Jindřich IV., část druhá (The Hollow Crown)

24. července 2012 v 10:27 | Annieren |  Filmy
Hollow Crown přináší čtyři zfilmované adaptace Shakespearových historických divadelních her - Richarda II., Jindřicha IV. část první a druhou, a Jindřicha V. Začínajíc v roce 1399, příběh poodhaluje život vládců v následujících letech a jejich hry o moc. Králové, se svými rodinami a následovníky, jsou ohrožováni rebéliemi a konflikty.
Po bitvě u Shrewsbury se Northumberland dozví o smrti svého syna, a povstává tak další rebélie. Falstaff je poslán pryč od své milenky, Doll Tearsheet, rekrutovat vojáky. Princ Hal mezitím pokračuje ve svém prostopášném způsobu žití, tedy aspoň do doby, než jeho otec zemře...
Pak totiž bude muset usednout na trůn.

Tak, část druhá Jindřicha IV. shlédnuta a já jdu zase kritizovat.
Hned na začátek bych řekla to, co se mi líbilo u každého z dílu, a to je prostě Shakespeare. A budu se opakovat a budu, jelikož ty verše jsou prostě krásné. Třebaže na internetu stále nenajdete české titulky, doporučuju opravdu aspoň shlédnout s těmi anglickými. Taky jsem neporozuměla všemu, jelikož je to opravdu složitá Angličtina, ale na pochopení děje mi to stačilo, a mohla jsem si tu Angličtinu vychutnat hezky v Shakespearovském podání :).
Tak či tak, musím napsat, že herecké výkony byly (opět) naprosto bravurní a skvělé a úžasné. Harry, který zemřel v minulém díle, byl skvělý, a já jsem jeho smrti opravdu litovala, i když byl nepřítel, a tady jsem zase litovala jeho otce, který se dozvěděl o smrti svého syna. Stejně tak jsem opět milovala Toma Hiddlestona v roli prince Hala, protože to bych nebyla já, abych ho zase nevynesla do nebes.
Kdo mě trošku štval, byl Falstaff. V minulém díle byl skvělý a jeho interakce s Halem byly opravdu zajímavé, ale v tomhle díle me do slova a do písmene štval. Jako herec skvělý, ale bylo ho tam až moc, na to, jak hroznej člověk to byl. Zbabělec, který si přivlastňuje skutky jiných, lže, a ještě žije stejně prostopášně jako kdysi Hal - a toho mám mít ráda? Hal v prvním díle zabil Harryho, a Falstaff okamžitě začal předstírat, že to ve skutečnosti udělal on. V tomhle díle se kolikrát "vyznamenal" ještě víc, a korunu tomu nasadilo to, že když opouštěl svojí děvku, ještě za něj plakala a tvrdila, že to byl nejstatečnější muž, jakého kdy poznala. Vím, že je to tak i v původním Shakespearovi, ale nic mi nezabrání v tomu, abych tuhle postavu opravdu nenáviděla. O to jsem byla radši, když se Hal na konci změnil v opravdového krále a dal mu pořádně za vyučenou. Jak tam všichni jeho bývalí "přátelé" doufali, že se budou mít skvěle... a jak to nakonec skončilo.
No nic.
Díl opět trochu postrádá na té dynamičnosti, která se mi líbila v první části, a je tam opět málo Jeremyho Ironse, což je zvláštní, vzhledem k tomu, že tento díl se dokonce i jmenuje Jindřich IV. Ale aspoň tam byl ten jeho závěrečný rozhovor se svým synem, Halem. Popravdě, to považuju za nejlepší scénu z celého filmu. Tom to celé tak úžasně hrál, a když se tam rozplakal (och bože, opravdu, nekecám), tak jsem se tam málem roztekla. Ale to, jak pak nakonec seděl se svým otcem a on mu vysvětloval břímě koruny, opravdu považuju za nejlepší scénu, co tam kdy byla.
Každopádně, až na scény s Falstaffem, kterých bylo až moc, to byl opravdu vynikající kousek a znovu vřele doporučuju. Hollow Crown prostě vede!

95%

 


Komentáře

1 Domi Domi | E-mail | Web | 6. srpna 2012 v 10:05 | Reagovat

Prosím tě, omlouvám se, že zase otravuju, ale nemohla by si mi poslat odkaz, na kterém to stahuješ v torrentech? Něco jsem našla, ale vůbec mi to nejde stáhnout :-?

2 Annieren Annieren | Web | 6. srpna 2012 v 13:40 | Reagovat

[1]: Neotravuješ :D. http://thepiratebay.se/search/the%20hollow%20crown/0/99/0

Každopádně, torrenty nestáhneš, pokud na to nemáš program. Doporučuju stáhnout µTorrent, ten používám já a zatím se nic nepokazilo :D

3 Zuzana Zuzana | E-mail | 1. února 2013 v 21:55 | Reagovat

ahoj, chtěla jsem se zeptat jestli u toho jsou titulky :)

4 Annie Annie | Web | 2. února 2013 v 17:14 | Reagovat

[3]: Bohužel pouze Anglicky :(

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
PageRank ukazatel