# Day 11: Kniha od mého oblíbeného autora

29. května 2012 v 20:49 | Annieren |  30 Day Book Challenge

NÁZEV: Muži, kteří nenávidí ženy
AUTOR: Stieg Larsson

Novinář Mikael Blomkvist má za úkol vyšetřit starý kriminální případ: Harriet Vangerová, vnučka průmyslníka Vangera, zmizela beze stopy téměř před čtyřiceti lety. Blomkvist se seznámí s Lisbeth Salanderovou, mladou svéhlavou ženou, nepřekonatelnou hackerkou, která se stane pro jeho pátrání nepostradatelnou. Blomkvist a Salanderová tvoří neobvyklý pár, ale dokonalý tým. Společně začnou brzy rozkrývat temnou a krvavou rodinnou historii.

Pokud někdo zadá téma "kniha od mého oblíbeného autora", a předtím dá téma "má oblíbená kniha", může očekávat, že pak budou mít lidi problém, pokud nechtějí dávat dvakrát tu samou knížku. Siriously, můj oblíbený spisovatel je rozhodně pan G. R. R. Martin a jeho kniha Hra o trůny.
No tak fajn.
Můj druhý nejoblíbenější spisovatel by byl asi Stieg Larsson. To on sem, do České republiky, nejspíš přivedl lásku k švédským detektivkám a taky mi způsobil mnohá traumata, jelikož zavítám do knihkupectví a všude vidím detektivky s dokonalými popisky a chci si je sakra koupit, ale nemůžu, protože nemám peníze. NO TAK DOBŘE MÁM PENÍZE, ale nechci je pořád utrácet za knížky, to bych už dávno byla bez peněz, ale to je vedlejší :D.
Tak či tak, celou sérii "Milénium" jsem dostala k patnáctým narozeninám a že to je teda pěkně drahý dárek, uvažte, dostala jsem dokonce i takovou tu krabičku, všechny tři díly hezky v pevné vazbě... :) No byla jsem ohromně vděčná, že nemusím šetřit korunky na každý další díl, protože jsou sakra drahé. Dar z nebes.
Tak či tak, tahle knížka je jedna z dalších opravdu dobrých, které jsem kdy měla tu čest přečíst. Dalo by se říct, že je to jakýsi prolog k těm dalším dvoum, ale já mám stejně tuhle nejradši, protože to je jediná, kde Lisbeth a Mikael spolupracují, jsou spolu, a nepíšou si přes počítač nebo tak. Ano, vůbec to nesouvisí s příběhem dalších knih, ale stejně to v sobě má jakési... kouzlo.
Je to zajímavá kniha. Přečetla jsem jí jedním dechem, a nelituju.
 


Komentáře

1 mea-phantasia mea-phantasia | Web | 29. května 2012 v 21:21 | Reagovat

Vypadá zajímavě. ;) Píšu si. :D

2 Dominica Dominica | Web | 29. května 2012 v 21:33 | Reagovat

Puf, poslední dobou mě všichni s knížkami inspirujete. Mám co dělat.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
PageRank ukazatel