George R. R. Martin - Hra o trůny (kniha druhá)

29. srpna 2011 v 11:18 | Annie-chan |  Knihy
Druhá část prvního dílu heroické fantasy, která se odehrává mezi statečnými rytíři , mocnými čaroději, draky, zlovlky, čarostromy… Hlavním hrdinou knihy je rodina lorda Starka, vládce na Severu, kterého jeho přítel a král Robert pověří hodností pobočníka trůnu. Stark se po příchodu na jih dostane do sítí intrik a zrady. Aby toho nebylo málo, dospěl na jihu poslední syn šíleného Dračího krále, kterého zabil Robert, a snuje pomstu. Na severu se houfují vojska nemrtvých, která čekají jen na to, až odejde léto a přijde zima. (anotace)

1. Proč jsem si vybral/a právě tuto knihu?
Proč asi, třeba protože jsem přečetla první část této knihy?
Taky jsem tohle četla už asi před měsícem. Jen jsem byla líná to sem přidat, chjo...

2. Definujte knihu až dvěma slovy (přídavným nebo podstatným).
Nebezpečné intriky

3. Definujte knihu jedním slovem (slovesem nebo citoslovcem).
Zradit

4. S jakou postavou bych se ztotožnil/a, případně kým bych chtěl/a nebo naopak nechtěla být.
Tak tady to platí z první části knihy - Arya. Pak Jon, Tyrion... a v této části knihy ohromně boduje Daenerys. To platí i pro ty, co viděli seriál - závěrečná scéna celé této knihy je prostě... epicky epická.
5. Pokuste se v každém příběhu něco vyšvihnout, ať už je třeba i opravdu velmi špatný, najděte v něm alespoň jedno positivum.
Zase to, že to bylo realistické. Když nepočítám draky. Ale teď myslím "realistické" jako chování. Malíčkova zrada. Smrt jedné z hlavních postav, což zřejmě nikdo neočekával (ani já ne - bohové, na tuhle podpásovku od Martina nezapomenu!).
Něco, co celou tuhle knihu udělalo fantastickou.
Och, samozřejmě, Daenerys. A JEJÍ EPICKÁ ZÁVĚREČNÁ SCÉNA!

6. A naopak najděte jedno negativum, ale pouze jedno, cílem je uvědomit si co vám na knize vadilo nejvíce, nemusí to být jen chyba v knize (spisovatelce), ale třeba i v chování postav.
Negativum?... já ani nevím.
Linie Catelyn Stark mě po nějaké době začala unavovat. Ta Branova trochu taky, i když tam byl Hodor. Chtěla jsem víc Aryi. Toho se mi později dostalo.
Taky se musím přiznat, že jsem ze začátku nesnášela Sansu - no, tedy, komu by ta její posedlost Joffejíčkem nevadila. Naštěstí pak ale HODNĚ změnila názor, a tím i já ten svůj na ní.
 


Komentáře

1 S. S. | Web | 29. srpna 2011 v 12:13 | Reagovat

taky se na tuhle knížku chystám:)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
PageRank ukazatel