Iron Man 3

21. května 2013 v 12:13 | Annie |  Filmy
Ve filmu společnosti Marvel Studios Iron Man 3 je svérázný, ale geniální průmyslník Tony Stark / Iron Man nucen čelit nepříteli, jehož dosah nezná hranic. Když je rukou nepřítele připraven o vše, čeho si v životě cení, vydá se Stark na pouť s cílem nalézt toho, kdo je za jeho utrpení zodpovědný. Na každém jejím kroku bude nucen prokázat své odhodlání a sílu vůle. Zahnán do kouta bude nucen přežít pouze prostřednictvím svých vynálezům a při ochraně svých nejbližších se bude moci spolehnout jen na svou geniální mysl a své instinkty. Při své odvetě současně objevuje odpověď na otázku, která ho ve skrytu duše dlouho sužovala: je on sám pouhou součástí svého obleku, nebo je oblek pouze součástí jeho samého?

Světe div se, recenzuju něco pouhopouhé dva dny poté, co jsem to viděla. To se mi ještě nikdy nestalo. Vždycky mám týdenní a někdy až měsíční odstupy, což samozřejmě není ideální, ale já jsem velmi líný člověk a pak se mi to tady kupí recenzemi jako teď.
Iron Man 3 je, a to bez debat, velmi, velmi dobrý film. Možná bych ho i nazvala nejlepším ze série. Film se na začátku vrací do minulosti, kde je nám představen jeden vědec, Aldrich Killian, který Tonyho a jeho společnici pozve do svého týmu vědců jménem A.I.M. Tony, který tehdy ještě nebyl Iron Manam, samozřejmě odmítne, dokonce ale Killiana i velmi nehezky poníží. No co, každý si pod Tony Starkem představí arogantního sukničkáře, nebo ne? Přesto, Iron Man 3 se odehrává po filmu Avengers, kde už si Tony něčím prošel a kde se přidá do tohoto týmu legendárních hrdinů a zachrání New York před mimozemšťany a pohledným Lokim :D. K naprostému překvapení všech ale začne trpět záchvaty úzkosti. Když se mu to poprvé stane a JARVIS, umělá inteligence, kterou vytvořil, mu to oznámí, nevěřícně vydechne: "Já?"
Každopádně, veřejnost a Ameriku začnou trápit útoky teroristy Mandarina, a když mu Tony vyhlásí válku a řekne mu adresu svého domu, hle, co se nestane, jeho dům je vybombardován a jeho oblek ho v bezvědomí odnese neznámo kam. To ani nemluvím o tom, že těsně před tím do jeho domu přišla záhadná návštěvnice (její identitu nechci spoilerovat :D), a ty s Pepper jen tak tak uniknou. Každopádně, Tony začne pátrat po tom, kde se Mandarin schovává a co plánuje, a postupně přichází na to, že všechno je vlastně úplně jinak a že v celé této záležitosti má prsty právě ten člověk z minulosti, kterého urazil. To už ale spoileruji. Sakra.
Každopádně, každá z postav má jakousi roli v příběhu, což obdivuju a což bylo naprosto skvělé, takže jakousi malou příběhovou linii má i Pepper, Tonyho přítelkyně, a i James Rhodes, americký voják a Tonyho přítel, který nyní vlastní svůj vlastní oblek a samozřejmě s ním pracuje pro stát.
Co na to říct? Jestli někdo udělal opravdu vynikající práci a jestli někoho po tomto filmu opět miluju deseti body z deseti, pak je to Robert Downey Jr. Je to naprosto skvělý herec a to, jak hraje Tonyho Starka, je prostě nepopsatelně dokonalé. Někdy si pak říkáte, že v reálu hraje Tony Stark Roberta Downeyho Jr. :D. Celý film má navíc skvělou režii a scénář, a nachází se zde opravdu hodně scén, kdy budete jen zírat s otevřenou pusou. Naprosto jsem milovala scénu, kdy Tony zachránil 13 lidí padajících z letadla, i když mu jeho oblek řekl, že může zachránit maximálně čtyři. Celkově je ale tento film prostě naprosto skvělá podívaná, nudit se nebudete a některé scény vám prostě vyrazí dech.
Jestli mi něco vadilo, pak to možná bylo to, že trochu více přehlíželi Pepper. Nevím, možná se mi to jen zdá, ale podle mě měla v předchozích dílech větší roli. Jistě, i nyní byla naprosto skvělá a na konci byla kompletně badass, ale celkově se mi zdálo, že se na její vztah s Tonym film moc nesoustředí, což mi přišla škoda.
Jinak mě ale nic negativního nenapadá. Film to byl opravdu skvělý a i když jsem ho viděla s dabingem (;_;), užila jsem si to a doporučuju ho všemi deseti. A samozřejmě, jelikož se jedná o Marvel film, počkejte až do konce titulek. Máte tam jednu extra scénu. My jsme s kamarádkama v kině počkaly do konce jako jediný, a nelitovaly jsme :D. Miluju Marvel filmy.

95%

 


Komentáře

1 Sakura Minamino / Tweedledee Sakura Minamino / Tweedledee | E-mail | Web | 21. května 2013 v 13:24 | Reagovat

Ve čtvrtek to bude 14 dní, co jsem na něm byla a byla jsem nadšená. Se začátkem titulků odchází z Marvelu jedině peasants 8-)

2 Violette de La Fountaine Violette de La Fountaine | Web | 21. května 2013 v 17:04 | Reagovat

na tenhle film rozhodně musím jít!

3 Destel Destel | Web | 22. května 2013 v 1:34 | Reagovat

:D Jestli tě to uklidní, tak titulky stály za prd. (Ale zase si myslím, že to byly titulky z dabingu, tak... mlčím). :D
Většinou odcházím během titulků, ale tady jsem si počkala.
Jednak jsem pořád byla docela rozhozená z toho konce, takže jsem nejdřív jen tupě zírala s totálním WTF. Ta poslední scénka mi spravila náladu. :D
Ale nejlepší momenty byly stejně s tím malým klukem - we are connected. :D

4 S c a r s S c a r s | Web | 22. května 2013 v 20:21 | Reagovat

Všichni známý na něm byli v kině a já prostě neměla čas se tam dostat. A hrozně mě to štve. Musím najít někoho, kdo to ještě neviděl, aby na to se mnou zašel :D Nebo zatnu zuby a počkám si až to bude na netu :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
PageRank ukazatel