Dream Bubbles: Jade a Dave

26. února 2013 v 9:02 | Annie |  Dream Bubbles

A pozor, dámy a pánové, tady začíná má Homestuck Fanfiction. Už dlouho jsem jí plánovala psát, a až teď jsem se k tomu odhodlala. Budu ráda, když napíšete do komentářů, jestli mám pokračovat.
Přeci jenom, Dream Bubbles je opravdu široké téma. Rozhodla jsem se sepsat setkání různých postav, ať už těch mrtvých, tak i těch živých, která by klidně mohla být canon, jen se Hussie rozhodl je neukázat. Přeci jenom, já moc ne-canon verze ráda nemám (například John není homosexuál).
V této první části se potkají Jade a Dave. Což už vám asi došlo. No tak snad se najde nějaký Homestuck(er), který si to přečte :D


Tvé jméno je Dave Strider, a přísahal bys, že máš na práci lepší věci než je tohle.
Tedy, na meteoritu, na kterém teď právě žiješ, by se toho dalo dělat hodně, jako například vypořádávat se s Terezi, která někde potrubím šplhala za Gamzeem, nebo s Karkatem, se kterým se nešlo jinak než hádat, ale to už tě, popravdě, celkem viditelně unavovalo. Už by ses celkem rád potkal s Johnem a Jade, po tom všem, co jste spolu zatím ve hře prožili. Oba dva jsou od tebe tak daleko, a přesto jsou na té samé cestě jako ty. Ale už to nebude trvat dlouho a konečně... konečně se potkáte. Jistě. A všechno to skončí dobře jako v nějaký zasraný pohádce.
Nemůžeš si pomoct, ale všechno ti to připadá až moc jednoduché. Až moc... hladké. Jsi jistý, že až nastane ten pravý čas, přijdou nějaké komplikace... ale co s tím naděláš teď, že? Jediné, co můžeš dělat, je poflakovat se po Dream Bubbles a doufat, že najdeš někoho známého. Ze začátku jsi doufal, že bys třeba natrefil na Johna nebo Jade, ale pomalu ti začalo docházet, že to asi nebude tak jednoduché, jak to vypadá. Vlastně už jsi začal pochybovat, že k tomu vůbec dojde. Nevypadalo to moc pravděpodobně.
A přesto se nyní stalo to, co se stalo.
Objevil ses v další Dream Bubble, a to první, co jsi spatřil, byly dlouhé, černé vlasy. V tu chvíli jsi ztuhl. Bylo jasné, že se nejedná o žádného trolla. Kůže té osoby nebyla šedá. Pak to nemohl ale být nikdo jiný, než... pomalu jsi k oné postavě doplul a šetrně jsi se dotknul jejího ramena, ona dívka se ovšem otočila snad rychlostí blesku a propálila tě tázavým, nechápavým pohledem. Pak se usmála.
Kulaté brýle. Rozcuchané, havraní vlasy. Ano, byla to Jade. Byla to stará dobrá Jade Harley.
Ale ne ta Jade, kterou jsi hledal.
Tvá Jade měla jasné, zelené oči; ne jen bělma zasazená do tváří.
"D-Dave? Jsi to ty?" zeptala se Jade. Pomalu ti to dochází. Tohle není Jade, která s tebou putuje do sekce Alpha. Tohle je Jade, která zemřela, než se vůbec mohla dostat do hry. Tohle je Jade z reality, kde byla vaše sekce sabotovaná trolly - kdy byla Terezi zodpovědná za Johnovu smrt, kdy jsi se ty sám vrátil v čase a stal se Davespritem... kdy Jade zemřela, protože se nestihla do hry dostat dříve, než její ostrov zasáhl meteorit.
"Jsi to ty, že jo, Dave?" zeptala se znovu Jade. Nervózně si prohlížela tvoje černé brýle, blonďaté vlasy a rudý, Godtierový outfit hrdiny času.
"Jo, Harley," povzdechneš si, přemýšlejíc, jak z tohohle trapasu vybruslit. "jsem to já."
"No páni," zajásala Jade. "to je úžasné! Nenapadlo by mě, že se někdy potkáme."
"Jo. Je to bezva. Ale já..."
"Neboj se, Dave. Rozumím tomu. Ty jsi jediný... živý Dave, že? Ten jediný, který, ehm..."
"Neumřel, jo," přitakáš udiveně. "narazila jsi tu na nějaké-"
"Ano," odvětila Jade, a odvrátila hlavu. Zřejmě jí tohle téma bylo nepříjemné. Jistě, chápeš, proč by se o tom někdo nechtěl bavit - přeci jenom, i opravdová Jade byla vyděšená, když nacházela na svém ostrově tvé mrtvoly. To by nevyděsilo asi tak akorát Rose. Ta by to všechno vzala s ledovým klidem.
"Zemřela jsem, protože do mého ostrovu uhodil meteorit a já se nestihla dostat do hry," povzdechla si Jade a tím potvrdila tvou domněnku. "ale... předpokládám, že někde... někde v tvé realitě..."
"Ehm, jo, v mý realitě žiješ, neboj," odvětíš nervózně. "jsi taky v Godtieru. Podle Johna prý vypadáš hustě, máš psí uši či co jsem slyšel, a-"
"V Godtieru?" podiví se Jade. "A co to sakra... psí uši?"
Bože. Tahle Jade ani neví, co je to Godtier.
"Ehm. Jo. No. Nevím, jak to vysvětlit," odpovíš prostě a zmlkneš. Popravdě, nevíš, co máš téhle Jade říct. Nejraději by ses potkal s tou pravou Jade, s tou se psíma ušima, a probral s ní, jak se má, co se u nich děje, jak se vůbec dostala do Godtieru. S touhle Jade...
... až moc ti připomínala ten den, kdy ses dostal na její planetu a pomáhal jí s rozmnožováním žab. Kdys bojoval s Jackem Noirem. A kdy jsi zemřel.
"Dave? Není ti nic?" zeptá se tě Jade poplašeně. Co jí na to asi tak máš říct? Cítíš se strašně; jakoby někdo tvé pocity hodil do mixéru a rozhodl se z nich udělat nějakou hnusnou, jednolitou břečku. Ale přes tvé cool brýle není nic vidět, jako vždy.
"Ne, promiň, Jade. Jsem v pohodě. Jen asi... budu muset jít."
"Oh," povzdechne si Jade. "jo... jasně. Dobře. Chápu, že budeš raději trávit více času s živými, než... než s mrtvými."
Zarazíš se; nevíš, co na to říct. Kdyby Jade právě teď viděla, jak se za svou maskou a brýlemi tváříš, možná by se znovu zeptala, co se s tebou děje. Ale Striderovská maska nikdy neselže.
"Tak to není," vykoktáš ze sebe. "jen... víš co. Tu... svojí Jade... jsem taky dlouho neviděl. A-"
"Svojí?" vyhrkne Jade udiveně. Ale...! Sakra. Zase si tě špatně vyložila.
"Myslím... myslím z mojí reality," odvětíš co nejklidněji můžeš. "nikdy jsme spolu nechodili, Jade. Jen jednou jsme... no... dá se to nazvat takovým rande, no, ale tam to skončilo, vzhledem k tomu, že jsem tam umřel."
"Cože?!" vyjekne Jade. Malinko se ušklíbneš. Dobře, tak tě asi baví hrát ubohé Jade na city.
"No... jo. Ale pak jsem se probudil na Dersu, takže se nemusíš bát."
"Ale já, když jsem zemřela, tak jsem se na Prospitu neprobudila!" vydechne udiveně Jade.
Sakra. Sakra, sakra, sakra. No, tak vyrukuj ven s pravdou, Stridere, sám sis do téhle slepé uličky naběhl.
"Jo. No. K tomu je potřeba... ehm... polibek."
"Oh."
V tu chvíli mezi vámi nastane tíživé ticho. Ty sám se cítíš neuvěřitelně trapně. Jistě, můžeš si za to sám. Člověk ví, že když je s Jade...
Už dříve na její planetě. Její úsměvy, vtipy a její nekonečný optimismus. Někdy přemýšlíš, jestli je ta holka opravdu skutečná.
Jade Harley.
Dave Strider.
Stáli tam sami. Jejich tlukot srdce se zesynchronizoval. Hleděli si do očí. Oba... ani jeden nevěděl, co říct.
Jade Harley. Dívka, která si ve třinácti vyrobila svého robota, která sama žila na ostrově už od svého útlého dětství; dívka, která byla vychovaná psem, prvním strážcem Země. Génius. Kdyby dospěla, stala by se světově proslulou fyzičkou, robotičkou, nebo tak něco.
To ti vždycky dojde, když jí uvidíš. Když tě dostane do toho tíživého ticha.
Chtěl jsi pro ní o tolik víc, než je tohle. O tolik víc, než hru, kterou jste byli rozeni prohrát.
O tolik víc...
A teď tady stála, s očima prázdnýma jako nicota sama, a tvářila se tak neuvěřitelně smutně, že jsi měl nutkání natáhnout se k ní a obejmout jí. Někdy si přeješ, abys byl schopen jí prostě utěšit, zachovat se jako normální, žijící osoba. Ale tou ty nejsi. Ty jsi Dave Strider.
Bylo jedno, s jakou Jade mluvíš. Jestli s tou z tvé reality, nebo s touhle z reality zničené. Byla to Jade. Vždycky to byla Jade. Jade Harley. Jade, kterou jsi.. kterou...

V tu chvíli se Dave Strider probudil na svém meteoritu. Za zdí křičel Karkat, zřejmě se o něčem dohadoval s Kanayou. Asi tam byla i Rose. Terezi... do prdele s Terezi, ta určitě někde byla s Gamzeem. Ta myšlenka tě pouze více znechutila, že jsi jí ihned vyhnal z hlavy.
Pouze sis uchopil obličej do dlaní a svalil ses zpátky do postele.
Jade Harley.
Dave Strider.
 


Komentáře

1 rhinestoneshop rhinestoneshop | Web | 26. února 2013 v 9:15 | Reagovat

Nádherný blog opravdu :) Pokud chceš na mém blogu je soutěž o věcné ceny, budu ráda když se zapojíš :) http://rhinestoneshop.blog.cz/1302/soutez

2 Lucka526 Lucka526 | Web | 26. února 2013 v 18:44 | Reagovat

Když jsem viděla ten obrázek a přečetla si název článku tak jsem byla jako: Did she... did she...?? Oh my god!
Jednoduše jsem byla nadšená, že jsi napsala Homestuck fanfikci. Je to moc pěkné. :D

3 Annieren Annieren | Web | 26. února 2013 v 20:32 | Reagovat

[1]: N-O-P-E.

[2]:

4 Annieren Annieren | Web | 26. února 2013 v 20:33 | Reagovat

[2]: Argh! Promiň, sestry notebook je takovej křáp :D. Už odpovídám.
Děkuji za přečtení :D. Jestli to budeš číst aspoň ty (a jedna moje kamarádka ze školy), na psaní mi to stačí :D. Tak snad bude brzy další kapitola.
(Klidně si i řekni o nějaký ship, hehe)

5 Feyuš Feyuš | Web | 26. února 2013 v 21:20 | Reagovat

Tak teď nevím... Mám se klepat nadšením, napětím nebo smíchy?
Je to úžasný. :-D Sice Homestuck neznám až tak do detailů, ale i tak jsem se do tohodle úplně zažrala. :D

6 Annie Annie | Web | 27. února 2013 v 9:02 | Reagovat

[5]: Óoó, děkuji :D.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
PageRank ukazatel