# Day 09: Kniha, ze které je mi špatně

27. května 2012 v 19:10 | Annieren |  30 Day Book Challenge

NÁZEV: Rozesmátá mrtvola
AUTORKA: Laurell K. Hamiltonová

Městem St. Louis se běžně pohybují upíři, lykantropové nebo ghúlové. A taky bytost, která zaslepeně zabíjí a vzápětí zmizí do noci, aniž by ji kdokoli viděl, natož mohl zastavit. Případ se ve spolupráci s policií snaží vyřešit Anita Blakeová, oživovatelka zombií a odbornice na nadpřirozené zločiny. Podaří se jí najít vraha včas, než si najde další oběti? Jak draho ji přijde, že si proti sobě poštvala seňoru Domingu, královnu vúdú? Proč se ochrnutý milionář snaží Anitu přinutit, aby pro něj oživila zombii jeho předka? Jak pevná je Anitina zásada nepoužívat při rituálech lidskou oběť? A co na to stvůra ve sklepě?

Teda, kdyžtak ještě čtu tu oficiální anotaci... trošku mě to rozesmívá. A co na to stvůra ve sklepě? :D
Tak či tak, co jsem obhlížela další lidi, co tohle meme dělali, téměř všichni se v tomto bodu shodovali a já se teď budu po nich, tak říkajíc, opičit. Opravdu, první knížka, která mi vystanula na mysl, že jsem z ní někdy měla opravdu rozuplné pocity a že se mi z ní dělalo špatně... nu, určitě to musí být Anita a Rozesmátá mrtvola. Vytvářím tu názvy jako z Harryho Pottera :D.
První díl už byl také trochu více... nechutný, ale Hamiltonová se v tomto dílu vyloženě rozjela. Jakoby zrovna měla nějaké deprese nebo trauma, bůh ví z čeho, vytvořila tady takové hnusárny, že nad tím musíte jen kulit oči. Dokonce i Anita to tam uznává. Rozežraná těla, vyčuhující orgány a kosti, krev všude kolem a uprostřed toho sedící panenka. Nějak podobně to tam bylo, pokud si to pamatuju dobře.
Sečteno a podtrženo, v tomto díle se Hamiltonové podařilo být mimořádně nechutná, možná až moc.
 


Komentáře

1 babe babe | Web | 27. května 2012 v 19:32 | Reagovat

jů to zdní zajímavě :D

2 tail-haris tail-haris | Web | 27. května 2012 v 21:03 | Reagovat

četla jsem 1. díl, který se mi moc líbil a čekám, až seženu 2. ... ty nechutné scény, které tu popisuješ (nevím proč) mi vůbec nevadí... a nemyslím si, že by to měla z traumatu, spíše chce zaujmout... každý teď píše samou romantiku, tak proč nenapsat něco odlišného :D :D :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
PageRank ukazatel