Zpět z Anglie

1. června 2013 v 10:31 | Annie |  Scrapbook
Hola, tentokrát Annie zase otravuje, ale proto, že se vrátila z deštivé Anglie, ne proto, že by tam jela. Deštivé tentokrát stoprocentně sedělo - stejně jako ty tam nebylo dne, kdy by se nespustil nějaký liják. A já si jako správný pitomec zapomenu deštník. Každopádně, zájezd jsem si stejně užila a i když sem nebudu dávat fotky, protože jsem je sem dávala už minulý rok a ony jsou více méně stejné (taky jsem ani moc nefotila, jenom takové ty zajímavůstky jako kawaii čepičky či Oxfordskou jídelnu), pár keců vám sem o tom hodím.

Tak, první den byl naprosto mazec. To je vždycky s těmihle zájezdy. Tentokrát to myslím v tom smyslu, že to bylo opravdu těžké, jelikož jsme přijeli do Oxfordu a rovnou z autobusu ven, jelikož řidiči mají povinnou pauzu 9 hodin. Všichni unavení, nevyspalí, protože se v noci narvali energy drinkama a kafem - no jo, ta inteligence dnešní mládeže trochu pokulhává - ale stejně se to nějak zvládlo a v noci jsme se rozešli do rodin. Každopádně, byli jsme v Oxfordu zrovna na konci zkouškového období, takže se na večer začali po městě procházet studenti v těch luxusních, fantastických uniformách, které bych z nich nejraději servala a vystavila si je doma na zeď, a buď tam vyloženě brečeli, nebo se polívali šampaňským. No jo, zkouškové období.
Každopádně, rozchod do rodin byl také zajímavý, jelikož jsem tam byla s mamky základní školou a to jsou přeci jenom pořád děti, a ty anglické rodiny byly tak z 50% černošské. Samozřejmě, racismus je celosvětové téma a už i trochu mizí, ale ne z České republiky, jelikož my tu máme šanci vidět černocha tak jednou za sto let. A ty druhostupňové děti u nich měly dva dny bydlet. No, zažili si svůj kulturní šok :D.

Každopádně, další den jsme navštívili Stonehenge a Blenheim (aspoň myslím, že takhle se to jmenovalo), což je zámek rodu Churcillů. Další den jsme byli v Londýně a měli jsme za tenhle jediný den stihnout všechny památky, což bylo setsakra těžký a ještě se to stokrát komplikovalo. Tak nejdříve jsme si shlédli Tower Bridge a Tower, což však nebylo v plánu cesty, ale řidiči nás vysadili tam. Tak fajn, bude kratší rozchod, no. Pak jsme ale asi 45 minut čekali, než nás pustili do Madam Tussaud [tysó], což je muzeum voskových figurín. Nepřišli jim naše objednávky a muselo se to celé přeposílat a tak se z dvouhodinové návštěvy stala hodinová. Za tu chvíli samozřejmě v tak zaplněném a obrovském muzeu jako je toto moc nestihnete, a třebaže já už jsem tam byla, ti ostatní si prošli tak 50% muzea, což mi přišla jako veliká škoda těch velkých peněz, co za to vyhodili. Další pozastavení bylo na London Eye, kde to vypadalo, že všechno konečně bude probíhat hladce, dokud uvnitř areálu s kasami neohlásili bombu. Haha.
Tedy, bylo to zřejmě pouze cvičení, ale bylo to další čekání na 20 minut. Prostě, ten den se nám lepila smůla na paty.

Když jsme se včera vrátili, šla jsem spát v deset a probudila se dneska v deset. How cool is that? Každopádně to byl příjemný zájezd, ale jestli bych se měla někdy ještě vrátit do Londýna... už ne autobusem, please :_D.

(btw, to ani nemluvím o tom, jak strašně jsme se ztráceli v tomm muzeu Madam Tussaud, jelikož fronta na focení s One Direction zaplňovala asi tak 75% celého prvního sálu -_-)

 


Komentáře

1 aly aly | 2. června 2013 v 9:39 | Reagovat

Ani nevíš jak ti závidím, já jsem vždycky chtěla do Londýna. Ale asi bych tam po celou dobu nepípla ani slovo :D No jo, prostě přirozený "talent: na Angličtinu :D

2 Tkanička Tkanička | 2. června 2013 v 11:34 | Reagovat

Vzpomínám si jak jsem asi v osmý třídě jela taky do Anglie a doteď si pamatuju, když jsme tam přijeli, jak se mi chtělo zvracet z toho smradu co se lil autobusem z těch smradlavých ponožek, protože polovina autobusu si sundala boty. Ale jinak bych se tam určitě vrátila a taky to mám v plánu....někdy do budoucna....snad.... :-D

3 Shyinea z Poličky Shyinea z Poličky | Web | 2. června 2013 v 13:04 | Reagovat

Ty se máš, taky jsem mohla jet. Byla na to soutěž, kde byla hlavní cena zájezd do Anglie na víkend :D Všichni m iříkaoi, že to určitě vyhraju a blablabla :D A na den soutěže jsem onemocněla (GRrrr!) a pak volali učitelce a říkali, že jsem byla favorita a že čekali, že to vyhraju :D tak to mě dopálilo :D Navíc si všichni ve škole mysleli, že jsem onemocněla schválně, abych nemusela jet :-? Příšerných pár dní :D

4 May-rinne May-rinne | E-mail | Web | 4. června 2013 v 17:53 | Reagovat

Ty se máš:D. Taky bych tam jednou chtěla jet:). Btw krásná animka :33

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
PageRank ukazatel