Darker Than Black

28. října 2012 v 10:08 | Annie |  Seriály
Li Shunsheng je mladý student, který přijíždí z Číny do Japonska. Obyčejný mladý muž, čas od času si najde nějakou brigádu, trochu se distancuje od lidí, je milý a přátelský. Tak aspoň vypadá na první pohled. To je ale jen jeden jeho život.
V druhém životě je Hei, nelítostný Kontrakor ovládající blesky sloužící Syndikátu. Pod jeho velením se svým týmem odstraňuje přebytečné, nechtěné Kontraktory, a podstupuje složité zabijácké mise. Zabíjí bez váhání, a je znám pod jménem "Black Reaper". Je totiž Kontraktorem, bytostí bez citů. Nebo ne?
První série Darker Than Black, Kuro no Keiyakusha, se točí hlavně kolem Kontraktorů a toho, jak vznikla Pekelná Brána, která hraničí Tokyo. Tato první série je epizodická, každé dva díly se soustředí na jeden případ a pak už se k němu nevrací. V této sérii se seznámíme s Heiovým týmem - Yin, loutkou bez citů, která dokáže pomocí vody vidět a sledovat okolí, Maoem, Kontraktorem, který dokáže ovládat těla zvířat a většinu času tráví v těle černé kočky, a Huangem, bývalým policistou, který, ačkoli pracuje pro Syndikát, Kontraktory bytostně nenávidí. Také se zde seznámíme s Kiriharou, policistkou, která je Heiovi neustále na stopě, či s podivnou organizací MI6, což je, jak se dozvíme, tajná britská služba. Postupně se i setkáváme s jakousi teroristickou organizací Kontraktorů vedenou kontraktorkou Amber, která má s Heiem očividně společnou minulost. Tato první série mě bavila, neříkám, že ne, ale nebylo to něco, co bych musela hltat pořád a pořád dál. Zamyslíte se, případy vás budou bavit, ale že by vás to nějak extra strhlo do děje - ne, tak mi to nepřipadalo.
To, co mě bavilo z celého Darker Than Black nejvíc, byl asi Gaiden, jakýsi most mezi první a druhou sérií. Ten se soustředí pouze na vztah Heie a Yin po jisté události na konci první série, a také se zde dozvíme, co se s Yin vůbec stalo v druhé sérii. Yin totiž přestává být tou bezduchou loutkou, kterou bývala - začíná mluvit sama za sebe. Cítí emoce. A to všechno očividně kvůli Heiovi.
Druhá série pak nastupuje celkem razantně a rychle a hned se nám tam objevuje nová postava, Suou Pavličenko. Celkově druhá série pro mě byla hodně zmatená a co pro mě bylo asi nejvíc matoucí byl konec. Celkově mě ze začátku druhá série neuvěřitelně bavila a říkala jsem si, že je to od první série velký pokrok, každým dílem mi to ale připadalo nepromyšlenější a odfláklejší.
Co říct k Darker Than Black? Neříkám, že je to špatné anime. To vůbec. Má pěknou animaci, to ano. Kresba mě občas štvala, jelikož mrtvé oči Kontraktorů a shoujo oči většiny ženských postav mě po nějakém tom dílu už trochu rozčilovaly.
Postavy jsem měla ráda, aspoň většinu z nich (ten detektiv a ta růžovlasá holka mě po nějaké době už neuvěřitelně štvaly). Rozhodně se nad tímto anime zamyslíte, protože rozdíl mezi Heiem a Lim, za kterého se přetvařuje, je veliký, a přesto ho v něm uvidíte. Ukazuje to také, jak skvělí jsou Kontraktoři ve svých lstích, protože třebaže jsou bezcitní, dokážou perfektně napodobit normální lidskou bytost.
Celkově, toto anime bylo pěkné, ale ne úžasné, perfektní a dokonalé tak, aby vás nutily ho hltat díl po dílu.

80%

 


Komentáře

1 Adelaine Adelaine | Web | 28. října 2012 v 10:25 | Reagovat

Já třeba to anime úplně žrala, něčím mě okouzlilo. ^^

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
PageRank ukazatel