Otrávena

10. března 2011 v 13:22 | Annie-chan |  Scrapbook

Jakmile jsem otevřela nový článek, uslyšela jsem venku podivné skřípání, takový ten zvuk brzd. Když jsem zvědavě vykoukla z okna, vidím už jen tři děti, shluknuté k sobě, jak se pomalu otáčí a jdou dál - po chodníku. Kdo ví, co se mohlo stát. Třeba to jedno přecházelo a nevšimlo si přijíždějícího auta... řidič ale naštěstí zabrzdil a zřejmě s pusou plnou nadávek odjel. Taky se ale mohlo něco stát a už bychom tu měli jiný vývoj událostí, jinou alternativní realitu.
Ale to jenom jako vsuvka.

Dneska ve škole to bylo celkem pohodový. A poslední dvě hodiny byly super, jelikož jsme měli přednášku o elektřině. Hlavně tedy o jaderné. Pouštěli nám různý "filmíky", jak to říkala ta ženská, ukázali nám "Detektor" na radioaktivitu a řekli spoustu zajímavých informací. Samozřejmě moji spolužáci opět prokázali svou debilitu, ale naštěstí ne tak hodně, jak jsem si myslela. Když mi ale dva lidi (bez mého vědomí) vytáhli z kapsy kapesníčky a pak mi je z hurácným smíchem vraceli, zatímco přednášející neměli jinou možnost než pokračovat dál, odpověděla jsem jim klidně To je vážně vtipný, vytáhnout někomu kapesníčky z kapsy. Ona to není zase nějak ultra velká událost, ale bylo zajímavé taky konečně na ty jejich debility něco říct. Já jsem totiž většinou raději zticha.
Víte, že jsme všichni radioaktivní? Vážně přínosná informace... ;). Taky jsem si šáhla na uran a po celý zbytek hodiny se třásla strachy, že za chvíli vybouchnu.

Říkali i něco o nějakým TOKAKU - takhle přesně to nebylo, ale hodně podobně - což je taktéž spojené s výrobou jaderné energie. Jakmile řekli, že každý z nás se může stát "jeho" vědcem, ovšem když se naučí japonsky, všichni se hned podívali na mě.
To mám za to, že jsem jim kdysi přednesla japonské číslovky (ano, to jediné, co japonsky umím).

A teď o jedné méně veselé události. Dneska o dějáku jsem jen tak prolistovávala učebnici a narazila na hrůzná čísla mrtvých z koncentračních táborů.
Naběhla mi husí kůže.
Co na tom ale bylo to nejhorší, aspoň pro mne? Totiž, tábory tam byly seřazené podle toho, kolik lidí v jakém umřelo. U toho posledního bych čekala nějaké ty stovky, možná desítky.
Asi jsem hodně naivní.
Bylo tam napsáno "56 000 mrtvých".
A to se pak podívejte na takový Osvětim, kde jich zemřelo nad milion.

Jo, mám pro Českou republiku jakési vlastenecké cítění. Jakmile slyším o Mnichovu, vře ve mě krev. Jakmile slyším o Rusku, skřípou mi zuby. A jakmile slyším o nacistech, hrůzou mi vstávají vlasy. Ale to už asi každému.
Opravdu nemám ráda lidi, kteří se chovají jako naše přeslavná Lady Vanilka, protože si klidně říkají, "že Česko nesnáší a že se chtějí přestěhovat do Londýna a kdesi cosi". Už jsme se jednou narodili tady a to něco znamená. Máme na to, že jsme Češi, být hrdí, a ne se chovat jako naprostí kreténi a... a.

P. S. Pravděpodobně dneska konečně přibyde nová kapitola Temnochodců. A taky předsevzetí, stejně jako u Avatara. Všimli jste si, že titulky přibývají každou neděli kolem osmi, ne? Páč je tu napsaný? Tak to bude i s psaním, odteď :).

P. S. S. Všimli jste si té propagace Krásných.cz na titulce? Taky máte zase ten pocit, že ke slávě stačí pouze úplná vypatlanost?

P. S. S. S. Příští týden máme konečně jarňáky, jako poslední kraj. A my jedeme do Londýna! SUPEER!
I když po tom atentátu na moskevské letiště z toho pomalu začínám mít hrůzu. Ano, letíme letadlem.
 


Komentáře

1 Anchadel Anchadel | Web | 10. března 2011 v 13:46 | Reagovat

Ahoj chtěl bych tě pozvat  do mojí foto soutěže protože se mi zdá že zrovna ty by jsi mohl vyhrát mrkni  na:
http://anchadel.blogspot.com/
pokud znáš více lidí, kteří rádi fotí, zašli jim tento vzkaz.
Předem díky a těším se na tvé tvorby.
Anchadel

2 Annie-chan Annie-chan | Web | 10. března 2011 v 13:52 | Reagovat

[1]: Odkud jsi přišel na to, že fotím? Svoje fotky jsem tu nezveřejnila ani jednou, kdyby teda nějaký byly.

3 girli girli | Web | 10. března 2011 v 14:02 | Reagovat

titulka Krásná.cz na mě vybafla před chvílí a nemyslela jsem si hezký věci.
Jen, když jsi zabrousila na ty koncentrační tábory, četla jsi Annu Frankovou? Z té jsem se dlouho vzpamatovávala...Nebo film Ďáblova čísla, taky krutý...

4 KadetJaina KadetJaina | Web | 10. března 2011 v 17:46 | Reagovat

Užij si v Londýně, je to tam vážně skvělý :) V devátý třídě jsme tam se školou byli a musím říct, že je to nejlepší zážitek mýho života :).
Co se radioaktivity týče, všechno je radioaktivní, dokonce i okolní vzduch. Kdyby tu radioaktivita nebyla, pravděpodobně bychom všichni zemřeli.
A krásná se rozjíždí čím dál víc. Ach jo, ale upřímně, ono ty malý třináctky taky potřebují něco číst. Naše intelignetní články jsou na ně příliš mnoho. Hmpf... :D

5 Taychi Taychi | Web | 10. března 2011 v 22:46 | Reagovat

To mi připomnělo že jsem měla mluvní cvičení na Sadako Sasaki= japonská Anna Franková. Též katastrofa...

6 elcasa elcasa | 11. března 2011 v 20:37 | Reagovat

to já mám prázdniny tento týden :-D a byla sem na běžkách - na Anglii to sice nemá, ale stejně to bylo super
ta propagace krásná.cz mě šokovala (první sem si myslela že mi jde blbě počítač)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
PageRank ukazatel