Laurell K. Hamiltonová - Kavárna šílenců

18. dubna 2012 v 19:18 | Annieren |  Knihy
Anita Blakeová je zákonnou popravčí upírů pro celou oblast. Jako expertka na nadpřirozené jevy spolupracuje i s místním Duchařským komandem, zvláštní policejní jednotkou specializovanou na nadpřirozené zločiny. Teď se setkává s řadou případů pohřešovaných lykantropů. A jako by pracovních problémů neměla až nad hlavu, musí současně řešit i potíže ve svém osobním životě. V slabé chvilce slíbila manželství alfa samci vlkodlačí smečky, ale ani to ji nezbavilo nežádoucí pozornosti Pána Upírů a jeho žárlivých příznivkyň.V komplikovaném případě se jako obvykle řeší i otázka, "Kdo je tu vlastně netvor?"

1. Proč jsem si vybral/a právě tuto knihu?
Už čtvrtý díl o Anitě Blakeové.

2. Definujte knihu až dvěma slovy (přídavným nebo podstatným).
Volba

3. Definujte knihu jedním slovem (slovesem nebo citoslovcem).
Přitahovat

4. S jakou postavou bych se ztotožnil/a, případně kým bych chtěl/a nebo naopak nechtěla být.
Báh, to je pořád to samý dokola. Jen vždycky osvětluju, co se mi zrovna v týhle knize na Anitě líbilo nejvíc :D. No tak ale dobře, řeknu to - Anita začíná mi připadat trochu jako nerozhodná pipka alá Bella, navíc nechápu, jak pořád může tak nesnášet Jeana-Claudeho a jak ten s její (s prominutím) nevymáchanou hubou nemůže neztrácet trpělivost.
Fajn, celá Anitina série má asi čtrnáct dílů a pořád pokračuje, pokud vím, což je dost dlouhá doba na vývoj vztahů, ale co je moc, to je příliš...
Tak či tak, Richard mě párkrát docela rozčiloval. A Jean-Claude je stále jediný upír, kterýho v tomhle světě respektuju, hned po Drákulovi. A taky se mi v tomto díle nepochopitelně zalíbil Zerbrowski.

5. Pokuste se v každém příběhu něco vyšvihnout, ať už je třeba i opravdu velmi špatný, najděte v něm alespoň jedno positivum.
V tomto díle bylo celkem dost aspektů, Anita se potkala s hodně lidmi a nakonec to tedy všechno dávalo smysl, jako vždy, ale přišlo mi, jakoby se zde pracovalo s mnohem rozmanitějším příběhem. Tak či tak, bylo vidět, že rozuzlení případu nebylo ani tak cílem knihy, jako spíš uvést konflikt mezi nápadníky Anity. O tom více dole.
Tak či tak, pořád se zde nacházely nechutné scény, pořád máme cool Anitu Blakeovou, pořád máme případ s nadpřirozenými aspekty.To mi stačí ke štěstí. Aspoň trochu.

6. A naopak najděte jedno negativum, ale pouze jedno, cílem je uvědomit si co vám na knize vadilo nejvíce, nemusí to být jen chyba v knize (spisovatelce), ale třeba i v chování postav.
Jak už jsem říkala, Hamiltonová z toho začíná dělat tak trochu připitomělou telenovelu mázlou Tvajlajtem. Anita se nám rozhoduje mezi vlkodlakem a upírem, a i když není tak pitomoučká, jako naše stará známá Bella, stále je to trochu otravné. Stejně se ale nemůžu přimět k tomu, abych nad jejími nápadníky ohrnovala nos. Richard mě ani moc nezajímá, ale nad Jean-Claudem slintám už od prvního dílu a nejradši bych Anitu za tu nevraživost k němu nakopla.
Taky mi zde přišel trochu slabší příběh. Ano, jak jsem psala, bylo zde mnoho různých uliček a zákoutí, které jsme navštívili, ale celkové rozuzlení neotevřelo má ústa do velkého O a ani mě nějak moc nepřekvapilo. Obávám se, že bych tuhle knihu považovala i za zatím nejhorší z Anitiny série.

80%

 


Komentáře

1 solitude solitude | Web | 18. dubna 2012 v 19:34 | Reagovat

Mě celkově leze krkem ten Anitin až naprosto otravný a neustálý sarkazmus. Fajn, každý je nějaký, ale občas mám pocit jakoby ta knížka řvala "Anita, to je cool postava, sarkastická a drsná, vtipná za každých okolností"
Nojo, taky to tak úplně nežeru. Vždycky jsou části které jsou úžasné (ve všech knihách) a části, které stojí za hovno.

2 Sasanka Sasanka | Web | 18. dubna 2012 v 20:11 | Reagovat

To byla Anita ještě normální :) Pak začala spát s každým na potkání a přestalo mě to bavit. Ono číst si o tom, ak má Micah sice krátký úd oproti J-C, ale zato je opravdu tlustý - no, nemusím znát všechny detaily a připadat si, že čtu kamasútru...

3 Rosemary Rosemary | Web | 18. dubna 2012 v 20:50 | Reagovat

Doma mi leží první díl, tak jsem zvědavá, pokračování vypadá zajímavě ...

4 Tara Tara | 7. května 2012 v 9:39 | Reagovat

Jak můžeš napsat, že je to mázlý tvajlajtem, když ta kniha vznikla víc jak 10 let před ságou od Meyerový??

5 Annieren Annieren | Web | 8. května 2012 v 13:38 | Reagovat

[4]: Haha, já to nemyslela tak, že se Hamiltonová opičí po Twilight :D. To vůbec, spíš jsem to tam napsala takhle v tom smyslu, že se to víc začíná zabývat Anitiným milostným životem než zápletkou, což se mi moc nelíbí. Dobře, jsem holka a líbí se mi Jean-Claude, ale co je moc, to je příliš, a typický příklad toho moc-příliš je Twilight. Simple as that.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
PageRank ukazatel