Oliver Bowden - Assassin's Creed: Renesance

20. prosince 2011 v 18:37 | Annieren |  Knihy
"Pomstím se těm, kdo zradili moji rodinu. Jsem Ezio Auditore da Firenze. Jsem asasín…"
Zrazen vládnoucími rodinami Itálie se mladý muž vydává na výpravu za pomstou. Aby vymýtil korupci a vrátil své rodině čest, naučí se řemeslu asasínů.
Cestou Ezio využije moudrosti takových velikánů, jako jsou Leonardo da Vinci a Niccolo Machiavelli, a ví, že přežití mu zajistí jen vlastní dovednosti.
Spojencům pomůže nastolit změnu a prosadit svobodu a spravedlnost. Pro nepřátele se stane hrozbou.
Tak začíná příběh moci, pomsty a spiknutí.

1. Proč jsem si vybral/a právě tuto knihu?
K tomu se váže takový pěkný příběh. To jsem jednoho krásného dne šla do knihovny, že si půjčím jednu konkrétní knížku, jmenovitě Temnou stranu od Toma Beckera. No tak jí hledám, hledám, a samozřejmě jsem jí nemohla najít, protože jsem jí hledala ve špatném oddělení. Ale to najednou narazím na tohle. A jelikož ony hry, podle kterých je to napsáno, znám, spatření téhle knížky mi málem přivodilo infarkt (obrazně řečeno).

2. Definujte knihu až dvěma slovy (přídavným nebo podstatným).
Spravedlivá pomsta

3. Definujte knihu jedním slovem (slovesem nebo citoslovcem).
Hledat

4. S jakou postavou bych se ztotožnil/a, případně kým bych chtěl/a nebo naopak nechtěla být.
Jelikož celá knížka není zrovna na dobré úrovni, bylo těžké ztotožnit se s nějakými postavami - ale o tom později. Z celé knihy je asi nejvíce "procítěný" Ezio, a jak by ne, když to s jeho rodinou dopadlo tak, jak to dopadlo a my jsme to pozorovali s ním - ať už ve hře nebo tady v knížce.
Naproti tomu všechny ostatní postavy byly nedodělané, nedopracované, nic moc. Možná ještě Leonard byl skvělý, ale bohužel nevěřím, že byl až tak MOC hodný, ale aspoň ho napsali jako homosexuála, což je jen tak mimochodem pravda... pak by ještě možná ušla Rosa, ale jinak fakt postavy nic moc.

5. Pokuste se v každém příběhu něco vyšvihnout, ať už je třeba i opravdu velmi špatný, najděte v něm alespoň jedno positivum.
Co se mi na této knížce líbilo? No tak rozhodně to, že to bylo podle oné slavné hry. Boje asasínů a templářů zbožňuju. Pak se mi také ještě líbilo, jak jsme knížkou procestovali všechny možná dávná města, počínaje Florencií, Benátkami až Římem. Musím říct, že jsem se tak dozvěděla i pár PRAVDIVÝCH informací z historie a to nikdy neuškodí.

6. A naopak najděte jedno negativum, ale pouze jedno - ehm, je jich víc -, cílem je uvědomit si co vám na knize vadilo nejvíce, nemusí to být jen chyba v knize (spisovatelce), ale třeba i v chování postav.
Bohužel, na této knížce jich bude... trochu víc. Tak za prvné, kniha je psána přesně tak, jak je to ve hře. ÚPLNĚ STEJNĚ. A tam máme kopu zbytečných questů, jako "stráže vás nechce pustit do města, zachraňte tu topící se dámu, je to šlechtična, pustí vás dovnitř". Fajn, kdyby to nějak ovlivňovalo budoucí děj, ať si to tam píše. Ale ono to nic neovlivňuje! Takovéhle zbytečné vycpávky si prosím nechte na hry. Za druhé, kniha je psána věcně, bez žádných pocitů a emocí. Nedokážete tak soucítit se žádnou postavou, možná tak Eziem, protože jeho minulost je aspoň TROCHU záživná, ale jinak s nikým. Žádná citová pouta. Nedokážete to, když do toho autor nedává žádný cit! Je to psáno stylem "šel a šel, a najednou uběhlo pět let...". Ano, to je další věc, kterou bych vytkla. Dějová linka je ze začátku dobrá, konec je ale opravdu divný. Ve hře to vypadá dobře, ale tady ne. Prostě ne. A jak je to navíc psané "Věcným stylem", je to katastrofa. Hlavní záporák je někdo, koho Ezio náhodně potká a porazí stejně jako ostatní nepřátele, a dřívější zmínky o něm jsou opravdu k ničemu. Navíc se celý příběh odehrává v průběhu 13 let!
Co tím chci říct je, že Assassins Creed je prostě skvělá hra, ale jako kniha nic moc...

45%

 


Komentáře

1 Syed Heckle Syed Heckle | Web | 21. prosince 2011 v 17:01 | Reagovat

Série her AC je prostě dechberoucí ale upřímně, psát o tom samém knížku? ne to už není taková dobrota, nečetl jsem to, protože když jsem to našel a otevřel jednu stránku kde byla přesně popsána scéna z jednoho cinematicu, řekl jsem že fakt ne.

2 Annieren Annieren | Web | 21. prosince 2011 v 19:46 | Reagovat

[1]: Třeba knížky z Dragon Age jsou dobré, ale od tohohle jsem tedy čekala víc... dost mě to zklamalo. Ale stejně si přečtu další díl, nejspíš.

3 Polgara Polgara | Web | 25. prosince 2011 v 22:44 | Reagovat

Taky jsem četla a hodně mi dělalo problém překousnout, že knížka je psána přesně podle hry. Nic nového a ani nijak dobře napsané. Navíc mě to nechytilo tak, jak jsem čekala. Hra je prostě hra. Ale recenze se ti povedla. :-)

4 ~Corelaine-sama ~Corelaine-sama | Web | 26. prosince 2011 v 21:22 | Reagovat

Zajímavý. I když jsem celkem proti tomu, když lidé těží z povedených her a přepisují je do knížek.

Na druhou stranu s opačným postupem problém nemám. :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
PageRank ukazatel