Anthony Horowitz - Síla Pětice 1: Krkavčí brána

19. května 2011 v 15:14 | Annie-chan |  Knihy
Tak za prvé, moc se omlouvám, že téměř nic nepřibývá. Ale zase to tu nechci zahlcovat zbytečnými články typu "VČERA BYLA BOUŘKA" nebo "ACH JO, HROZNĚ MĚ BOLÍ HLAWINEŠIŠKA". Ani psaní nejde, vzhledem k tomu, že příští týden je výročí školy, v nejbližší době mi jde notebooček do opravny a navíc jsem (zase) nachcípaná - tedy, spíše doražená pylem a všemožnými alergiemi. Zase jsem teď ale přečetla celkem dost knih a shlédla pár filmů, takže asi budou recenze.Vždycky věděl, že je jiný. Nejdřív byly sny. Pak přišla smrt…
Když se Matt Freeman dostane do potíží s policií, pošlou ho do pěstounské rodiny v Yorkshiru. Zanedlouho získá dojem, že s jeho opatrovnicí není něco v pořádku - stejně jako s celou vesnicí.
Potom se Matt dozví o Starých a začne chápat, v čem je jiný než ostatní. Ale nikdo mu nevěří; nikdo mu nedokáže pomoct.
Neexistují důkazy. Nemá to logiku. Je tu pouze Brána.

1. Proč jsem si vybral/a právě tuto knihu?
Nejdřív jsem nechtěla. Tedy, obálka vypadala pěkně, ale přečetla jsem si anotaci a moc mě to nezaujalo. Pak jsem ale nahlédla dovnitř a bylo to psané celkem pěkně, tak jsem si to nakonec z té knihovny půjčila...

2. Definujte knihu až dvěma slovy (přídavným nebo podstatným).
Děsivé odhalování

3. Definujte knihu jedním slovem (slovesem nebo citoslovcem).
Objevit

4. S jakou postavou bych se ztotožnil/a, případně kým bych chtěl/a nebo naopak nechtěla být.
Tak. Tady je ten problém, že zřejmě s žádnou.
Hlavní hrdina, Matt, mi byl vyloženě nesympatický. Nevím, čím to bylo, protože s hlavními hrdiny vycházím většinou v pohodě, ale tentokrát to bylo... jinak. Matta prostě nemám ráda. No, a všechny postavy, které si začínaly aspoň trochu získávat mé sympatie, umřely. Hurá!

5. Pokuste se v každém příběhu něco vyšvihnout, ať už je třeba i opravdu velmi špatný, najděte v něm alespoň jedno positivum.
Ehe... dobře (fakt nechápu, všichni to chválí a pro mě je těžké najít byť jedno positivum). Je fakt, že knihu jsem četla jedním dechem a nechtěla se od ní odtrhnout. Bylo to napínavé, strhující a mnohdy i strašidelné. I když Matta nemám ráda, Richard mi to ke konci začal vynahrazovat a tak mě odhalení Krkavčí brány aspoň trošku překvapilo tak, jak mělo.

6. A naopak najděte jedno negativum, ale pouze jedno, cílem je uvědomit si co vám na knize vadilo nejvíce, nemusí to být jen chyba v knize (spisovatelce), ale třeba i v chování postav.
Jen jedno? Hm... tak jak už jsem psala, postavy. Matt vždycky přežije a všechny moje oblíbené postavy (například onen komisař) zemřely. A závěr, který měl být zřejmě ohromující a dechberoucí, u mě vyvolal jenom takové krátké "eh?". Na obalu knihy se sice píše, že je to fascinující spojení vědy a magie, či co, ale pro mě to teda tak fascinující nebylo. Nějaké fantasy si přeci jenom radši přečtu v zemi plné elfíků, trpaslíků a jednorožců (ti jednorožci tam být nemusí :D).
Chápu, že většině se ta kniha líbila, ale mě popravdě moc nezaujala - Nexus je super mocná organizace jako v každé jiné takovéto fantasy a "pětice, která má za úkol zachránit svět"... no, to snad ani nemusím nic říkat. Ale přeci jenom, to, že jsem přečetla všechny další knihy série znamená, že mě to aspoň trochu bavilo :D.

 


Komentáře

1 KadetJaina KadetJaina | Web | 19. května 2011 v 15:57 | Reagovat

Ze síly pětice jsem přečetla myslím jen dvě nebo tři knížky a pak už jsem se k dalším nedostala. Měla bych si je splašit, protože se mi líbili. Hezky od začátku zas, ať si připomenu. Je to takovej oddech, nic světobornýho, ale člověk to přečte rychle a nějak se zabaví.

2 Kniha Kniha | E-mail | 22. května 2011 v 17:29 | Reagovat

Recenze knihy - rukopisu
Dobrý den, za několik málo měsíců mi vyjde kniha v jednom z českých nakladatelství. Ráda bych oslovila mladé čtenáře (kniha je určena dětem a mládeži) zajímající se o fantasy žánr. Pokud máte zájem ohodnotit text, abych jej mohla případně vylepšit, napište, prosím, na barcech@gmail.com a já Vám pošlu některou kapitolu (pochopte, nemohu poslat celou knihu) a vy mi napíšete Váš názor. Budete-li chtít, dostanete knihu (v příštím roce) za sníženou cenu, jako poděkování za recenzi kapitol.

Zájemcům děkuji :-)

3 listery listery | Web | 8. srpna 2011 v 16:22 | Reagovat

:D Jaky bys mi mluvila z duše - knížka se mi v podstatě ani moc nelíbila, ale přečetla jsem ji takřka jedním dechem. Sama nechápu čím to je :D Ale další díly jsem si už nepůjčovala :)

4 jajafilm jajafilm | 16. října 2011 v 9:46 | Reagovat

Lidi zlatí Anthony Horowitz píše dokonale, velmi napínavě a stylem, který se čte velmi snadno. Jediným problémem je, že jste od něj vzali do ruky špatnou sérii. Tento autor je spíše autorem špionážních románů a tato série byla jeho experimentem.
Takže pokud se vám líbil obsah, ale sytil tohoto autora tak doporučuji od něho sérii Alex Rider knížky: Stormbreaker, Akademie Point Blanc, Ostrov kostlivců, Orlí uder, Škorpion...
Těmito knížkami si mě tento autor jak čtenářku naprosto získal a ráda si i teď ve svých devatenácti od něj ráda. :-D

5 Tom Tom | 5. května 2012 v 11:57 | Reagovat

Nevíte kdy vyjde pátý díl síly pětice? :-?

6 Veronika Veronika | 18. května 2012 v 23:21 | Reagovat

[5]: v říjnu tohoto roku, ale zatím jen v angličtině :) těším se

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
PageRank ukazatel