Cassandra Clareová - Město z kostí

6. února 2011 v 21:15 | Annie-chan |  Knihy
Tak. Konečně jsem se odhodlala dát první recenzi do projektu Books in my thoughts. Knihu už jsem přečetla asi před měsícem, ale vzhledem k tomu, že až teď dočítám další díl, měla by tu být recenze i na ten první. A jinak - brzy sem dám i recenzi na jednu Zeměplochu, chňo chňo chňo >:D.

Jinak, moc se omlouvám za "menší" přestávku v překládání Avatara. Od teď to bude zase aspoň jeden díl týdně ;)


useless-fire.blog.cz
1. Proč jsem si vybral/a právě tuto knihu?
Vždycky jsem měla ráda fantasy, magii, démony a tak dále a tak dále. Sice mě poslední dobou upíři a vlkodlaci pomalu dohánějí k šílenství, tady jsou ale použiti docela dobře. Takže, zpátky k otázce. Knihu jsem si vybrala, protože má zajímavý příběh a rozhodně pikantní rozuzlení. Jak jsem četla někde na deviantArtu - upír/člověk že je zakázaný vztah? Tak to je oproti vztahu v této knížce slabé kafe.

2. Definujte knihu až dvěma slovy (přídavným nebo podstatným).
Skrytá pravda

3. Definujte knihu jedním slovem (slovesem nebo citoslovcem).
Odhalit

4. S jakou postavou bych se ztotožnil/a, případně kým bych chtěl/a nebo naopak nechtěla být.
Pravděpodobně s Clary. Sice se Clary baví kreslením a já psaním - kreslím jako... to ani nechtějte vědět - ale vzhled (až na barvu vlasů a očí) a povahu máme stejnou. Neztotožnila bych se naopak s Isabellou. Stejně jako Clary ji vidím jako ten typ holky, kterou musí každá druhá nenávidět, kvůli její postavě.

5. Pokuste se v každém příběhu něco vyšvihnout, ať už je třeba i opravdu velmi špatný, najděte v něm alespoň jedno positivum.
Rozhodně se mi líbil další nový pohled na démony, čaroděje, upíry, vlkodlaky a samozřejmě na originální lovce stínů. Milovala jsem hlášky a vtipy, které postavy chrlily jedna přes druhou - hlavně Simon a Jace. A co jsem si na knížce zamilovala - je to jedna z mála, která mě nutí číst, číst a absolutně zapomenout na čas. Knížka se může líbit, ale musí taky chytnout a nepustit.

6. A naopak najděte jedno negativum, ale pouze jedno, cílem je uvědomit si co vám na knize vadilo nejvíce, nemusí to být jen chyba v knize (spisovatelce), ale třeba i v chování postav.
Mladá fronta mě naštvala, když vytvořila pro knihu jinou titulku. U Polgary jsem viděla tu originální a absolutně jsem nechápala, proč to museli takhle zpryznit. Na knížce mi asi vadil jenom ten začátek. Ne že bych měla něco proti nočním klubům... tedy, já proti nim vlastně něco mám. Ale jde o to, že začátek mě nepřesvědčil, že kniha o něčem je, a Jace a všichni mi byli ze začátku vyloženě nesympatičtí. Pak se to samozřejmě zvedlo, ale ten začátek se mi vážně moc nezamlouval.

A na závěr originální titulka:

useless-fire.blog.cz
 


Komentáře

1 Polgara Polgara | Web | 25. prosince 2011 v 22:48 | Reagovat

Ta česká u prvního dílu je děsná. Člověk se to bojí v MHD vytáhnout a radši knížku zabalí do hodně tmavého papíru :-D Ale pak už se poučili a nechali originál. Nicméně příběh má tahle série hodně dobrý a chytlavý. :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
PageRank ukazatel