1. Kapitola: Nový začátek

18. září 2010 v 14:15 | Annie-chan |  ||| Čarodějka
useless-fire.blog.cz
useless-fire.blog.cz

"Neboj se. Vsadím se, že Bradavice se ti neuvěřitelně zalíbí," pobídl mě pan Potter a usmál se. Já jenom kývla, ale sama jsem mu moc nevěřila.
Bradavice. To bude za chvíli můj nový domov. Upřímně, netěším se tam. Nejradši bych byla, kdyby tady byla moje… kdyby. Nesmím na to myslet, právě teď, když jsem tak deprimovaná… něco takového mě zdeptá ještě víc.
Podívala jsem se na Jamese, který šel vedle mě, a všimla jsem si, že se usmívá. No jistě, Bradavice pro něj musí být jako druhý domov. Navíc je v Nebelvíru, a jak mi vehementně tvrdil, to je ta nejlepší kolej. Mě je to teda upřímně jedno, kde skončím, protože se v tom moc nevyznám. Myslím, že tam je Nebelvír…Zmijozel (jak se James zmínil, jejich úhlavní nepřátelé), Havraspár a Mrzimor.
Deváté nástupiště. Pan a paní Potterovi se zastavili, jen James nepřítomně pokračoval dál a prošel přepážkou, která byla před námi. Já jsem málem vyjekla, ovšem dokázala jsem se ovládnout.
"O-o-on tím…on…" nedokázal jsem ze sebe vypravit slovo, tak jsem byla šokovaná.
"Teď jsme na nástupišti devět a támhle dál je nástupiště deset, jak jistě vidíš," začal mi trpělivě vysvětlovat pan Potter a já si všimla, že přepážkou prošla další rodina s podobnými kufry, jako jsme měli my. Tedy, já si v tom svém nesla pouze učebnice, hábity a nějaké svoje knížky, ale to bylo všechno. Koště - i když mi ho Potterovi chtěli koupit - nemám. Nejen proto, že jsem nechtěla své nové pěstouny zbytečně otravovat, ale i proto, že se létání na koštěti bojím. A mazlíčka taky nemám, i když Potterovi mi slíbili, že mi nějakého pořídí časem, ať chci, nebo nechci. James měl svou vlastní sovu, tak bych jí možná mohla dostat taky."
"Až projdeme přepážkou, ocitneme se na nástupišti 9 a
¾,"
dořekl pan Potter, já ho ale vnímala jen na půl. Spíš jsem teď přemýšlela, jak to celou dobu dělají, že si jich nikdo nevšimne. Takový problém jsem měla i s nemocnicí svatého Munga, která pro mudly vypadala jako opuštěný obchoďák. Popravdě mi to nepřipadalo jako zrovna vhodné místo k úkrytu.
S rostoucím pocitem paniky jsem si uvědomila, že se ode mě očekává, že tou přepážkou projdu. Odolala jsem pokušení vyděšeně pohlédnout na pana Pottera a poprosit o pomoc, a namísto toho jsem se vydala přímo vpřed. Zřejmě to se ode mě i očekávalo, protože když jsem se s obrovským strachem rozběhla proti přepážce a už jsem se na ní viděla rozpláclá, ocitla jsem se najednou na úplně jiném místě.
Bylo to nástupiště, to mi bylo jasné. Nástupiště, ze kterého odjedu do Bradavic. Při tom pomyšlení mi naběhla husí kůže, nedala jsem ale na sobě nic znát. Jen jsem se nervózně rozhlížela kolem. Bylo tu hodně dětí, některé mělo sovu, některé nějakou kočku, některé žáby. Byli tu i jejich rodiče a povídali si s nimi, láskyplně je objímali. Zrovna, když jsem pozorovala nějakou plačící holčičku, jak říká mamince, že nechce do Zmijozelu, pan Potter na mě opět promluvil.
"Řekl jsem Jamesovi, ať na tebe dá pozor," usmál se na mě. "neboj se, nic se ti nestane. Tvé kufry už jsme naložily do vlaku." Teprve teď jsem si všimla, že má zavazadla vedle mě už nejsou.
"Děkuju," vymáčkla jsem ze sebe tohle slovo. Byla jsem jim nadmíru vděčná, ovšem tu důvěru v jejich syna jsem moc nevkládala.
"Ale no tak, děvče, nemáš za co děkovat," řekl mi pan Potter a já kývla, i když jsem si o tom nebyla moc jistá. Napadlo mě, že Nebelvír musí být kolej těch nejhodnějších lidí, a přepadla mě touha dostat se do této koleje také. Vlak najednou zahoukal a pan Potter se okamžitě podíval na své hodinky.
"To je ale hodin," poznamenal tiše a znovu pohlédl na mě. "už si nastup, Sophie, James
na tebe čeká ve vlaku.
Nepřítomně jsem kývla a podívala se na
velkou červenou lokomotivu, z jejíchž komínů se linul kouř. Paní Potterová mě v tu chvíli objala a dodala pár povzbudivých slov, pan Potter se na mě naposledy povzbudivě usmál a poplácal mě po rameni. Já se na ně také usmála a vběhla do vagónu.
V ten okamžik mě zachvátila panika, protože jsem se dostala pryč od lidí, od jediných lidí, kteří na mě byli hodní, a ocitla jsem se mezi mnohdy nemilosrdnými studenty, mezi dětmi stejně starými, jako jsem já. Čím dál zděšeněji jsem se rozhlížela, až mě téměř zabil jeho hlas.
"Kde se loudáš?" zasyčel na mě James a ukázal dopředu. "Pojď, prosím tě."
Jak rychle se panika objevila, tak rychle zmizela. Téměř nepřítomně jsem kývla a vyběhla kupředu za ním. Prošli jsme kolem pár kupé a já se do každého zvědavě podívala - někde seděli naprosto malí žáčci, jejichž nynější pocity jsem sdílela, a někde byli už starší studenti, vypadajíc jako dospělí. Jedna dívka, která byla nejspíš stejně stará jako já, si mého pohledu všimla a probodla mě svýma zvědavýma, zelenýma očima. Zrudla jsem a okamžitě se podívala jinam. James si toho ani nevšiml, ten šel stále cílevědomě kupředu. Až po pár minutách se konečně zastavil a vstoupil do kupé, kde už seděli nějací dva chlapci. Okamžitě jsem vběhla dovnitř za ním a také toho okamžitě zalitovala. Tedy, až později, když jsem poznala, s jakými lidmi se to ten idiot přátelí.
"Ale, ale, Dvanácterák si konečně našel holku!" zahvízdal chlapec s černými rozcuchanými vlasy a furiantským úsměvem na tváři. Působil až nepřirozeně elegantně, že jsem cítila, jak postupně rudnu. Vedle něj ale seděl poněkud obtloustlý, nervózně usmívající se kluk, který byl snad jeho přesným opakem. Jeho obličej byl posetý uhry a menšími jizvičkami po nich, naproti tomu obličej chlapce vedle něj byl jako z alabastru.
"To není moje holka," odsekl s úsměvem James a sedl si naproti nim. "já mám Evansovou, pamatuješ?"
"Nemáš, Dvanácteráku, tu totiž moc nebereš," usadil ho se smíchem chlapec a já si teprve teď všimla, že Jamese oslovuje 'Dvanácteráku'.
"Nic méně, když to není tvoje holka, co tady teda dělá? Dělá ti slouhu nebo co? Nebo si jí přived mě?"
"Zmlkni, Tichošlápku, mám se o ní postarat," řekl poněkud pohrdavým tónem, až jsem se urazila, ale nedala jsem to na sobě znát.
"Tak to si ale slečna sedne vedle mě, že?" nadzdvihl 'tichošlápek' obočí a strčil do tlustšího chlapce vedle něj, ať se posune.
"To je dobrý," pípla jsem jen já a rychle se posadila vedle Jamese. Tichošlápek se jenom ušklíbl.
"Když se představím, představíš se ty mě?" pokoušel se ale dál o svoje svádění tichošlápek a podíval se na mě. Nechápu, proč se zajímá zrovna o mě, ale rozhodla jsem se odpovědět.
"Sophie," zamumlala jsem. "Sophie Brayfieldová."
"A kolej?" zeptal se mě ještě. Sakra, co mu na to mám odpovědět?! Nakonec mi, nejspíš ne zrovna šťastně, přispěchal na pomoc James.
"Ona jde do Bradavic poprvé," řekl.
"To si děláš srandu? Prvně?" nechápal to Tichošlápek, tentokrát jsem mu to už ale vysvětlila já.
"Učila jsem se doma. Doteď."
"Jó, tak to u nás budeš mít těžký, protože letos se skládá NKÚ," řekla a zadíval se na mě. "jestli chceš, budu tě doučovat."
Aspoň že se mě nezeptal, proč už se neučím doma. Ty jeho otázky mě ale už začínaly štvát - co si jako myslí, že mu skočím na špek a jak přijedeme, hned s ním skočím do postele nebo co?! Začínal mě štvát ještě víc než James. Ještě nevím, co je zač ten moula vedle něho. Aby to taky nebyl nějaký idiot, to bych pak odsud už vážně musela odejít.
"A ty jsi?" rozhodla jsem se na protiúder a jeho sváděcí otázku jsme ignorovala. Tichošlápek se na vteřinku zatvářil zaskočeně, pak ale pohotově odpověděl.
"Já jsem Sirius, a tenhle pakouš vedle mě je náš malý Péťa. Všichni studujeme v Nebelvíru, víš?" řekl. Chlapec vedle něj se zatvářil trošku dotčeně, nejspíš proto, že ho nazval malým Péťou, ale nic neřekl.
Zničehonic to s vlakem trhlo a nástupiště začalo pomalu, ale jistě mizet. Vlak se rozjel, směrem k mé smrti. Jak jsem totiž před tím toužila jít do Nebelvíru, teď ten pocit přešel. Být v koleji s nimi? Ne, to nikdy!
Naposledy jsme zamávali svým rodičům (u mě pěstounům), až na Siriuse, který jen znuděně zakroutil očima. Nevím, jestli se snažil hrát si na chytráka nebo co, ale tohle gesto pro mě bylo jen další kapkou do poháru trpělivosti. Jen jsem čekala, až pohár přeteče.
"Kde je Náměsíčník?" zeptal se po chvíli ticha James. O kom to zase mluví teď?
"Zapoměls, Dvanácteráku? Z našeho Remuse je teď přece pan prefekt! Má svoje prefektské povinnosti, které musí vyřídit ve svém prefektském vagónu," řekl Sirius a ušklíbl se. James s úšklebkem kývl a já jen odvrátila pohled. Nikdo si toho nevšiml.
Další půlhodinu už si mě nevšímali a bavili se jen mezi sebou. Byla to pro mě úleva, že už mě konečně nechali na pokoji, ale zároveň to bylo trošku znepokojivé, jelikož jsme měla tolik otázek. Tolik otázek ohledně Bradavic, ale oni nebyli ti, kterým jsem je chtěla položit. Možná by se mi tak jen vysmáli do tváře. Jenže pak sem vstoupil on.
"Zdravím," vyrušil mě z mého přemýšlení něčí hlas. Někoho dalšího. Udiveně jsem vzhlédla a spatřila poněkud pohublého chlapce s tmavými vlasy, který vypadal tak nějak nemocně. Jeho hnědé oči utkvěly na mě a já si v tu chvíli všimla, že má na hábitu připevněný prefektský odznak. Náměsíčník.
"No bylo na čase, Reme!" ušklíbl se James a okamžitě vyskočil, aby svého přítele poplácal po zádech.
"Co tě tak zdrželo?" zeptal se Sirius. Náměsíčník stále hleděl na mě, po Siriusovo otázce ale pohlédl na něj.
"Prefektské povinnosti, Tichošlápku," pronesl klidně. "primusové nám říkali, jaká zodpovědnost leží prefektům na bedrech a tak."
"A proto mě nejmenovali, že?" ušklíbl se znovu. Jakoby za tím dořekl I když jsem tak inteligentní a dokonalý.
"A… ehm…. To…" Znovu pohledem utkvěl na mě a já zrudla ještě víc, než když na mě pohlížel Sirius. Nedíval se na mě pohrdavě ani koketně, ale prostě zvědavě. Přátelsky.
"To je Sophie," představil mě okamžitě Sirius, až jsem měla chuť ho praštit - což se mi mimochodem moc často nestává.
"Siriusi, to je tvoje-" Náměsíčníkovo hlas zněl naprosto vážně a chladně, jakoby měl stejné pokušení jako já - tedy přetáhnout toho idiota. Dřív, než to ale dořekl, mu do řeči skočil James.
"Ne, tak to není. Je to moje… jak to říct… adoptivní sestra, víš? Dokud si jí tedy někdo nevezme k sobě, nebo dokud se nenajde někdo další z její… ehm… rodiny. Nastupuje do Bradavic."
"Nastupuje?" opakoval po něm nechápavě Náměsíčník, a to jsem se zase znuděně chopila vysvětlování.
"Jo, protože jsem doteď studovala doma," přikývla jsem.
"Doteď?" nadzdvihl Náměsíčník obočí. Ano, přišla ta otázka. Věděla jsem to, že jednou se někdo zeptá, jen jsem na to nebyla připravená… tak brzo.
"Jo…no…doteď," dokázala jsem ze sebe jen vypravit. Víc ne. Náměsíčník mě ještě chvilku probodával pohledem, pak ale pochopil, že mu víc neřeknu, a k mému údivu měl tolik taktu, že se posadil a dál se na to zeptal. Aspoň že slušní lidé pořád existují.
Sirius s Jamesem se po chvíli opět zabrali do nějaké veledůležité debaty a Petr občas taky něco dodal nebo přikývl. Remus taky někdy něco podotkl, většinou ale svým pohledem probodával mě. Bylo mi to nepříjemné a začínala jsem mít pocit, že už ani on nemá vychování. Já bych teda na někoho takhle neustále necivěla. Nadále jsem tedy předstírala, že o ničem nevím, až na mě promluvil.
"Takže…ty ještě nejsi v koleji?" Jeho otázka byla rozpačitá a nervózní, stejně jako moje odpověď.
"Ne," zavrtěla jsem jen hlavou.
"A kam by ses chtěla dostat?"
"Já nevím… proč se mě na to vůbec ptá-"
"Jsem prefekt," dodal a usmál se. "kdybys něco potřebovala, zeptej se."
Zeptat se? To jako vážně? No, pravdou je, že je to teď asi jediný seriózní člověk, kterého znám…
A tak jsem mu vyklopila všechny ty otázky, které mě sžíraly, veškeré ty hlody a hlouposti. A Remus stále vysvětloval, trpělivě odpovídal na všechno, na co jsem se zeptala. Někdy do toho vtrhl i Sirius, který do toho ovšem vždy přidal svou flirtující narážku. To jsem ale ignorovala a on o tom dobře věděl. Nejspíš jsem se pro něj stávala zajímavým objektem…
Nabyla jsem dojmu, že přeci jenom to nebude tak hrozné. Že Bradavice budou pro mě něco natolik úžasného a epického, že všechen ten strach a nervozita půjdou stranou. Tedy, když se setmělo a já v dálce uviděla věže obrovského hradu, tenhle 'dojem' okamžitě zmizel.
 


Komentáře

Zobrazit vše (226)
Zobrazit starší komentáře

201 Xegrrsmell Xegrrsmell | E-mail | Web | 7. července 2017 v 20:46 | Reagovat

online instant payday loans
<a href="https://personalcelsn.com/">personal loans with bad credit</a>
personal loans people bad credit
<a href=https://personalcelsn.com/>personal loans online</a> ’

202 Zhwrenaw Zhwrenaw | E-mail | Web | 7. července 2017 v 21:29 | Reagovat

viagra from canada
<a href="http://viagranaser.com/">buy viagra</a>
viagra alternatives
<a href=http://viagranaser.com/>viagra price</a> ’

203 BrbtLog BrbtLog | E-mail | Web | 9. července 2017 v 23:30 | Reagovat

online loans for bad credit - https://badcreditbert.com/
guaranteed online personal loans <a href=https://badcreditbert.com/>what is a payday loan</a> ’

204 BrvtLog BrvtLog | E-mail | Web | 10. července 2017 v 4:08 | Reagovat

guaranteed payday loans direct lenders - https://cashadvancemuil.com/
american loans <a href="https://cashadvancemuil.com/">credit card bad credit</a> ’

205 BrtgGully BrtgGully | E-mail | Web | 10. července 2017 v 4:09 | Reagovat

advance cash payday loan - https://cashadvanceaxi.org/
cash advance loan <a href=https://cashadvanceaxi.org/>no credit check non payday loan</a> ’

206 BrianGaund BrianGaund | E-mail | Web | 10. července 2017 v 15:14 | Reagovat

<a href=http://vyezd-vezd.ru>отодрал</a>

207 MlkcLog MlkcLog | E-mail | Web | 10. července 2017 v 19:16 | Reagovat

small loans for bad credit - https://installmentbunm.com/
get loan bad credit <a href="https://installmentbunm.com/">installment loan</a> ’

208 BrtnLog BrtnLog | E-mail | Web | 11. července 2017 v 2:15 | Reagovat

cialis 20mg pills - http://cialisvrlk.com/
cheap cialis soft tabs <a href=http://cialisvrlk.com/>cialis generic</a> ’

209 Shericic Shericic | E-mail | 13. července 2017 v 19:33 | Reagovat

Bonjour,
je cherche des magasins ou sur le net pour acheter des vêtements de grossesse sympa et pas trop cher.
(j'avoue que mettre 40 euros ds un haut ou un pantalon que l'on ne met pas longtemps, ça m'embête un peu )
Alors je vous pose la question à vous mesdames.
Allez vous plutot en magasin ou acheter vous sur le net ?
Merci de me donner tous vos tuyaux.
j'ai vue celui ci qu'en pensez vous ?
<a href=https://shopbloomingdays.com/idees-cadeaeux/cadeau-pour-bebe/pack-biberon-auto-chauffant-iiamo-go-112.html>la grossesse moliere recherche emploi</a>
https://www.google.fr/search?q=10+semaines+de+grossesse+jumeaux+avec+shop+blooming+days&num=100&ie=utf-8&oe=utf-8&safe=off&pws=0

210 Alisatah Alisatah | E-mail | Web | 14. července 2017 v 10:19 | Reagovat

<a href=https://loveawake.ru/znakomstva/>Знакомства Lippetal. Сайт знакомств Lippetal бесплатно, без регистрации, для серьезных отношений.</a>

211 AngelaPrema AngelaPrema | E-mail | Web | 14. července 2017 v 14:09 | Reagovat

Заходи в группу и подписывайся https://vk.com/1phone_ref
Здесь ты можешь приобрести  новый iPhone 4
И получить в подарок Спиннер (волчок)
Присоединяйся   https://vk.com/1phone_ref

212 Danielmouff Danielmouff | E-mail | Web | 14. července 2017 v 14:55 | Reagovat

Лучшее телевидение в Израиле по доступным ценам.
http://promtv.co.il/

213 HectorPaili HectorPaili | E-mail | Web | 15. července 2017 v 13:31 | Reagovat

Милые мои девочки хотела бы поделиться  професионального качества педикюр аппаратный в Москве в пл. Ленина. Мне там безумно понравилось как они это делают – результат меня очаровал, мои ножки теперь самые самые.  Название салона Красиво их сайт http://medystar.ru/

214 donnaby16 donnaby16 | E-mail | Web | Neděle v 19:02 | Reagovat

Started new spider's web throw
http://datetips.sexblog.top/?entry.elyse
  singles night melbourne lotta fish dating extramarital dating sites social networking apps list online free dating site in europe

215 Consultant SEO Consultant SEO | E-mail | Web | Pondělí v 13:02 | Reagovat

Consultant SEO freelance à Paris, j'accompagne les petites, moyennes et grosses entreprises dans leur stratégie de référencement | ☎ 06 88 81 72 90 | Skype : seowllc

216 UhvgFlale UhvgFlale | E-mail | Web | Úterý v 1:53 | Reagovat

debt consolidation home loan
<a href="https://personalloanblmi.org/">personal loan</a>
cash advance online
https://personalloanblmi.org/ - personal loans for bad credit ’

217 Llkmhaf Llkmhaf | E-mail | Web | Úterý v 2:22 | Reagovat

usa payday loan store
<a href="https://installmentloanvatv.org/">installment loans</a>
bad credit installment loans
https://installmentloanvatv.org/ - installment loan ’

218 BtyPoept BtyPoept | E-mail | Web | Úterý v 21:24 | Reagovat

getting out debt
<a href="https://personalloanvikm.net/">instant payday loans</a>
1 hour payday loans no faxing
<a href=https://personalloanvikm.net/>same day payday loans</a> ’

219 Hjkhaf Hjkhaf | E-mail | Web | Úterý v 23:19 | Reagovat

cash loans
<a href="https://loansbadcreditzuik.net/">payday loans</a>
a payday loan lender
<a href=https://loansbadcreditzuik.net/>best payday loans</a> ’

220 Freddiechign Freddiechign | E-mail | Web | Středa v 12:30 | Reagovat

?Essay Creating Guide for Psychology Students
Before you generate your essay it's important to analyse the task and understand exactly what the essay question is asking. It is probable your lecturer will give you some advice - fork out attention to this as it will help you plan your answer.
Next conduct preliminary reading dependant on your lecture notes. At this stage it's not crucial to have a robust understanding of key theories or studies, but you should at least have a general 'gist' in the literature.
After reading, plan a response to the task. This plan could be on the kind of the mind map, a summary table, or by composing a core statement (which encompass the entire argument of your essay in just a handful of sentences).
After producing your plan conduct supplementary reading and refine your plan and allow it to be significantly more detailed.
It is tempting to skip these preliminary steps and just be able to write the very first draft while you are reading in the same time. However, reading and planning will make the essay producing operation easier, quicker, and ensure a higher excellent essay is produced.
Now let us glimpse at what constitutes a advantageous essay in psychology. There are lots of important benefits.
A International Structure - structure the material in a very way that enables for a reasonable sequence of ideas. Every paragraph / statement should follow sensibly from its predecessor. The essay should 'flow'. The introduction, main body and summary should all be linked.
Each individual paragraph should comprise a main theme which are illustrated and developed through many points (supported by evidence).
Knowledge and Understanding - recognise, recall and indicate understanding over a selection of scientific material that accurately reflects the main theoretical perspectives.
Critical Evaluation - arguments should be supported by ideal evidence and/or theory from the literature. Evidence of independent thinking, insight and evaluation for the evidence.
High quality of Written Communication - composing clearly and succinctly with suitable use of paragraphs, spelling and grammar. All resources referenced accurately and in line with APA guidelines.
Around the main body within the essay every paragraph should demonstrate the two knowledge and critical evaluation.
There should also be an correct balance relating to these two essay elements. Try to aim for about a 60/40 split if doable. Most students make the mistake of crafting too a lot of knowledge and not enough evaluation (which is the difficult bit).
It is greatest to structure your essay according to key themes. Themes are illustrated and developed through quite a lot of points (supported by evidence). Choose relevant points only, ones that most reveal the theme or help to make a convincing and interesting argument.
Knowledge and Understanding
Remember that an essay is simply a discussion / argument on paper. Don't make the mistake of producing all the details you know regarding a particular topic.
You want to be concise, and clearly articulate your argument. A sentence should contain no unnecessary words, a paragraph no unnecessary sentences.
Every single paragraph should have a purpose / theme, and make lots of points - which ought to be service by superior superior quality evidence. Be clear why each and every point is is relevant to the argument. It would be useful on the beginning of every paragraph if you decide to explicitly outlined the theme being discussed (.e.g. cognitive progress, social improvement etc.).
Try not to overuse quotations within your essays. It is considerably more ideal to work with original content to demonstrate your understanding.
Psychology serves as a science so you must aid your ideas with evidence (not your have personal opinion). As soon as you are discussing a theory or research study make sure you cite the source for the material.
Note this isn't really the author of the textbook you have go through - but the original source / author(s) belonging to the theory or research study.
Bowlby (1951) claimed that mothering is almost useless if delayed until after two along with a 50 percent to three years and, for most children, if delayed till after 12 months, i.e. you can find a critical period.
Maslow (1943) stated that people are motivated to attain certain needs. When a particular ought is fulfilled a person seeks to fullfil the next a particular, and so on.
As a general rule make sure there may be at least a particular citation (i.e. name of psychologist and date of publication) in each individual paragraph.
Remember to answer the essay question. Underline the key words inside of the essay title. Don't make the mistake of simply composing everything you know of the particular topic, be selective. Every single paragraph within your essay should contribute to answering the essay question.
Critical Evaluation
In easy to understand terms this usually means outlining the strengths and limitations of the theory or research study.
There are several ways you will critically evaluate:
Methodological evaluation of research -
Is the study valid / reliable. Is the sample biased or can we generalize the findings to other populations? What are the strengths and limitations of your method chosen and knowledge obtained?
Be careful to ensure that any methodological criticisms are justified and not trite. Rather than hunting for weaknesses in every study; only highlight limitations which make you doubt the conclusions that the authors have drawn - e.g. where an alternative explanation would be equally doubtless due to the fact something hasn’t been adequately controlled.
Compare or contrast different theories -
Outline how the theories are similar and how they differ. This could be two (or significantly more) theories of personality / memory / child improvement etc. Also try to communicate the value from the theory / study.  <a href=http://che.eng.cu.edu.eg/en/accreditation-activities/>grademiners</a>

221 Ntvdows Ntvdows | E-mail | Web | Středa v 21:17 | Reagovat

best payday loan sites
<a href="https://paydayloansbet.net/">online payday loans no credit check</a>
1 hour payday loan lenders
<a href="https://paydayloansbet.net/">cash advance loans</a> ’

222 LkjTuh LkjTuh | E-mail | Web | Čtvrtek v 4:59 | Reagovat

cash advance online
<a href="https://loansbadcredit365m.org/">get loan online</a>
payday loans no credit check no employment verification
<a href=https://loansbadcredit365m.org/>quick low interest payday loan</a> ’

223 HectorPaili HectorPaili | E-mail | Web | Čtvrtek v 5:09 | Reagovat

? &#128176Друзья, есть возможность заработать деньги от 214915 рублей на беспроигрышной лотерее! Схема отработана до мелочей. Сама схема не для халтурщиков! Нужно будет включать голову. Выйгрыш  на руки чистыми деньгами!
Все кто хочет денег, вступайте ко мне в синдикат.
Приму только 26 человек!
Регаемся на сайте: https://goo.gl/YUccxF
Вот видое как это работает: https://www.youtube.com/watch?v=77XrMUtfeuQ

224 Bxvsmell Bxvsmell | E-mail | Web | Čtvrtek v 6:09 | Reagovat

payday advance
<a href="https://paydayloans7dnk.org/">online payday loans no credit check</a>
payday loans companies
<a href=https://paydayloans7dnk.org/>pay day loan</a> ’

225 Brvmox Brvmox | E-mail | Web | Včera v 4:42 | Reagovat

military loans
<a href="https://paydayloans365vra.org/">cash advance loans</a>
loan payday
<a href=https://paydayloans365vra.org/>pay day loans</a> ’

226 taylorep1 taylorep1 | E-mail | Web | Včera v 23:08 | Reagovat

Pornographic pictures blog    
http://lingerie.sexblog.pw/?personal.sydnie
   erotic sci fi erotic death horror erotic love erotic

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
PageRank ukazatel