# Day 14: Kniha, jejíž hlavní postavu bych si chtěla vzít

18. června 2012 v 10:08 | Annieren |  30 Day Book Challenge

NÁZEV: Město z kostí
AUTOR: Cassandra Clareová

Když se patnáctiletá Clary Frayová vydá do newyorského klubu Pandemonium, vůbec netuší, že se stane svědkyní vraždy, kterou navíc spáchají tři teenageři se zvláštním tetováním na těle a podivnými zbraněmi v rukou. Mrtvé tělo pak jednoduše zmizí. Nejde jen tak zavolat policii, když jsou vrahové pro všechny ostatní neviditelní a na místě činu nezbyla ani kapka krve, která by napověděla, že tu zemřel člověk. A byl to vůbec člověk? Zde se Clary poprvé setká s Lovci stínů, bojovníky, kteří mají chránit svět před démony. Během čtyřiadvaceti hodin je Clary vtažena do jejich světa, její matka totiž zmizí a na samotnou Clary zaútočí démon. Proč by se ale démoni zajímali o obyčejné lidi, jako je Clary a její matka? A jak je možné, že má Clary najednou "vnitřní zrak"? To by rádi věděli i Lovci stínů…Zábavná, odvážná a neotřelá fantasy od Cassandry Clareové slibuje svýmčtenářům strhující čtení, s nímž nebudou chtít přestat.

Věřte mi nebo ne, s tímhle výběrem jsem měla hodně velký problém. Kdyby to bylo jednodušší, už by to tady dávno bylo, protože jsem nad tím opravdu hodně přemýšlela. Víte, ony všechny hlavní mužské postavy, které bych si chtěla vzít, pocházejí odněkud jinud, hlavně ne z knížek. Například Loki z Avengers, Altair a Malik z Assassin's Creed, Lucien Lachance z Oblivionu, a tak dále, a tak dále.
Ale nakonec jsem to vykoumala, vážené obecenstvo!
Ano, a tím hrdinou se stává Jace. Hned na začátku musím podotknout, že Jace je prostě v knize od Clary popisován skoro jako bůh, prostě... dokonalý blonďák, inteligentní, ironický, všechno tohle. Takže to nejde jinak než Jaceho nezbožňovat. Aspoň já ho tedy měla ráda. Ale ať už ho mám takto ráda jakkoliv, některé postavy stále miluju víc a tyto postavy stále nepocházejí z knížek.
Just so.
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
PageRank ukazatel