Alexandra Potter - Já a pan Darcy

11. března 2013 v 18:34 | Annie |  Knihy
Po sérii katastrofálních vztahů se Emily rozhodla odpočinout si od všech "dnešních" mužů. Věnovat se chvíli sama sobě, dát si skleničku vína a strávit zas nějaký čas četbou milovaného románu Pýcha a předsudek. Vrátit se do časů pana Darcyho, kdy muži byli oddaní, čestní a elegantní. Když ji nejlepší kamarádka pozve na týdenní dovolenou do Mexika, přetékající margaritou a exotickými milenci, Emily dá přednost výletu do míst, kde žila Jane Austinová. V autobuse plném penzistů je jasné, že tady muže svých snů nepotká. Slibně nevypadá ani mizerně naladěný novinář, nedobrovolně vyslaný napsat článek, proč byl pan Darcy zvolen "NEJ" mužem všech dob. Když Emily vstoupí do pokoje tváří v tvář samotnému panu Darcymu, všechny holčičí sny se náhle začnou plnit..

1. Proč jsem si vybral/a právě tuto knihu?
Nedá se říct, že bych jí vyhledávala. Dostala se ke mně vlastně náhodou, protože jsem v to časové období byla zrovna zblázněná do Pýchy a předsudku a teta mi tuhle knížku podsunula s tím, že tohle je na tom příběhu založené. Tak jsem to zkusila.

2. Definujte knihu až dvěma slovy (přídavným nebo podstatným).
Galantní muž

3. Definujte knihu jedním slovem (slovesem nebo citoslovcem).
Najít

4. S jakou postavou bych se ztotožnil/a, případně kým bych chtěl/a nebo naopak nechtěla být.
Ze začátku jsem si říkala, že Emily je velmi dobrá postava. Nesmějte se mi. Tenkrát jsem si ještě neuvědomovala, jak moc jsem se mýlila.

5. Pokuste se v každém příběhu něco vyšvihnout, ať už je třeba i opravdu velmi špatný, najděte v něm alespoň jedno positivum.
Ze začátku jsem si říkala, že to přeci jenom vypadá na dobrou knihu. Víte, dámy a pánové, trošku jsem se mýlila. Ale to vyhodnotím asi až v příštím odstavci. Více méně, mohla jsem to očekávat, když jsem si přečetla, o čem ten příběh bude. Já prostě nesnáším ty témata, kdy se hlavní hrdinka "vrátí zpátky v čase, aby odhalila své chyby" nebo "se potká s fiktivní postavou" a celkově prostě takové to téma, kdy hlavní hrdinka dojde ke štěstí pomocí těchto ne zrovna normálních jevů. To je dějová zápletka levelu špatného amerického filmu nebo nějaké fanfiction.
Ne, ne. Sem patří pochvaly. Já vím. Dobrá.
Eh... co říct. Příběh je asi chytlavý pro ženské pokolení a pro ty, co skolí romantika do kolen, no. Když vás bavilo Padesát odstínů šedi, u tohohle neprohloupíte.

6. A naopak najděte jedno negativum, ale pouze jedno, cílem je uvědomit si co vám na knize vadilo nejvíce, nemusí to být jen chyba v knize (spisovatelce), ale třeba i v chování postav.
Chyba je, že tu mám napsat pouze jedno negativum. Mě se toho na této knize nelíbilo spoustu. Ale jak říkám, asi je to jenom proto, že to není zrovna můj šálek kávy a už vyhledávám aspoň trochu náročnější literaturu. Pokud máte rádi tento typ literatury, nenechte se mnou urazit. Mně se ale, jak už jsem psala, nelíbila dějová zápletka samotná, i chování postav mi přišlo stupidní, celkově to bylo vykrádání Pýchy a předsudku a jestli mi přišlo něco opravdu debilně napsané, tak to byl pan Darcy. Tečka, konec, šmitec. Touhle knihou se nebudu dál zabývat.

45%

 


Komentáře

1 Eseter Eseter | 11. března 2013 v 21:12 | Reagovat

Jsem ráda, že se ti knížka nelíbila. ;) Já jsem ji sice nečetla, ale už kvůli tomu, že P&P patří k mým nejoblíbenějším románům, bych si netroufla do něčeho takového jít. Nemám ráda, když se někdo snaží vydělat na již úspěšném díle, zvlášť, když se někomu jako je Jane Austen nemůže rovnat.

2 Lucka526 Lucka526 | Web | 11. března 2013 v 23:28 | Reagovat

Nečetla jsem to, ale a stejně to zní příšerně, takže raději ani číst nebudu. :D

3 Telenta Telenta | Web | 11. března 2013 v 23:32 | Reagovat

Kdysi jsem na to viděla nějakou reklamu a říkala jsem si, že tu bude něco takového...prostoduchého :-D Po přečtení anotace jsem si byla ještě jistější a ty jsi mě teď utvrdila v tom, abych to, jakožto milovnice originálního pana Darcyho, nečetla :D

4 Magenta Magenta | 14. března 2013 v 18:03 | Reagovat

Tak teď jsi mě moc nepotěšila - koupila jsem si to k Vánocům :D Teď se mi to moc číst nechce :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
PageRank ukazatel