Dragon Age 2: Mark of the Assassin

16. října 2011 v 10:44 | Annieren |  Počítačové hry
Víte, o Dragon Age: Origins se říká, že to byla úžasná hra, ale datadisky stály za prd. No, jak asi tušíte, o dvojce se říká pravý opak. Hra samotná mnohé zklamala - mě osobně se líbila, ale budiž, názor jako názor - ale datadisky, datadisky se zatím líbily každému. Od Legacy jsem moc nečekala, a jak příjemně mě překvapilo! A co Mark of the Assassin, ptáte se?
Přečtěte si celý článek a dozvíte se můj úžasný neobjektivní názor (dokážu být objektivní, když chci - vážně!) ^^.Nejdříve trošku o samotném datadisku, protože to mi u recenze na Legacy chybělo a stejně, takhle to bude lepší! Jinak, tenhle banner je vzatý přímo z Launcheru hry, na internetu jsem ho zatím nikde neviděla ;).
Hawke se v tomtu datadisku rozhodne pomoci záhadné elfce jménem Tallis, která byla nadabovaná Felicii Day, ukrást vzácný šperk jménem Heart of the Many. Felicia tuto postavu sama stvořila i pro svůj webový seriál Redemption, odehrávající se ve Dragon Age světě. Teď ale máme možnost si za Tallis přímo zahrát, přičemž nás hodně překvapí její pravá totožnost (mě to teda hodně překvapilo) a potěší její jedinečný bojový styl - tedy nová specializace. A víte, co je na téhle hře skvělé? Orlais! Opravdové Orlais! :D

Tak, opět ukázka mé party, kterou jsem si rozhodla na datadisk vzít. Tak, samozřejmě Tallis. Ale že vypadá úplně jako Felicia Day? Až mě to překvapilo, ta podoba! Pak jsem vzala Aveline, jako tanka - normálně bych brala Carvera, bratříčka Šedého strážce, ale v začátečním výběru to nešlo a pokud to šlo v tom druhém výběru party, už jsem nějak nereagovala. A Aveline stejně pochází z Orlais a tam se datadisk odehrával, takže o hlášky nebylo nouze. No, a pak samozřejmě Anders. Normálně bych asi vzala Varrica, ale já tak chtěla vidět, jestli pro ten datadisk vymysleli něco speciálně "pro romanci", protože u Legacy to tak bylo :D. Žel, tady ne, ale co už nadělám.

Tak, tady jenom ukázka Tallisiny specializace. Bylo hodně otázek, jestli se tahle specializace umožní i Hawkovi, a tady máme odpověď. Překlad poslední věty: Ale upřímně, kdo by se mohl naučit takovémuhle talentu?
NIKDO! Takže specializace zůstává tajemstvím Tallis.

Tak, tady už je záběr ze hry. Nechci moc prozrazovat děj, takže jenom řeknu, že tady jsme zrovna "na lovu" >D. Jak vidíte, krajina je opět opravdu moc pěkná, stejně jako v Legacy. Tahle část je opravdu zábavná, prozradím, že můžete vidět Hawka hrabat se... ehm... ve výkalech :D.

Tady už je další a ještě zábavnější část hry, oslava na dvoře. Orlais je tak úžasné! Bože, doufám, že se tam ještě někdy vrátíme :). Tak či tak, mrzí mě, že se Bioware opět vykašlalo na to, že se dá hrát i za něžné pohlaví a dalo mu stejné pózy a věci, jako tomu mužskému. Takže moje Hawke nosí nějaký příšerný oblek a když si sedne, hrozně roztáhne nohy. No hrůza! Ale na Mass Effect a držení Kaidana přes rameno to stejně nemá :D!

Tady je ale zase naopak vidět, jak si tvůrci s tímto datadiskem vyhráli. No nevypadá tenhle Orleasinec úžasně? Ty vousy, to oblečení... prostě úžasná designerská práce. Celkově na mě tenhle datadisk působil jako film - vývojáři si vyhráli s grafikou, to ano, ale ty pohyby a pózy v cutscénách tentokrát dotáhli do dokonalé dokonalosti.

I tady můžete vidět, jak si vývojáři s grafikou vyhráli. Ta místa byla prostě ÚŽASNÁ! Já to nedokážu jinak vyjádřit. Navíc jsme se zde setkali s bannem Teaganem a dokonce i s Lelianou! Prostě bezva ^^.

Ve hře se nachází i část, kdy se plížíme. Není to sice úplně ideálně udělané, ale není to zase tak hrozné. Samozřejmě, tyhle plížečky jsou hrozně udělané všude, třeba i v takovém Zaklínači dvojce.

Pravda o Tallis byla nanejvýš překvapivá. Když jsem se to dozvěděla, byla jsem upřímně udivená a nechápala jsem, jak mohla poprosit o pomoc zrovna mojí Hawkyni, když udělala to, co udělala... je to trochu nelogické, no, ale asi to Tallis zase tak nevadí :D. Vím, že z téhle řeči nic nechápete, ale to je dobře.
Tak či tak, tady jsou Hawke s Tallis chyceny, lapeny, dopadeny, jak chcete.

Stejně pořád říkám, že nejvíc cool je hrát za mága, protože máte ty nejcoolovitější pohyby :D. No, i když, rogue to taky nemá tak hrozné. Ale mág je prostě moje zlatka, no.
Tahle část je taky úžasná. Útěk z vězení. Nakonec Hawke a Tallis utekly sami, protože Aveline a Anders se prostě nebyli schopní dohodnout :DD. Já z toho byla na mrtvici... :D.

Jak vidíte, i tady si vývojáři vyhráli. Tenhle quanarijec vypadá přímo skvostně. Proč tam je, to ale opět neprozradím. Jenom řeknu, že ačkoli Tallis poprosila, aby jí Hawke pomohla s krádeží šperku, nakonec se z toho vyvrbilo úplně něco jiného...

A tady už jsme po finálním souboji a Tallis opouští partu. Nadobro. Konec hry. Mrzí mě, že není společník pro celou hru, ale co naplat. I tak, byla to skvělá postava, dobře napsaná a... prostě skvělá postava.


Závěrečné shrnutí? Datadisk to byl opravdu skvělý, úžasný a vynikající. Sice svým dějem trochu připomínal Kasumi z Mass Effect 2, ale co, no. V datadisku se nachází ještě jeden odkaz na Mass Effect 2, a to konkrétně na Jacobovu slavnou hlášku "but the priiize"... prostě... tak.
Tallis byla vynikající postava a bylo příjemné si za ní zahrát, vyzkoušet její specializaci.
Prostředí byla také opravdu vynikající. I návrhy postav, prostě všechno. A jak jsem už někde psala, cutscény byly dokonalé až tak, že vypadaly neuvěřitelně filmově. Pokud takhle udělají i Dragon Age III... tak už se nehorážně těším!
Rozhodně jdou dobrou cestou.

Pokud už Legacy bylo dobré, Mark of the Assassin je tisíckrát lepší. Opravdu nedokážu shrnout mé nadšení z tohoto datadisku n_n. Plížení, Leliana a bann Teagan, hlášky postav, designy míst i postav... prostě všechno to bylo úžasné. Příběh byl možná takový jednoduchý, ale to snad už ani nemůže pokazit ten úžasný dojem, nebo ano?

Prostě chci mít přesně takhle i Dragon Age III. Dobrá práce, Bioware ^^.

 


Komentáře

1 skitty2 skitty2 | Web | 16. října 2011 v 11:43 | Reagovat

já jsem celým DA2 dost zhnusena a to na takovou úroveň, že mě ani netáhly datadisky. nuž, možná o dost přicházím, ale radši si počkám na nějaký lepší tituly jako Skyrim, nebo (Snad) připravovaný DA3 :) Za recenzi díky, byla to taková hezká nostalgie a vrácení se k vzpomínkám na tuhle hru

2 Madrak Madrak | Web | 16. října 2011 v 11:58 | Reagovat

Hrál jsem DA 1 což byla celkem dobrá hra. DA2 jsem chtěl, ale nejdřív jsem si koupil zaklínače dvojku, přece jen Zaklínač má lepší příběh.

3 Adelaine Pierce Adelaine Pierce | Web | 16. října 2011 v 12:15 | Reagovat

Já už takovéhle hry skoro nehraju, protože poslední dobou jsem úplně neskutečně vysazená na špičkovou grafiku. :D Ale jinak to vypadá celkem dobře, heem.

4 Turmë Turmë | Web | 16. října 2011 v 12:35 | Reagovat

Zrovna jsem začala sledovat ten webseriál. Felicia je úžasná, její tvorbu mám hrozně ráda a konkrétně tady to vypadá i na slušný rozpočet, takže jsou tu pěkné masky, kostýmy, kulisy i nějaké ty efekty… a prostředí stejné jako v The Legend of Neil:).

5 Annieren Annieren | Web | 16. října 2011 v 12:47 | Reagovat

[1]: Skyrim! Na ten se taky těším ^^. Ale pokud budeš mít čas, klidně si zkus i ty datadisky k DA2, jsou vážně dobré.

[2]: To souhlasím.

[3]: Mě je šumák, jakou to má grafiku, hlavně když je to dobrý příběh... ono taky když někdo má úplně děsnou grafickou kartu, že :D.

[4]: Taky jsem už viděla první díl, a i když je to celé takové klišovité, je to docela pěkné. Ti, kteří do toho musí rejpat... bože, ať si to zkusí natočit sami, no.

6 Chodiaca kreativita Chodiaca kreativita | Web | 16. října 2011 v 22:15 | Reagovat

To všetko tá závyslosť, že...? :D Ale nie, možno to vyzerá dobre, neviem, nepoznám to :)

7 Annieren Annieren | Web | 17. října 2011 v 16:15 | Reagovat

[6]: Jep, závislost je zlá věc :D. A ne a ne se jí zbavit :D.

8 Syed Heckle Syed Heckle | Web | 25. října 2011 v 9:35 | Reagovat

Ta objektivnost mi trošičku chybí :D ale věřím, že jsi z toho byla nadšená tak proč ne. Já Feliciu Day osobně fakt nemusím a jenom mě naštvalo, že si nacpala postavu do Dragon age (hrozné jak mi jsou schopné některé věci zkazit veškeré nadšení) Já zůstávám věrný Dragon Age Origins a u dvojky to znuděně s usínáním projíždím, ani si nic nečtu :D
Orlais je vážně nádherné, už se těším na trojku, třeba tam Orlais konečně bude :D

Ohledně Mass Effectu, doted mě štve že nemůžu nikde najít jedničku :D:D (Steve Shepard má prozatím smůlu :D) Odpočítávám dny do třetího dílu a překvapilo mě, jak moc mě tohle sci-fi chytlo (jen kdybych první část tolik neposral :D)

Pokud bys náhodou nevěděla na jaké hry se do budoucna taky ještě soustředit, doporučuji bioshock infinite...jeho design je naprosto úžasný :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
PageRank ukazatel