Hranice nemožného

28. ledna 2011 v 14:56 | Annie-chan |  Seriály
Zajímáte se o paranormální jevy, o kineze a paralerní vesmíry, a všechny tyhle věci, o kterých se říká, že neexistují? Tamtadadá, seriál Fringe je tu! Zaregistrovala jsem ho náhodou, když se mamka nudila a dívala se na něj na Nova Cinema. Přidala jsem se k ní a nestačila se divit. Český dabing nebyl zase tak špatný (aspoň to na mě tak v tu chvíli působilo) a ty zápletky byly briliantní. Ze začátku to vždycky vypadá jako nějaká velice nadpřirozená událost, a pak se to všechno vysvětlí - vědecky.

Hlavní hrdinkou je agentka Olivia Dunhamová, ke které jsem teď navázala obrovské sympatie, už kvůli tomu, jak se dokázala prokopat z druhé reality zpátky, ale i kvůli její povaze. Pak tu máme Waltera Bishopa, kterého lze snadno definovat jako šíleného vědce a jeho syna, Petera. Také tam máme Astrid, Charlieho (když u... vydechl naposledy, probrečela jsem skoro celou noc - respektive, než jsem usnula), Broylese a spoustu dalších úžasných postav, přičemž jedna je lepší než druhá. Například taková Nina nebo šéf Massive Dynamic, William Bell.

Hranice nemožného ze začátku působí, že se v každém díle odehrává něco jiného, vždycky jiný případ. Ale není tomu tak. Postupně odhalujeme jednu velkou zápletku, kterou vede druhá realita, a také se dozvídáme zajímavé a zásasové věci o hlavních postavách. Hlavně ta třetí série... to je mňamka. A byl tam znovu Charlie.

První sérii jsem shlédla celou s českým dabingem, a druhou prvních pár dílů, pak se jelo s originálním. Popravdě, hodně mě překvapil skutečný dabing, a já ten český začala zase o pár dílů později odsuzovat. Abych to ujasnila, ze začátku se mi docela líbil. Jenže originál je originál!

To jenom abyste věděli, proč teď nepíšu. Už mi ale zbývají poslední tři díly třetí série, a pak se stanu čekajícím závislákem jako všichni ostatní. Další díl ale vychází za dvanáct hodin, fjůůů!

Kdybyste se chtěli stát spoluzávisláky nebo už jimi jste, díly tady. Nebo náhodně vyhledávejte na ulozto.cz, to zabere vždy.
A jinak! Bezva soundtrack a hlášky...! A bonus - pracuje na tom J. J. Adams, autor Ztracených.
A na závěr jedna z mých oblíbených hlášek.

Walter si prohlíží nevábně vypadající kus toustu.
Walter: "Vypadá to ještě hůř než to příšerné jídlo, co podávali v St. Clare´s" (pozn. psychiatrická léčebna).
Doktorka: "Vy jste pracoval v St. Clare´s?"
Walter: "Ne, ne, ne, kdepak, nejsem lékař. Byl jsem pacient."
 


Anketa

Tvůj oblíbený živel?

Oheň
Voda
Země
Vzduch

Komentáře

1 Neliss "Nellie" Screamers Neliss "Nellie" Screamers | E-mail | Web | 28. ledna 2011 v 20:59 | Reagovat

Znie to zaujímavo, ale nemyslím, že by som stíhala štvrtý seriál.:D Asi to oželiem.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
PageRank ukazatel