Laurell K. Hamiltonová - Krvavé koleno

27. října 2012 v 14:24 | Annie |  Knihy
V pátém díle série napsané Laurell K. Hamiltonovou má lovkyně upírů Anita Blakeová, která má mimo to i dar probouzet mrtvé, práce nad hlavu. Musí vyřešit dva úkoly, při nichž i ona sama začne přemýšlet o tom, zda nejsou nad její síly: probudil celý hřbitov více než dvě stě let starých mrtvol a zjistit, co se stalo třem mladíkům z Missouri zavražděným způsobem, který ještě nikdy předtím neviděla.

1. Proč jsem si vybral/a právě tuto knihu?
Další kniha ze série o Anitě Blake.

2. Definujte knihu až dvěma slovy (přídavným nebo podstatným).
Upíří vládci

3. Definujte knihu jedním slovem (slovesem nebo citoslovcem).
Oživit

4. S jakou postavou bych se ztotožnil/a, případně kým bych chtěl/a nebo naopak nechtěla být.
Tak dobře, tady vlastně už prakticky ani nemám co říct, nebo-li vždycky zde píšu to samé. Anita je prostě velmi cool postava. Navíc mi přijde, že od první knihy se z ní stává stále ještě víc a víc cool postava a to se mi líbí. Jen už mi trošku leze na nervy, jak každý federál/policista/oživovatel/bůh ví kdo ještě jakmile má hned k Anitě takový fanouškovský vztah a hrozně ji obdivuje a bere ji jako tu svou nejlepší kamarádku a bůh ví co ještě. Závan Mary Sue, trošku. Z Larryho se ale také začíná stávat velmi zajímavá postava a Jean-Claude byl jako vždy úžasný. Jen mi bylo líto, že tam bylo méně klasického detektivního týmu, se kterým Anita spolupracuje.

5. Pokuste se v každém příběhu něco vyšvihnout, ať už je třeba i opravdu velmi špatný, najděte v něm alespoň jedno positivum.
Jako vždy se dostáváme k velkému množství postav, k několika zápletkám, které do sebe nakonec logicky zapadají a k tomu, že si Anita vybírá mezi svými nápadníky. Příběh začíná tak, že Anitě je řečeno, že má letět pryč ze svého "rodného kraje" (haha, promiňte mi, že si nepamatuju, kam že to odjela a kde bydlí :D) oživit hřbitov cca 200 let starých mrtvol bez lidské oběti, u čehož se bojí, že to bude možná nad její síly. Samozřejmě se to ale začíná celé zamotávat a Anita nakonec začne vyšetřovat vraždy mladých chlapců v okolí, zjistí, že se v tomto místě nachází prastará rodina elfů, bude mít co dočinění s místními upíry a také se dozví, že je zde uvězněno něco, co by už nikdy nemělo spatřit světlo světa.
V tomto dílu se také fanoušci konečně dočkají nějaké bližší interakce mezi Jean-Claudem a Anitou. Hehe.

6. A naopak najděte jedno negativum, ale pouze jedno, cílem je uvědomit si co vám na knize vadilo nejvíce, nemusí to být jen chyba v knize (spisovatelce), ale třeba i v chování postav.
Nevím, nevím, ale příběh u této knihy mi přišel trochu slabší. Navíc, když už si zvyknete na to, jak Hamiltonová píše a jak tvoří své zápletky, stávají se její příběhy trochu předvídatelnými. Vždycky se stane nějaká událost/věc, na první pohled nepodstatná, a ke konci se ukáže, že na ni závisí celá zápletka. Prostě, pak už pozorujete každou věc a tak nějak tušíte, jak to celé dopadne. Každopádně, kouzlo série Anity Blake už u mě začíná trochu oprchávat. Neříkám, že mě to nebaví, jen už ne tolik, jako předtím.

80%

 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
PageRank ukazatel