Co se vám může stát ze dne na den

17. června 2013 v 20:22 | Annie |  Scrapbook
Asi jsem poslední, kdo se dozví, že mám článek na titulce :D. Dnešek proběhl celkem normálně, přišla jsem ze školy, nějak se flákala, teď se chystala do sprchy a rozhodla se ještě na poslední chvíli podívat na blog a najednou jsem vyvalila oči. Co se to děje? Kde se bere tolik nových komentářů, a navíc všechny k jednomu článku? Chvíli jsem opravdu nepobírala situaci, tak jsem se šla podívat na toplist, který mi ohlásil titulní stránku. Nevěřícně jsem se tedy vrátila na blog.cz a tam to našla.

Jistě, že jsem ráda. Tedy, kdo by nebyl rád, že má článek na titulce :D (leda že by se za něj styděl). Popravdě jsem ale i trochu zmatená, protože takovéto věci se mně nestávají, nikdy bych to nečekala zrovna u tohoto článku a navíc, všimla jsem si tam pár gramatických hrubek :D. Každopádně těch komentářů bylo tolik, že jsem se rozhodla odpovědět do tohoto článku. Tak. Jsem ráda, že se mnou naprostá většina souhlasí, samozřejmě :D. Došlo mi ale, že ti lidi, kteří se mnou souhlasí, jsou v mojí věkové skupině a více méně i žijí stejným životním stylem jako já. Tedy, chci říct, jak by to dopadlo, kdybychom se ptali celé republiky, jestli by preferovali dabing, nebo titulky? Jsem si jistá, že většina by řekla dabing, a to jen z toho důvodu, že je to jednodušší, že člověk více vnímá příběh, a já nevím co.

Včera jsem byla s mamkou a sestrou na novém Star Treku. Ze začátku jsem byla trošku zklamaná, protože jsem se dozvěděla, že to bude 3D, což obvykle znamená, že to bude s dabingem. Opravdu mile mě proto překvapilo, když to nakonec s titulkami přeci jenom bylo. Tento film mi znovu dokázal, proč jsou titulky lepší než dabing - vždyť hercův hlas je taky součást hraní. To, jak ho používá, jak intonuje, to je jedna polovina celé jeho postavy a dabing to celé změní. Je to podobné překladu knížky - taky z původního příběhu uděláte úplně něco jiného. Každopádně, v mém případě se opravdu nejedná o pozerství a vždycky jsem velmi ráda, když si něco mohu pustit s originálními hlasy. Ano, i Simpsonovy. Mají sice skvělý český dabing, to nepopírám, ale u originálních hlasů prostě hned víte, jak to tvůrci vlastně opravdu mysleli.


Jinak jsem se chtěla omluvit, že poslední dobou se tu zase nic neděje. Ono se to o prázdninách vždycky obnoví :D. Každopádně vůbec nepíšu, může za to moje lenost i moje únava, a i to, že jsem se neskutečně zažrala do hry jménem Borderlands 2. Teď jsem se ale rozhodla opět pokračovat v literárním deníčku, což znamená, že se snad zase vrátím ke své pravidelnosti. Také jsem rozkoukala Hannibala, což je nový absolutně úžasný seriál, který doporučuju shlédnout, konečně se zažrala do švédských, norských a finských knižních detektivek, vrátila se k anime a jak už jsem říkala, tak jsem viděla nejnovější Star Trek, a... a nemám slov. Tak hodně jsem do žádného filmu už dlouho zažraná nebyla. Možná kvůli tomu i stahuju staré, originální série. Protože prostě potřebuju více Spocka, Kapitána Kirka a všech ostatních.

Je to celé takové zmatené. Mám toho strašně na práci, a s ničím se nikam neposouvám. Tak kupříkladu fakt, že mám tisíce her připravených k hraní mi nebrání kupovat si hry další, i když jsem téměř opět bez peněz. Vlastně už jsem bez peněz. Přežívám na drobných uspořených v kasičce.
 


Komentáře

1 Yinnie Yinnie | Web | 18. června 2013 v 15:53 | Reagovat

Titulky mám také ráda.! Dabing také není špatný, ale zase to (jak jsi psala) ztrácí kouzlo toho herce. Pořádně ani nevíme jaký má hlas. Jak se jeho hlas do role vložil. Jestli to ten hlas procítil nebo jen tak odříkal, jako při zkoušení ve škole.

2 Akiyama Kara Akiyama Kara | Web | 18. června 2013 v 16:54 | Reagovat

Taky mám ráda titulky. Poslední dobou jsem opravdu zažraná do angličtiny a japonštiny, takže mám vždycky originální znění + anglické titulky. Dabing někdy není špatný, třeba sledovat Top Grear s dabingem mi nevadilo, ale stejně mám radši ty titulky.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
PageRank ukazatel