Psycho-Pass

24. června 2013 v 15:17 | Annie |  Seriály
Toto anime se odehrává v blízké budoucnosti, kde je možné změřit u každého člověka pravděpodobnost toho, že spáchá trestní čin. Tato informace je poté zaznamenána a zapsána, díky čemuž každý jedinec vlastní svůj "Psycho Pass". Hlavní postavou je Akane Tsunemori, mladá dívka a nováček v Public Safety Bureau. Akane je Inspektorkou - Inspektoři mají v oddělení na starost Enforcery, což je jakási elitní zásahová jednotka policistů, kteří mají vysokou pravděpodobnost spáchání trestného činu, ale využijí to v bezpečnostních jednotkách, ne na poli zločinu.

Psycho-Pass je jedno z nejnovějších anime, které bylo vydáno, a výjimečně nebyla předlohou manga ani nic podobného. Toto anime je velice zajímavé, napínavé a rozhodně se při něm nudit nebudete, i když si zrovna neužíváte sci-fi či detektivní žánr. Je to skvěle nakreslené, a i openingy a endingy jsou pěkné, ba co víc, postavy mají naprosto nádherný design. Chci říct, Akane jsem si naprosto zamilovala, a Kougami Shinya, jeden ze spolupracovníků Akane a další hlavní postava... aachhh.
Toto anime se rozhodně netočí jen kolem detektivních příběhů, jak byste mohli čekat, nejde o to, že v každé epizodě se řeší něco jiného. To si hledejte v Kriminálce Las Vegas. Psycho-Pass má pouhopouhých 22 dílů a celou tu dobu vlastně míříme k jednomu zločinci jménem Shogo Makishima, který je opravdu zvláštním typem záporné postavy. Jde mu o revoluci. Chce zbortit systém, chce zničit to, jak funguje, a na konci se nad tím zamyslíte a řeknete si, že s tím souhlasíte, až odhalíte celou pravdu. Společnost v Psycho-Passu je vedena počítačovým systémem, ten jim řekne, jaká je pro ně nejlepší práce, co si mají dát k jídlu, kam mají jít, co mají dělat - nic už není jejich svobodné rozhodnutí, něco, co by se rozhodli udělat sami. Společnost ztratila svou individualitu, a to je to, co se Makishima snaží vrátit.
Jedinou postavou, která kdy měla na výběr, která kdy měla možnost svobodné volby, byla právě Akane. Kolem ní se příběh více méně centruje a spolu s ní budete objevovat svět této blízké budoucnosti, svět Psycho-Passu.
Anime rozhodně doporučuju - jedná se o skvělý kus. Kdybych na tom měla najít pár chyb, pak to, že to bylo tak krátké, že konec byl takový nemastný, neslaný, a poté jsem také nepochopila tu jednu epizodu zaměřenou na jednu z vyšetřovatelek oddělení, Yayoi. Vážně, pokud na ní zaměřili celou jednu epizodu, proč to neudělali i s ostatními detektivy, proč jenom Yayoi? Protože jste sexisti a chtěli jste ji ukázat v korzetu? Chmmh.
Každopádně, pěkné anime to opravdu je a stojí za shlédnutí, užijete si opravdu zajímavý detektivní příběh s nádechem sci-fi.

95%

 


Komentáře

1 Sakura Minamino / Tweedledee Sakura Minamino / Tweedledee | E-mail | Web | 24. června 2013 v 15:54 | Reagovat

Psycho-Pass je aspoň pro mě fakt jedno z nejlepších novějších anime

2 Kelly Kelly | Web | 24. června 2013 v 16:19 | Reagovat

To vypadá vážně dobře. Asi si na to někdy udělám čas :)

3 Destel Destel | Web | 25. června 2013 v 0:01 | Reagovat

Nemyslím si, že epizoda zaměřená na Yayoi byla nějak zbytečná. Bylo na tom docela efektivně ukázáno, jak se člověk k takové práci naháněče dostane. A u zbylých členů jejich minulost byla alespoň zmíněna (Masaoka, Kougami) v souvislosti s hlavní dějovou liní (nebo se dala odvodit), zatímco o Yayoi jsme toho moc nevěděli. Spíš si myslím, že si zasloužil trochu víc prostoru Kagari, který byl trochu opomenut.
Jinak jak říkáš, je to jedno z nejlepších anime, co jsem viděla. Rozhodně patří do mojí desítky nejlepších.

4 Louis Le Louis Le | Web | 25. června 2013 v 13:27 | Reagovat

Vypadá zajímavě. Hmp.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
PageRank ukazatel