Torchwood

17. září 2012 v 20:29 | Annie |  Seriály
Torchwood. Mimo dohled vlády, více než policie. Vyhledává na Zemi mimozemský život, vyzbrojuje lidstvo pro budoucnost. Ve 21. století se vše změní... a na to se musíte připravit.
Torchwood Institute je tajná organizace pod záštitou OSN. Založila jej královna Victorie již v roce 1879 a rozhodla se vytvořit úřad pro výzkum technologií, dokumentování a boj s nepřátelskými mimozemšťany. Děj seriálu se odehrává na základně Torchwood Three ve městě Cadriff ve Velké Británii a jedině zde ze všech čtyř základen Torchwood se monitoruje tzv. "díra v čase a prostoru". Třetí Torchwood vede pět lidí, jejichž vedoucím skupiny je kapitán Jack Harkness, o kterém se dozvídáme velice málo informací. Zůstává tedy zdrojem tajemství, na které se pomalu snaží přijít nová členka skupiny, bývalá policistka Gwen Cooperová.

Torchwood je spin-offem k Doctoru Who, což znamená, že je jakýmsi vedlejším seriálem k tomuto gigantu. Toto slovo se mi opravdu kříčí v krku, protože třebaže je to pravda, Torchwood skvěle funguje jako samostatný seriál a i když neznáte Doctora (shame on you!), Torchwood si klidně můžete shlédnout. Musím však říci, že vám tím ujde pár dost zajímavých věcí. Například nezjistíte, co je zdrojem Jackovy... ehm-ehm nesmrtelnosti, jak se poznal s Doctorem atd.
Celkově, začátek Torchwoodu mě trošku zklamal. Očekávala jsem od toho hodně a nedostala jsem to. Čekala jsem, že se Torchwood bude zaměřovat na kapitána Jacka, příběh se ale místo toho zaměřoval na Gwen Cooper, bývalou policistku, novou členku Torchwoodu. Možná tím, někoho naštvu, ale Gwen mi ze začátku byla ohromně nesympatická a nemohla jsem jí vystát. Postupně jsem si na ní sice zvykla a začala ji mít ráda, ale ze začátku mě fakt štvala a musela jsem si říkat: "Co proboha zase vyvede příště?!"
První série celkově mě prostě příliš nenadchla. Nenutila mě dívat se dál a dál, koukat na tři díly denně. Ze začátku jsem tedy postupovala pomalu a každý díl pozorovala se skeptickým pohledem a neustálým nadzdvihnutým obočím. Doteď si pamatuju na ten myslím druhý díl, kde jeden mimozemšťan v lidské podobě získával energii či co v podobě sexu. Musela jsem vypínat zvuky, aby za mnou nepřiběhla matka či otec, jestli náhodou nekoukám na porno. Pro mě kvalita začala stoupat od nějakého šestého dílu, kdy se skupina dostala do kanibalské vesnice. Začalo to být prostě opravdu zajímavé. Konec série samotný byl taky pěkný a já jsem si říkala, že od s Torchwoodem to nakonec nebude tak špatné.
Taky nebylo. Druhou sérii považuju za nejlepší sérii Torchwoodu vůbec. Začala jsem tak hrozně párovat Owena a Toshiko, že to ani víc nejde. Jejich osudy celkově byly hrozně zajímavé a ke konci... no, však my, co to viděli, víme své. Druhá série celkově byla prostě neskutečně zajímavá, jen mě trošku zklamala Jackova minulost, čekala jsem něco víc, a samotná zápletka posledních dílů byla taková... no... hala-bala, tak mi to aspoň připadalo.
Pak už následovaly jen dvě další minisérie, přičemž já se na tu čtvrtou už vykašlala, jelikož tam není ani jedna z mých oblíbených postav, pouze Kapitán Jack, a promiňte, ale já nějakou novou bloncku a černocha v týmu nechci. Ale třetí minisérie, "Children of Earth", byla fakt síla zabývající se spíše psychologickou stránkou člověka a o tom, jak dokážeme být nechutní bastardi. Tato minisérie sice stále u mě nevyniká nad druhou sérii, ale má své neskutečné silné stránky. Opravdu ano.
Abych teď zhodnotila další aspekty - soundtracky byly naprosto svkělé, to mi nikdo nevymluvíte. Mám je stažené, a "Captain's Jack Theme" poslouchám neustále dokola. Herci podle mého byli také vybraní skvěle. I když mě o svých postavách v první sérii moc dobře nepřesvědčovali - kromě kapitána Jacka, samozřejmě - v druhé sérii jsem je opravdu začala mít všechny hrozně ráda. Pro mě se od druhé série začal vyznamenávat hlavně Gareth David-Lloyd v podobě Ianta Jonese.
Celkově - pokud máte rádi Doctora Who, Torchwood určitě stojí za shlédnutí. I pokud ho neznáte, můžete to zkusit. Jen varování - je to seriál trochu pro starší. Čekejte více krve, sexu, brutality, zabíjení a nechutných poznání o tom, jaký člověk dokáže být.

"Vždy jsem se chtěla zeptat Jacka na jednu věc. Za starých časů. Chtěla jsem vědět o tom jeho Doktorovi. O muži, který se zničehonic objeví... a zachrání svět. Až na to, že občas se to nestane. Všechna ta období v dějinách, když po něm nebylo ani stopy. Chtěla jsem vědět, proč ne. Ale už se nemusím ptát. Už znám odpověď. Občas se Doktor musí
podívat na tuto planetu... a s hanbou se odvrátit."
Gwen Cooper; Children of the Earth (3. série)

85%

 


Komentáře

1 Sakura Minamino / Tweedledee Sakura Minamino / Tweedledee | E-mail | Web | 17. září 2012 v 21:07 | Reagovat

Já se ještě tak úplně nevzpamatovala z emociálního šoku, co mi způsobil konec druhý řady ??? Ovšem Gwen mi ze začátku taky neuvěřitelně pila krev, díl s kanibalskou vesnicí byl doslova maso a skvělej byl taky díl se skutečnym kapitánem Jackem *byla dojatá jak málokdy*

2 lina lina | Web | 21. září 2012 v 16:17 | Reagovat

To je tou dírou mezi zubama xD Je fakt, že Gwen taky moc nelejela, ale pak jsem si na ni nějak zvykla...Tou třetí řadou jsem taky skončila, protože to na mě bylo trochu moc...a shame on me, protože jsem nejdřív shlédla Torchwood a až pak doktora :)

3 sexy white cocktail dress sexy white cocktail dress | E-mail | Web | 16. ledna 2013 v 9:36 | Reagovat

Heya just wanted to give you a quick heads up and let you know a few of the images aren't loading correctly. I'm not sure why but I think its a linking issue. I've tried it in two different internet browsers and both show the same outcome.
http://www.pathdress.net

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
PageRank ukazatel