Scott Pilgrim proti zbytku světa

15. února 2013 v 8:41 | Annie |  Filmy
Scottu Pilgrimovi (Michael Cera) je dvaadvacet, žije na úkor svého homosexuálního spolubydlícího (Kieran Culkin), hraje v garážové kapele Sex Bob - omb a stylem pásové výroby balí jednu holku za druhou. Scott nikdy neměl problém ulovit jakoukoliv kost. Spíš mu dělalo potíže ji následně zahodit. Teď ale nastal čas, aby i on poznal, jak láska bolí. Jmenuje se Ramona (Mary Elizabeth Winstead), má nejmodřejší vlasy na světě a Scott se do ní na první pohled, nenapravitelně a bezhlavě zamiloval. Jejich společné zářivé budoucnosti nic nebrání, tedy aspoň Scott si to myslí. Jenomže zatímco jemu se stačí zbavit aktuální přítelkyně, dětinské fanynky jeho kapely, Ramona s sebou vleče děsivé prokletí. Ve zkratce - každý, kdo s ní chce chodit, musí nejdřív porazit sedm jejích bývalých partnerů. Bohužel nikoliv ve slovním fotbale, ale v boji na život a na smrt. Jiný by couvl, ale Scott je skutečně zamilovaný až po uši, a tak ho v příštích pár dnech čekají bizarní a potenciálně smrtonosná setkání mimo jiné se skateboardovou legendou, rockovou hvězdou inklinující k veganství, dvěma identickými dýdžeji, jejichž muzika může zabít, nebo s věčně naštvanou lesbou. Ano, s těmi všemi Ramona v minulosti chodila a právě oni chtějí zařídit, aby Scottova pohádka neměla šťastný konec.

Scott Pilgrim proti zbytku světa je opravdu mimořádný film. Je natočený podle komiksu, a v mnohých částech je to i vidět, protože, a teď to řeknu na rovinu, je to film naprosto šílený. Najdete v něm vegana se superschopnostmi, spoustu šarvátek ve stylu starých akčních počítačových her, úžasnou hudbu, šíleně skvělé postavy a na závěr to nejlepší - ty nejúžasnější a nejvtipnější hlášky a scény všech dob. Například hláška "Další písnička je pro kluka, který pořád řve z balkónu - jmenuje se Nenávidím Tě, Prosím Zemři" bude nezapomenutelná asi pro každého, kdo to viděl, stejně jako scéna "Už odešel." Kdo viděl, pochopí, kdo ne, měl by si zkouknout film, aby pochopil, protože jinak mu ujde naprosto mimořádná zábava.
Jistě, film nemusí zaujmout každého, ale myslím, že kdo se rozhodne ho zkouknout, rozhodně si ho bude pamatovat. Já sama jsem se k němu dostala přes tumblr, protože se mi často na dashboard objevovaly nějaké gify právě ze Scotta Pilgrima, a to z nejrůznějšími skvělými hláškami a vtipy. Tak jsem si řekla "proč ne" a stáhla jsem to, a tady na horách jsem to s příbuznými zkoukla.
Scott samotný jako hlavní postava je naprosto skvělý, herce vybrali úžasně a proto vypadá naprosto nevinně, naivně a sladce. Stejně tak skvěle vybrali i herečku pro Ramonu, jeho modrovlasou/růžovlasou/zelenovlasou přítelkyni, která vypadá naprosto skvěle a ten její úplně počáteční outfit, kdy doručovala věci z Amazonu, bych jí, upřímně, velmi ráda ukradla. Mojí oblíbenou postavou ze Scotta Pilgrima se asi stane Wallace, gay spolubydlící Scotta, který právě chrlil ty nejlepší hlášky, vždycky byl nad věcí a celkově byl úplně skvělou postavou. Ani Scottova hudební skupina však nezůstává pozadu a prostě se vám vryje pod kůži.
Velice zajímavé jsou i souboje. Nejsou to žádné pěstí rvačky - jak už jsem psala, souboje Scotta s bývalými příteli Ramony jsou ve stylu starých akčních her, kdy navíc Scottovo protivník skončí na konci tak, že se změní v hromadu peněz.
Jako ve velkém procentu počítačových her.
Tuto jednu polovinu filmu plnou akčních bitek velmi dobře doplňuje druhá, kdy opravdu jde jen a jen o hudbu. Scott se svou skupinou ve filmu podstupují hudební soutěž kapel, která hodně souvisí i s jeho bojem s bývalými společníky Ramony, a ta hudba rozhodně není k zahození. Najdete jí tam opravdu hodně a většina z toho je i poslouchatelná :D. Asi největší vrchol byl souboj Scottovy kapely s asijskými "techno" dvojčaty, dalšími bývalými příteli Ramony, který byl naprosto epický.

Co k tomuto filmu říci? I LOVE IT, I LOVE IT, I LOVE IT. Film to byl naprosto skvělý a i kdyby vás to nezaujalo z mé recenze, doporučuju zkouknout aspoň kvůli tomu, že zjistíte, že pár meme vtipů, na které jste párkrát narazili, je právě z tohoto filmu. Protože je to naprosto epicky vtipné, dokonalé a rozhodně se pobavíte.

95%

 


Komentáře

1 Brigita Brigita | Web | 15. února 2013 v 17:00 | Reagovat

Četla jsem ten komiks - první tři díly (ze šesti) - a jo, je to naprosto geniální. A naprosto šílený. :D

2 Selenne L. Athi Selenne L. Athi | 16. února 2013 v 19:22 | Reagovat

Scott Pilgrim je super oddychovka :D

jinak děkuju za pochvalu a gratulaci. Občas je důležitý pročistit vzduch a na mým blogu to bylo dost potřeba :)

3 Puff Puff | Web | 16. února 2013 v 23:43 | Reagovat

To vypdá dobře... :-)

4 Emily Emily | Web | 17. února 2013 v 12:27 | Reagovat

Scott Pilgrim je naprosto úžasný film a některé hlášky skutečně nemají chybu, jako scéna "Je tady Scott? "No právě odešel." :-D

5 Lucka526 Lucka526 | Web | 18. února 2013 v 13:04 | Reagovat

Takže, včera jsem se na to ze zvědavosti podívala a musím říct... je to bezvadný!! :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
PageRank ukazatel