TRON: Legacy

13. června 2011 v 21:50 | Annie-chan |  Filmy
TRON: LEGACY je 3D high-tech dobrodružství zasazené do digitálního světa, který je úplně odlišný od čehokoli, co jste již na velkém plátně viděli. Sama Flynna, 27letého rebela, pronásleduje záhadné zmizení jeho otce Kevina Flynna, muže, který byl kdysi známý jako největší světový tvůrce videoher. Když Sam objeví záhadný signál poslaný ze staré Flynnovy arkády - signál, který mohl být jenom od jeho otce - zjišťuje, že se ocitl v digitálním světě, kde byl Kevin uvězněn po 20 let. S pomocí nebojácné válečnice jménem Quorra, se otec a syn vydávají na cestu, která jim může přinést život nebo smrt, cestují po vizuálně fantastickém cyber vesmíru - vesmíru, který stvořil sám Kevin, a který se stává modernějším s vozidly, zbraněmi a krajinami, které si nikdy před tím nedokázal představit a nelítostným zloduchem, který se nezastaví před ničím, jen aby znemožnil jejich útěk. (csfd.cz)

Tak na začátek, dřív, než budu moct dodat něco jiného - vizuálně je to snad ta nejlepší věc, kterou mé oči kdy mohly spatřit. Je to technicky vymazlené tak, že jsem ze začátku nestačila zírat, a nejspíš jsem i měla otevřenou pusu dokořán. Všechno to svítící něco, disky, motorky... uh-uh, můj zrak to snad nevydrží. Nádhera.
A ani soundtracky nejsou tak zlé. Ne, že by se mi nelíbily, ale stahovat si je nejspíš nebudu, tak úžasně-epicky-famózně-fantastické mi zase nepřišly... jen prostě zněly příjemně. A byla na nich vidět práce.
Hm. A teď zřejmě k tomu dalšímu.
Příběhově je to jedno klišé za druhým, i když od prvního Trona se to přeci jenom trošku liší. Ale najdeme tady klišé otec x syn, finalní oběť a samozřejmě velice vtipný povzbuzující proslov (akorát hlavního záporáka :D). Taky konec mi přišel hodně uspěchaný a doteď nechápu, proč se sakra ten film musel jmenovat zrovna Tron. Našla bych pro to lepší názvy.
Ano, příběh byl ze začátku trošku nečekaný, ale fakt "obyvatelé digitalního světa = programy" se mi přeci jenom moc nelíbil. Ani ten nápad s tou super rasou. A navíc je to děsně předvídatelný, tedy, už od začátku jsem tak nějak tušila, kdo umře.
Ani postavy mi nepřišly zrovna moc vymakané. Jistě, Sam byl takový nevyvedený synek, který se v tom digitalním robosvětě polepšil, a Quorra zase poslední ze své rasy, ale teď upřímně... copak v tomhle není v každém příběhu? A super moudrý otec aka "zachráním-tě-z-každého-problému" už mě fakt taky nebaví. Bohužel jsem se do nich vůbec nevcítila.

Shrnuto a podtrženo - TRON: Legacy není špatný film. Vůbec to není špatný film, popravdě, ze začátku jsem z něj byla přímo uchvácená - pokud mě něco dostalo, rozhodně design filmu. Byla jsem z toho úplně odvařená. Ale příběhem to neboduje.
Ale to pro některé ani takový Avatar, že?
Hodnocení: 60%

 


Komentáře

1 Péťa Péťa | Web | 13. června 2011 v 22:13 | Reagovat

Viděla jsem to. Vcelku zajímavé akorát jsem to nedokoukala nějak na to není čas. Jinak je to rozhodně graficky velmi povedený snímek.

2 ▓▒ Mary Depp Snape ♥ ▒▓ ▓▒ Mary Depp Snape ♥ ▒▓ | Web | 13. června 2011 v 22:13 | Reagovat

vypadá to dobře

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
PageRank ukazatel