# Day 16: Nejdelší kniha, jakou jsem kdy četla

20. června 2012 v 16:51 | Annieren |  30 Day Book Challenge

NÁZEV: Bouře mečů
AUTOR: G.R.R. Martin

Píseň ledu a ohně, kniha třetí. Z pěti uchazečů o trůn je jeden mrtvý, další upadli v nemilost, a boj, v němž jsou bez skrupulí uzavírána nová spojenectví a rušena stará, zuří nemilosrdně dál. Moc rodu Lannisterů hrozivě sílí, avšak Tyrion trpí stále většími ústrky od své intrikánské sestry, krutého otce i zkaženého sadistického synovce. Robb Stark je nucen bránit mladé království proti zuřivosti Greyjoyů, kteří si chtějí Sever zabrat pro sebe. Divocí vytáhli zpoza Zdi a spolu s nimi nabývají na síle Jiní. O celý kontinent dál se vydává na válečné tažení Daenerys a její draci nebezpečně rostou. Každý podniká odhodlanou výpravu za své vítězství, a všichni dohromady halí svět do temné bouře mečů, která je však pouhou dětskou šarvátkou ve srovnání s válkou mezi silami dobra a zla, jejíž hrozba se blíží...

Předpokládám, že tohle bude ta nejdelší kniha, kterou jsem kdy přečetla, ačkoli to vskutku nevím jistě. Bouře mečů má ale úctyhodných 1198 stránek a to rozhodně není málo. Možná vás tedy trochu překvapí, že jsem to měla přečtené za týden, ono je to ale opravdu neuvěřitelně čtivé, napínavé a úžasné, a pokud se podíváte do mých recenzích na knížky, zjistíte, že jsem jí dala 100% a označila jako svojí nejoblíbenější knížku vůbec. Ona je to ale pravda, kniha má rychlý spád, je čtivá a všechny postavy jsou zde velice dobře napsány, také se tu nachází spoustu zvratů a... no dobře, přestanu to tu vychvalovat. Ona celá tato série od GRRM je naprosto dechberoucí a skvělá. Takže doporučuju.
Jako zajímavost jen uvedu, že moje druhá nejdelší přečtení knížka by byl zřejmě pátý díl Harryho Pottera, jehož délka přesahuje takových 800 stránek. Předpokládám, že zrovna tato kniha se objevila i u většiny čtenářů, kteří tento projekt dělali :D.
 


Komentáře

1 petrahynkova petrahynkova | Web | 20. června 2012 v 17:45 | Reagovat

Prosímtě, kde jsi ji sehnala? A nevíš jestli by se nedala sehnat celá série? :) Já se ke Hře o trůny dostala přes seriál na HBO a ráda bych si přečetla celou sérii :)

2 Annieren Annieren | Web | 20. června 2012 v 18:39 | Reagovat

[1]: U nás v knihkupectví :D. Každopádně pokud máš málo peněz, určitě to seženeš jako e-book na internetu.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
PageRank ukazatel