Scott Westerfeld - Krásní

6. července 2011 v 17:40 | Annie-chan |  Knihy
Co se stane, když dokonalost nestačí? Tally je konečně krásná. Vypadá bezchybně a má všechno, po čem vždy toužila. Ale pod tou vší zábavou - nekonečnými večírky, módními výstřelky, technologickým přepychem a naprostou svobodou, hlodá pocit, že něco velmi důležitého není v pořádku. Když jeden z ošklivých navštíví maškarní večírek krásných, jsou téměř všechny vybledlé vzpomínky zpátky. Tally a její nový přítel Zane musí čelit namáhavé, nebezpečné a fyzicky náročné výzvě. Když najdou dopis z minulosti napsaný ještě před operací, ke kterému jsou přiloženy dvě pilulky představující lék na poškození mozku, mají jen zlomek času se rozhodnout. Tally si musí vybrat - bojovat sama se sebou a tím, co ví, nebo o svůj život, protože úřady nedovolí, aby kdokoliv se znalostí této informace přežil… (anotace)

1. Proč jsem si vybral/a právě tuto knihu?
Tak, tuhle jsem si naprosto logicky vybrala, protože mě zaujal první díl a musela jsem holt dohlodat i pokračování.

2. Definujte knihu až dvěma slovy (přídavným nebo podstatným).
Bortící se utopie

3. Definujte knihu jedním slovem (slovesem nebo citoslovcem).
Utéct

4. S jakou postavou bych se ztotožnil/a, případně kým bych chtěl/a nebo naopak nechtěla být.
Tak. V předchozím díle to byla Shay, že? Aspoň ze začátku. Musím ale konstatovat, že tady se to změnilo. Ne, Tally pořád není úplně taková, abych s ní plně sympatizovala, ale Shay už prostě není tou Shay, kterou byla na začátku. To mi bylo popravdě trošku líto, ale chápu, že se takhle změnit musela... více méně. Ale co hůř, ten nový Zane mi moc sympatický nebyl - teda, nevadil mi, ale stejně - a omezení Davida mě taky hodně rozmrzelo.

5. Pokuste se v každém příběhu něco vyšvihnout, ať už je třeba i opravdu velmi špatný, najděte v něm alespoň jedno positivum.
Jelikož jde o pokračování Krásných, kde mě zaujala hlavně ta myšlenka, asi bych se musela opakovat. Ano, zase ta myšlenka. Co je ale tady nového? Hlavně tedy objevení "rezervace" a to, že jsme měli možnost vidět krásné... zevnitř. Díky Tally.

6. A naopak najděte jedno negativum, ale pouze jedno, cílem je uvědomit si co vám na knize vadilo nejvíce, nemusí to být jen chyba v knize (spisovatelce), ale třeba i v chování postav.
První díl se mi líbil hodně, ale ten druhý mě trošku... zklamal? Nevím, nějak jsem toho očekávala víc, ale vzhledem k tomu, že budou ještě další dva díly... no, popravdě, kdyby byli jenom ty první dva, možná by to bylo lepší. Nevím. Knížka mi zase ubíhala rychle, ale teď, když se nad tím zpětně zamyslím... v některých pasážích mě už prostě nebavila. V celé knize vlastně šlo jenom o jednu podstatnou věc, tedy, přijde mi, že se do toho dílu mohlo vejít víc věcí. Ale uvidíme, jaké bude to pokračování, no...
 


Komentáře

1 S. S. | Web | 6. července 2011 v 20:06 | Reagovat

to nemusí bejt špatný:D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
PageRank ukazatel