Pár změn tady na blogu

9. května 2013 v 21:54 | Annie |  Scrapbook
Za prvé, vážně bych chtěla poděkovat všem, co okomentovali předchozí článek. Moc si toho vážím, a vlastně jsem si až díky tomu uvědomila, že když se nebudu mít kde vypsat, vždycky to bude tady, na blogu. Možná to je jedna z posledních věcí, která ho vždycky udržovala v chodu a proč jsem se k němu vždycky vrátila. Jako třeba teď. Rozhodla jsem se pár věcí změnit a zase to tady trochu rozproudit.

První věcí je Vzplanutí. Stále to považuji za jakýsi svůj hlavní příběh, i když ho nikdo moc nečte. Každopádně, udělala jsem u něj pár změn. Některé kapitoly, které byly rozděleny na dvě části, jsem rozdělila na samostatné kapitoly, takže z původních jedenácti kapitol je tu teď kapitol patnáct. Ve Wordu už mi příběh přesahoval sto stran, tak jsem se rozhodla udělat masivní korekturu a za cca 3-4 týdny jsem to celé pročetla a upravila. Nejdřív jsem chtěla příběh definitivně zasadit z tohoto fantasy světa do světa steampunkového, nakonec jsem si to ale rozmyslela, také jsem chtěla trochu poupravit náboženství, ale i to nakonec zůstalo stejné. Jediná věc, která se změnila byla, že Kailynin otec byl přejmenován na Garretta. To proto, že později v příběhu se objeví ještě jedna postava se jménem Roger, a nechtěla jsem, aby se to pletlo.
Co mě vyděsilo bylo, že jsem k tomuto příběhu nepřispěla už od prosince! A pak se ještě divím, že to nikdo nečte, že? Každopádně, kapitoly budou nyní kratší, odnaučila jsem se ty obrovitánské popisy, takže to taky fajn, a rozhodla jsem se přidat několik článků o světě jako omáčku.


K ostatním příběhům, které píši. Stíny budou vycházet stále. Popravdě jsem to začala psát jen tak pro zahnání nudy, třebaže jsem vždycky měla chuť napsat něco psychologického, zabývajícího se šílenstvím a vytvořením vlastního světa, kam si každý utečeme. Když to ale teď píšu, nevím, jak pokračovat. Chci říct, mám náčrt, ale pořád přemýšlím, jak to smysuplně dovést do konce. Ale nebojte, Stíny ohrožené nejsou.
Velký problém nastává se Vzdušnými zámky Bradavickými. Možná jste si všimli, že příběh přestal vycházet. To nastalo z několika důvodů - a) nebavilo mě to psát, b) ubyli čtenáři. Ze začátku bylo celkem dost komentářů, ze kterých jsem mohla vycházet, ale teď...? Nevím, jestli se k tomu vrátím, možná někdy později ano, ale teď příběh pozastavuju.
Také se mi v hlavě rodí nápady na úplně nové příběhy. Hlavně mám opravdu velkou chuť napsat si něco steampunkového, a to kvůli BioShocku a Dishonored. Pohrávám si s myšlenkou velké krvavé revoluce ve stylu Les Miserables. No, uvidíme.

Kdokoliv tohle četl až do konce... bless you. Bless your face. Je to jen jakýsi informativní článek, kde si dávám všechno dohromady. Ještě jednou děkuju všem, kteří sem stále chodí, a kteří někdy ode mne něco přečetli.
Takže... snad bychom to tady mohli zase přivést k životu.
 


Komentáře

1 Siwa Siwa | Web | 9. května 2013 v 23:15 | Reagovat

Bohužel nečtu ani jeden z těch příběhů, ale už mnohokrát jsem si říkala, že začnu. Jenže s tou mou zapomnětlivostí to je těžké! :D To Vzplanutí mě láká už notnou dobu, tak snad se brzy donutím si to přečíst. Vím, že stačí přečíst tak jednu dvě kapitoly a zůstanu u toho celá nedočkavá, jak to bude pokračovat a jak se to ukončí. Nemám ráda, když mi zůstane něco rozečteného.

Jo, jo, steampunk mě taky láká. Lákal mě sice víc, když se to tady u nás skoro nepsalo, ale teď vyšel sborník a plánuje se další a nějaké další knížky... Nejsem v tom zas tak moc zběhlá, takže si počkám, až se do toho žánru opravdu zažeru.

Tvé články občas čtu, ale jsem, jako většina ostatních, líná psát komentáře. Ale pracuju na tom. :-)

Doufám, že se ti podaří to tady probudit, já s tím bojuju už notnou dobu a mé naděje, že můj blog pojede jako dřív, pohasínají.

2 Denn Kamze Denn Kamze | Web | 9. května 2013 v 23:26 | Reagovat

Určitě to přivedeš k životu :)

3 Borůvka Borůvka | E-mail | Web | 10. května 2013 v 16:08 | Reagovat

Změny jsou fajn. Stejně jako resuscitace. :-D

4 Janča Janča | 10. května 2013 v 17:49 | Reagovat

Přečetla jsem si jen Vzdušné zámky Bradavické a líbí se mi. Jen jsem byla líná k tomu napsat komentář :-)

5 Hidasta Hidasta | Web | 10. května 2013 v 19:19 | Reagovat

Vzdušných zámků je škoda :) Teda alespoň pro mě - mě to přišlo super (i když jsem nevěděla, co psát do těch komentářů, tak anketa byla skvělej nápad) :P Ale chápu, když tě to nebaví, tak je to jasný.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
PageRank ukazatel