Riverside  

To Marquis family, I am very sorry for your loss... To  Osvaldo,Aurelio, my thoughts and prayers have been with you everyday... He loved and cherished the three of you!

January 12, 2017
Riverside
San Francisco
Oakland

https://www.youtube.com/watch?v=ZY-r-A58Er4 - Shaun,Kris,Marcos,Kristopher,Dexter,Devon,Gil,Kendrick,
Your friends  Cesar,Jonathon,Darrin,Van,Stephan,Irvin,Rex,Pat,Johnathan,Jody,Boris,Carroll,Merle,Galen,Lamar,Laurence,Cary,Romeo,Beau,Cleveland,Mitchel,Lorenzo,Jackson,Bryon,Jamel,Miles,Mary,Noel,Alfonso,Marco,Eddy,Van,Otis,Marty,Solomon,Houston,Harley,Jermaine,Rex,Pierre,Jess,Courtney,Jerald,Russ,Rusty,Logan,Johnathan,Thad,.

35 janicebo60 janicebo60 | E-mail | Web | 13. února 2017 v 22:07 | Reagovat

Hi fashionable work
http://bigboobs.yopoint.in/?post-mikaela
international fat porn charlotte stokley porn necrophiliacs pictures porn talking dirty porn clips porn mafia ru

36 dddddimasss dddddimasss | E-mail | Web | 14. února 2017 v 4:53 | Reagovat

Привет вроде вы просили?
Доход от 5000руб. в день!
Я зарабатываю вот тут http://2017.11-9-90.ru/
После очень легкой регистрации обязательно пишите мне в скайп spora80
Все покажу подробно! (сами не разберетесь)
-----------------------------------------------------
Hi like you asked for?
Income from 100 $. in a day!
I earn here http://2017.11-9-90.ru/
After a very easy registration is required to write to me on Skype spora80
All show details! (Themselves not be dismantled)

37 DavidFetly DavidFetly | E-mail | Web | 14. února 2017 v 15:03 | Reagovat
38 MartinSkisp MartinSkisp | E-mail | 15. února 2017 v 5:00 | Reagovat

Взрослые Женщины Секс видео! ... Все Порно модели представленные на са <a href=http://wfaxgzr.ru/vzroslyy-porno-yabb.php>взрослый порно yabb</a> йте, старше 21 года.

39 alliero18 alliero18 | E-mail | Web | 15. února 2017 v 14:40 | Reagovat

Chit my modish engagement
android game software application for android download coole apps android best free porn to download free sex chat text
http://pornapps.xblog.in/?profile.kathleen
free minecraft app htc pro 7 android market update to google play launcher apps download video downloader application

40 bradmh3 bradmh3 | E-mail | Web | 16. února 2017 v 8:28 | Reagovat

Ribald pictures blog    
http://teen.pornstars.sexblog.pw/?blog.kari
  vinyl siding alcoa lesbians fuck little girl takes monster down her throat free indian sex clip download

41 JoshuaBop JoshuaBop | E-mail | Web | 17. února 2017 v 17:07 | Reagovat

significant website <a href=http://pornoxxxvip.com/>http://pornoxxxvip.com/</a>

42 SoloSpkit SoloSpkit | E-mail | Web | 17. února 2017 v 23:54 | Reagovat

Специально для Вас «Модуль совместных покупок для форумов phpbb3
Форум – родитель современных социальных сетей, поскольку сам таким и является. На форумах всегда и с удовольствием будут собираться люди, ведь на них так удобно и приятно общаться в отличие от обычных сайтов. Именно поэтому форумы проще развиваются в массы, быстрее привлекая к себе новых Пользователей. Все крупные и успешные СП основаны именно на форумах и не собираются изменять свое «место жительства»!
Присоединяйтесь к современному и доходному бизнесу с системой на автомате!
Если Вы Организатор и хотите создать свой сайтов СП - вам к нам! sp.dim-studio.ru
Модуль http://sp.dim-studio.ru - Совместные покупки для phpbb

43 OlgaPub OlgaPub | E-mail | 20. února 2017 v 11:07 | Reagovat

Here and ended the craze week in supplementary York in 2017. Considerable week I'll demand that you, but not without scandals and attractive spices! Exceptionally to the nth degree biting discussed models that gave us clothing. They asseverate sundry of them from elite escorts, and some instantaneously whores. Which was picked up from the avenue or from the neighbourhood deep Dating. Who wants in you'll view it can be viewed here http://sex911.top/?s=329047 There you intention take care pictures and a quantity of other show but unfortunately only after registration, if you are solo then you presumably will like it there).

44 BigBonusCob BigBonusCob | E-mail | Web | 23. února 2017 v 0:21 | Reagovat

Get NoW your $1500 Bonus! -> http://casino1.pro

45 mixTrainc mixTrainc | E-mail | Web | 24. února 2017 v 21:01 | Reagovat

http://eroticpro.ru/krasivaya-devushka-v-belyx-chulkax Красивая девушка в белых чулках

46 jaclynrh11 jaclynrh11 | E-mail | Web | 26. února 2017 v 4:00 | Reagovat

Late-model programme
http://ashlynn.pornpost.in/?profile.meagan
  adelaide casual sex best free hookup website us life coach website shy dating uk dating solutions

47 Wallaceknoca Wallaceknoca | E-mail | Web | 27. února 2017 v 1:30 | Reagovat

<a href=http://oksanamelen.blogspot.ru/p/blog-page_5.html>Возможность для людей с международными контактами. Собственный бизнес.</a>

48 donaldgq60 donaldgq60 | E-mail | Web | 3. března 2017 v 17:58 | Reagovat

Started up to date spider's web project
bbw lingerie app lock android karbonn android mobile blue lingerie android update 2 3 3 free download
http://sexgames.android.tobuy.in/?post.kelly
android source apps sites for android app to download music free free download apps and games app for computer download

49 ritaft11 ritaft11 | E-mail | Web | 5. března 2017 v 1:02 | Reagovat

Started up to date web project
sexy game for pc free download pc software computer clipboard on android phone adult websites online adult chatting
http://pornmarket.replyme.pw/?profile.kelsie
adult xxx app downloads of games beste gratis games android android widgets weather free android market apps download

50 PrivatProxyBab PrivatProxyBab | E-mail | Web | 5. března 2017 v 12:11 | Reagovat

Приватные прокси IPv6, IPv4 & Socks5 - http://WinGate.Me

51 AnthonyDrips AnthonyDrips | E-mail | Web | 5. března 2017 v 15:36 | Reagovat

Так удается быстро сделать живот
чтобы он был красивым
<a href=http://alshop1.ru/>самый красивый пресс</a>

52 feodosiyPrict feodosiyPrict | E-mail | 7. března 2017 v 22:00 | Reagovat

TouchScreen на смартфон Sony Xperia Z3 Mini D5803 D5833 в наявності в Україні. Сенсори якісні і з логотипом SONY. В наявності є в білому і чорному кольорі.

Подробности: https://smartera.com.ua/uk/sensor-dlia-sony-xperia-z3-mini-d5803-d5833

53 BrordRomo BrordRomo | E-mail | Web | 10. března 2017 v 0:54 | Reagovat

Here you can see the list of girls who show their naked bodies and masturbate for you online! http://eroticpro.ru/veb-kamery-v-rezhime-onlajn-s-russkimi-devushkami

54 deirdrebl69 deirdrebl69 | E-mail | Web | 16. března 2017 v 7:33 | Reagovat

Porn from group networks    
http://bdsm.adultnet.in/?facebook_destini
  uk d cup breast lube your tube young boys video mom ripe descargarjuegos de zelda hentai

55 leahhp2 leahhp2 | E-mail | Web | 21. března 2017 v 13:40 | Reagovat

Porn gay play  
http://gayarab.erolove.in/?page-seamus
  straight acting gay men kristen stewart gay gay romance gay china meet gay

56 BigBonusCob BigBonusCob | E-mail | Web | 25. března 2017 v 3:12 | Reagovat

Get NoW your $1500 -> http://takemoney.pro

57 Davidviz Davidviz | E-mail | Web | 29. března 2017 v 6:10 | Reagovat

All Toronto condo projects are here:  http://www.condoprojects.ca/

58 Frankemoke Frankemoke | E-mail | Web | 8. dubna 2017 v 10:41 | Reagovat
59 Davidcoult Davidcoult | E-mail | Web | 18. dubna 2017 v 10:28 | Reagovat
60 SamuelEvowl SamuelEvowl | E-mail | Web | 21. dubna 2017 v 22:21 | Reagovat

桃園杰瑪眼鏡 http://jmglasses-design.com/

61 Timothyped Timothyped | E-mail | Web | 23. dubna 2017 v 14:40 | Reagovat

運彩分析辛酸史 http://sports-analysis.net/

62 AntibioticsforchlamydiaHor AntibioticsforchlamydiaHor | E-mail | Web | 15. května 2017 v 17:31 | Reagovat

Antibiotics for chlamydia and gonorrhea http://amox.antibioticsonlinehelp.com
Antibiotics, also called antibacterials, antibiotics for chlamydia and gonorrhea <a href="http://amox.antibioticsonlinehelp.com/benicar-generic/ciproconazol-nombre-comercial.php">ciproconazol nombre comercial</a>
are a genus of antimicrobial hallucinogenic toughened in the treatment and wine streak of bacterial infections. They may either pit or inhibit the before b before of bacteria. A circumscribed billion of antibiotics also listing antiprotozoal activity. Antibiotics are not strong against viruses such as the clean biting-cold or influenza, and their inapposite turn to account allows the suggestion of impervious organisms. In 1928, Alexander Fleming identified penicillin, the pivotal chemical degenerate with antibiotic properties. Fleming was working on a nature of disease-causing bacteria when he noticed the spores of a in no way inexperienced mold (Penicillium chrysogenum), in anecdote of his teaching plates. He observed that the certitude of the mold killed or prevented the tumour of the bacteria.
Tonsillitis liking often put sick on itself, as the remains's safe scheme can usually take love of the infection without any treatment, so antibiotics are not recommended after most people.
There are some dense but effective ways you can relieve your symptoms, as well as charming over-the-counter medicines in support of affliction and fever.
Antibiotics may be needed <a href="http://amox.antibioticsonlinehelp.com/side-effects-of-antibiotics/swimmers-ear-antibiotics-not-working.php">swimmers ear antibiotics not working</a>
by way of people who are more apposite to view humourless complications of tonsillitis

63 Davidviz Davidviz | E-mail | Web | 16. května 2017 v 4:26 | Reagovat

All Toronto condo projects are here:  http://www.condoprojects.ca/

64 holli.sidneyerHor holli.sidneyerHor | E-mail | Web | 23. května 2017 v 5:05 | Reagovat

Hello! Acknowledgement you in compensation your articles! This is rather absorbing! Go on to cancel more, with impatience I wishes wait championing dirt from you.

65 ThomasorelD ThomasorelD | E-mail | Web | 14. června 2017 v 10:21 | Reagovat
66 Bryantrhype Bryantrhype | E-mail | Web | 15. června 2017 v 21:54 | Reagovat
67 DanielZet DanielZet | E-mail | Web | 1. července 2017 v 22:41 | Reagovat
68 RichardCef RichardCef | E-mail | Web | 7. července 2017 v 17:23 | Reagovat
69 Doyleraito Doyleraito | E-mail | Web | 21. července 2017 v 21:02 | Reagovat

большой веб ресурс http://xdoza.com/lesbian/

70 Coreyacund Coreyacund | E-mail | Web | 22. července 2017 v 17:12 | Reagovat
71 Richardvak Richardvak | E-mail | Web | 22. července 2017 v 17:48 | Reagovat
72 Teodorojemia Teodorojemia | E-mail | Web | 23. července 2017 v 23:06 | Reagovat

превосходнейший веб сайт http://5beautysecrets.ru/stil-provans-v-interere/

73 Roberthib Roberthib | E-mail | Web | 3. srpna 2017 v 0:04 | Reagovat
74 Kennethsword Kennethsword | E-mail | Web | 10. srpna 2017 v 14:10 | Reagovat
75 ShaunOppot ShaunOppot | E-mail | Web | 14. srpna 2017 v 3:29 | Reagovat

GREEN HOUSE 北歐傢俱-台中家具   http://www.greenhouse.net.tw/

76 Michaelintam Michaelintam | E-mail | Web | 22. srpna 2017 v 2:59 | Reagovat

台北-中和【均媄醫美診所】─台北微整形、童顏針、玻尿酸最推薦的醫美診所! http://micro-plastic.com/

77 JosephFom JosephFom | E-mail | Web | 3. září 2017 v 18:30 | Reagovat
78 BennieZet BennieZet | E-mail | Web | 14. října 2017 v 4:48 | Reagovat
79 Dennisnaw Dennisnaw | E-mail | Web | 15. října 2017 v 19:38 | Reagovat
80 WayneNiz WayneNiz | E-mail | Web | 19. října 2017 v 23:37 | Reagovat

пригожий веб ресурс http://shama-rc.net/

81 KevinVeste KevinVeste | E-mail | Web | 21. října 2017 v 10:17 | Reagovat

С помощью внедрения проекта Обязательного Медицинского Страхования многие имеют шанс безвозмездно и без ожидания проходить дорогостоящие процедуры МРТ и КТ. Программа ОМС значительно улучшила качество и скорость обслуживания и продолжала совершенствоваться до 2017 года.

В нынешнем году все очень поменялось. Государственные службы без видимой цели начали уменьшать финансирование частным клиникам, аргументируя это возросшим числом участников программы ОМС. В целом итоговая сумма квот, выделяемых частным фирмам, уменьшилась ориентировочно на 12%, несмотря на увеличение численности пациентов, которым необходима дорогостоящая диагностика. Разделение бюджетных денежных средств между диагностическими центрами является неоднозначным и сразу вызвало бурную реакцию врачебного сообщества.

Например, финансирование диагностического центра "Энерго", имеющего множество премий, уменьшилось в 2,7 раза: с 24,5 до 9 млн. руб. И это при том, что компания с регулярной постоянностью перевыполняет планы диагностики пациентов в рамках ОМС. Клиника обратилась судебные инстанции с запросом повысить сумму финансирования до начального уровня, идет судебное разбирательство.

Коммерческий директор ММЦ "Энерго", Сергей Скородумов, выразил экспертное мнение по поводу сформировавшейся ситуации в интервью, взглянуть на которое возможно на официальном веб-сайте клиники.

Представители петербургского ТФОМС считают притязания частных клиник бездоказательными. По теории чиновников, частные диагностические центры стремятся на 100% использовать свои мощности и нивелировать дефицит финансов за счет денежных средств ОМС. Однако ситуация получается обратная: частным клиникам надо за свой счет принимать пациентов, которые проходят МРТ и КТ в рамках ОМС, когда квота уже израсходована. И по этическим, и профессиональным воззрениям "частники" не могут отказать больным.

Разрешить проблему несложно: нужно делить квоты не беспорядочным образом, а на основании реальных показателей деятельности каждой клиники. Комиссия должна проверять тех. базу учреждения, исполнение заданного плана, сроки обслуживания больных, отзывы и т.д. Это поможет установить нужный уровень денежного обеспечения наиболее результативным клиникам и исключит из проекта "нарушителей"

http://expert.ru/2017/08/2/mrt-i-kt-besplatno-pochemu-chastnyim-klinikam-ne-dayut-rabotat-po-oms/

82 Robertabsok Robertabsok | E-mail | Web | 21. října 2017 v 17:35 | Reagovat
83 Josephgoape Josephgoape | E-mail | Web | 30. října 2017 v 12:57 | Reagovat
84 RobertGooff RobertGooff | E-mail | Web | 30. října 2017 v 22:24 | Reagovat
85 kristinapg4 kristinapg4 | E-mail | Web | 14. listopadu 2017 v 13:13 | Reagovat

Started untrodden cobweb project
http://maturesex.sexblog.pw/?epoch.nicole
erotic boutiqaues erotic mobile games adultmovie adult movies free erotic story books

86 eugeneng11 eugeneng11 | E-mail | Web | 21. listopadu 2017 v 18:08 | Reagovat

Hi new website
http://interracial.dating.xblog.in/?gain.kaelyn
  woman seeking for man www cougar dating fat girls dating sites datingsider i danmark free local dating

87 mitzihg11 mitzihg11 | E-mail | Web | 26. listopadu 2017 v 2:55 | Reagovat

Check my modish contract
http://maturesex.sexblog.pw/?dispatch.eliza
adults movies erotic sports hotsex korean erotic movie sex tv

88 allysoncn1 allysoncn1 | E-mail | Web | 22. prosince 2017 v 4:07 | Reagovat
89 tammiekn1 tammiekn1 | E-mail | Web | 12. ledna 2018 v 23:31 | Reagovat

Proposal servant moved:
http://enrique.go.telrock.net

90 williampc3 williampc3 | E-mail | Web | 30. ledna 2018 v 18:51 | Reagovat

Updated contrive call:
http://reba.web.telrock.net

91 albertnp18 albertnp18 | E-mail | Web | 7. února 2018 v 10:57 | Reagovat

Updated engagement call:
http://darryl.w.telrock.org

92 deboraxd4 deboraxd4 | E-mail | Web | 15. února 2018 v 7:59 | Reagovat
93 WilliamVepsy WilliamVepsy | E-mail | Web | 20. března 2018 v 8:23 | Reagovat

Sex dating / Секс знакомства - http://invapiter.ru

94 deliabk11 deliabk11 | E-mail | Web | 22. března 2018 v 19:57 | Reagovat

Unique about after after concoct:
http://viola.web.telrock.net

95 margaretql69 margaretql69 | E-mail | Web | 8. dubna 2018 v 19:34 | Reagovat
96 beatricecg2 beatricecg2 | E-mail | Web | 12. dubna 2018 v 5:44 | Reagovat

My modish website:
http://elaine.w.telrock.org

97 lucilledv2 lucilledv2 | E-mail | Web | 28. dubna 2018 v 19:44 | Reagovat
98 maryof3 maryof3 | E-mail | Web | 1. května 2018 v 17:18 | Reagovat

My new trap contract:
http://emilia.web.telrock.net

99 Bobbyteale Bobbyteale | E-mail | 8. května 2018 v 23:41 | Reagovat

Jarle Thorsen itel, Jarle Thorsen SiteTalk Community Inc., Jarle Thorsen Unaico SiteTalk, Jarle Thorsen Unaico Reviews, Jarle Thorsen Kielce

100 tamraxo16 tamraxo16 | E-mail | Web | 11. května 2018 v 16:10 | Reagovat

Unique domestic page for throw:
http://raul.forum.telrock.net

101 BarryREONA BarryREONA | E-mail | Web | 15. května 2018 v 20:24 | Reagovat

скачать песню малиновый закат http://muzzila.ru/

102 elmajc69 elmajc69 | E-mail | Web | Pátek v 6:51 | Reagovat

Proposal attendant moved:
http://lesa.w.telrock.org

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
PageRank ukazatel