Sword Art Online

21. května 2013 v 22:12 | Annie |  Seriály
Anime od studia A-1 Pictures vypráví příběh Kazuty Kirigaji s přezdívkou Kirito, který se rozhodne, že se připojí do nové virtuální MMORPG hry. Ta má však dva zajímavé háčky. Hráči je umožněno se ze hry odhlásit pouze v případě, že ji dokončí. A co víc, pokud cestou ve hře zemře, zemře i jeho tělo ve skutečném světě.

Sword Art Online je anime, které jsem neskutečně dlouho odkládala. První díl jsem shlédla strašně dávno, ještě když anime stále vycházelo. Dokoukala jsem ho však až tento měsíc, a to opravdu rapidně, protože se na něj začala koukat i jedna moje kamarádka a rozčilovala mě se spoilery :D.
Každopádně, Sword Art Online je podle mě opravdu zvláštní anime. Když si přečtete popis, napadne vás, že to má jasný set-up pro seriál s miliony díly typu Naruto, Bleach či One Piece. Ve skutečnosti má však anime pouhých 25 dílů, což mě při prvním pohledu na anime trochu překvapilo. Ono se to totiž celé vyvine trochu jinak, než bychom čekali, a proto se nemusíte bát, že narazíte na klišé podobné již těm zmiňovaným gigantům, ale na dvě etapy rozdělený příběh, který vás rozhodně aspoň v některých okamžicích překvapí.
Hlavním hrdinou je Kirito, který rád hraje počítačové hry. Virtuální MMORPG je hra, kdy doslova odcestujete do virtuální reality a můžete se v ní pohybovat a žít plnohodnotný život. No, skoro, ale přesto k tomu nemá daleko. Sword Art Online je první MMORPG tohoto typu, a proto je to obrovská senzace. Já osobně tento nápad zápletky shledávám naprosto skvělým, protože třebaže toto anime má své velké boje a třebaže postavy alespoň v první polovině anime opravdu zemřou, pokud zemře i jejich avatar, je to velmi vítaná a zajímavá změna.
Každopádně, jak už jste jistě četli, všichni hráči jsou ve virtuální realitě uzavřeni a nedostanou se ven, dokud nedohrají hru. Jak už jsem však také psala, anime není jenom o tom vyhrát hru, ale nastane tam pár opravdu překvapivých zvratů. Postupně příběh získá pro dívčí srdce velmi krásnou a dojemnou romantickou zápletku, ale bude se starat i o vztah mezi bratrem a sestrou, o vztah mezi přáteli, i mezi nepřáteli.
Toto anime rozhodně není špatné. Má skvělou grafiku a krásné openingy, jak už jsem psala tak i velmi zajímavý děj. Každopádně, není to úplně anime mého soudku, jelikož postavy se mnohdy chovají naivně, dětsky a stupidně přesně ve stylu shoujo, který tak naprosto nenávidím. Celkově se mi určitá část ženských postav v tomto anime nelíbila, protože mě prostě jejich postavy naprosto otravovaly a vytáčely. Dokonce i hlavní záporák - jehož identitu odhalíte až trochu později, a není to ten, kdo si myslíte, že to je - byl tak absolutně nesympatický, že jsem se mu musela smát a nemohla ho považovat za záporáka. Prostě v některých momentech toto anime působilo naprosto shoujo a v těch momentech jsem toto anime nenáviděla. Dobře, to je moc silné slovo. Spíš jsem byla opravdu naštvaná a jednou jsem si z toho vzteku i málem vypíchla oko. To nekecám.
Také vás možná trochu překvapí fakt, že ze začátku bude příběh tak rychle utíkat, a pak tempo najednou zpomalí a vy více méně uvidíte den po dni. To bylo také trochu frustrující a do nebe řvoucí "trochu jsme to odfklákli, promiňte, dámy a pánové".
Každopádně, opravdu se nejedná o špatné anime. Možná bych ho doporučila mladším věkovým skupinám, a nebo prostě těm, kterým trocha té naivity a prostoty hlavních hrdinů nevadí. Rozhodně se jedná o jedno z lepším anime, které lze po světě nalézt :D.

80%

 


Komentáře

1 Destel Destel | Web | 22. května 2013 v 1:40 | Reagovat

Mě spíše štvala ta druhá linie příběhu než některé postavy. Ale dobře, bylo to docela originální a nejspíš to nikdo nečekal.
Tohle anime je silné v grafice a každý, kdo si alespoň jednou zahrál Wowko nebo jinou MNORPG bude těmi sceneriemi naprosto unešený. Nebo já alespoň byla. :D A první epizody jsem byla opravdu nadšená i z děje, což mě postupem času přecházelo.

2 Grujorin Grujorin | E-mail | Web | 22. května 2013 v 8:33 | Reagovat

Jediný Anime který jsem kdy viděl, byly právě všechny díly SAO. Nemohu tedy hodnotit zdali jsou nějaká lepší nebo horší. Ale jistě vím, že by se mi ani nechtělo seznamovat s jinými hrdiny než z SAO. Byl nádherný příběh. :-)

3 Majklice†Světice Majklice†Světice | Web | 22. května 2013 v 20:32 | Reagovat

Na tohle anime jsem na zahraničních stránkách četla hodně negativní kritiky, ale v Čr zdá se většina otaku toto anime zbožňuje :D
Zápletka mi nepřišla zas tak originální, hned se mi vybaví Gantz nebo Subarashiki Kono Sekai na Nintendo DS. Po 7. epizodě jsem to vypla a řekla jsem si, že se k tomu možná ještě někdy vrátím, ale také mám kamarády, kteří velmi rádi spoilerují :D

4 Majklice†Světice Majklice†Světice | Web | 22. května 2013 v 20:33 | Reagovat

[3]: I když fakt, že v těch dvou výše zmiňovaných byli všichni "hráči" už mrtví :D

5 Borůvka Borůvka | E-mail | Web | 23. května 2013 v 16:58 | Reagovat

Na tohle anime slyším samou chválu... i když, abych řekla pravdu, tohle je poprvé, co jsem se doopravdy podívala na recenzi. :-D Každopádně díky za doporučení.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
PageRank ukazatel