Počátek

14. října 2010 v 16:37 | Annie-chan |  Filmy
V téhle rubrice ještě nic není, tak tu konečně něco přibyde.
Mimochodem, ty dva nové příběhy se tu objeví buď na konci října, nebo na začátku listopadu. Chci k tomu mít něco napsané, abych to sem nevložila a pak s tím hned nepřestala, což se mi teď poslední dobou stává často, třeba u Kreslíře, Uvnitř mého nebe...

useless-fire.blog.cz
Dom Cubb je, když se to řekne zpříma, zloděj myšlenek. Vloupá se pomocí svých pomocníků do snů objektu a jakožto extraktor mu ukradne myšlenky z jeho trezoru. Ovšem tato "práce" je nelegální a kvůli tomu byl odtržen od své rodiny, od svých dětí. Teď ovšem přichází úkol, který by mu jeho rodinu mohl vrátit, díky kterému by se mohl vymazat jeho trestní rejstřík. Jde o zasazení myšlenky, o počátek, což se ještě nikomu nepodařilo.

To první, co musím o tomhle filmu říct je, že se mi hrozně zalíbila jeho... myšlenka... a celkově to pojetí. Prostě krást myšlenky, tvořit svět, vloupávat se do snů, to je taková zajímavá práce. Film mě naprosto uchvátil, a těžko říct, jestli hereckými výkony, poletujícím Arthurem nebo skvělými soundtracky od Hanse Zimmera.
Celkově ten nápad o kradení snů je, jak jsem se zmiňovala, zajímavý. Vloupávání se do snů a do jeho hlubších a hlubších vrstev... tse, tse. K této práci je navíc potřeba trošku více lidí, že ano. Celkově charakterů ve filmu není mnoho, ale všechny jsou důležité. A ačkoli nemají téměř žádnou... nebo spíš nevykazují známky povahy, musím říct, že jsou zahrány skvěle. Já si například zamilovala Arthura v podání Josepha-Gordona Levitta. Citové kolapsy nebo něco takového tady opravdu moc není, jde prostě o chladnokrevné "zločince" jako. Akorát na začátku, když se Ellen Page seznamuje se světem snů, je vidět to rozrušení, které znamená seznámení se s tím.
Jak už jsem se tedy zmiňovala, jedna z "chyb" filmu jsou nerozvinuté charaktery. Tedy ne nerozvinuté, ale prostě neodhalené. Skryté. Postavy nám prostě z nějakých důvodů odmítají ukázat své pravé já.
Výhoda tohoto filmu naopak je, že se musí líbit snad každému milovníkovi sci-fi, jako mě. Jak jsem četla v jedné z recenzí: "Ti, co film shlédli, se rozdělí na dva tábory. Jednomu bude vadit, že charaktery nejsou rozvinuté, a druhý to bude obdivovat."
Druhá taková ta věc je trošku ta nerozvinutost snů. To všechno by se dalo rozšířit, zajít trošku dál. Pokud je ve snu možné všechno, co magie, stvoření fantastických bytostí a tak dále a tak dále... fakt, že sny jsou co možná nejrealističtější (i když neuvidíte každý den projíždět vlak ulicí, to je fakt, nebo hotel bez gravitace byl taky zajímavý) také mnoho lidí kritizuje, ale co, pokud zloději snů chtějí, aby jejich objekt světu uveřil, musí být co nejreálnější, nebo ne? Ten objekt vlastně ani nemá poznat, že je to sen, jak se ukázalo hned na začátku (pan Saito zabořil hlavu do koborce a zkonstatoval, že jeho koberec je z jiného materiálu).
Pokud ale film opravdu něco vynikajícně podtrhuje, bude to hudební doprovod od Hanse Zimmera, jak jsem se už zmiňovala, nejlepší a nejdokonalejší soundtrack je podle mě Dream is Collapsing. Přesně vystihuje ten film, řekla bych.

Tak tedy, omluvte mě za tu polopatou recenzi, jen říkám, co vím a co si myslím. Je to asi trošku krátké a trošku víc... nedokonalé, přesto si ale myslím, že všechno důležité jsem řekla.
Hodnocení filmu: 90%
 


Komentáře

1 Dancek Dancek | E-mail | Web | 14. října 2010 v 19:39 | Reagovat

Je to zajímavý film, a mnozí si ho musí pustit znova, ono trvá než člověk pochopí nějakou zápletku, jelikož každý detail nějak zapadá do příběhu.

2 Polgara Polgara | Web | 25. prosince 2011 v 22:51 | Reagovat

Patřím mezi tu část, která film obdivuje. Uznávám, charaktery nic moc, ale herci dokázali nemožné a postavám vdechli jakési kouzla, které donutí diváka prožívat jejich osudy. Nicméně nejchytlavější je na příběhu právě ta myšlenka s možností kradení snů, efekty a hudba.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
PageRank ukazatel