Doctor Who [3. - 4. série]

15. srpna 2012 v 17:53 | Annieren |  Seriály
Doctor Who je britský sci-fi seriál, který stanice BBC začala poprvé vysílat 23. listopadu 1963. Za tu dobu si získal pověst nejúspěšnějšího vědeckofantastického seriálu na světě a k tomu i oficiální zápis v Guinessově knize rekordů jako nejdéle běžící televizní sci-fi pořad všech dob.
Doctor Who mapuje osudy Doktora, zástupce mimozemské rasy Pánů času, který s pomocí své vesmírné lodi TARDIS, maskované za britskou policejní budku z 50. let, cestuje napříč časem a prostorem a zažívá nejrůznější dobrodružství.

Co říct na začátek? David Tennant v roli Doktora do slova a do písmene exceloval a mě bude vážně, vážně velmi chybět.
Třetí série. Ta pro mě ze začátku byla hrozně bolestná, a těžká na koukání. Rose totiž zmizela a v tu chvíli to vypadalo, že navždy. Její vztah s Doktorem byl natolik mimořádný a krásný, že jsem si říkala, že tu novou společnici - Marthu - asi nezvládnu. Ale teď už mám jiný názor. Marthy mi je docela líto - tolik lidí jí nemá rádo vlastně jenom kvůli tomu, že přišla jako společnice hned po Rose. Já jsem jí taky ze začátku neměla ráda. Ale jak už jsem říkala, teď to vidím jinak. Ona Martha v téhle sérii je opravdu k naštvání. Do Doktora se zamiluje hrozně rychle, a i když jí Doktor celou tu dobu přehlíží, pořád má nějakou naději, že nakonec skončí spolu. Když se pak ale od Doktora prostě definitivně odpoutala, začala být konečně tou Marthou Jones, kterou jsem měla ráda. Každopádně, třetí série je hrozně zvláštní. Doktor je zde stále stíhaný svými vzpomínkami na Rose, dokonce se tam třeba i přemění do člověka. To považuju za nejzvláštnější díly Doktora vůbec. Když se měl totiž John Smith - Doktor jako člověk - přeměnit zpět do Pána času, odmítal to, nechtěl to (více méně to pro něj byla sebevražda). Bylo tam ale také vyzobrazeno, co si Doktor sám o sobě myslí... a to je... smutné. Také se ale v této sérii nachází druhý nejstrašidelnější díl vůbec po dvojdíle "The Empty Child & Doctor Dances" z první série, který jsem shodou okolností viděla v půl druhé ráno, a i když jsem na ty horory už trochu odolnější, strach mi to nahnalo. Blink. Pokud uvidíte sochy andělů, hlavně se neotáčejte, a nemrkejte!
Záporák třetí série je také zatím mým oblíbeným záporákem vůbec. The Master. Herec, který ho hrál, byl skvělý a úžasný a famózní a já jsem si ho opravdu oblíbila. Takže tahle série byla skvělá! Naprosto skvělá.
Čtvrtá série se už zase nesla v trochu... uvolněnějším duchu, aspoň ze začátku. Donna byla skvělá společnice, a k Doktorovi se opravdu hodila, skvěle se doplňovali. S její prořízlou pusou byl každý díl další porcí zábavy :D. I v této sérii se ale nachází pár opravdu silných dílů, jako je například "Midnight", kde byla až strašidelně dobře vyzobrazena psychologie člověka. Doktor stále podporuje a pomáhá lidskému druhu, ale i on hluboko uvnitř ví, čeho všeho jsou lidé schopní... tady to bylo ukázáno. Och, jak krásný druh my lidé jsme.
A poslední díly ani netřeba zdůrazňovat. Stolen Earth & Journeys End byli ty nejúžasnější díly vůbec. Všechny postavy v jednom díle! Imagine that. To bylo prostě něco epickýho na padesátouosmou.
Pak přišly speciály, poslední díly čtvrté série, a já brečela při každém z nich, protože jsem věděla, že jsou to poslední momenty Davida Tennanta v roli Doktora. Hodně silný díl byl třeba i takový "Waters of Mars". V seriálu je totiž dost jasně ukázáno, proč Doktor potřebuje společníky - někdy potřebuje "zkrotit". A to ne z té jeho ukecané, vtipkující stránky povahy. Ne, ne. Doktor má i svou temnou stránku. Temnou stránku, ze které jsme zatím mohly vidět i záblesky. Tady byl ale ukázán Doktor, který této své stránce podlehl, a kdyby nebylo statečnosti kapitánky Adelaide, bůh ví co by se stalo. Na konci mu to ale došlo, a zhrozil se sám nad sebou. "Zašel jsem až moc daleko". Tohle proto považuju za jeden z nejlepších dílů, který jsem kdy s Davidem Tennantem viděla. Ale ono je těch nejlepších dílů požehnaně!
O End of Time ani nemluvím. To byl ten nejsmutnější a nejšílenější dvojdíl, který kdy v Doctoru Who vznikl. Mrzelo mě, jak to dopadlo s Vládcem, ale hrozně se mi líbilo, jak tu bylo ukázáno, jací kdysi bývali přátelé. V těchto dílech bych řekla, že už na tom byl taky Doktor dost psychicky špatně, ztratil všechny své společníky, byl sám. Samozřejmě, dá se říci, že nejhůř to dopadlo s Donnou.
Ale na konci... to loučení, to, jak jsme naposledy viděli Marthu, Mickeyho, a pak nakonec i Rose, ještě před tím, než potkala Doktora... a nyní s vědomím, že je takto v Doktoru Who vidím naposledy, jsem se zase rozbrečela. A hlavně, že v tomto seriálu vidím naposledy úžasného Tennanta.
Každopádně, Doktor Who ve mě zanechal velmi hluboké emoce a velmi mě citově rozpoložil, a i když tam vidím chybky, i když tam někdy byly nedostatky, já nemůžu jinak, nemůžu to jinak ohodnotit. Tenhle seriál miluju a i když je teď už David Tennant pryč a přichází Matt Smith, milovat tenhle seriál navždy budu. Ale teď vzhůru k dalším sériím! Allons-y!

100%

 


Komentáře

1 Sakura Minamino / Tweedledee Sakura Minamino / Tweedledee | E-mail | Web | 15. srpna 2012 v 18:29 | Reagovat

Master byl perfektní magor ... i když, kdo by po těch bubnech taky nebyl. Donnu mám ze všech společnic nejradši, už jenom proto, že se nechovala jak zamilovaná puberťačka, ale spíš jako starší sestra nebo nejlepší kamarádka ... a proto samozřejmě musela dopadnout nejhůř, jak jinak. Midnight považuju za jeden z nejsilnějších dílů vůbec a ze Silence in the Library mám hrůzu doteď ... "Hey, who turned out the lights?"

2 Dori Dori | Web | 15. srpna 2012 v 18:30 | Reagovat

Don't blink. Od shlédnutí se podezíravě dívám na každou sochu.
Mě se líbil díl "Silence in the library", no, líbil. Taky jsem z něj měla nahnáno, ale aspoň mám jak vysvětlit svou hrůzu ze tmy :D
Marthu já moc ráda nemám, respektive - stavím se k ní neutrálně. Není špatná, ale moc mi nesedla.
Donna byla excelentní a vůbec nejlepší. Po Rose. I když, ony dvě jsou tak možná nastejno.
A jo, poslední díly čtvrté série jsem taky prořvala. A i když jsem se na to dívala už poněkolikáté a říkala si, že tentokrát to zvládnu, pokaždé mi potom zbylo hodně probrečených balíčků kapesníků.

3 sunny sunny | 15. srpna 2012 v 18:41 | Reagovat

Já si Rose nikdy nedokázala oblíbit, nevím proč. Martha i Donna byly sympatické, měla jsem je ráda.
To nejdůležitější ze Silence in the library jsem pochopila, až když jsem se dodívala i na pátou a šestou sérii.
A Andělé jsou nejlepší monstra z celého seriálu, miluju je!
Odchod Tennanta jsem téměř obrečela, ale Smith mě utěšil - je skvělej!
Allons-y a Geronimo! :)

4 Sever-rat Sever-rat | E-mail | Web | 15. srpna 2012 v 18:44 | Reagovat

Na tento seriál se chystám už delší dobu. V současné době jich mám, ale dost rozkoukaných...To znamená, že Doctor Who bude muset ještě chvíli počkat. Před ním je seriál Svatyně a Dead Walking. A v září opět začne Fringe a TBBT.

5 Adelaine Adelaine | Web | 15. srpna 2012 v 18:58 | Reagovat

Nojo, spoustu lidí má ten seriál ráda, možná bych se na to mohla podívat. :D

6 Hoshuke Hoshuke | 15. srpna 2012 v 19:13 | Reagovat

Úžasnej design! Úžasnej článek! :D
Já se k tomu už ani nemůžu vyjadřovat, DW a Sherlock je best of BBC. Mám z toho seriálu takovej pocit, že to ani nemůžu napsat.
Jinak moje nejoblíbenější companion je Donna, pak Rose a pak Rory :D U Smithe mám trochu problém s tím, že už tu prostě nevidíme žádnou starou postavu. On za to nemůže, mám ho ráda, to Moffat. Ale pravděpodobně se zas objeví Simm aka Master (jesus, jako brunet nic moc, ale jako blonďák :33) a John Barrowman aka Jack. Me gusta.
http://www.youtube.com/watch?v=SFQApde77tU tuhle jeho stránku znáš? :D A tu zpívající do zmrzliny? :D

7 Em Age Em Age | Web | 15. srpna 2012 v 19:18 | Reagovat

Jo, první čtyři série byly nejlepší. Matt Smith v pátý a šestý se mi na Doktora nelíbí... prostě David byl nej. Škoda, že tam nebyl nafurt.

8 Annieren Annieren | Web | 15. srpna 2012 v 19:18 | Reagovat

[1]: Silence in Library? Skvělý díl, ale mě nijak nevyděsil :D. Nevím, bylo to zajímavý, ale ne děsivý :D. Ale Donny je mi opravdu líto...

[2]: Já chápu tu nenávist - neutralitu - k Marthě, jen je mi jí líto :D

[3]: Geronimo! To říká Jedenáctka, že?

[4]: Jakmile to rozkoukáš, nezastavíš se. Věř mi.

[5]: Do toho! :D

[6]: Ó děkuji :D. Donna a Rose, taky moje favoritky :D! Jo a jinak, právě proto se tak bojím těchhle dalších sezón, všichni naši známí zmizí T_T
Jo a to video? Samozřejmě že znám! A zmrzlinu taky! A znáš Johna Barrowmana a jeho: "I've got a cake!" a Davidovu reakci "WOOHOO!"? :D
Fangirling! :D

9 Annieren Annieren | Web | 15. srpna 2012 v 19:19 | Reagovat

[7]: Já se zatím k Mattovi stavím neutrálně, ale není to tak, že by se mi nelíbil. David Tennant je ale nej. MY DOCTOR. :D

10 Hoshuke Hoshuke | 15. srpna 2012 v 19:27 | Reagovat

[8]: Jooojoooo :D Cute... Tak uvažuju, že se snad ještě začnu na podzim koukat na Torchwood. I když... spíš zase zkouknu některý epizody DW. A vlastně novou sérii :D

11 Annieren Annieren | Web | 15. srpna 2012 v 19:29 | Reagovat

[10]: Já už mám Torchwood stáhnutý, tedy aspoň první tři série. Jsem na to docela zvědavá, protože Jack pořád patří k mým oblíbeným postavám... a jestli ho Moffat chce opravdu navždycky vyšoupnout, tak...
MOFFAT! WHY?!!

12 Dori Dori | Web | 15. srpna 2012 v 19:50 | Reagovat

[11]: Torchwood je úžasný a Jack... no, on vážně nepotřebuje komentář! :D Akorát ta poslední série se mi moc nelíbila, už to nebylo ono.

13 Lina Lina | Web | 15. srpna 2012 v 20:21 | Reagovat

Ja som mala Marthu vždy rada, ale nikdy nie až tak ako Rose a Donnu. Len v poslednej dobe stále pozerám časti s ňou, nejak sa mi zapáčila :) Inak skvelá výstižná recenzia, skoro celú dobu som kývala súhlasne hlavou.

[11]: Torchwood sa mi celkom páčil. Bolo to iné ako DW. Len si myslím, že viac ako prvé tri série ani nepotrebuješ. Už trojka je podľa mňa slabšia. Štvorka úplne na figu.
Inak ja som zase v nejakom rozhovore čítala, že sa Jack vráti do seriálu. Neviem, či je to pravda.

14 Sakura Minamino / Tweedledee Sakura Minamino / Tweedledee | E-mail | Web | 15. srpna 2012 v 20:28 | Reagovat

[8]: Dost dlouhou dobu jsem měla respekt z jakýhokoliv stínu a částeček prachu v paprsku světla, ze skafandrů ho mam doteď, takže asi tak ^^" :D

15 Jimmy Mindfucker Jimmy Mindfucker | Web | 15. srpna 2012 v 20:29 | Reagovat

Poslední díl druhé řady a definitivní loučení Rose a Doctora ve čtverce jsem obrečela neuvěřitelnym stylem. Ale hlavně se bojim mrkat, kurňa! :D

16 Annieren Annieren | Web | 15. srpna 2012 v 20:31 | Reagovat

[12]: Ale stejně... jdu na Torchwood! :D

[13]: Jooo! Ať se vrátí! Prosím... :D
Každopádně, četla jsem ještě o nějakém seriálu "Dobrodružství Sarah Jane" nebo něco takového, to jste někdo neviděli? :D

[14]: Já zase když někdo zakřičí "Mami", tak ho musím hned seřvat :D. To slovo je zlo! :D "Are you my mummy?" :D

17 Annieren Annieren | Web | 15. srpna 2012 v 20:31 | Reagovat

[15]: Ha! Já taky :D
Ale uvítala bych nějaký pěkný speciál o lidském Doktorovi a Rose... :D

18 Temprence Temprence | E-mail | Web | 15. srpna 2012 v 20:38 | Reagovat

Doctor, Doctor, Doctor! Woo-hoo, to je moje srdcovka! ňach, ňach,ňach.
Marthu nemám ráda, nikdy jsem ji neměla ráda nikdy ji nebudu mít ráda :D
Čtvrtá serie je fámozní, dokonalá, nejlepší z nejlepší a spoustu dalších superlativ!
No a co se týče Matta? Jsem ráda za tu mezeru ve vysílání mezi regenerací a pátou řadou. I když jsem ho dlouho nemohla přijmout, byl to hlavně absťák, kterej mohl za to, že jsem ho přijala. Ale... Desítka je Desítka!

19 Annieren Annieren | Web | 15. srpna 2012 v 20:49 | Reagovat

[18]: Já jsem si vsugerovala myšlenku, že od páté série je to prostě jiný seriál, něco jiného. Po shlédnutí prvního dílu už jsem totiž Tennanta nepovažovala za Doktora - tedy, jako, že je tu nový Doktor - a málem mi to přivodilo infarkt. I teď na něj pořád nemůžu myslet jako na Doktora.
Ach jo! Možná bych si měla nejdřív shlédnout ten Torchwood, a až pak pátou sérii...

20 Annieren Annieren | Web | 15. srpna 2012 v 20:50 | Reagovat

[19]: Já jsem to napsala tak, že to vůbec nedává smysl :D. Jakože Matt Smith je skvělý, ale Doktor = David Tennant a bez debat! :D

21 Temprence Temprence | E-mail | Web | 16. srpna 2012 v 11:02 | Reagovat

[20]: Torchwood je fantasticky fantastickej, dle mého se řadu od řady jen stupňuje a stupňuje. Jack je k zulíbaní a zbytek týmu taky není k zahození :D I když skoro všechny konce řad, kromě první jsem ořvala :D Moje top jednička je konec druhé řady třetí řada, páč má fantastickej psychologickej nádech, zápletku, řešení a hlavně, má neskutečnej spád :D Takže Torchwood můžu jen a jen a jen doporučit :D Možná i s tou pauzou mezi čtvrtou a pátou řadou :D Za chvilku dostaneš absťák a bude ti "jedno" kdo je Doctor, hlavně že je Doctor ! :D

22 Firefly Firefly | 16. srpna 2012 v 20:34 | Reagovat

[16]: Dobrodružství Sarah Jane jsem si nemohla nechat ujít. Je to seriál laděný spíš na dětské publikum (už z toho důvodu, že Sarah Jane je po většinu času obklopena právě dětmi), ale přesto se na něj dobře dívá a pár epizod je i zatraceně emočně či atmosféricky působivých. Pro fanoušky DW je to skoro povinností (nemluvě o tom - SPOILER! že se v tomto seriálu objeví i sám Doctor. A ne jednou :D)

23 Luna526 ♫ Luna526 ♫ | Web | 29. září 2012 v 19:49 | Reagovat

Miluju tenhle seriál. Poslední díly Tennanta jsem byla přilepená k obrazovce a ze zatajeným dechem sledovala jak to dopadne, trochu si myslím i pobrečela. Ale vážně, nikdy mě nic nedostalo. Tennant mi vážně chybí, jedenáctý doktor mi moc není sympatický. Nemůžu si pomoct, ještě jsem si nezvykla. Donna byla perfektní, asi má nejoblíbenější společnice.

24 Luna526 ♫ Luna526 ♫ | Web | 29. září 2012 v 19:50 | Reagovat

[23]: *tak nedostalo. Pardon :D

25 Bessie Bessie | 7. března 2013 v 21:51 | Reagovat

Tak tenhle seriál naprosto MILUJU :)
I když nemůžu souhlasit, že je Tennant nejlepší (aspoň za mě ne). No jo, holt když se člověk podívá na většinu klasickejch dílů, začne se mu to jevit jinak. Když se totiž započítá všech padesát let seriálu, je jako Doctor divnej spíš Tennant než Smith. Na můj vkus trochu moc lidskej. Ale to je samozřejmě jenom otázka názoru :)
Jinak co se týče společníků, do čtvrté série mám nejradši Donnu, Martha mi nějak moc nevadí, ani ji nemiluju, kapitán Jack mi nějak nesedl a Rose... no, snažím se udržet si dobrej názor na všechny Doctory a společníky, ale tahle blondýna se mi v průběhu let vážně dost znechutila, takže nic proti, ale... no. Pak mám celkem ráda Amy a Roryho a Clara vypadá zatím úžasně, tak se nechám překvapit. Ze společníků mám nejradši ráda ty klasické, jako třeba Sarah Jane, Jo Grant, Leelu a Romanu.

26 anonym anonym | Web | 15. prosince 2013 v 12:00 | Reagovat

taky můžu doporučit jeden super web o doctori whoovi :-)

http://www.doktor.jecool.net/

27 PhilipSem PhilipSem | E-mail | Web | 28. listopadu 2017 v 16:46 | Reagovat

ome people, especially those running on busy daily schedules tend to use the pills to help maintain weight since they can not afford to follow all the diet programs. This is not advised. It is recommended that one seek advice from a professional in this field before using the pills. This can save one from many dangers associated with the misuse.

The diet pills should always be taken whole. Some people tend to divide the pills to serve a longer period of time. This is not advised and can lead to ineffectiveness. If it is required that one takes a complete tablet, it means that a certain amount of the ingredients are required to achieve the desired goal. It is also recommended that one does not crush the pill and dissolve it in beverages. Chemicals found in beverages have the potential of neutralizing the desired nutrients in the pill thereby leading to ineffectiveness. The best way to take the tablets is swallowing them whole with a glass of water.

<a href=https://www.cialissansordonnancefr24.com/comment-commander-du-cialis-internet/>https://www.cialissansordonnancefr24.com/comment-commander-du-cialis-internet/</a>

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
PageRank ukazatel