Doctor Who [1. - 2. série]

4. srpna 2012 v 16:03 | Annieren |  Seriály
Doctor Who je britský sci-fi seriál, který stanice BBC začala poprvé vysílat 23. listopadu 1963. Za tu dobu si získal pověst nejúspěšnějšího vědeckofantastického seriálu na světě a k tomu i oficiální zápis v Guinessově knize rekordů jako nejdéle běžící televizní sci-fi pořad všech dob.
Doctor Who mapuje osudy Doktora, zástupce mimozemské rasy Pánů času, který s pomocí své vesmírné lodi TARDIS, maskované za britskou policejní budku z 50. let, cestuje napříč časem a prostorem a zažívá nejrůznější dobrodružství.

Původně jsem tento seriál chtěla ohodnotit celý najednou, ale po shlédnutí prvních dvou sérií mi došlo, že to je nemožné, a tak jsem se rozhodla to holt hodnotit po sezónách. Akorát tyto dvě strčím dohromady, jelikož už nevidím důvod to rozdělovat, a ještě tu hned na začátku podotýkám, že se spíše budu soustředit na tu druhou, jelikož ta mi přirostla k srdci víc.
Už jsem se naučila pojmenovávat doktory podle čísel :D. Takže, v první řadě se nám vyskytuje "Devítka", tedy devátá reinkarnace Doktora, a třebaže byl dobře zahraný a jeho charakter byl prostě "doktorovský", stejně mi moc k srdci nepřirostl. Stejně tak se mi tam ani nelíbila Rose. Ze začátku jsem jí opravdu neměla ráda, byla to taková typická "kráva", byla mi vyloženě nesympatická, stejně jako její matka. Celá její role se vlastně v průběhu dvou sezón nezměnila. Prostě "holka, kterou musí Dokor neustále zachraňovat". Přesto ale nevím, co se stalo, ale prostě mi nakonec přirostla k srdci. Začala jsem jí mít ráda. A po finále první sezóny už jsem jí i fandila.
Celkově, první sezóna je hlavně ze začátku spíše úsměvná a ze začátku mě to opravdu nebavilo. Začalo se to pomalu měnit ke konci série, kdy už se mi ten seriál líbil.
Zbláznila jsem se ale do něj, až když Devítku nahradila Desítka a na scénu přišel v roli Doktora David Tennant.
Tennant je v jeho roli absolutně úžasný, fantastický, bravurní a skvělý. Je to prostě Doktor, ten nejlepší Doktor, můj milovaný Doktor. Myslím, že tahle láska k Desítce mi zůstane asi navždy :D. Jeho interakce s Rose navíc byla ještě zajímavější a úžasnější a mnohdy i vtipnější a já jsem si tyhle dva spolu zamilovala. V této sérii se mi líbilo, že vedlejší postavy dostaly větší roli, a i když se mi finále první sezóny líbilo více než u té druhé, stejně mi tato série zůstane navždy v srdci.
Desítka bude navždy můj Doktor. Absolutně ho zbožňuju, ale stejně se těším na jeho další reinkarnaci. Víte, pár Desítka/Rose je jako moje droga. Ale pokud se Jedenáctka s Rose nikdy neobjeví, bude pro mě snažší se přes to přenést. Já tady nepáruju Doktora a Rose, já páruju Desítku a Rose. Chápete ten rozdíl?! :D
Každopádně, tenhle seriál musí milovat každý, byť lehký sci-fi maniak. Stačí i manik do zajímavých a pěkných příběhů. Zápletky jsou to chytlavé, úchvatné, jednou jsme v budoucnosti, jednou v přítomnosti, jednou v budoucnosti, a vždycky se najde něco skvělého, co se přihodí. V jednom díle si i Doktor nesl olympijský oheň naší letošní olympiády! Jen škoda, že to tam teď doopravdy nebylo!
Celkově, třebaže miluju pairing Ten/Rose, Rose mi tam opravdu někdy připadala spíš jako "dívka v nesnázích", než opravdová Doktorova společnice. To je to jediné, co mě tak štvalo, že jí tvůrci nedali větší prostor, ale i to se jí nakonec dostalo, v roli "Bad Wolf", a i v druhé sérii bylo ukázáno, že má jisté vůdčí schopnosti, jelikož dokázala zachránit jeden tým vědců před smrtí, a hlavně, před panikou (já bych taky panikařila, kdybych měla být každou chvíli vtažena do černé díry).
Co říct? Já si tenhle seriál zatím nemůžu vynachválit.

100%

 


Komentáře

1 Schnitzel Schnitzel | Web | 4. srpna 2012 v 16:35 | Reagovat

O Doctor Who jsem slyšela hodně. Bohužel jsem ho ještě neviděla. :/

2 greatlee greatlee | Web | 4. srpna 2012 v 16:59 | Reagovat

Ano! Doctor Who je moje velká srdcovka a pomalu se odhodlávám ke sledování původního Doctora :)

3 m. m. | Web | 4. srpna 2012 v 17:01 | Reagovat

Je to naprosto báječnej seriál. Můj Doktor je taky desítka :) Tennant je absolutně úžasnej herec a v jeho provedení je prakticky nemožný Doctora nemilovat a nechtít s ním cestovat.

4 Em Age Em Age | Web | 4. srpna 2012 v 17:02 | Reagovat

DW je jeden z nejlepších seriálů, jaký jsek kdy viděla! Viděla jsem všechny série, nejlepší byla první a druhá! :) Opravdu moc dobrej děj, scénář, herecký obsazení (Tennant byl nejlepší), geniální.

5 Turmë Turmë | Web | 4. srpna 2012 v 18:10 | Reagovat

Tenhle seriál miluju. Desítka asi taky můj nejoblíbenější Doctor, Tennant byl fantastický, i když Matt Smith je taky opravdu úžasný a cool a takový celý „mimozemský“ (jestli to dává smysl:)).
A ta olympiáda :D. Taky jsem nad tím přemýšlela a na facebooku Doctora si z toho docela dělali srandu. Ale realita přece jen trochu kopírovala od seriálu, protože Matt Smith jako současný Doctor pochodeň jednu etapu nesl. Alespoň něco:).

6 Kat Kat | Web | 4. srpna 2012 v 19:01 | Reagovat

DW strašně miluju, koukám teď na úplně první díly ze 60. let, ale není to prostě tak nějak ono. Začala jsem s Desátým a a David Tennant je génius. Jedenáctýmu jsem pár dílů nedokázala odpustit, že vůbec existuje, ale po pár dílech jsem si zamilovala i jeho.

7 Annieren Annieren | Web | 4. srpna 2012 v 23:21 | Reagovat

[1]: Zkouknout! Povinně :D

[2]: Tak to já zase nevím :D. Na kousek jsem se dívala a... :D

[3]: Přesně, přesně, přesně. Jen kdyby tam zůstala ta Rose :-(
Vím, že jí většina lidí asi nemá ráda, ale Ten bez Rose je jako já teď bez županu

[4]: Druhá je zatím moje nejoblíbenější :D

[5]: No... ale Tennant tam být taky mohl :D

[6]: Tennant, Tennant, Tennant, pro mě zatím žije pouze Tennant :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
PageRank ukazatel