1. Kapitola: Počátek všeho

10. prosince 2012 v 19:36 | Annie |  Vzdušné zámky Bradavické


V Nebelvírské ložnici stála opuštěně mladá, šestnáctiletá slečna. Rychle se přehrabávala ve své skříni a snažila se najít něco nositelného - přinejlepším svou košili a úplně nejúžasnější by bylo, kdyby nalezla svůj nebelvírský hábit.
První den a už přijde pozdě! Jak typické. Teprve včera dorazili v kočárech do Bradavické školy čar a kouzel, kterou ona sama navštěvovala již šestým rokem, a nyní, takhle časně z rána, začínalo vyučování. Podle známek z NKÚ, které obdržela, se rozhodla dál pokračovat v bylinkářství, lektvarech, obraně proti černé magii a magických formulích, protože plánuje po studiu v Bradavicích nastoupit do nemocnice sv. Munga v Londýně jako léčitelka. Stejně jako její otec. A matka. A její babička. A její prababička.
Její jméno je Abby Scottová a nemá náladu nato, aby si tady s ní osud tropil žerty.
Počkat. Proč si to promyslela? Plavovlasá dívka se na chvíli zastavila, a nervózně se poškrábala po hlavě. Proč v ní má tak prázdno? Proč si připadá, jako kdyby celou noc proflámovala? Pokud věděla, snědla jenom pár těch dobrých steaků na večeři, nic víc... ANO, to pár sice znamenalo asi sedm, ale to u ní bylo normální! Navíc byly tak dobré...
Nu, možná až podezřele dobré. Možná, že je skřítci špatně udělali. Přeci jenom, ten sen, který dnes měla...
Abby zatřásla hlavou, aby ty myšlenky vyhnala z hlavy, bylo ale příliš pozdě. Bylo to tam, bylo to zase zpátky, ten odporný, neskutečně živý sen.
Zdálo se jí, že je mudlou. Zatracenou mudlou! Ona, která pochází z relativně normální, kouzelnické rodiny. Zdálo se jí, že právě používá nějaký ten jejich elektrický, svítící přístroj, kterému vůbec nerozuměla, a že si něco začíná číst. Že na něco klikla - na něco, co mělo v názvu 'Bradavice'. A pak se probudila.
To ale nebylo to nejhorší. Celý ten sen byl totiž neskutečně NUDNÝ! Zahrnoval mudlovskou školu, kde se učili samé nudné předměty, vstávání brzy ráno, únavu, únavu, únavu...
Abby se pouze otřásla, a znovu se pustila do hledání svého oblečení. Na takovéto myšlenky tedy rozhodně nemá čas. Zahodila další svetr, který našla na té obrovské hromadě, a už už málem odhodila další kus, který byl pod ním, když si to uvědomila - to je ono! Abby šťastně ze skříně, do které včera ze svého kufru ledabyle naházela přivezené oděvy, vytáhla košili, a rychle ji na sebe natáhla. Hned poté sáhla po svém nebelvírském hábitu v odstínech rudé, který ležel hned pod ní, a který také všem ukazoval, do jaké koleje ona patří. Ano, přesně tak, za Nebelvír!
V tom se Abby zase otřásla. Ve snu, který se jí zdál, měla ve škole mudlovské oblečení, ne svůj krásný hábit. Ona svůj krásný hábit vůbec nevlastnila. Jak odporná myšlenka! Bože, co provedla, že si zasloužila takovou noční můru?
Ale počkat! Jistě, jistě, je to samozřejmě! Mělo jí to napadnout dříve. To ta zatracená Umbridgeová, jejich nová profesorka obrany proti černé magii! Její včerejší proslov byl tak... neuvěřitelně... slizký! Ta růžovost z ní přetékala, a ten její smích... no fuj, jen si na to vzpomněla, a už se jí dělalo špatně.
Poslední dobou bylo tradicí, že měli každým rokem nového profesora Obrany proti černé magii. Minulý rok se dělali sázky, kdo to bude nyní - nejvíce lidí odsouhlasilo, že to bude Nevillova ropucha, a pak pár lidí tvrdilo, že to bude Vy-víte-ko. Samozřejmě, poté, co se stalo na konci turnaje, už o tomhle nikdo nevtipkoval. A navíc, ta část o té ropuše se opravdu vyplnila, jak to zatím vypadalo.
Každopádně, proslov Umbridgeové rozhodně MUSEL způsobit, že měla tak špatné sny, a že se k ránu nemohla probudit. Ale samozřejmě.
No, schválně, co na to řekne McGonagallová při přeměňování, jestli přijde pozdě. Možná jí i dá za pravdu, kdo ví?
Studentka šestého ročníku Abby Scottová se ještě rychle podívala na hodiny, aby zjistila, že jí zbývá pouhá půlhodina do začátku výuky. Samozřejmě, to by se ještě mohla stihnout nasnídat, pokud bude rychle. Zase tak špatně na tom ne-
ALE PROČ UŽ SE NEPROLETÍ NA KOŠTĚTI, KDYŽ JE TADY? PROČ NEZASKOČÍ ZA HAGRIDEM? PROČ SE NEPROJDE PO ZAPOVĚZENÉM LESE? PROČ NESKOČÍ OBEJMOUT VRBU MLÁTIČKU? PROČ SI NEZASKOČÍ OBEJMOUT BRUMBÁLA DO ŘEDITELNY-
Tak tohle už bylo moc. Způsobila jí Umbridgeová šílenství nebo co?! Co se to s ní děje? Chová se, jakoby tady v Bradavicích byla poprvé! Jakoby... jakoby ta její mudlovská část z toho snu převzala kontrolu! Abby znovu nervózně zatřásla hlavou, a pokusila se uklidnit, protože absolutně netušila,co se to tady děje. Poté se zhluboka nadechla, a zavřela oči.
Když je znovu otevřela, věděla, co půjde udělat.

Nyní můžete příběh ovlivnit vy!
Kapitoly se budu pokoušet přidávat jednou týdně. Budete mít tedy celý týden na napsání toho, jak budete chtít, aby se příběh vyvíjel dál. Pište to do komentářů a pouze v jednoduchých příkazech (např. "Ať Abby udělá to a to"), rozepisovat se do odstavců není třeba. Já po týdnu po zveřejnění zvolím to, co se mi bude zdát jako nejlepší, a podle toho napíšu další část. Je tu pouze jedno omezení - musí to sedět do kouzelnického světa Harryho Pottera, a nesmíte hrát za postavy od Rowlingové.
Možné je ale opravdu všechno, meze se nekladou! Pokud chcete, aby Abby například vběhla nahá do kabinetu Snapea (ale v tomhle případě tedy chudák Abby), napište si komentář. NYNÍ JE TO VE VAŠICH RUKOU. :)
 


Komentáře

1 Brigita Brigita | Web | 10. prosince 2012 v 19:58 | Reagovat

Zatím zajímavé. Přijde mi tedy, že dost často zdůrazňuješ, že je Abby, je jí šestnáct a je z Nebelvíru, ale jinak v pohodě. :D

Myslím, že Abby přesvědčí McGonagallovou, aby se spolu vydaly do Tajemné komnaty...

2 Brigita Brigita | Web | 10. prosince 2012 v 19:59 | Reagovat

Jo mimochodem, teď mi to došlo! Vzdušné zámky! Že to je ta věc na sny během výuky, kterou prodávají Fred s Georgem? :D

3 Babe Babe | Web | 10. prosince 2012 v 20:05 | Reagovat

Ať jde Abby na záchod! :D
A ať se s ní stane vegetarián a ať má problémy se Snapem, že nechce vypít lektvar, protože je to z nějaký sleziny! :D

4 Annie Annie | Web | 10. prosince 2012 v 20:30 | Reagovat

[2]: Ano :D

5 Borůvka Borůvka | E-mail | Web | 10. prosince 2012 v 21:41 | Reagovat

Amy spadne z koštěte a zlomí si ruku, takže nebude moct létat na koštěti a o famfrpálu se jí bude moct jenom zdát.

6 Borůvka Borůvka | E-mail | Web | 10. prosince 2012 v 21:41 | Reagovat

[5]: Pardon, Abby, mám tiky z Dr. Who ...

7 Peace Peace | 13. prosince 2012 v 18:03 | Reagovat

Ať začne mít záblesky z mudlovského světa, kde jsou všichni její kouzelničtí přátelé v mudlovské podobě.

8 Knedla Knedla | 15. prosince 2012 v 17:24 | Reagovat

Až se na to bude chtít zeptat McGonagalové, ať se při tom rýpe v nose a zároveň se hlásí se slovy: "Sím, (pa)ni učitelko!"

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
PageRank ukazatel