Fejlůr (aneb kritické selhání)

16. února 2012 v 20:06 | Annieren |  Scrapbook
Tak by se dal vysvětlit tento můj týden. Pokazila jsem, na co jsem šáhla, zničila jsem svoje předsevzetí začít dobře druhé pololetí ve škole a rapidně se mi snížilo sebevědomí. Nejvíc mě ranila pětka z dějepisu ze zkoušení, přičemž zrovna bereme Antiku. Já Řecko ráda, a ta pětka mě hodně zdrtila (vzhledem k tomu, že jsem jí i něco řekla - ale prý "neučila ses, za pět"). Něco jsem si pamatovala z hodiny, ale pro naší profesorku to bylo prostě málo. Mohl za to i ten týden na horách, to se přiznám, no.
Druhý kritický fejlůr byl v úterý z písemky z Němčiny, přičemž jsem měla téměř všechno dobře, ale pokazila jsem u slovíček snad všechny členy. Proč, proč ti Němci musí mít u těch podstatných jmen ty proklaté členy... ale druhou polovinu písemky jsem naštěstí zvládla, tak to snad nebude tak hrozný.
Třetí a čtvrtý kritický fejlůr nastal včera, ve středu, kdy jsem napsala písemku z dějepisu pravděpodobně na 2, a já tak potřebovala 1 kvůli tomu pokaženému zkoušení, takže se budu muset nechat po jarňákách (které máme příští týden) vyzkoušet... největší kritický fejlůr byla ale písemka z matiky, kdy jsem pokazila opakování rovnic ze základky, ale naopak zvládla nejnovější učivo, na které jsem zrovna chyběla (někdy svému mozku absolutně nerozumím).
No a dneska byl kritický fejlůr při fyzice, na kterou jsem se učila jak blázen, ale bylo mi to houby platný, ani jeden příklad nemám dobře. Proč, proč, proč. Zřejmě mizí mé štěstí začátečníka a přichází "tvrdé zkoušky". Šprtám se, ale stejně nevidím způsob, jak to zlepšit, když při písemkách prostě zazmatkuju a všechno to z tý hlavy najednou zmizí...
Po prázdninách to napravím. Musím. Jsem v tomhle ohledu hrozně tvrdohlavá. Podle naší profesorky základních společenských věd by se správný melancholik měl po takovýchto událostech jít pověsit do trouby (ano, do trouby), ale já tady snad ještě pár dní vydržím :D.
Někdy mě napadá, že školní výsledky u mě upadají, protože se "rozrůstá" můj sociální život. Ne, že bych zrovna zabíjela čas s jedinci opačného pohlaví, ale stává se pro mě příjemné jít po městě s kamarádkama a bavit se s nima o anime a fantasy, protože to stejně jako já milují (je to pro mě stále ještě nové, slyšet takové ty "inside jokes" z něčích úst... :D). Byl to zázrak, že jsem takové lidi opravdu našla.
Uff, taky teď mám v počítači rozehrané Assassins Creed: Bratrstvo, Mass Effect 1, Skyrim, občasně hraju i Dragon Age: Origins či 2 a plánuju stáhnout Oblivion, a mám ještě od kamaráda slíbenou Assassins Creed 1. Altair je mi prostě sympatičtější než Ezio, začala jsem být zvědavá poprvé při jediné jeho scéně ve dvojce (ano, já z této série hrála první dvojku), a pak si o něm zjišťovala víc, pozorovala gameplaye a pak jsem najednou zjistila, že jsem se prostě do Altaira, Marie i Malika zbláznila a že si to prostě musím zahrát! ANO.
Taky čtu, čím dál víc. Dočetla jsem Alchymistu od Coelha, teď čtu Lirael, pak se tedy chystám na Abhorsenku (Stejně se mi pořád z celé série nejvíc líbí první díl), a pak chci přečíst Vladaře od Machiavelliho. Fascinuje mě jeho pragmatismus.
Akorát teď nic nesleduju. Chystám se na D. Gray-man, Gintamu, Baccano a Madoku, přičemž první dvě anime přesahují stovku dílů a to je... prostě hodně. Navíc mi blbne internet, musím jít do dolních pater našeho baráčku, abych něco pořádně stáhla. Taky už sakra dlouho plánuju shlédnout Doctora Who a Legend of Seeker, grrr...
Prostě poslední dobou jen sleduju Fringe a Big Bang Theory, když se nudím, tak i ten Alcatraz.

Uff. Celkem dlouhé hlášení. Původně jsem chtěla napsat nějaký článek na zamyšlení, ale prostě nepřicházel... námět. Moje hlava je jak vygumovaná, pomalu mě formuje do ovečky, která sleduje proud (školaaa).
A to ani nemluvím o tom, že jsem si zřejmě namohla zápěstí a nemůžu moc psát, a to se modlím, aby to nebyl zánět...
Life sucks.
 


Komentáře

1 Siwa Siwa | Web | 16. února 2012 v 20:40 | Reagovat

D-Gray Man je podle mě dobré anime, to jo. Sice jsem ho neviděla celé, jaksi jsem se v tom sledování anime zasekla a mám teď spoustu jiných zábav a povinností, ale hrozně se mi líbilo. Gintama mi taky něco říká, snad prvních pár dílů, ale nijak moc mi to v hlavě neutkvělo. Doufám, že napíšeš názor, uvidím, jestli se k tomu vrátím nebo ne.

Věřím, že po prázdninách, kdy si tvé tělo odpočine a jakoby vnitřně si uvědomí, že to teď začíná znovu, další pololetí, že se to zlepší. Měla jsem něco podobného, sice ne takhle hrozné známky a zkoušení, protože u nás je to s tím trochu jinačí, trochu... lážo-plážo a spíš nás nutí do kreslení a těchhle uměleckých předmětů než třeba matematika apod. Ale po vysvědčení jsem taky ještě byla mimo, stále v té půlce, kdy se člověk na střední rozkoukává. Řekla jsem si, že od druhého pololetí se jakoby vrátím do devítky - budu se snažit. Jenže druhé pololetí jsem vnímala až po prázdninách, kdy si člověk odpočine od toho půlroku a nabere sílu na ten další. A hle! Vykročila jsem správnou nohou, alespoň v předmětu, který mi pokazil vyznamenání. :-) Určitě to po odpočinku bude všechno dobré... nebo spíš výborné. :)

2 Syed Heckle Syed Heckle | Web | 21. února 2012 v 10:41 | Reagovat

Legend of Seeker...? Eeh...(radši mlčí) Ale to s tím zmatkováním u písemek mi čteš myšlenky, dělám to samí. Zrovna dneska jsem totálně pokazil písemku a hledal zbytečně logiku tam kde nebyla ..:(

Jinak ohledně toho sociálního života ti rozumím a konec konců, škola není středobodem života (i tisíce přednášek o školách a o školách co zabíjejí kreativitu to dokazují)

Baccano je super, jen jsem to ještě nedokoukal a s tím pomalým internetem na internátu to je na...podřezání :D

Závidím ti funkční dragon age 2 a dragon age origins, mě opravovali počítač, takže to vůůbec nefunguje :(

Chválím za Coelho, je perfektní, ale média ho v poslední době kvůli zastání se nás uživatelů, kteří nechtějí ACTA, trošku strhávají z kůže. Parchanti

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
PageRank ukazatel