Scott Westerfeld - Speciálové

11. května 2013 v 23:20 | Annie |  Knihy
Speciální případy - z těchto dvou slov běhá Tally mráz po zádech ještě dnes, kdy už není vzpurnou ošklivou. Speciálové byli vždy jen tajemnou a zlověstnou šeptandou. Krásní, silní a závratně rychlí. Mohli jste prožít celý život, aniž byste je potkali. A teď je Tally jednou z nich: bojovníkem, stvořeným k udržování pořádku v dokonalé a krásné budoucnosti.
Síla, rychlost a jasná ostrost vědomí jsou tím nejlepším, co Tally dosud zažila. Kdesi hluboko v nitru však stále doutná vzpomínka na něco jiného. Je snadné ji potlačovat dokud Tally nedostane šanci zlikvidovat vzbouřence z Nového Kouře jednou provždy. Ocitne se před poslední, rozhodující volbou: má naslouchat nejasné vzpomínce, nebo splnit úkol, pro který byla naprogramována?

1. Proč jsem si vybral/a právě tuto knihu?
Jedná se o poslední knihu z trilogie "Krásných".

2. Definujte knihu až dvěma slovy (přídavným nebo podstatným).
Svoboda

3. Definujte knihu jedním slovem (slovesem nebo citoslovcem).
Dosáhnout

4. S jakou postavou bych se ztotožnil/a, případně kým bych chtěl/a nebo naopak nechtěla být.
Chcete po mne, abych se v této knize ztotožnila s nějakou osobou? Upřímně, nejsem si jistá, jestli to nedokážu. Počkejte, nechte mě chvilku přemýšlet...
... ne, nedokážu. Ty postavy mě tak nezajímaly nebo mě tak nebavily, že ani nevím, kterou bych označila za svou nejneoblíbenější. No, možná Zanea, nebo jak se jmenoval. Nikdy mi nebyl moc sympatický, upřímně. Docela smutné, vzhledem k tomu, že jsem ze začátku opravdu měla ráda Shay.

5. Pokuste se v každém příběhu něco vyšvihnout, ať už je třeba i opravdu velmi špatný, najděte v něm alespoň jedno positivum.
Pozitivum. Proč je někdy tak těžké na příbězích najít pozitivum? No dobře, zase nebudu ke Speciálům zlá. Nebyla to tak špatná kniha a třeba to někde venku někoho bavit bude. Reálie světa zůstavají zajímavé, neustále se něco děje a příběh je napínavý a čtivý. Tak. Hotovo.

6. A naopak najděte jedno negativum, ale pouze jedno, cílem je uvědomit si co vám na knize vadilo nejvíce, nemusí to být jen chyba v knize (spisovatelce), ale třeba i v chování postav.
Tato kniha a celkově tato série mě velmi, velmi zklamala. Svět krásných, kde každý prochází operací, kdy mu více méně vygumujou mozek a udělají z něj modela/modelku první třídy, je opravdu zajímavý nápad, bohužel... Scott Westerfeld to nezvládl. První kniha ještě šla. Druhá mě nebavila a tato jakbysmet. První polovinu této knihy bych označila ještě za docela dobrou a ucházející, ale ta druhá polovina je odfláklá, celkem hloupě a stupidně vysvětluje zápletky první poloviny a celkově dost špatně ukončuje trilogii... a vůbec se mi to nelíbilo a celkově jsem byla velmi, velmi zklamaná. Ani jsem nic necítila pro ty postavy, když ke konci jedna z nich umřela - vidíte, nespoileruju, koho myslím - nic jsem necítila, dokonce jsem byla i ráda. Tak se nemám cítit ohledně hlavních postav, že? Navíc, ta postava umřela docela stupidním způsobem a celkově konec byl prostě strašnej! Nevím, jak jinak to podat.
Opravdu, jedno veliké zklamání.

45%

 


Komentáře

1 Borůvka Borůvka | E-mail | Web | 12. května 2013 v 0:22 | Reagovat

Jedno veliké zklamání, 45%. :-D  Jsi mírná.

2 Annie Annie | Web | 12. května 2013 v 8:21 | Reagovat

[1]: Tak se podívej do mých recenzí, já nikdy nehodnotím nic zase tak špatně :D. A když jo, tak sem ty recenze nedávám :).

3 Jeremy Fall Jeremy Fall | 13. května 2013 v 16:07 | Reagovat

Páni, netušil jsem, že se jedná o trilogii, měl jsem za to, že je to dilogie ( existuje vůbec takové slovo? :D ). Četl jsem teda jenom první díl a ten mě docela bavil, nešlo sice o nějaký extra zážitek, při kterém bych knihu nebyl schopen odložit, ale celkově to nenudilo. Nejsem ale schopný dokopat se ke koupi druhého dílu, protože se vždycky najde něco pro mě zajímavějšího. Ale jak vidím tvou recenzi a čtu, že druhý díl tě nebavil, tak to se do něj ani pouštět nebudu.

4 klarinyknihy klarinyknihy | Web | 3. května 2014 v 11:17 | Reagovat

První dva díly se mi celkem líbily, ale tenhle nebyl nic moc, trvalo, než se děj opravdu rozjel.... :(

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
PageRank ukazatel