Laurell K. Hamiltonová - Smrtící tanec

13. prosince 2012 v 18:46 | Annie |  Knihy
Mrtví ji poslouchají na slovo a nemrtví z ní mají strach. Anita Blakeová, nekromantka a lovkyně upírů, však žije dvojí život - i ten milostný! Má poměr s upířím Pánem města i s vlkodlakem. Teď však po ní někdo jde. Na její hlavu je vypsaná odměna, a tak musí život svěřit do rukou spolehlivých přátel. Navíc je nucena k něčemu, o čem se jí předtím ani nesnilo: musí se rozhodnout mezi svými nápadníky.

1. Proč jsem si vybral/a právě tuto knihu?
Kdo z vás stále neví... Anita Blake.

2. Definujte knihu až dvěma slovy (přídavným nebo podstatným).
Její rozhodnutí

3. Definujte knihu jedním slovem (slovesem nebo citoslovcem).
Milovat

4. S jakou postavou bych se ztotožnil/a, případně kým bych chtěl/a nebo naopak nechtěla být.
Bla, bla, bla, nebaví mě tady pořád psát to samý dokolečka. Tedy, dobrá, budu jenom remcat. Anita je cool. Je cool s pistolema a když zabíjí upíry. Když je se svýma milencemi, tak mi připadá jak děsná Mary Sue. Dobře, dřív jsem to nějak snášela, ale v tomhle díle už jsem si z toho málem rvala vlasy. NESNÁŠÍM UPÍŘÍ ROMANCE. Jean-Claude je v pořádku, dobře, je fajn, ale trochu reality by někdy neuškodilo! Proč se to všechno pořád musí tak nesmyslně PROTAHOVAT?! Proč si mezi svými nápadníky Anita vybírá z*rvených šest knih?!

5. Pokuste se v každém příběhu něco vyšvihnout, ať už je třeba i opravdu velmi špatný, najděte v něm alespoň jedno positivum.
Co mám na to jen říct? Anitu mám ráda, Jean-Claude je skvělý, zápletka byla taky napínavá. Anitě přeci jenom šlo o život. Celou knihu je na ni vypsána odměna, zabijáci jí jdou po krku, a Anita ani neví, koho tentokrát naštvala tolik, že se rozhodl ji odklidit z cesty. To se postupem času zjistí, samozřejmě. JAK JINAK.
Jenže když čtete Anitu už dlouho, zvyknete si, jakým stylem Hamiltonová píše a zápletky se pro vás stanou strašně předvídatelnými. Pamatuju si tu krásnou, strašidelnou atmosféru v první knize. Teď? Duh.
Dobře, dobře, mám psát jenom klady, já vím. Nebudu lhát, kniha byla čtivá a četla jsem jí jedním dechem, bylo to napínavé a celkově prostě... cokoliv, rozhodně ne nudné. Jen ten celkový pocit z toho opravdu nic moc.

6. A naopak najděte jedno negativum, ale pouze jedno, cílem je uvědomit si co vám na knize vadilo nejvíce, nemusí to být jen chyba v knize (spisovatelce), ale třeba i v chování postav.
Přijde mi to, anebo opravdu pro mě každá knížka více a více ubírá na kvalitě?! Přijde mi, že se Hamiltonová čím dál méně soustředí na zápletku, a čím dál více se soustředí na své zápletky romantické. Jak už jsem psala výše, Anita pro mě v začátečních dílech měla krásnou, duchařskou atmosféru, bylo to skvělé strašidelné... teď? Já nevím. Už mě ta Anita a její milenci a rozhodování, koho o*uká první nebere.

70%

 


Komentáře

1 metztli metztli | E-mail | Web | 13. prosince 2012 v 19:51 | Reagovat

četla jsem a jsem do Anity prakticky blázen :) Hamiltonová píše dokonale :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
PageRank ukazatel