Mass Effect 3: Leviathan

20. října 2012 v 13:19 | Annie |  Počítačové hry

Myslím, že už tady trošku víte, že čas od času zrecenzuju nějakou hru, a taky že čas od času zrecenzuju nějaký datadisk. Většinou to ale byly datadisky k Dragon Age 2, jako například Legacy. Tentokrát tu ale výjimečně není recenze datadisku k této fantasy sérii, ale k jiné slavné sci-fi sérii - Mass Effect! Dragon Age i Mass Effecty jsou hry od Bioware, což jsou skvělí vypravěči, jak víme, a navíc, tento datadisk nám nabídl od Mass Effect 3 něco, co jsme všichni chtěli a co jsme částečně získali v "Extended Cut" - informace o Reapers. Kdo jsou? Jak vznikli? Jací byli před tím, než začali vymýtat populace galaxií?


O tomhle datadisku se musí říct, že byl opravdu kvalitně udělán. Úplně jsem zapomněla, co mě tenkrát na Mass Effect 3 tak ohromilo a tak neskutečně bavilo. Přišlo mi ale, jakoby si toho nikdo nevšiml. Postavy jednaly samy za sebe. Bylo to, jakoby byly všechny živé. Šly jste nějakou laboratoří a najednou jeden ze společníků zvedl datapad a přečetl z něj nějaké informace pro misi. Společníci si taky pamatovali, co se stalo dříve, a nebylo to takové "Jaké dveře asi použijeme?" když jsme je našli omylem asi už před pěti minutami ve hře. Je to jakoby by na to byli vývojáři připraveni. Prostě, přijde vám to úplně jakobyste to dělali v reálu a to mě neskutečně bavilo. S něčím takovým jsem se v žádné hře ještě nikdy nesetkala. Proto myslím, že i když už jste Mass Effect zavrhli kvůli nepovedenému konci, který byl nakonec stejně od Bioware upraven, tomuhle datadisu byste měli dát šanci. Už jen kvůli tomu, že také nabízí nějaké odpovědi.


Myslím, že se v průběhu datadisku nebudete nudit. Příběh je opravdu zajímavý - nechci z něj nic prozrazovat, ale řeknu, že si s Shepardem budeme hrát na detektivy a podle toho, jak moc budeme úspěšní, budeme mít také víc vodítek. Narazíme na podivnou společnost a projdeme si její laboratoře, ze kterých mi běhal mráz po zádech (no vážně, to byla děsivá část hry - prošla jsem jednou místností a všichni vědci se ke mně zničehonic otočili, a takým zhypnotizovaným hlasem řekli: "Tady nesmíš být", a pak mě celou dobu, co jsem v té místnosti byla, pozorovali - CREEPY). Samozřejmě si odbyjeme pár soubojů (i když neočekávejte nějakého posledního bosse), projdeme se s Atlasem pod mořem a v neposlední řadě se toho dozvíme spoustu o Reapers. Už jen tento fakt mě trošku rozčiluje, jelikož to jen ukazuje, že Leviathan měl být původní částí hry stejně jako nový protheanský společník Javik, protože to hodně vysvětluje. Navíc za Leviathana získáte opravdu hodně war assetů... pokud ho samozřejmě získáte na svou stranu!
Co že je Leviathan? Podle všeho byl schopen zneškodnit Reapera. Jak? V průběhu zkoumání zjisíte, že vše není tak jednoduché, jak se zdá - co když je Leviathan sám Reaper? A kdyby byl, proč spolu s ostatními nebojuje proti všemu živému? Proč se schovává? A proč nechce být nalezen?


V datadisku ale na druhou stranu moc Paragon x Renegade rozhodnutí není. Tedy, je, ale nějak drasticky to vývoj událostí neovlivní. I když samozřejmě ovlivní. Chcete víc informací? Chcete se k Leviathanovi dostat za každou cenu? Jste schopni s ním spolupracovat, i když víte, že zabil tolik lidí?
Datadisk přináší odpovědi, bude vás bavit, ale přiznám se, nebavil mě tolik jako Lair of the Shadow Broker z Mass Effect 2. To byl podle mě nejlepší datadisk, který se kdy podařil Bioware k Mass Effectové sérii vyrobit, bylo v něm neskutečně mnoho akce a byl tak skvěle zpracovaný, že jsem se nenudila při žádné sekundě. Leviathan je dobrý, ale není úžasný, neohromí, neochromí. Něco tomu chybí, možná ještě nějaké jedinečné prostředí, nějaká jedinečná, speciální mise - v Lair of the Shadow Broker jsme si také hráli na detektivy, ale také jsme pronásledovali Spektru taxíkem, infiltrovali se do lodi původního Shadow Brokera... celkově to mělo takovou... větší jiskru.
Leviathan není špatný, to vůbec ne. Je to dobrý datadisk. Opravdu dobrý. Doporučuju dát mu šanci :).

85%

 


Komentáře

1 OakuCommunity OakuCommunity | 21. října 2012 v 8:39 | Reagovat

Ahoj! Maš rad/a anime ? Pridaj sa do CSAFC na mojom blogu :)Viac info nájdeš na mojom blogu. OTAKU.ZASIELKOVESLUZBY.SK
Máš veľmi krásny blog :D A masseffect je pecka !

2 agrenej agrenej | E-mail | Web | 22. října 2012 v 17:57 | Reagovat

Z Mass Effectu jsem se setakl jen s prvním dílem. Je pravda, že i zde se člověk setká s velmi dobře podaným příběhem, ale mě osobně prostředí vesmíru moc nechytlo. Na jednu stranu je to i škoda, neboť příběh byl opravdu zajímavý. :-)

Jestli můžu něco málo bokem, postrádám tvůj komentář u třetí části příběhu ze světa Dragon age. ;-) (Pokud si již četla, jen nekomentovala, ignoruj předchozí větu :-D )

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
PageRank ukazatel