Danganronpa: The Animation

11. listopadu 2013 v 14:03 | Annie |  Seriály
Skupina patnácti elitních středoškolských studentů byla shromážděna do jedné speciální, prvotřídní školy. Mezi tyto elitní studenty se řadí například skvělá hackerka, světoznámá modelka, velmi úspěšná plavkyně a další. Jedním z těchto speciálních studentů je i Makoto Naegi, který na první pohled žádný speciální talent nemá - jeho jméno bylo náhodně vybráno, a tím se stal elitním "klikařem". Hned první den ve škole ale zjistí, že klikař jako jeho titul moc nesedí - spíš by se měl nazývat "smolařem".
Všichni studenti totiž zjistí, že v této škole žádná výuka probíhat nebude. A že jsou zde zavření bez možnosti dostat se ven. Odejít ze školy by mohli pouze pomocí graduace - což znamená, že musí zabít jednoho ze svých spolužáků, a nikdo nesmí zjistit, že to byl on, kdo ho zavraždil - pokud mu to projde, všichni ostatní studenti zemřou a on bude moci v klidu ze školy odejít. Pokud ostatní v soudu vypátrají, kdo je pravým viníkem, je pachatel odsouzen k velmi, velmi speciální smrti.
Který z těchto patnácti studentů nakonec přežije?

Když jsem o tomto anime zjistila, popravdě jsem přemýšlela, jestli si ho vůbec zkouknu. Námět mě velmi zaujal - já jsem fanda takovýchto krvavých, dramatických příběhů. Na druhou stranu, nemám moc ráda ty nerealistické vzhledy postav, a proto mě ty super účesy některých ženských hrdinek či jejich barva vlasů moc nenadchly. Nakonec jsem si ale anime pustila, dokoukala ho, našla si hru, přečetla si mangu... ano, líbilo se mi to, pokud jste to ještě nepochopili.
Ze začátku nejspíš nebudete vědět, co od toho čekat - no tak co, spolužáci se budou navzájem zabíjet, buď jim to projde, nebo ne. Co asi nebudete čekat, pokud jste nehráli hru, budou soudy, které se stanou ústředním motivem celého anime. V těchto soudech budou studenti muset odsoudit některého studenta za vraždu, a pokud neurčí správného viníka, všichni z nich zemřou. Ano, tím trochu stoupá ono napětí, že? Ale teď vám dám hádanku - kdo vždycky přijde na to, kdo je pravým vrahem? Ne, to neuhodnete - samozřejmě že je to Makoto Naegi, štístko školy a náhodně vybraný student. A že neuhodnete, za koho hrajete ve hře? Dobře, myslím, že už jsem se vyjádřila dost jasně - samozřejmě, že je to Naegi.
Bohužel, někdy si to ti studenti v těch soudech naprosto zbytečně komplikují, a někdy se to vyvíjí nerealisticky, když prostě všichni řeknou: "Ne, já nic neřeknu, i když je to pravda, která by mi zachránila život. Řekni to ty, Naegi." Na druhou stranu, pojďme na chvíli zapomenout na to, že můžeme taky logicky uvažovat a pojďme prostě brát Danganronpu z jiného hlediska a úhlu.
Danganronpa je anime o přátelství, o společné důvěře a o snaze zůstat lidmi. Existuje spoustu experimentů tohoto typu - tedy kdy někdo zavře skupinu lidí do nějakého zabezpečného, neproniknutelného krytu, a řekne jim, že přežijou jen tím, že se budou navzájem zabíjet, nebo tím, že někoho obětují atd. Jde o experimenty pozorující boj lidskosti a morálky s instiktem přežít. Aspoň v tomto se Danganronpa odvíjí velice realisticky: "Ne, nikoho bych nezabil, nikdo z nás by tady nikoho nezabil, jsme přeci všichni přátelé!" Tohle jsou v případě Danganronpy naivní kecy, většinou řečené právě ubohým Naegim.
Každopádně, tohle anime bych vám opravdu doporučila, pokud máte rádi stejný typ příběhů, jako já - něco s trochu hororovým námětem, ale hlavně zaměřující se na psychologii postav, dekadenci a úpadek morálky. Na druhou stranu, toto anime ukáže i světlou stránku lidské povahy, pokud právě přemýšlíte o tom, jestli se odsud někdo opravdu dostane úspěšným zabitím svého spolužáka.

90%

 


Komentáře

1 Akiyama Kara Akiyama Kara | Web | 12. listopadu 2013 v 18:29 | Reagovat

Vypadá to hodně zajímavě! Co se anime a mangy týče, tak jsem hodně, hodně vybíravá, ale tohle mě zaujalo. Ještě musím dočíst jednu mangu, ale píšu si to. :3

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
PageRank ukazatel