No.6

26. prosince 2011 v 15:01 | Annieren |  Seriály
Příběh se odehrává v utopickém městě "NO.6" roku 2013. Shion byl ve svých dvou letech ohodnocen jako "velice inteligentní", a proto mu bylo i s jeho matkou umožněno žít v luxusní části města "Cronos".
V den jeho dvanáctých narozenin se potkal s chlapcem jménem Nezumi, který utekl z nápravného zařízení. Shion ho u sebe schoval, ale jak se říká, nic nemůže trvat věčně, nebo také "Všechno jednou praskne". Samozřejmě se na to přišlo, a třebaže Nezumi utekl, Shion byl zbaven všech privilegií a musel se přestěhovat do "Lost Town".
Po čtyřech letech Shion ale málem také končí v nápravném zařízení kvůli pár slov mířených proti městu, a zachraňuje ho právě Nezumi. A tak začíná Shion objevovat, co se skrývá za utopií...

Co na tomhle anime pochválit? Rozhodně to, jak je nakreslené. Animace, barvy, oči, to všechno mě uchvátilo, protože tady je vidět kus práce.
Stejně jako u Xam'du, grafická dokonalost.
Opening je takový průměrný, i když rozhodně zajímavě zpracovaný. Ending jsem nedokoukala, ach jo, ty nikdy nebudu moct ohodnotit...
Takže, příběh. Takových příběhů poslední dobou čtu hodně a vidím hodně, takže už mě to pomalu přestává bavit. Tady se samozřejmě jedná o to samé - tzv. utopie, která ničí všechny, kteří proti ní brojí. V tomhle příběhu jde ale především o střetnutí dvou rozdílných, ale přesto v jádru stejných lidí, přičemž jeden z nich chce No.6 zničit a druhý mu chce pomoct. Konec je hodně zajímavý, jelikož uvidíme, jak se názory těchle dvou lidí mění, ať už k horšímu, nebo k lepšímu - prostě co lidi dokáže ovlivnit.
Anime je to rozhodně pěkné, třebaže mě až poslední díly nutily k tomu, abych si hned pustila další. První, druhý i třetí díl nám kladou nové otázky, ukazují nové věci, odhalují tajemství budoucího příběhu. Ale pak už nic. A nic. A nic. A opravdu mě štvali ty dokola opakující se rozhovory Nezumiho a Shiona, kdy se Shion ptal: "Proč tak nenávidíš No.6?", a Nezumi: "To se dozvíš později." - "A kdo vlastně jsi?" - "To se dozvíš později..."
To se dozvíš později, jep. V POSLEDNÍCH DÍLECH!
I konec mě trošku zklamal. Nejdřív to vypadalo, že dojde k smutnému konci, který mě rozplakal, pak ale došlo k Deus ex machina a všechno bylo zase dobrý. Připomnělo mi to tím koncem pohádku Na vlásku, ale to byla kruci pohádka! Zrovna u tohohle by smutný konec neuškodil... prostě, ne všechno vždycky končí dobře, a sem by se to perfektně hodilo.
A co postavy? Nezumi a Shion jsou oba zajímaví, a i když vypadají jako protiklady, uvnitř jsou si hodně podobní... a ano, pokud máte rádi shounen-ai, zřejmě budete při tomto anime skákat radostí. Sice se to v žádném popisku nepíše, ale vzhledem k tomu, že si tam Shion s Nezumim dvakrát dají "pusu na dobrou noc"... no, já to vidím jako přátelství, ony to vidí jako vy-víte-co. Záleží na úhlu pohledu.

Takže shrnutí? Rozhodně se nejedná o nějaké špatné anime, ale ani o takový mistrovský kousek. Jde o střetnutí protikladů, dobra a zla, tmy a světla, ale ve skutečnosti se nám to i snaží ukázat, že tu vlastně protiklady neexistují - že nic nemůže být úplně černé, nebo úplně bílé.

75%

Opening:

 


Komentáře

1 Ebolin Ebolin | Web | 26. prosince 2011 v 15:44 | Reagovat

Neříkám, že by to nebylo pěkné, nebo zajímavé, nebo dobře udělané...
Ale mě tyhle japonské magna, anime, naruto (nebo naturo :-?), pokémon, bakugán a jiné moc neberou...
Ale tys to napsala pěkně - kdybych už neznala tu nudu vyčnívající z tohohle typu seriálů ;-)

Užívej si svátky a neber můj komentář nějak urážlivě ;-) :-)

2 Lokusta Lokusta | Web | 26. prosince 2011 v 16:15 | Reagovat

Na obrázky z tohto anime narážam veľmi často a zdajú sa mi vskutku veľmi vydarené, ale stále neviem, či pozrieť alebo nie. Doteraz som skôr bola za, ale ako si napísala, že to malo pomaly rozbiehajúci sa dej... neviem, neviem. Uvidím. Máš tam napísané 75%, tak by to nakoniec nemuselo byť tak hrozné.

3 Sušenka Sušenka | E-mail | Web | 26. prosince 2011 v 16:46 | Reagovat

Na tohle se dívá a má to rád jeden můj kamarád .... ael já to doslova nesnáším ... (můj názor) :)

šťastný nový rok ... :)

4 miss. bloody Scars miss. bloody Scars | Web | 26. prosince 2011 v 18:42 | Reagovat

Ten jejich vztah je hrozně atypická věc. Už si ani nepamatuju co jsem vlastně napsala do své recenze a je i možné, že si teď budu protiřečit, ale je pravda, že není vůbec lehký to zaškatulkovat. Hodně lidí co tvrdí, že je to shounen-ai možná ani tak nevychází z anime jako spíš z novely, ve které se ten poslední polibek popisuje jako velice vášnivý atd atd. Jenže tohle je anime, a vznikla z toho jen pusa "tak aby se neřeklo", což je asi pro tebe lepší, když vím, že na takovéhle věci nejsi :D Co se týče konce, myslím že to dost ubralo na hodnocení, a i přestože jsem nechtěla aby Shion umřel, bylo by to lepší na efekt :D Souhlasím, že to znovuobživnutí bylo i na mě moc :D

5 Annieren Annieren | Web | 26. prosince 2011 v 20:54 | Reagovat

[1]: Nudu z tohohle typu seriálu? No, jestli jsi viděla jen ty zmiňované, tak tě chápu, ale mezi anime se dají najít i opravdu dobré kousky.

[2]: Ono to není hrozné, je to vlastně docela dobré, jen se tam vyskytují stále se dokola opakující monology, dialogy, a konec je trošku divný...

[3]: Tím myslíš, že se dívá na No.6 nebo na anime?

[4]: Hm, já mangu ani novelu nečetla, pouze anime... tak tedy, pokud se jednalo o vášnivý polibek, zřejmě to bylo trochu shounen-ai, ale tady bych to brala opravdu spíš jako přátelství...
A jo, máš pravdu, popravdě jsem ráda, že to nepřešlo v něco... "víc"... :D
Jop, konec byl... divnej.

6 ~Corelaine-sama ~Corelaine-sama | Web | 26. prosince 2011 v 21:19 | Reagovat

Tak já bych tomuhle anime dala tak 85%, možná víc. Jenže taky jsem to ještě nedokoukala až do konce.
Líbí se mi na tom ten nápad s utopií, moc takových zápletek neznám. A ten začátek, když byli děti, mi přišel sladký.

Co se týče shounen-ai, mám to úplně naopak. Rozčiluje mě to, ale právě proto, že mezi nima nic víc není, jenom blbá pusa. A přitom by to mohlo být tak zvrhlé a kreativní lovestory se vším všudy. :-D

A btw, ta kresba je vážně povedená, byla to jedna z prvních věcí, která mě na tom zaujala.

Musím to konečně dokoukat. :3

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
PageRank ukazatel