Catherine Fisherová - Sapphique

12. listopadu 2011 v 9:59 | Annieren |  Knihy
Finnovi se podařilo uprchnout z temného vězení jménem Inkarceron, ale musel tam zanechat své nejbližší přátele, přísežného bratra Keira a dívku Attiu. Jeho nárok na trůn Říše se zdá nezpochybnitelný - až do chvíle, kdy vystoupí neznámý Uchazeč, který jako by mu z oka vypadl, a za dědice se prohlásí sám. Finn si stále pamatuje jen život ve vězení, mučí ho sny a nejistota. Kým vlastně je?
Claudia a její učitel Jared tuší, že osvobození Finna bylo jen prvním krokem na dlouhé cestě plné intrik a nebezpečí. Královna Sia se o svou moc nehodlá dělit a k tomu, aby se Finna a Claudie zbavila, použije jakýchkoli prostředků. Ze všeho nejvíc touží navždy zničit spojení mezi královstvím a vězením, ale netuší, že Inkarceron, myslící stvoření, má svůj vlastní plán na konečný Únik. Jakou roli ve všem sehraje tajemný Sapphique a jeho dračí rukavice?
(anotace na přebalu knihy)

1. Proč jsem si vybral/a právě tuto knihu?
Poslední dobou čtu čtu jenom samá pokračování...

2. Definujte knihu až dvěma slovy (přídavným nebo podstatným).
Vnitřní válka

3. Definujte knihu jedním slovem (slovesem nebo citoslovcem).
Odkrýt

4. S jakou postavou bych se ztotožnil/a, případně kým bych chtěl/a nebo naopak nechtěla být.
Tak, mé sympatie ke Správcovi zde trošku klesly, protože v celé knize se řeší jedna věc - a to je Sapphique. Ten, co unikl, aspoň tak jsem to pochopila. Doteď si nejsem jistá, jestli jsem to správně pochopila, protože v knížce je to všechno neuvěřitelně složité.
Tak či tak, zpracování postav se mi v druhém dílu líbilo více než v prvním. V téhle knize se v okruhu hlavních postav nenachází jediná skutečně dobromyslná postava - možná tak Jared, jak se ukáže na konci, jinak ale Catherine Fisherová důkladně nechává vyplavat na povrch nešvary všech postav. Finnovo řečnické umění, kdy umí každého přesvědčit přesně o tom, o čem chce, Claudiina povaha přeci jenom trochu zděděná po otci, Keirovo sobectví... hm, Attia byla možná taky jedna z mála hodných postav. Sice taky provedla pár "neřestí", ale v její povaze nebyla ukázána žádná větší skulinka.
A tak se bojím, že musím říct, že nevím, s kým bych se tady ztotožnila. Tentokrát by to možná bylo trochu od každé z hlavních postav...

5. Pokuste se v každém příběhu něco vyšvihnout, ať už je třeba i opravdu velmi špatný, najděte v něm alespoň jedno positivum.
Jak už jsem psala, opravdu se mi líbilo, jak si autorka pohrávala s povahami postav a ukazovala nám jejich stinné stránky. Také se to dobře četlo, rychle to ubíhalo a nemohla jsem se od knížky odtrhnout. No, přečetla jsem jí za dva dny, protože jsme měli v pátek ve škole dva suply za sebou a já tím pádem neměla co dělat... :)

6. A naopak najděte jedno negativum, ale pouze jedno, cílem je uvědomit si co vám na knize vadilo nejvíce, nemusí to být jen chyba v knize (spisovatelce), ale třeba i v chování postav.
Nebrala bych to úplně jako negativum, ale musím říct, že celá ta postava Sapphiqua pro mě zůstává jednou velkou záhadou. A celkově i ten konec byl takový... zvláštní. Hodně zvláštní. Jsem z toho taková rozčarovaná, a nevím, co si o tom mám myslet - ale ne, že by to bylo nějak odfláknuté nebo tak, to rozhodně ne, jen je to prostě celé takové... složité, pozoruhodné, bizarní. Pokud jste to četli, možná víte, o čem mluvím.
Ale jak říkala moje kamarádka, která to taky četla - nejlepší byl stejně první díl ;).
 


Komentáře

1 myanmar myanmar | Web | 12. listopadu 2011 v 10:42 | Reagovat

To vypadá moc pěkně :) Já upřímně nesnáším takové ty "postavy se svatozáří". Podle mě je v každém člověku alespoň špetka něčeho špatného a tak mi takoví hrdinové přijdou přinejmenším nerealističtí :)

2 Syed Heckle Syed Heckle | 12. listopadu 2011 v 11:47 | Reagovat

Už se těším až si to přečtu :)

3 Neliss Neliss | E-mail | Web | 14. listopadu 2011 v 15:22 | Reagovat

Ono to už vyšlo?:D Zaujímavý názor:), ja sa do tejto knihy po Inkarcerone púšťať nebudem. Z prvého dielu som totiž bola rozčarovaná, zmätená a neveľmi nadšená, takže nevidím dôvod.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
PageRank ukazatel