# Day 01: Oblíbená ženská postava

1. prosince 2013 v 18:33 | Annie |  10 Days Character Challenge

Ještě jsem s touto nebohou challenge ani nezačala, a už nastaly komplikace. Chci říct - říkala jsem si, fajn, 10 Days Character Challenge, to bude sranda. A teď... mohl by mi někdo prosím vysvětlit, proč jsem si to myslela?! Vždyť přeci není možné vybrat ze všech těch knih, seriálů, filmů a počítačových her jednu oblíbenou ženskou postavu! Je to absolutně nemožné a těžké! Dokonce jsem přemýšlela, že budu trochu podvádět a dám sem postav trochu víc, ale nakonec jsem se rozhodla tedy vybrat jenom tu jednu...
... a to...


Jade Harley (Homestuck)

Jade Harley je z webkomiksu Homestuck od Andrewa Hussieho, kde je jednou z hlavních postav. Možná jste tu už ode mě viděli její Fanarty, stačí se podívat do rubriky "Kresby". Nechci tu popisovat, jak cool Jade je, protože to je těžké popsat - na začátku příběhu je to třináctiletá dívka sama žijící na pustém ostrově, která je velmi zběhlá ve fyzice a používání střelných zbraní, a vlastní radioktivního psa Beca. Nedivte se nad tím, co tady píšu, přeci jen... je to Homestuck.
Jade je velmi hodná, milá a přátelská postava, je velmi optimistická a odvážná. Neskutečně skvělá je, když se naštve, to většinou díky mluvení s Karkatem, a třebaže všichni vidí právě Karkata jako nejsprostší postavu, Jade řekla slovo "fuckass" mnohem víckrát než on.

Nemyslím si, že dokážu přesně popsat, proč mám Jade tolik ráda, a proč jsem se jí sem rozhodla vybrat jako oblíbenou ženskou postavu. Ono obecně to je těžké, vysvětlit někomu, proč máte rádi tu a onu postavu. Dalo by se ale říci, že Jade patří mezi ty postavy, o kterých se dá říct "buď zemřou jako hrdinové, nebo žijí tak dlouho, že zjistí, že jsou záporáci". Takový ten typ postavy, který je velmi morální a velmi přívětivý ke všem kolem sebe, ale svět ji zkazí natolik, že se změní. V případě samotného Homestucku to není ani tolik vidět - třebaže tam jsou jisté náznaky - ale v Battlestucku, což je Fanfiction na Homestuck zasazená do prostředí Battle Royale, je to vidět docela dost, a třebaže je to Fanfiction, myslím, že se autorům povedlo vystihnout postavu Jade velmi dobře.

Sečteno a podtrženo, Jade je jednou z mých nejoblíbenějších ženských postav vůbec, a proto jsem se jí sem rozhodla dát. I když jí asi většina z vás nezná.
 


Komentáře

1 shariony shariony | E-mail | Web | 1. prosince 2013 v 19:32 | Reagovat

Hmm, neznám, ale nalákalo mě to :-)

2 Polgara Polgara | Web | 20. prosince 2013 v 20:51 | Reagovat

Abych byla upřímná, tak o ní slyším prvně. Ale tvůj článek mě zaujal natolik, že si komiks z něhož Jade je, seženu a přečtu. Děkuju ti za doporučení. :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
PageRank ukazatel